CONCACAF Nations League 2019/20 (kwalificatie)
De kwalificatie voor de CONCACAF Nations League 2019–20 werd gespeeld tussen september 2018 en maart 2019 en diende om te bepalen welke landen in welke divisie van de CONCACAF Nations League 2019–20 werden ingedeeld.[3] Dit is de eerste keer dat dit toernooi werd georganiseerd. Dit toernooi diende tevens als kwalificatietoernooi voor de CONCACAF Gold Cup 2019. Guatemala mocht niet deelnemen aan het kwalificatietoernooi vanwege een schorsing die was opgelegd door de FIFA.
CONCACAF Nations League 2019–20
| ||||
Kwalificatie | ||||
Toernooi-informatie | ||||
Datum | 6 september 2018 – 24 maart 2019[1][2] | |||
Teams | 34 (van 1 confederatie) | |||
Toernooistatistieken | ||||
Wedstrijden | 68 | |||
Doelpunten | 264 (3,88 per wedstrijd) | |||
Topscorer(s) | Rangelo Janga (Curaçao) Duckens Nazon (Haïti) met 6 doelpunten | |||
|
Tijdschema
Het kwalificatie-toernooi omvat vier wedstrijddagen. Elk land komt op elke wedstrijddag een keer in actie.
Fase | Ronde | Datum |
---|---|---|
Kwalificatie | Wedstrijddag 1 | 6–11 september 2018 |
Wedstrijddag 2 | 11–16 oktober 2018 | |
Wedstrijddag 3 | 16–20 november 2018 | |
Wedstrijddag 4 | 21–26 maart 2019 |
Beslissingscriteria
De volgorde van de teams wordt bepaald door de volgende criteria[4]:
- Punten behaald in alle kwalificatiewedstrijden;
- Doelsaldo berekend over alle kwalificatiewedstrijden;
- Aantal doelpunten gemaakt in alle
- Aantal uitdoelpunten gemaakt in alle kwalificatiewedstrijden buiten het eigen land;
- Fair-play punten in alle kwalificatiewedstrijden:
- Gele kaart: –1 punt;
- Indirecte rode kaart (2 keer geel in één wedstrijd): –3 punten;
- Directe rode kaart: –4 punten;
- Gele kaart en een directe rode kaart: –5 punten;
- Loting
Deelnemende landen
De zes landen die deelnamen aan de vijfde ronde van de kwalificatie voor Wereldkampioenschap voetbal 2018 zijn rechtstreeks geplaatst voor Divisie A. Aan de kwalificatie nemen 34 landen deel, zij strijden om nog zes plaatsen in Divisie A, zestien plaatsen in Divisie B en de resterende twaalf landen worden in Divisie C ingedeeld. De top-10 van dit kwalificatietoernooi kwalificeert zich tevens voor de CONCACAF Gold Cup 2019. De landen werden voor de loting op sterkte verdeeld over vier potten. De sterkte werd bepaald op basis van een puntensysteem. Een land verdiende punten door het spelen van officiële interlands waarbij de ene wedstrijd (b.v. op een eindronde) meer punten opleverde dan een andere (b.v. vriendschappelijk).[5]
|
|
Loting
De 34 deelnemende landen aan dit kwalificatietoernooi werden ingedeeld in vier potten. In pot A en D zaten acht landen, terwijl in pot B en C negen landen zaten. Bij de loting kreeg ieder land een positie in de pot waarin ze waren ingedeeld (A1–A8, B1–B9, C1–C9, D1–D8). Op basis van die positie werd er een speelschema opgesteld waarbij ieder land één keer speelt tegen één land uit elke pot en waarbij elk land twee keer thuis en twee keer uit speelt. De loting vond plaats op 7 maart 2018 in The Temple House in Miami Beach, Verenigde Staten.
