Ronde van Zwitserland 2003
De Ronde van Zwitserland 2003 werd gehouden van 16 tot en met 25 juni in Zwitserland. Het was de 67ste editie van deze meerdaagse rittenkoers. Aan de start stonden 135 renners, van wie er 94 de eindstreep bereikten in Aarau. Titelverdediger was Alex Zülle.
67e editie | |||||||
Periode | 16 – 25 juni | ||||||
Startplaats | Egerkingen | ||||||
Finishplaats | Aarau | ||||||
Totale afstand | 1444 km | ||||||
Gem. snelheid | 39,290 km/h | ||||||
Deelnemers | 135 (94 aangekomen) | ||||||
Eindklassementen | |||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Etappe-overzicht
etappe | datum | start | finish | afstand | winnaar | |
---|---|---|---|---|---|---|
Proloog | 16 juni | Egerkingen | Egerkingen | 7,1 km | ||
1e | 17 juni | Egerkingen | Le Locle | 163 km | ||
2e | 18 juni | Murten | Nyon | 175 km | ||
3e | 19 juni | Nyon | Saas-Fee | 205 km | ||
4e | 20 juni | Visp | Losone | 168 km | ||
5e | 21 juni | Ascona | La Punt | 178 km | ||
6e | 22 juni | Silvaplana | Silvaplana | 135 km | ||
7e | 23 juni | Savognin | Oberstaufen | 231 km | ||
8e | 24 juni | Gossau | Gossau | 33 km | ||
9e | 25 juni | Stäfa | Aarau | 152 km |
Etappe-uitslagen
Proloog
|
|
1e etappe
|
|
2e etappe
|
|
3e etappe
|
|
4e etappe
|
|
5e etappe
|
|
6e etappe
|
|
7e etappe
|
|
8e etappe
|
|
9e etappe
|
|
Eindklassementen
Uitvallers
2e etappe
Ivan Quaranta (Team Saeco)
3e etappe
Marcus Ljungqvist (Crédit Agricole)[1]
4e etappe
Marco Fertonani (Phonak Hearing Systems Olivier Trastour (Fra) AG2r Prévoyance Geert Van Bondt (Bel) Team CSC Miguel Ángel Perdiguero (Domina Vacanze-Elitr) Dario Frigo (Fassa Bortolo) Sergej Ivanov (Fassa Bortolo) Michael Rich (Gerolsteiner) Stefano Zanini (Team Saeco) Simone Masciarelli {Vini Caldirola-SO.DI) Mauro Radaelli {Vini Caldirola-SO.DI) Pavel Tonkov (CCC-Polsat)
5e etappe
Lauri Aus (AG2r Prévoyance) Stéphane Bergès (AG2r Prévoyance) Julien Laidoun (AG2r Prévoyance) Stefan Adamsson (Team Bianchi) David Plaza (Team Bianchi) Lars Michaelsen (Team CSC) Alessandro Cortinovis (Lampre) Leif Hoste (Lotto-Domo) Servais Knaven (Quick.Step-Davitamon) Dariusz Baranowski (CCC-Polsat) Piotr Chmielewski (CCC-Polsat) Christopher Jenner (Crédit Agricole)[1]
6e etappe
Robbie McEwen (Lotto-Domo) Erki Pütsep (AG2r Prévoyance) Cédric Hervé (Crédit Agricole) Régis Lhuiller (FDJeux.com) Sandy Casar (FDJeux.com) Eddy Lembo (Palmans-Collstrop) Paolo Bettini (Quick.Step-Davitamon) Domenico Passuello (Quick.Step-Davitamon) Mirko Celestino (Team Saeco) Marius Sabaliauskas (Team Saeco) Gianluca Sironi (Vini Caldirola-SO.DI) Romāns Vainšteins (Vini Caldirola-SO.DI)
7e etappe
Aitor Garmendia (Team Bianchi) Sergio Barbero (Lampre)
8e etappe
Nick Gates (Lotto-Domo)[1]
9e etappe
Uwe Peschel (Gerolsteiner)[1] Francesco Casagrande (Lampre)[1] Thorsten Rund (Team Bianchi) Léon van Bon (Lotto-Domo)
Ronde van Zwitserland | ||
---|---|---|
1933 · 1934 · 1935 · 1936 · 1937 · 1938 · 1939 · 1940 · 1941 · 1942 · 1943 · 1944 · 1945 · 1946 · 1947 · 1948 · 1949 · 1950 · 1951 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961 · 1962 · 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1969 · 1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 |
Bronnen, noten en/of referenties
|