Zweden op de Olympische Zomerspelen 1996
Zweden nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta, Verenigde Staten.
Land | Zweden | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | SWE | |||||||||||||||||||||
NOC | Sveriges Olympiska Kommitté (sv) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Zweden op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | ||||||||||||||||||||||
Zweden op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 | ||||||||||||||||||||||
|
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Onderdeel | Medaille |
---|---|---|---|
Atletiek | Ludmila Engquist | 100 m horden (v) | |
Kanovaren | Agneta Andersson Susanne Gunnarsson | K2 500 m (v) | |
Boogschieten | Magnus Petersson | individueel (m) | |
Handbal | Olympisch team | mannen | |
Zeilen | Bobbie Lohse Hans Wallen | Star klasse | |
Zwemmen | Lars Frölander Anders Holmertz Anders Lyrbring Christer Wallin | 4x200 m vrije slag (m) | |
Kanovaren | Agneta Andersson Ingela Ericsson Anna Olsson Susanne Rosenqvist | K4 500 m (v) | |
Worstelen | Mikael Ljungberg | Grieks-Romeins, tot 100 kg (m) | |
Deelnemers en resultaten
Atletiek
- Claes Albihn
- Kajsa Bergqvist
- Torbjörn Eriksson
- Malin Ewerlöf
- Tore Gustafsson
- Lars Hedner
- Jim Peter Karlsson
- Kent Larsson
- Torbjörn Mårtensson
- Sven Nylander
- Ludmila Narozhilenko-Engquist
- Jan Staaf
- Patrik Strenius
- Mattias Sunneborn
- Anders Szalkai
- Sara Wedlund
- Dag Wennlund
Badminton
- Jan-Eric Antonsson
- Peter Axelsson
- Catrine Bengtsson
- Maria Bengtsson
- Margit Borg
- Christine Magnusson
- Jens Olsson
- Astrid Crabo
- Tomas Johansson
- Pär-Gunnar Jönsson
Beachvolleybal
- Tom Englén
- Fredrik Peterson
Boksen
- Ismael Koné
- John Hamed Larbi
- Attila Levin
- Stefan Ström
- Roger Pettersson
- Kwamena Turkson
Boogschieten
- Magnus Petersson
- Christa Bäckman
- Göran Bjerendal
- Mikael Larsson
- Kristina Persson-Nordlander
- Jenny Sjöwall
Gewichtheffen
- André Aldenhov
- Anders Bergström
Handbal
Mannentoernooi
- Spelers
- Andreas Larsson
- Erik Hajas
- Johan Pettersson
- Magnus Andersson
- Magnus Wislander
- Martin Frändesjö
- Mats Olsson
- Ola Lindgren
- Per Carlén
- Pierre Thorsson
- Robert Andersson
- Robert Hedin
- Staffan Olsson
- Stefan Lövgren
- Tomas Sivertsson
- Tomas Svensson
Judo
- Ursula Myrén
Kanovaren
- Agneta Andersson
- Ingela Ericsson
- Anna Olsson
- Susanne Rosenqvist
- Jonas Fager
- Tom Krantz
- Paw Madsen
- Staffan Malmsten
- Henrik Nilsson
- Markus Oscarsson
- Mattias Oscarsson
- Susanne Wiberg-Gunnarsson
Moderne vijfkamp
- Per-Olov Danielsson
Paardensport
- Louise Nathhorst
- Annette Solmell
- Ulla Håkansson
- Tinne Wilhelmsson-Silfvén
- Peter Eriksson
- Maria Gretzer
- Rolf-Göran Bengtsson
- Malin Baryard-Johnsson
- Linda Algotsson
- Paula Törnqvist
- Fredrik Jönsson
- Therese Olausson
- Dag Albert
Roeien
- Maria Brandin
- Anders Christensson
- Pontus Ek
- Johan Flodin
- Fredrik Hultén
- Kristina Knejp
- Monika Knejp
- Henrik Nilsson
- Mattias Tichy
Schermen
- Helena Elinder
- Péter Vánky
Schietsport
- Lennart Andersson
- Peter Gabrielsson
- Ragnar Skanåker
Schoonspringen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Joakim Andersson | 3 m plank (m) | voorronde: 331.83 punten | |
Jimmy Sjödin | voorronde: 339.93 punten | ||
Anna Lindberg | 3 m plank (v) | voorronde: 292.02 punten (2e) halve finale: 512.31 punten (2e) finale: 489.81 punten |
Tafeltennis
- Peter Karlsson
- Jörgen Persson
- Pernilla Pettersson
- Åsa Svensson
- Marie Svensson
- Thomas von Scheele
- Jan-Ove Waldner
Voetbal
Vrouwentoernooi
- Spelers
- (1) Annelie Nilsson
- (2) Cecilia Sandell
- (3) Åsa Jakobsson
- (4) Annika Nessvold
- (5) Kristin Bengtsson
- (6) Anna Pohjanen
- (7) Pia Sundhage
- (8) Malin Swedberg
- (9) Malin Andersson
- (10) Ulrika Kalte
- (11) Lena Videkull
- (12) Ulrika Karlsson
- (13) Camilla Svensson
- (14) Maria Kun
- (15) Julia Carlsson
- (16) Hanna Ljungberg
- Bondscoach
- Bengt Simonsson
Wielersport
- Markus Andersson
- Michael Andersson
- Jan Karlsson
- Roger Persson
- Glenn Magnusson
- Michel Lafis
- Susanne Ljungskog
Worstelen
- Mikael Ljungberg
- Usama Aziz
- Fariborz Besarati
- Tomas Johansson
- Torbjörn Kornbakk
- Martin Lidberg
- Anders Magnusson
Zeilen
- Bobby Lohse
- Hans Wallén
- Björn Alm
- Johan Barne
- Boel Bengtsson
- Lena Carlsson
- John Harrysson
- Magnus Holmberg
- Fredrik Lööf
- Magnus Lövdén
- Malin Milbourn
- Mats Nyberg
- Fredrik Palm
- Henrik Wallin
- Marcus Westerlind
Zwemmen
- Therèse Alshammar
- Lena Eriksson
- Lars Frölander
- Anders Holmertz
- Hanna Jaltner
- Louise Jöhncke
- Louise Karlsson
- Fredrik Letzler
- Josefin Lillhage
- Pär Lindström
- Anders Lyrbring
- Malin Nilsson
- Linda Olofsson
- Maria Östling
- Åsa Sandlund
- Johanna Sjöberg
- Johan Wallberg
- Christer Wallin
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.