|
|
|
|
Stand
Pos | Land | Wed | Win | Gel | Ver | DV | DT | +/− | Pnt | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | 4 | 0 | 0 | 19 | 2 | +17 | 12 | Kwalificatie voor divisie A en CONCACAF Gold Cup 2019 | |
2 | 4 | 4 | 0 | 0 | 18 | 1 | +17 | 12 | ||
3 | 4 | 4 | 0 | 0 | 10 | 2 | +8 | 12 | ||
4 | 4 | 3 | 0 | 1 | 22 | 2 | +20 | 9 | ||
5 | 4 | 3 | 0 | 1 | 17 | 4 | +13 | 9 | ||
6 | 4 | 3 | 0 | 1 | 15 | 2 | +13 | 9 | ||
7 | 4 | 3 | 0 | 1 | 14 | 3 | +11 | 9 | Kwalificatie voor divisie B en CONCACAF Gold Cup 2019 | |
8 | 4 | 3 | 0 | 1 | 12 | 3 | +9 | 9 | ||
9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 9 | 2 | +7 | 9 | ||
10 | 4 | 3 | 0 | 1 | 7 | 2 | +5 | 9 | ||
11 | 4 | 3 | 0 | 1 | 6 | 3 | +3 | 9 | Kwalificatie voor divisie B | |
12 | 4 | 2 | 1 | 1 | 8 | 2 | +6 | 7 | ||
13 | 4 | 2 | 1 | 1 | 7 | 4 | +3 | 7 | ||
14 | 4 | 2 | 1 | 1 | 6 | 5 | +1 | 7 | ||
15 | 4 | 2 | 0 | 2 | 11 | 3 | +8 | 6 | ||
16 | 4 | 2 | 0 | 2 | 9 | 4 | +5 | 6 | ||
17 | 4 | 2 | 0 | 2 | 6 | 3 | +3 | 6 | ||
18 | 4 | 2 | 0 | 2 | 10 | 8 | +2 | 6 | ||
19 | 4 | 2 | 0 | 2 | 8 | 6 | +2 | 6 | ||
20 | 4 | 2 | 0 | 2 | 5 | 6 | −1 | 6 | ||
21 | 4 | 2 | 0 | 2 | 7 | 14 | −7 | 6 | ||
22 | 4 | 1 | 1 | 2 | 5 | 6 | −1 | 4 | ||
23 | 4 | 1 | 1 | 2 | 3 | 7 | −4 | 4 | Kwalificatie voor divisie C | |
24 | 4 | 1 | 1 | 2 | 5 | 23 | −18 | 4 | ||
25 | 4 | 1 | 0 | 3 | 3 | 7 | −4 | 3 | ||
26 | 4 | 1 | 0 | 3 | 3 | 14 | −11 | 3 | ||
27 | 4 | 1 | 0 | 3 | 3 | 16 | −13 | 3 | ||
28 | 4 | 1 | 0 | 3 | 4 | 30 | −26 | 3 | ||
29 | 4 | 0 | 1 | 3 | 1 | 9 | −8 | 1 | ||
30 | 4 | 0 | 1 | 3 | 3 | 13 | −10 | 1 | ||
31 | 4 | 0 | 1 | 3 | 1 | 15 | −14 | 1 | ||
32 | 4 | 0 | 1 | 3 | 1 | 15 | −14 | 1 | ||
33 | 4 | 0 | 0 | 4 | 0 | 5 | −5 | 0 | ||
34 | 4 | 0 | 0 | 4 | 5 | 22 | −17 | 0 |
Wedstrijden
Wedstrijddag 1
6 september 2018[6][7][8] 16:00 (UTC−4)[9] |
Dominica |
0 – 0 | Stade René Serge Nabajoth, Les Abymes (Guadeloupe) Scheidsrechter: Tristley Bassue (SKN) | |
6 september 2018 19:00 (UTC−4)[10] |
Guyana Bobb Danns |
3 – 0 reglementair[11][12] |
Synthetic Track and Field Facility, Leonora Scheidsrechter: William Anderson Abrams (PER) | |
7 september 2018 16:00 (UTC−4)[13] |
Anguilla |
0 – 5 | Raymond E. Guishard Technical Centre, The Valley Scheidsrechter: Karl Tyrell (JAM) | |
7 september 2018 18:00 (UTC−4)[14] |
Antigua en Barbuda |
0 – 3 | Sir Vivian Richards Stadium, Antigua Scheidsrechter: Sherwin Johnson (GUY) | |
7 september 2018 18:00 (UTC−6)[15] |
Belize |
