Australië op de Olympische Zomerspelen 1928
Australië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1928 in Amsterdam, Nederland. Vanwege economische moeilijkheden kon het slechts tien sporters afvaardigen waarbij de kosten op 720 Australische dollar per sporter werd geschat. Daarnaast namen acht sporters op eigen kosten of via fondsen aan de Spelen mee.
Land | Australië | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | AUS | |||||||||||||||||||||
NOC | Australian Olympic Committee externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1928 in Amsterdam | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Australië op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908* · 1912* · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 *= met Nieuw-Zeeland als Australazië | ||||||||||||||||||||||
Australië op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 | ||||||||||||||||||||||
|
Medailles
Goud
- Henry Pearce — Roeien, mannen skiff
Zilver
Brons
- Dunc Gray — Wielersport, mannen 1000m tijdrit
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jimmy Carlton | 100m (m) | serie 11: 2de in 11,1 kwartfinale 5: 5de in 11,0 | |
200m (m) | serie 3: 2de in 22,8 kwartfinale 6: 4de in 22,0 | ||
Charles Stuart | 400m (m) | serie 14: 3de | |
Charles Stuart | 800m (m) | serie 5: 6de | |
William Whyte | serie 2: 5de | ||
George Hyde | 1500m (m) | serie 1: 6de | |
William Whyte | serie 2: 2de in 3.59,9 finale: 9de in 4.00,4 | ||
George Hyde | 5000m (m) | serie 2: niet gefinisht | |
Alf Watson | 110m horden (m) | serie 8: 3de | |
400m horden (m) | serie 3: 4de in 57,8 | ||
Nick Winter | hink-stap-springen (m) | kwalificatie: 12de met 14,15m | |
Edie Robinson | 100m (m) | serie 1: 2de halve finale: 3de | |
800m (m) | serie 2: 5de |
Roeien
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Henry Pearce | skiff (m) | serie 2: 1ste in 7.55,8 2de ronde: 1ste in 7.28,0 3de ronde: 1ste in 7.42,8 halve finale: 1ste in 7.01,8 finale: 1ste in 7.11,0 |
Schoonspringen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Harry Morris | 3m plank (m) | 1ste ronde groep 2: 8ste met 94,96 punten | |
10m toren (m) | 1ste ronde groep 1: 7de met 53,42 punten |
Wielersport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jack Standen | sprint (m) | serie 6: 1ste kwartfinale 2: 2de | |
Dunc Gray | tijdrit (m) | 1.15,3 |
Worstelen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Arthur Ford | -56kg vrije stijl (m) | kwartfinale: V van | |
Arthur Ford | -72kg vrije stijl (m) | 1ste ronde: vrij kwartfinale: V van zilveren finale: V van bronzen halve finale: V van | |
Tom Bolger | -75kg vrije stijl (m) | 1ste ronde: V van zilveren halve finale: V van |
Zwemmen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Boy Charlton | 400m vrije slag (m) | serie 5: 2de in 5.23,0 halve finale 1: 2de in 5.13,6 finale: 2de in 5.03,6 | |
1500m vrije slag (m) | serie 5: 2de in 20.17,4 halve finale 2: 2de in 20.57,0 finale: 2de in 20.02,6 | ||
Tom Boast | 100m rugslag (m) | serie 3: 1ste in 1.17,0 halve finale 2: 4de | |
Edna Davey | 100m vrije slag (v) | serie 2: 4de | |
Bonnie Mealing | serie 6: 3de in 1.20,6 | ||
Edna Davey | 100m vrije slag (v) | serie 2: 4de | |
Bonnie Mealing | 100m rugslag (v) | serie 2: 4de | |
Doris Thompson | 200m schoolslag (v) | serie 4: 3de in 3.33,6 halve finale 2: 5de |
Bronnen, noten en/of referenties
|
Landen op de Olympische Zomerspelen 1928 in Amsterdam |
---|
Argentinië · Australië · België · Brits-Indië · Bulgarije · Canada · Chili · Cuba · Denemarken · Duitsland · Egypte · Estland · Filipijnen · Finland · Frankrijk · Griekenland · Groot-Brittannië · Haïti · Hongarije · Ierland · Italië · Japan · Joegoslavië · Letland · Litouwen · Luxemburg · Malta · Mexico · Monaco · Nederland · Nieuw-Zeeland · Noorwegen · Oostenrijk · Panama · Polen · Portugal · Roemenië · Spanje · Tsjecho-Slowakije · Turkije · Uruguay · Verenigde Staten · Zuid-Afrika · Zuid-Rhodesië · Zweden · Zwitserland |