Wereldkampioenschappen mountainbike
De wereldkampioenschappen mountainbike is een jaarlijks terugkerend kampioenschap in diverse disciplines van het mountainbike dat sinds 1990 door de Internationale Wielrenunie (UCI) wordt georganiseerd. Het wereldkampioenschap (WK) wordt verreden in de categorieën cross-country (vanaf 1990), downhill (vanaf 1990), dual (in 2000 en 2001), 4-cross (vanaf 2002), trials (vanaf 1992) en de marathon (vanaf 2003).
Wereldkampioenschap mountainbike
| ||||
Plaats | Variërend | |||
Geschiedenis | ||||
Eerste editie | 1990 | |||
Aantal edities | 29 (2018) | |||
Veldrijden | ||||
|
Het wereldkampioenschap mountainbike is samen met de wereldbeker mountainbike en de Olympische Spelen de belangrijkste wedstrijd voor mountainbikers.
Cross-country
Mannen
Meervoudige winnaars
Overwinningen | Renner | Land | Jaren |
---|---|---|---|
8 | Nino Schurter | 2009 + 2012–2013 + 2015–2019 | |
5 | Julien Absalon | 2004–2007 + 2014 | |
3 | Henrik Djernis | 1992–1994 | |
2 | Roland Green | 2001–2002 | |
Overwinningen per land
Land | Aantal wereldkampioenen |
---|---|
10 | |
7 | |
4 | |
2 | |
1 | |
Vrouwen
Meervoudige winnaars
Overwinningen | Renner | Land | Jaren |
---|---|---|---|
4 | Gunn-Rita Dahle Flesjå | 2002 + 2004–2006 | |
3 | Alison Sydor | 1994–1996 | |
Margarita Fullana | 1999–2000 + 2008 | ||
2 | Paola Pezzo | 1993 + 1997 | |
Irina Kalentjeva | 2007 + 2009 | ||
Catharine Pendrel | 2011 + 2014 | ||
Julie Bresset | 2012 + 2013 | ||
Pauline Ferrand-Prévot | 2015 + 2019 |
Overwinningen per land
Land | Aantal wereldkampioenen |
---|---|
5 | |
4 | |
3 | |
2 | |
1 | |
Cross-country eliminator
Mannen
Jaar | Plaats | Organiserend land | |||
---|---|---|---|---|---|
2012 | Saalfelden | ||||
2013 | Pietermaritzburg | ||||
2014 | Hafjell | ||||
2015 | Vallnord | ||||
2016 | Nové Město | ||||
2017 | Chengdu | ||||
2018 | Chengdu | ||||
2019 | Chengdu |
Meervoudige winnaars
Overwinningen | Renner | Land | Jaren |
---|---|---|---|
2 | Daniel Federspiel | 2015–2016 | |
Titouan Perrin-Ganier | 2015–2016 |
Overwinningen per land
Land | Aantal wereldkampioenen |
---|---|
2 | |
1 | |
Vrouwen
Jaar | Plaats | Organiserend land | |||
---|---|---|---|---|---|
2012 | Saalfelden | ||||
2013 | Pietermaritzburg | ||||
2014 | Hafjell | ||||
2015 | Vallnord | ||||
2016 | Nové Město | ||||
2017 | Chengdu | ||||
2018 | Chengdu | ||||
2019 | Chengdu |
Meervoudige winnaars
Overwinningen | Renner | Land | Jaren |
---|---|---|---|
2 | Alexandra Engen | 2012–2013 | |
Linda Indergand | 2015–2016 | ||
Kathrin Stirnemann | 2014, 2017 |
Overwinningen per land
Land | Aantal wereldkampioenen |
---|---|
4 | |
2 | |
1 |
Teamrelay (gemengde aflossing)
Meervoudige winnaars
Overwinningen | Land | Jaren |
---|---|---|
5 | 2008 + 2011 + 2014–2016 | |
2006–2007 + 2010 + 2017-2018 | ||
3 | 2001–2002 + 2004 | |
2009 + 2012–2013 | ||
1999–2000 + 2005 |
Marathon
Mannen
Meervoudige winnaars
Overwinningen | Renner | Land | Jaren |
---|---|---|---|
3 | Christoph Sauser | 2007 + 2011 + 2013 | |
Alban Lakata | 2010 + 2015 + 2017 | ||