4 – 0 | Isidoro Beatonstadion, Belmopan Scheidsrechter: Marcos Brea (CUB) | |
McCaulay Miller Lopez |
8 september 2018 15:00 (UTC−4)[16] |
Saint Vincent en de Grenadines |
0 – 2 | Arnos Valestadion, Arnos Vale Scheidsrechter: Reon Radix (GRN) | |
Niño Barrera |
8 september 2018 16:00 (UTC−4)[17] |
Cuba |
11 – 0 | Estadio Pedro Marrero, Havana Scheidsrechter: Kevin Morrison (JAM) | |
Paradela Morris Baquero Santa Cruz Pérez Caballero |
8 september 2018 19:00 (UTC−4)[18] |
Montserrat |
1 – 2 | Blakes Estatestadion, Look out Scheidsrechter: Sherwin Moore (GUY) | |
Taylor |
9 september 2018 16:00 (UTC−4)[19] |
Bonaire |
0 – 5 | Ergilio Hatostadion, Willemstad (Curaçao) Scheidsrechter: Patrick Senecharles (HAI) | |
López |
9 september 2018 16:00 (UTC−4)[20] |
Amerikaanse Maagdeneilanden |
0 – 8 | IMG Academy, Bradenton (Verenigde Staten) Scheidsrechter: Moeth Gaymes (VIN) | |
9 september 2018 18:00 (UTC−4)[21] |
Aruba |
3 – 1 | Ergilio Hatostadion, Willemstad (Curaçao) Scheidsrechter: Sergio Reyna (GUA) | |
Gómez Baten Santos |
9 september 2018 18:00 (UTC−5)[22] |
Jamaica |
4 – 0 | Independence Park, Kingston[23] Scheidsrechter: Bryan López Castellanos (GUA) | |
Mattocks Burke |
9 september 2018 20:00 (UTC−4)[24] |
Saint Kitts en Nevis |
1 – 0 | Warner Park Stadium, Basseterre Scheidsrechter: Johannes Dolaini (SUR) | |
Panayiotou |
10 september 2018 18:30 (UTC−4)[25] |
Haïti |
13 – 0 | Sylvio Catorstadion, Port-au-Prince Scheidsrechter: Nitzar Sandoval (NCA) | |
Arcus Nazon Forsythe Hérold Jr. Etienne Pierrot Louis |
10 september 2018 20:00 (UTC−4)[26] |
Curaçao |
10 – 0 | Ergilio Hatostadion, Willemstad Scheidsrechter: Hugo Cruz (CRC) | |
Hooi C. Martina Kuwas Bacuna Janga Nepomuceno Leuteria |
11 september 2018 16:00 (UTC−4)[27] |
Sint-Maarten |
0 – 3 | Raymond E. Guishard Technical Centre, The Valley (Anguilla) Scheidsrechter: Ricangel de Leça (ARU) | |
16 oktober 2018[28][29][30] 20:00 (UTC−4)[31] |
Martinique |
4 – 0 | Stade Pierre-Aliker, Fort-de-France Scheidsrechter: Jorge Pérez Durán (MEX) | |
Parsemain Biron |
Wedstrijddag 2
11 oktober 2018[32] 20:30 (UTC−3) |
Frans-Guyana |
0 – 1 | Stade Municipal Dr. Edmard Lama, Rémire-Montjoly Scheidsrechter: Ismael Cornejo (SLV) | |
12 oktober 2018 16:00 (UTC−4)[33] |
Amerikaanse Maagdeneilanden |
0 – 5 | IMG Academy, Bradenton Scheidsrechter: Jamar Springer (BAR) | |
12 oktober 2018 18:00 (UTC−4)[34] |
Bahama's |
0 – 6 | Thomas Robinson Stadium, Nassau Scheidsrechter: Raúl Castro Zúñiga (HON) | |
