Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1984
De wielersport is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1984 in Los Angeles.
Mannen
Baan
Tijdrit, 1000 m
Rang | Sporter(s) | Land | Tijd |
---|---|---|---|
Fredy Schmidtke | 1:06.10 | ||
Curt Harnett | 1:06.44 | ||
Fabrice Colas | 1:06.65 | ||
4 | Gene Samuel | 1:06.69 | |
5 | Craig Adair | 1:06.96 | |
6 | David Weller | 1.07.24 | |
7 | Marcelo Alexandre | 1:07.29 | |
8 | Rory O'Reilly | 1:07.39 |
Sprint, 1000 m
Rang | Sporter(s) | Land | Heat 1 | Heat 2 |
---|---|---|---|---|
Mark Gorski | 10.49 | 10.95 | ||
Nelson Vails | - | - | ||
Tsutomu Sakamoto | 11.35 | 11.42 | ||
4 | Philippe Vernet | - | - | |
5 | Gerhard Scheller | |||
6 | Marcelo Alexandre | |||
7 | Kenrick Tucker | |||
8 | Fredy Schmidtke |
Individuele achtervolging, 4000 m
Rang | Sporter(s) | Land | Tijd |
---|---|---|---|
Steve Hegg | 4:39.35 | ||
Rolf Gölz | 4.43.82 | ||
Leonard Nitz | 4:44.03 | ||
4 | Dean Woods | 4:44.08 | |
5 | Jørgen Pedersen | ||
6 | Jelle Nijdam | ||
7 | Robert Pascal | ||
8 | Michael Grenda |
Ploegachtervolging, 4000 m
Rang | Sporter(s) | Land | Tijd |
---|---|---|---|
Michael Grenda Michael Turtur Kevin Nichols Dean Woods | 4:25.99 | ||
David Grylls Steve Hegg Patrick McDonough Leonard Nitz (Brent Emery) | 4:29.85 | ||
Reinhard Alber Rolf Gölz Roland Günther Michael Marx | 4:25.60 | ||
4 | Roberto Amadio Massimo Brunelli Maurizio Colombo Silvio Martinello | 4:26.90 | |
5 | Dan Frost Michael Marcussen Jørgen Pedersen Brian Holm | ||
6 | Didier Garcia Eric Louvel Pascal Potié Robert Pascal | ||
7 | Daniel Huwyler Hans Ledermann Hansrüdi Märki Jörg Müller | ||
8 | Rudi Ceyssens Roger Ilegems Peter Roes Joseph Smeets |
Puntenkoers
Rang | Sporter(s) | Land | Punten |
---|---|---|---|
Roger Ilegems | 37 | ||
Uwe Messerschmidt | 15 | ||
José Youshimatz | -1 ronde 29 | ||
4 | Jörg Müller | -1 ronde 23 | |
5 | Juan Curuchet | -1 ronde 20 | |
6 | Glenn Clarke | -1 ronde 13 | |
7 | Brian Fowler | -1 ronde 12 | |
8 | Derk Jan van Egmond | -2 ronde 56 |
Weg
Individueel
Afstand: 190,2 km
Rang | Sporter(s) | Land | Tijd |
---|---|---|---|
Alexi Grewal | 4:59:57 | ||
Steve Bauer | 4:59:57 | ||
Dag Otto Lauritzen | 5:00:18 | ||
4 | Morten Sæther | 5:00:18 | |
5 | Davis Phinney | 5:01:16 | |
6 | Thurlow Rogers | 5:01:16 | |
7 | Bojan Ropret | 5:01:16 | |
8 | Nestor Mora | 5:01:16 |
Ploegentijdrit
Afstand: 100 km
Rang | Sporter(s) | Land | Tijd |
---|---|---|---|
Marcello Bartalini Marco Giovannetti Eros Poli Claudio Vandelli | 1:58:28 | ||
Alfred Achermann Richard Trinkler Laurent Vial Benno Wiss | 2:02:38 | ||
Ron Kiefel Clarence Knickman Davis Phinney Andrew Weaver | 2:02:46 | ||
4 | Jos Alberts Erik Breukink Maarten Ducrot Gert Jakobs | 2:02:57 | |
5 | Bengt Asplund Per Christiansson Magnus Knutsson Håkan Larsson | 2:04:46 | |
6 | Jean-François Bernard Philippe Bouvatier Thierry Marie Denis Pelizzari | 2:05:07 | |
7 | John Carlsen Kim John Eriksen Lars Erik Jensen Søren Lilholt | 2:05:31 | |
8 | Steven Poulter Keith Reynolds Peter Sanders Darryl Webster | 2:06:51 |
Vrouwen
Weg
Individueel
Afstand: 79,2 km
Rang | Sporter(s) | Land | Tijd |
---|---|---|---|
Connie Carpenter-Phinney | 2:11:14 | ||
Rebecca Twigg | 2:11:14 | ||
Sandra Schumacher | 2:11:14 | ||
4 | Unni Larsen | 2:11:14 | |
5 | Maria Canins | 2:11:14 | |
6 | Jeannie Longo | 2:12:35 | |
7 | Helle Sørensen | 2:13:28 | |
8 | Ute Enzenauer | 2:13:28 |
Medaillespiegel
Rang | Land | Totaal | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | 3 | 2 | 9 | |
2 | 1 | 2 | 2 | 5 | |
3 | 1 | 0 | 0 | 1 | |
1 | 0 | 0 | 1 | ||
1 | 0 | 0 | 1 | ||
6 | 0 | 2 | 0 | 2 | |
7 | 0 | 1 | 0 | 1 | |
8 | 0 | 0 | 1 | 1 | |
0 | 0 | 1 | 1 | ||
0 | 0 | 1 | 1 | ||
0 | 0 | 1 | 1 | ||
Totaal | 8 | 8 | 8 | 24 |
Externe link
Wielersport op de Olympische Zomerspelen | ||
---|---|---|
Athene 1896 · Parijs 1900 · St. Louis 1904 · Londen 1908 · Stockholm 1912 · Antwerpen 1920 · Parijs 1924 · Amsterdam 1928 · Los Angeles 1932 · Berlijn 1936 · Londen 1948 · Helsinki 1952 · Melbourne 1956 · Rome 1960 · Tokio 1964 · Mexico-stad 1968 · München 1972 · Montréal 1976 · Moskou 1980 · Los Angeles 1984 · Seoel 1988 · Barcelona 1992 · Atlanta 1996 · Sydney 2000 · Athene 2004 · Peking 2008 · Londen 2012 · Rio de Janeiro 2016 · Tokio 2020 Medaillewinnaars: Baanwielrennen · BMX · Mountainbike · Wegwielrennen |
Disciplines op de Olympische Zomerspelen van 1984 | |
---|---|
Atletiek · Basketbal · Boksen · Boogschieten · Gewichtheffen · Gymnastiek · Handbal · Hockey · Honkbal (demonstratie) · Judo · Kanovaren · Moderne vijfkamp · Paardensport · Roeien · Schermen · Schietsport · Schoonspringen · Synchroonzwemmen · Tennis (demonstratie) · Voetbal · Volleybal · Waterpolo · Wielersport · Worstelen · Zeilen · Zwemmen |