2 | Thomas Frischknecht | 2003 + 2005 | |
Roel Paulissen | 2008 + 2009 |
Overwinningen per land
Land | Aantal wereldkampioenen |
---|---|
6 | |
3 | |
2 | |
1 | |
Vrouwen
Meervoudige winnaars
Overwinningen | Renner | Land | Jaren |
---|---|---|---|
6 | Gunn-Rita Dahle Flesjå | 2004–2006 + 2008 + 2013 + 2015 | |
5 | Annika Langvad | 2011–2012 + 2014 + 2017-2018 |
Overwinningen per land
Land | Aantal wereldkampioenen |
---|---|
6 | |
5 | |
3 | |
1 | |
Downhill
Mannen
Jaar | Plaats | Organiserend land | |||
---|---|---|---|---|---|
1990 | Durango | ||||
1991 | Ciocco | ||||
1992 | Bromont | ||||
1993 | Métabief | ||||
1994 | Vail | ||||
1995 | Kirchzarten | ||||
1996 | Cairns | ||||
1997 | Château-d'Œx | ||||
1998 | Mt-St-Anne | ||||
1999 | Are | ||||
2000 | Sierra Nevada | ||||
2001 | Vail | ||||
2002 | Kaprun | ||||
2003 | Lugano | ||||
2004 | Les Gets | ||||
2005 | Livigno | ||||
2006 | Rotorua | ||||
2007 | Fort William | ||||
2008 | Val di Sole | ||||
2009 | Canberra | ||||
2010 | Mt-St-Anne | ||||
2011 | Champéry | ||||
2012 | Saalfelden | ||||
2013 | Pietermaritzburg | ||||
2014 | Hafjell | ||||
2015 | Vallnord | ||||
2016 | Val di Sole | ||||
2017 | Cairns | ||||
2018 | Lenzerheide | ||||
2019 | Mt-St-Anne |
Meervoudige winnaars
Overwinningen | Renner | Land | Jaren |
---|---|---|---|
7 | Nicolas Vouilloz | 1995–1999 + 2001–2002 | |
3 | Greg Minnaar | 2003 + 2012–2013 | |
Samuel Hill | 2006–2007 + 2010 | ||
Loïc Bruni | 2015 + 2017-2018 | ||
2 | Gee Atherton | 2008 + 2014 | |
Fabien Barel | 2004 + 2005 | ||
Danny Hart | 2011 + 2016 |
Overwinningen per land
Land | Aantal wereldkampioenen |
---|---|
13 | |
5 | |
3 | |
1 |
Vrouwen
Jaar | Plaats | Organiserend land | |||
---|---|---|---|---|---|
1990 | Durango | ||||
1991 | Ciocco | ||||
1992 | Bromont | ||||
1993 | Métabief | ||||
1994 | Vail | ||||
1995 | Kirchzarten | ||||
1996 | Cairns | ||||
1997 | Château-d'Œx | ||||
1998 | Mt-St-Anne | ||||
1999 | Are | ||||
2000 | Sierra Nevada | ||||
2001 | Vail | ||||
2002 | Kaprun | ||||
2003 | Lugano | ||||
2004 | Les Gets | ||||
2005 | Livigno | ||||
2006 | Rotorua | ||||
2007 | Fort William | ||||
2008 | Val di Sole | ||||
2009 | Canberra | ||||
2010 | Mt-St-Anne | ||||
2011 | Champéry | ||||
2012 | Saalfelden | ||||
2013 | Pietermaritzburg | ||||
2014 | Hafjell | ||||
2015 | Vallnord | ||||
2016 | Val di Sole | ||||
2017 | Cairns | ||||
2018 | Lenzerheide | ||||
2019 | Mt-St-Anne |
Meervoudige winnaars
Overwinningen | Renner | Land | Jaren |
---|---|---|---|
9 | Anne-Caroline Chausson | 1996–2003 + 2005 | |
5 | Rachel Atherton | 2008 + 2013 + 2015-2016 + 2018 | |
2 | Emmeline Ragot | 2009 + 2011 | |
Sabrina Jonnier | 2006 + 2007 | ||
Giovanna Bonazzi | 1991 + 1993 |
Overwinningen per land
Land | Aantal wereldkampioenen |
---|---|
14 | |
7 | |
3 | |
2 | |
1 |
Dual
Mannen
Jaar | Plaats | Organiserend land | |||
---|---|---|---|---|---|
2000 | Sierra Nevada | ||||
2001 | Vail |
Overwinningen per land
Land | Aantal wereldkampioenen |
---|---|
1 | |
Vrouwen