12 oktober 2018 18:00 (UTC−4)[35] |
Dominicaanse Republiek |
3 – 0 | Estadio Panamericano, San Cristóbal Scheidsrechter: Carl-Henry Elie (HAI) | |
Bonnín Rodríguez Peña |
12 oktober 2018 19:30 (UTC−3)[36] |
Bermuda |
12 – 0 | Nationaal Stadion, Hamilton Scheidsrechter: Daneon Parchment (JAM) | |
Lambe Simmons Lewis Ming Bascome Evans Tyrell Leverock |
12 oktober 2018 20:00 (UTC−4)[37] |
Grenada |
0 – 2 | Kirani James Atletiekstadion, Saint George's Scheidsrechter: Juan Calderón Pérez (CRC) | |
13 oktober 2018 16:00 (UTC−4)[38] |
Turks- en Caicoseilanden |
0 – 8 | TCIFA National Academy, Providenciales Scheidsrechter: Oliver Vergara (JAM) | |
13 oktober 2018[39] 16:00 (UTC−4)[40] |
Puerto Rico |
0 – 1 | Estadio Juan Ramón Loubriel, Bayamón Scheidsrechter: Héctor Francisco Rodríguez (HON | |
13 oktober 2018 17:30 (UTC−3)[41] |
Suriname |
5 – 0 | André Kamperveenstadion, Paramaribo Scheidsrechter: Walter López Castellanos (GUA) | |
Rijssel Elshot Fer Comvalius |
13 oktober 2018 20:00 (UTC−6)[42] |
El Salvador |
3 – 0 | Estadio Cuscatlán, San Salvador Scheidsrechter: Gladwyn Johnson (GUY) | |
Bonilla Baires Mayen |
14 oktober 2018 16:00 (UTC−4)[43] |
Bonaire |
0 – 6 | Ergilio Hatostadion, Willemstad (Curaçao) Scheidsrechter: Sherwin Moore (GUY) | |
14 oktober 2018 16:00 (UTC−4)[44] |
Sint-Maarten |
0 – 10 | Raymond E. Guishard Technical Centre, The Valley (Anguilla) Scheidsrechter: William Anderson (PUR) | |
14 oktober 2018 18:00 (UTC−4)[45] |
Montserrat |
1 – 0 | Blakes Estatestadion, Look Out Scheidsrechter: Edgar Rangel (MEX) | |
Weir-Daley |
14 oktober 2018 17:00 (UTC−6)[46] |
Nicaragua |
6 – 0 | Estadio Eladio Rosabal Cordero, Heredia (Costa Rica) Scheidsrechter: Germán Martínez (SLV | |
Moreno López Barrera |
16 oktober 2018 19:00 (UTC−4)[47] |
Canada |
5 – 0 | BMO Field, Toronto[48] Scheidsrechter: Oscar Macías Romo | |
David Hoilett Cavallini Joseph Larin |
16 oktober 2018 20:00 (UTC−4)[49] |
Guadeloupe |
0 – 0 | Stade René Serge Nabajoth, Les Abymes Scheidsrechter: Nima Saghafi (USA) | |
16 oktober 2018[50] 21:15 (UTC−4)[51] |
Saint Lucia |
1 – 2 | Stade Pierre-Aliker, Fort-de-France (Martinique) Scheidsrechter: Trevester Richards (SKN) | |
Williams |
Wedstrijddag 3
16 november 2018 18:00 (UTC−4)[52] |
Grenada |
5 – 2 | Kirani James Atletiekstadion, Saint George's Scheidsrechter: Ricangel de Leça (ARU) | |
J. Charles Hinkson Paterson |
16 november 2018 20:00 (UTC−4)[53] |
Bermuda |
