Wereldkampioenschappen biatlon 2012
De wereldkampioenschappen biatlon 2012 werden van 1 tot en met 11 maart 2012 gehouden in Ruhpolding.
Wereldkampioenschappen biatlon 2012
| |||||||
Gehouden in | |||||||
Jaar | 2012 | ||||||
Data | 1 t/m 11 maart | ||||||
Sport | Biatlon | ||||||
Organisator | IBU | ||||||
Evenementen | 11 | ||||||
Openingsceremonie | 29 februari | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De resultaten van de wereldkampioenschappen telden ook mee voor de wereldbeker.
Wedstrijdschema
Datum | Tijd | Mannen | Vrouwen |
---|---|---|---|
1 maart | 15:30 | Gemengde estafette | |
3 maart | 12:30 / 15:30 | Sprint | Sprint |
4 maart | 13:15 / 16:00 | Achtervolging | Achtervolging |
6 maart | 15:15 | Individueel | |
7 maart | 15:15 | Individueel | |
9 maart | 15:15 | Estafette | |
10 maart | 15:15 | Estafette | |
11 maart | 13:30 / 16:00 | Massastart | Massastart |
Medailles
Mannen
Onderdeel | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
20 km individueel | Jakov Fak | Simon Fourcade | Jaroslav Soukup | |||
10 km sprint | Martin Fourcade | Emil Hegle Svendsen | Carl Johan Bergman | |||
12,5 km achtervolging | Martin Fourcade | Carl Johan Bergman | Anton Sjipoelin | |||
15 km massastart | Martin Fourcade | Björn Ferry | Fredrik Lindström | |||
4×7,5 km estafette | Ole Einar Bjørndalen Rune Bratsveen Tarjei Bø Emil Hegle Svendsen | Jean-Guillaume Béatrix Simon Fourcade Alexis Bœuf Martin Fourcade | Simon Schempp Andreas Birnbacher Michael Greis Arnd Peiffer |
Vrouwen
Onderdeel | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
15 km individueel | Tora Berger | Marie-Laure Brunet | Helena Ekholm | |||
7,5 km sprint | Magdalena Neuner | Darja Domratsjeva | Vita Semerenko | |||
10 km achtervolging | Darja Domratsjeva | Magdalena Neuner | Olga Viloechina | |||
12,5 km massastart | Tora Berger | Marie-Laure Brunet | Kaisa Mäkäräinen | |||
4×6 km estafette | Tina Bachmann Magdalena Neuner Miriam Gössner Andrea Henkel | Marie-Laure Brunet Sophie Boilley Anaïs Bescond Marie Dorin Habert | Fanny Horn Elise Ringen Synnøve Solemdal Tora Berger |
Uitslagen
Individueel
|
|
Sprint
|
|
Achtervolging
|
|
Massastart
|
|
Estafette
|
|
Gemengde estafette
2×6 km vrouwen + 2×7,5 km mannen | ||||
---|---|---|---|---|
# | Naam | Land | Straf | Tijd |
Tora Berger Synnøve Solemdal Ole Einar Bjørndalen[1] Emil Hegle Svendsen | 0+0 – 0+0 0+1 – 0+3 0+2 – 1+3 0+0 – 0+2 | 1:12.29,3 | ||
Andreja Mali Teja Gregorin Klemen Bauer Jakov Fak | 0+1 – 0+0 0+1 – 0+0 0+3 – 0+2 0+0 – 0+0 | + 20,2 | ||
Andrea Henkel Magdalena Neuner Andreas Birnbacher Arnd Peiffer | 0+2 – 0+1 0+1 – 0+2 0+0 – 0+0 0+1 – 1+3 | + 32,8 | ||
4 | Anna Maria Nilsson Helena Ekholm Björn Ferry Fredrik Lindström | 0+1 – 0+2 0+0 – 0+0 0+2 – 0+1 0+1 – 0+2 | + 1.00,0 | |
5 | Olga Viloechina Olga Zajtseva Dmitri Malysjko Anton Sjipoelin | 0+0 – 0+0 0+0 – 0+2 0+1 – 0+1 0+1 – 0+0 | + 1.27,7 | |
6 | Nadezjda Skardino Darja Domratsjeva Sergej Novikov Jevgeni Abramenko | 0+0 – 0+1 0+2 – 0+2 0+0 – 0+0 0+1 – 0+1 | + 1.52,9 | |
7 | Jana Gereková Anastasiya Kuzmina Matej Kazár Dušan Šimočko | 0+0 – 0+2 0+2 – 0+1 0+3 – 0+1 0+1 – 0+0 | + 1.56,3 | |
8 | Veronika Vitková Barbora Tomešová Ondřej Moravec Michal Šlesingr | 0+2 – 0+1 0+2 – 0+0 0+3 – 0+3 0+1 – 0+2 | + 1.56,4 | |
9 | Michela Ponza Katja Haller Markus Windisch Lukas Hofer | 0+1 – 0+0 0+1 – 0+0 0+3 – 0+2 0+1 – 0+0 | + 1.57,1 | |
10 | Elisa Gasparin Selina Gasparin Benjamin Weger Simon Hallenbarter | 0+1 – 0+1 0+1 – 0+2 0+2 – 0+2 0+2 – 0+0 | + 2.25,6 |
Externe link
- (de) Officiële website
Bronnen, noten en/of referenties
|
Wereldkampioenschappen biatlon | ||
---|---|---|
Saalfelden 1958 · Courmayeur 1959 · Umea 1961 · Hämeenlinna 1962 · Seefeld 1963 · Elverum 1965 · Garmisch-Partenkirchen 1966 · Altenberg 1967 · Zakopane 1969 · Östersund 1970 · Hämeenlinna 1971 · Lake Placid 1973 · Minsk 1974 · Antholz 1975 · Antholz 1976 · Vingrom 1977 · Hochfilzen 1978 · Ruhpolding 1979 · Lahti 1981 · Minsk 1982 · Antholz 1983 · Chamonix 1984 · Egg am Etzel / Ruhpolding 1985 · Falun / Oslo 1986 · Lahti / Lake Placid 1987 · Chamonix 1988 · Feistritz 1989 · Minsk / Olso / Kontiolahti 1990 · Lahti 1991 · Novosibirsk 1992 · Borovec 1993 · Canmore 1994 · Antholz 1995 · Ruhpolding 1996 · Brezno-Osrblie 1997 · Pokljuka / Hochfilzen 1998 · Kontiolahti / Oslo 1999 · Oslo / Lahti 2000 · Pokljuka 2001 · Oslo 2002 · Chanty-Mansiejsk 2003 · Oberhof 2004 · Hochfilzen / Chanty-Mansiejsk 2005 · Pokljuka 2006 · Antholz 2007 · Östersund 2008 · Pyeongchang 2009 · Chanty-Mansiejsk 2010 · Chanty-Mansiejsk 2011 · Ruhpolding 2012 · Nové Město 2013 · Kontiolahti 2015 · Oslo 2016 · Hochfilzen 2017 · Östersund 2019 · Antholz 2020 · Pokljuka 2021 · Oberhof 2023 |