Jaar | Plaats | Organiserend land | |||
---|---|---|---|---|---|
2000 | Sierra Nevada | ||||
2001 | Vail |
Meervoudige winnaars
Overwinningen | Renner | Land | Jaren |
---|---|---|---|
2 | Anne-Caroline Chausson | 2000–2001 |
Overwinningen per land
Land | Aantal wereldkampioenen |
---|---|
2 |
4-Cross
Mannen
Jaar | Plaats | Organiserend land | |||
---|---|---|---|---|---|
2002 | Kaprun | ||||
2003 | Lugano | ||||
2004 | Les Gets | ||||
2005 | Livigno | ||||
2006 | Rotorua | ||||
2007 | Fort William | ||||
2008 | Val di Sole | ||||
2009 | Canberra | ||||
2010 | Mt-St-Anne | ||||
2011 | Champéry | ||||
2012 | Saalfelden | ||||
2013 | Saalfelden | ||||
2014 | Saalfelden | ||||
2015 | Val di Sole | ||||
2016 | Val di Sole | ||||
2017 | Val di Sole | ||||
2018 | Val di Sole |
Meervoudige winnaars
Overwinningen | Renner | Land | Jaren |
---|---|---|---|
3 | Michal Prokop | 2003 + 2006 + 2011 | |
Brian Lopes | 2002 + 2005 + 2007 | ||
2 | Tomáš Slavík | 2010 + 2014 |
Overwinningen per land
Land | Aantal wereldkampioenen |
---|---|
5 | |
4 | |
1 | |
Vrouwen
Jaar | Plaats | Organiserend land | |||
---|---|---|---|---|---|
2002 | Kaprun | ||||
2003 | Lugano | ||||
2004 | Les Gets | ||||
2005 | Livigno | ||||
2006 | Rotorua | ||||
2007 | Fort William | ||||
2008 | Val di Sole | ||||
2009 | Canberra | ||||
2010 | Mt-St-Anne | ||||
2011 | Champéry | ||||
2012 | Saalfelden | ||||
2013 | Saalfelden | ||||
2014 | Saalfelden | ||||
2015 | Val di Sole | ||||
2016 | Val di Sole | ||||
2017 | Val di Sole | ||||
2018 | Val di Sole |
Meervoudige winnaars
Overwinningen | Renner | Land | Jaren |
---|---|---|---|
5 | Caroline Buchanan | 2009–2010 + 2013 + 2016-2017 | |
3 | Anneke Beerten | 2011–2012 + 2015 | |
Jill Kintner | 2005–2007 | ||
2 | Anne-Caroline Chausson | 2002–2003 |
Overwinningen per land
Land | Aantal wereldkampioenen |
---|---|
5 | |
4 | |
3 | |
2 | |
2 |
Trials
Mannen - 20-inch wiel
Jaar | Plaats | Organiserend land | |||
---|---|---|---|---|---|
1992 | Lorca | ||||
1993 | Val d'Isère | ||||
1994 | Zafra | ||||
1995 | Kirchzarten | ||||
1996 | Zuoz | ||||
1997 | Avoriaz | ||||
1998 | Caretagena | ||||
1999 | Avoriaz | ||||
2000 | Sierra Nevada | ||||
2001 | Vail | ||||
2002 | Kaprun | ||||
2003 | Lugano | ||||
2004 | Les Gets | ||||
2005 | Livigno | ||||
2006 | Rotorua | ||||
2007 | Fort William | ||||
2008 | Val di Sole | ||||
2009 | Canberra | ||||
2010 | Mt-St-Anne | ||||
2011 | Champéry | ||||
2012 | Saalfelden | ||||
2013 | Pietermaritzburg | ||||
2014 | Hafjell | ||||
2015 | Vallnord | ||||
2016 | Val di Sole | ||||
2017 | Chengdu | ||||
2018 | Chengdu | ||||
2019 | Chengdu |
Meervoudige winnaars
Overwinningen | Renner | Land | Jaren |
---|---|---|---|
10 | Benito Ros Charral | 2003-2005 + 2007-2012 + 2014 | |
4 | Abel Mustieles Garcia | 2013 + 2015-2017 | |
3 | Marco Hösel | 1999 + 2002 + 2006 | |
2 | Jesús Hurtado | 1994-1995 |
Overwinningen per land
Land | Aantal wereldkampioenen |
---|---|
20 | |
4 | |
1 | |
Mannen - 26-inch wiel
Jaar | Plaats | Organiserend land | |||
