Station Luik-Sint-Lambertus
Station Luik-Sint-Lambertus (Frans: Liège-Saint-Lambert) is een spoorwegstation langs spoorlijn 34 (Hasselt - Tongeren - Luik) in de Waalse stad Luik. Tot en met 2 september 2018 heette het station Luik-Paleis (Liège-Palais).
Opening | 1 september 1877 | |||
Telegrafische code | FLGP | |||
Aantal perrons | 4 | |||
Lijn(en) | 34 | |||
Coördinaten | 50° 39′ NB, 5° 34′ OL | |||
Reizigerstellingen[1] -Weekdag -Zaterdag -Zondag | (2015) 3.451 1.441 1.004 | |||
Beheerder | NMBS | |||
Stationsinformatie NMBS | ||||
|
Op maandag 3 september 2018 werd het station hernoemd in Luik-Sint-Lambertus, vernoemd naar het nabijgelegen Sint-Lambertusplein (Frans: Place Saint-Lambert - waar vroeger de Sint-Lambertuskathedraal stond), dat voor niet-Luikenaars bekender zou zijn. De nieuwe naam is gekoppeld aan een reeks investeringen in de infrastructuur en de hernoeming van station Luik-Jonfosse in Luik-Carré.[2][3]
Het station Luik-Paleis werd vernoemd naar het nabije paleis van de Luikse bisschoppen en prins-regenten (nu een gerechtshof) aan de Place Saint-Lambert. Het station bevindt zich onder het grondniveau. De sporen met perrons liggen in een soort "put" (kort open stuk van de tunnel onder open hemel), terwijl de lokettenhal volledig ondergronds gelegen is.
Direct na het station begint in het zuidwesten de tunnel van Saint-Martin en in het noordoosten de tunnel Sous Pierreuse.
Treindienst
Dagelijks
Treintype | Verbinding | Dienstregeling |
---|---|---|
IC 33 | Liers - Luik-Guillemins - Trois-Ponts - Gouvy - Ettelbruck - Luxembourg | 1x/om de 2u |
L | Liers - Luik-Guillemins - Rivage - Marloie (- Rochefort-Jemelle) | Week: 1x/u tijdens de piekuren doorrijdend naar Rochefort-Jemelle Weekend: 1x/om de 2u |
S41 | Herstal - Luik-Guillemins - Pepinster - Verviers-Centraal | 1x/u |
S42 | Flemalle-Haute - Luik-Guillemins - Liers | 1x/u |
Week
Treintype | Verbinding | Dienstregeling |
---|---|---|
IC 18 | Luik-Sint-Lambertus - Luik-Guillemins - Namen - Ottignies - Brussel-Luxemburg - Brussel-Zuid | 1x/u |
IC 25 | Luik-Sint-Lambertus - Namen - Charleroi-Zuid - La Louvière-Zuid - Bergen | 1x/u |
S43 | Maastricht - Luik-Guillemins - Hasselt | 1x/u |
P | Verscheidene diensten | Tijdens de piekuren |
Weekend
Treintype | Verbinding | Dienstregeling |
---|---|---|
IC 09 | Luik-Guillemins - Hasselt - Aarschot - Lier - Antwerpen-Centraal | 1x/u |
IC 25 | Liers - Luik-Guillemins - Namen - Charleroi-Zuid - La Louvière-Zuid - Bergen - Saint-Ghislain - Doornik - Moeskroen | 1x/u |
Bronnen, noten en/of referenties
|
Zie de categorie Liège-Saint-Lambert train station van Wikimedia Commons voor mediabestanden over dit onderwerp. |
Spoorwegstations in de stad Luik | |
---|---|
Angleur · Bressoux · Chênée · Colonster · Jolivet · Jupille · Kinkempois · Luik-Carré · Luik-Cornillon · Luik-Guillemins · Luik-Haut-Pré · Luik-Longdoz · Luik-Sint-Lambertus · Luik-Vennes · Luik-Vivegnis · Sclessin · Streupas · Val-Benoît |
Spoorwegstations aan de spoorlijn 34: Hasselt - Luik (Cursief: voormalig station) |
---|
0,0: Hasselt · 3,7: Godsheide · 7,2: Diepenbeek · 15,0: Beverst · 17,2: Bilzen · 19,3: Hoeselt · 22,1: Alt-Hoeselt · 24,4: 's Herenelderen · 27,7: Tongeren · 31,5: Nerem · 32,0: Vreren-Nerem · 33,1: Glaaien · 37,7: Villers-Juprelle · 40,3: Liers · 42,9: Milmort · 43,9: Milmort-Charbonnage · 45,4: La Préalle · 46,2: Rue Charlemagne · 48,0: Herstal · 49,4: Jolivet · 50,6: Luik-Vivegnis · 51,6: Luik-Sint-Lambertus · 53,0: Luik-Carré · 54,8: Luik-Guillemins |