1 – 0 | Nationaal Stadion, Devonshire Scheidsrechter: William Anderson Abrams (PUR) | |
Wells |
16 november 2018 21:00 (UTC−4)[54] |
Aruba |
0 – 2 | Ergilio Hatostadion, Willemstad (Curaçao) Scheidsrechter: Johannes Dolaini (SUR) | |
16 november 2018 19:00 (UTC−6)[55] |
Belize |
1 – 0 | Isidoro Beatonstadion, Belmopan Scheidsrechter: Nitzar Sandoval (NCA) | |
Casey |
17 november 2018 15:30 (UTC−5)[56] |
Cuba |
1 – 0 | Estadio Pedro Marrero, Havana Scheidsrechter: Sherwin Moore (GUY) | |
Santa Cruz |
17 november 2018 20:00 (UTC−5)[57] |
Jamaica |
2 – 1 | Montego Bay Sports Complex, Montego Bay Scheidsrechter: Tristley Bassue (SKN) | |
Burke Mattocks |
17 november 2018 18:00 (UTC−6)[58] |
Nicaragua |
0 – 2 | Estadio Nacional, Managua Scheidsrechter: Drew Fischer (CAN) | |
17 november 2018 20:00 (UTC−5)[59] |
Kaaimaneilanden |
0 – 0 | Truman Boddensportcomplex, George Town Scheidsrechter: Yadel Martínez Pupo (CUB) | |
18 november 2018 16:00 (UTC−5)[60] |
Turks- en Caicoseilanden |
3 – 2 | TCIFA National Academy, Providenciales Scheidsrechter: Charvis Delsol (DMA) | |
Forbes Francois |
18 november 2018 18:00 (UTC−5)[61] |
Bahama's |
1 – 1 | Thomas Robinson Stadium, Nassau Scheidsrechter: Germán Martínez (SLV) | |
Jean |
18 november 2018 19:00 (UTC−4)[62] |
Barbados |
3 – 0 | Wildey Astro Turf, Wildey Scheidsrechter: Sergio Reyna (GUA) | |
Holligan Sargeant Harte |
18 november 2018 21:00 (UTC−4)[63] |
Saint Kitts en Nevis |
0 – 1 | Warner Park Stadium, Basseterre Scheidsrechter: Kevin Morrison (JAM) | |
19 november 2018 21:00 (UTC−4)[64] |
Curaçao |
6 – 0 | Ergilio Hatostadion, Willemstad Scheidsrechter: Jaime Herrera (SLV) | |
Nepomuceno Hooi Janga |
19 november 2018 21:00 (UTC−4)[65] |
Martinique |
4 – 2 | Stade Pierre-Aliker, Fort-de-France Scheidsrechter: Ted Unkel (USA) | |
Abaul Crétinoir Jougon Parsemain |
20 november 2018 17:00 (UTC−4)[66] |
Sint Maarten |
0 – 2 | Raymond E. Guishard Technical Centre, The Valley (Anguilla) Scheidsrechter: Luis Santander (MEX) | |
20 november 2018 22:00 (UTC−3)[67] |
Frans-Guyana |
2 – 1 | Stade Municipal Dr. Edmard Lama, Rémire-Montjoly Scheidsrechter: Carl-Henry Elie (HAI) | |
J. Haabo |
24 maart 2019[68] 15:00 (UTC−4)[69] |
Britse Maagdeneilanden |
1 – 2 | Raymond E. Guishard Technical Centre, The Valley (Anguilla) Scheidsrechter: Kevin Morrison (JAM) | |
Wilson |
Wedstrijddag 4
21 maart 2019 15:00 (UTC−4)[70] |
Britse Maagdeneilanden |
2 – 2 | Raymond E. Guishard Technical Centre, The Valley (Anguilla) Scheidsrechter: Moeth Gaymes (VIN) | |