---|---|---|---|---|---|
1995 | Kirchzarten | ||||
1996 | Zuoz | ||||
1997 | Avoriaz | ||||
1998 | Caretagena | ||||
1999 | Avoriaz | ||||
2000 | Sierra Nevada | ||||
2001 | Vail | ||||
2002 | Kaprun | ||||
2003 | Lugano | ||||
2004 | Les Gets | ||||
2005 | Livigno | ||||
2006 | Rotorua | ||||
2007 | Fort William | ||||
2008 | Val di Sole | ||||
2009 | Canberra | ||||
2010 | Mt-St-Anne | ||||
2011 | Champéry | ||||
2012 | Saalfelden | ||||
2013 | Pietermaritzburg | ||||
2014 | Hafjell | ||||
2015 | Vallnord | ||||
2016 | Val di Sole | ||||
2017 | Chengdu | ||||
2018 | Chengdu | ||||
2019 | Chengdu |
Meervoudige winnaars
Overwinningen | Renner | Land | Jaren |
---|---|---|---|
5 | Gilles Coustellier | 2008-2009 + 2011-2012 + 2014 | |
4 | Kenny Belaey | 2002 + 2005-2006 + 2010 | |
3 | Thierry Girard | 1995-1997 | |
Vincent Hermance | 2007 + 2013 + 2015 | ||
Jack Carthy | 2016-2018 | ||
2 | Marc Caisso | 1999 + 2001 |
Overwinningen per land
Land | Aantal wereldkampioenen |
---|---|
16 | |
4 | |
3 | |
1 |
Vrouwen
Jaar | Plaats | Organiserend land | |||
---|---|---|---|---|---|
2001 | Vail | ||||
2002 | Kaprun | ||||
2003 | Lugano | ||||
2004 | Les Gets | ||||
2005 | Livigno | ||||
2006 | Rotorua | ||||
2007 | Fort William | ||||
2008 | Val di Sole | ||||
2009 | Canberra | ||||
2010 | Mt-St-Anne | ||||
2011 | Champéry | ||||
2012 | Saalfelden | ||||
2013 | Pietermaritzburg | ||||
2014 | Hafjell | ||||
2015 | Vallnord | ||||
2016 | Val di Sole | ||||
2017 | Chengdu | ||||
2018 | Chengdu | ||||
2019 | Chengdu |
Meervoudige winnaars
Overwinningen | Renner | Land | Jaren |
---|---|---|---|
9 | Karin Moor | 2001-2007 + 2009 + 2011 | |
3 | Gemma Abant Condal | 2008 + 2010 + 2012 | |
Nina Reichenbach | 2016-2018 | ||
2 | Tatiana Janickova | 2013 + 2014 |
Overwinningen per land
Land | Aantal wereldkampioenen |
---|---|
9 | |
3 | |
2 | |
1 |
Team
Jaar | Plaats | Organiserend land | |||
---|---|---|---|---|---|
1992 | Lorca | ||||
1993 | Val d'Isère | ||||
1994 | Zafra | ||||
1995 | Kirchzarten | ||||
1996 | Zuoz | ||||
1997 | Avoriaz | ||||
1998 | Caretagena | ||||
1999 | Avoriaz | ||||
2000 | Sierra Nevada | ||||
2001 | Vail | ||||
2002 | Kaprun | ||||
2003 | Lugano | ||||
2004 | Les Gets | Benito Ros, Andreu Miro, David Garcia Barriuso, Mireia Abant, Daniel Comas |
Marco Hösel, Stefan Lange, Ann-Christin Bettenhausen, Felix Heller, Sébastian Hoffmann |
Karin Moor, Sébastian Honegger, Stefan Moor, Roger Keller | |
2005 | Livigno | Florian Tournier, Guillaume Dunan, Julie Pesenti, Vincent Hermance, Marc Remy |
Benito Ros, David Garcia, Mireia Abant, Daniel Comas |
Marco Hösel, Marco Thomä, Ann-Christin Bettenhausen, Wilko Brandt, Max-Christian Schrom | |
2006 | Rotorua | Marc Caisso, Nicolas Vuillermot, Aurélien Fontenoy, Julie Pesenti |
Marco Hösel, Marco Thomä, Sebastian Hoffmann, Ann-Christin Bettenhausen, Matthias Mhros |
Benito Ros, Daniel Comas, Eduard Planas, Mireia Abant | |
2007 | Fort William | Benito Ros Charral, Eduard Planas, Daniel Comas, Andreu Miro, Mireia Abant Condal |
Marc Caisso, Kevin Aglae, Vincent Hermance, Aurélien Fontenoy, Julie Pesenti |
Sebastian Hoffmann, Julian Peter, Thomas Mrohs, Hannes Herrmann, Elisa Brieden | |
2008 | Val di Sole | Abel Mustieles, Andreu Miro, Gemma Abant, Benito Ros, Daniel Comas |
Kevin Aglae, Theau Courtes, Julie Pesenti, Marc Caisso, Vincent Hermance |
Loris Braun, Jérome Chapuis, Karin Moor, Stefan Moor, Roger Keller | |
2009 | Canberra | Abel Mustieles, Benito Ros, Gemma Abant, Rafael Tibau, Carles Diaz |
Kevin Aglae, Aurélien Fontenoy, Julie Pesenti, Anthony Grenier, Gilles Coustellier |
Roderique Timellini, Wesley Belaey, Nicolas Massart, Kenny Belaey | |
2010 | Mt-St-Anne | Ion Areitio, Benito Ros Charral, Gemma Abant Condal, Rafael Tibau, Abel Mustieles |
Marius Merger, Aurélien Fontenoy, Morgan Vassor, Gilles Coustellier |
Raphael Pils, Matthias Mrohs, Andrea Wesp, Robin Fix, Hannes Herrmann | |
2011 | Champéry | Marius Merger, Gilles Coustellier, Yann Dunant, Vincent Hermance |
Raphael Pils, Matthias Mrohs, Romina Fix, Robin Fix, Hannes Herrmann |
Lucien Leiser, Loris Braun, Karin Moor, David Bonzon, Jérôme Chapuis | |
2012 | Saalfelden | Bernat Seuba, Benito Ros Charral, Gemma Abant Condal, Eloi Para Caballe, Rafael Tibau Roura |
Maxime Muffat, Vincent Hermance, Marion Porchet, Clément Meot, Gilles Coustellier |
Raphael Pils, Matthias Mrohs, Andrea Wesp, Jonathan Sandritter, Hannes Herrmann | |
2013 | Pietermaritzburg | Bernat Seuba, Benito Ros Charral, Rafael Tibau, Gemma Abant Condal |
Aurélien Fontenoy, Jeremy Descloux, Gilles Coustellier, Marion Porcher |
Lucas Krell, Matthias Mrohs, Hannes Herrmann, Andrea Wesp | |
2014 | Hafjell | Dominik Oswald, Raphael Pils, Moritz Mettenheimer, Hannes Herrmann, Nina Reichenbach |
Alex Rudeau, Aurélien Fontenoy, Nicolas Vallée, Vincent Hermance, Marion Porcher |
Oriol Roca, Abel Mustieles Garcia, Sergi Llongueras, Rafael Tibau, Gemma Abant Condal | |
2015 | Vallnord | Vincent Hermance, Nicolas Vallée, Manon Basseville, Nicolas Fleury, Benjamin Durville |
Lucien Leiser, Loris Braun, Tom Blaser, Jonas Koenig, Debi Studer |
Hannes Hermann, Jannis Oing, Nina Reichenbach, Dominik Oswald, Raphael Pils | |
2016 | Val di Sole | Vincent Hermance, Manon Basseville, Nicolas Vallée, Alex Rudeau, Louis Grillon |
Abel Mustieles Garcia, Rafael Tibau, Irene Caminos, Jordi Araque, Eloi Palau |
Jonas Friedrich, Jannis Oing, Nina Reichenbach, Dominik Oswald, Raphael Pils | |
2017 | Chengdu | Vincent Hermance, Manon Basseville, Noah Cardona, Alex Rudeau, Louis Grillon |
Raphael Zehentner, Jonathan Sandritter, Nina Reichenbach, Dominik Oswald, Noah Sandritter |
Lucien Leiser, Tom Blaser, Romain Bellanger, Christian Siegrist, Debi Studer | |
2018 | Chengdu | Sergi Llongueras, Alejandro Montalvo, Martí Arán, Ion Areitio, Irene Caminos |
Oliver Widmann, Andreas Strasser, Nina Reichenbach, Dominik Oswald, Noah Sandritter |
Nicolas Vallée, Manon Basseville, Nathan Charra, Alex Rudeau, Arnaud Janin | |
2019 | Chengdu |
Externe links
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.