Caesar Wiltshire |
21 maart 2019 15:00 (UTC−4)[71] |
Saint Vincent en de Grenadines |
2 – 1 | Arnos Valestadion, Arnos Vale Scheidsrechter: José Raúl Torres (PUR) | |
Stewart Cunningham |
22 maart 2019 15:00 (UTC−4)[72] |
Anguilla |
0 – 3 | Raymond E. Guishard Technical Centre, The Valley Scheidsrechter: Tristley Bassue (SKN) | |
22 maart 2019 18:00 (UTC−4)[73] |
Saint Lucia |
3 – 2 | Sir Vivian Richards Stadium, Antigua (Antigua en Barbuda) Scheidsrechter: Sherwin Johnson (GUY) | |
Macfarlane L. Joseph |
22 maart 2019 17:30 (UTC−5)[74] |
Kaaimaneilanden |
1 – 2 | Ed Bushstadion, West Bay Scheidsrechter: Sergio Reyna (GUA) | |
M. Ebanks |
23 maart 2019 14:30 (UTC−4)[75] |
Dominica |
4 – 0 | Windsor Park, Roseau[76] Scheidsrechter: Raúl Castro Zúñiga (HON) | |
Wade T. Joseph Thomas |
23 maart 2019 15:00 (UTC−4)[77] |
Sint Maarten |
4 – 3 | Raymond E. Guishard Technical Centre, The Valley (Anguilla) Scheidsrechter: Charvis Delsol (DMA) | |
Cocks Lake Boelijn |
23 maart 2019 18:00 (UTC−4)[78] |
Antigua en Barbuda |
2 – 1 | Sir Vivian Richards Stadium, Antigua Scheidsrechter: Randy Solano (DOM) | |
Osbourne Benjamin |
23 maart 2019 18:30 (UTC−4)[79] |
Guyana |
2 – 1 | Synthetic Track and Field Facility, Leonora | |
Danns Welshman |
23 maart 2019 19:30 (UTC−3)[80] |
Suriname |
2 – 0 | André Kamperveenstadion, Paramaribo Scheidsrechter: Erick Lezama (NCA) | |
Rijssel Comvalius |
23 maart 2019 20:00 (UTC−4)[81] |
Guadeloupe |
0 – 1 | Stade René Serge Nabajoth, Les Abymes Scheidsrechter: Ismael Cornejo (SLV) | |
23 maart 2019 20:00 (UTC−6)[82] |
El Salvador |
2 – 0 | Estadio Cuscatlán, San Salvador Scheidsrechter: Juan Gabriel Calderón (CRC) | |
Bonilla Lowe |
24 maart 2019 16:00 (UTC−4)[83] |
Puerto Rico |
0 – 2 | Estadio Juan Ramón Loubriel, Bayamón Scheidsrechter: Trevester Richards (SKN) | |
24 maart 2019 20:00 (UTC−4)[84] |
Barbados |
0 – 1 | Wildey Astro Turf, Wildey Scheidsrechter: Reon Radix (GRN) | |
24 maart 2019 17:00 (UTC−4)[85] |
Dominicaanse Republiek |
1 – 3 | Estadio Cibao, Santiago de los Caballeros[86] Scheidsrechter: Patrick Senecharles (HAI) | |
Peña |
24 maart 2019 18:30 (UTC−4)[87] |
Haïti |
2 – 1 | Sylvio Catorstadion, Port-au-Prince Scheidsrechter: Walter López Castellanos (GUA) | |
Nazon Lafrance |
24 maart 2019 18:00 (UTC−7)[88] |
Canada |
4 – 1 | BC Place Stadium, Vancouver Scheidsrechter: Diego Montaño (MEX) | |
Hoilett Cavallini David |
Referenties
|