Wielersport op de Paralympische Zomerspelen 2012
Op de XIVe Paralympische Zomerspelen die in 2012 werden gehouden in Londen, Verenigd Koninkrijk was de wielersport een van de 20 sporten die werden beoefend.
Baanwielrennen
Mannen
Team sprint
C1-5
|
Tandem
Klasse | onderdeel | Tijd | Land | Land | Land | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
B | Tijdrit, 1 km | 1:01.351 WR | Neil Fachie Barney Storey | Jose Enrique Porto Lareo Jose Antonio Villanueva Trinidad | Rinne Oost Patrick Bos | |||
B | Achtervolging | 4:18.752 | Kieran Modra Scott McPhee | Bryce Lindores Sean Finning | Miguel Angel Clemente Solano Diego Javier Muniz | |||
B | tandemsprint | 10.050 | Anthony Kappes Craig Maclean | Neil Fachie Barney Storey | Jose Enrique Porto Lareo Jose Antonio Villanueva Trinidad |
Tweewielers
Klasse | onderdeel | Tijd | Land | Land | Land | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
C1-2-3 | Tijdrit, 1 km | 01:05.22 | Zhang Yu Li | Mark Lee Colbourne | Tobias Graf | |||
C4-5 | Tijdrit, 1 km | 01:05.947 | Alfonso Cabello | Jon-Allan Butterworth | Xinyang Liu | |||
C1 | Achtervolging | 3:53.970 | Mark Lee Colbourne | Zhang Yu Li | Rodrigo Fernando Lopez | |||
C2 | Achtervolging | 3:45.828 | Guihua Liang | Tobias Graf | Laurent Thirionet | |||
C3 | Achtervolging | 3:36.148 | Joseph Berenyi | Shaun Mckeown | Darren Kenny | |||
C4 | Achtervolging | 4:40.315 | Carol-Eduard Novak | Jiri Jezek | Jody Cundy | |||
C5 | Achtervolging | 4:30.012 | Michael Gallagher | Jon-Allan Butterworth | Xinyang Liu |
Vrouwen
Tandem
Klasse | onderdeel | Tijd | Land | Land | Land | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
B | Tijdrit, 1 km | 1:08.919 | Felicity Johnson Stephanie Morton | Aileen Mcglynn Helen Scott | Phillipa Gray Laura Thompson | |||
B | Achtervolging | 3:31.530 | Phillipa Gray Laura Thompson | Catherine Walsh Francine Meehan | Aileen Mcglynn Helen Scott |
Tweewielers
Klasse | onderdeel | Tijd | Land | Land | Land | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
C1-C2-C3 | Tijdrit, 500 m | 39.158 WR | Yin He | Alyda Norbruis | Jayme Paris | |||
C4-C5 | Tijdrit, 500 m | 36.997 | Sarah Storey | Jennifer Schuble | Jianping Ruan | |||
C1-C2-C3 | Achtervolging | Sini Zeng | Simone Kennedy | Allison Jones | ||||
C4 | Achtervolging | Susan Powell | Megan Fisher | Alexandra Green | ||||
C5 | Achtervolging | Sarah Storey | Anna Harkowska | Fiona Southorn |
Medaillespiegel Baanwielrennen
Plaats | Land | NPC | Totaal | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | GBR | 5 | 7 | 3 | 15 | |
2 | CHN | 5 | 1 | 3 | 9 | |
3 | AUS | 4 | 2 | 2 | 8 | |
4 | USA | 1 | 2 | 2 | 5 | |
5 | ESP | 1 | 1 | 2 | 4 | |
6 | NZL | 1 | 0 | 2 | 3 | |
7 | ROU | 1 | 0 | 0 | 1 | |
8 | GER | 0 | 1 | 1 | 2 | |
NED | 0 | 1 | 1 | 2 | ||
10 | CZE | 0 | 1 | 0 | 1 |
Wegwielrennen
Mannen
Tandem
Klasse | onderdeel | Tijd | Land | Land | Land | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
B | Wegwedstrijd | 2:26:52 | Ivano Pizzi Lucca Pizzi | Krzysztof Kosikowski Artur Korc | Vladislav Janovjak Robert Mitosinka | |||
B | Tijdrit | 30:48.25 | Christian Venge David Llaurado Caldero | Ivano Pizzi Lucca Pizzi | James Brown Damien Shaw |
Tweewielers
Klasse | onderdeel | Tijd | Land | Land | Land | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
C1-3 | Wegwedstrijd | 1:42:51 | Roberto Bargna | Steffen Warias | David Nicholas | |||
C4-5 | Wegwedstrijd | 1:55:38 | Yegor Dementyev | Xinyang Liu | Michele Pittacolo | |||
C1 | Tijdrit | 25:16.43 | Michael Teuber | Mark Colbourne | Zhang Yu Li | |||
C2 | Tijdrit | 24:35.12 | Tobias Graf | Guihua Liang | Maurice Eckhard Tio | |||
C3 | Tijdrit | 23:22.13 | David Nicholas | David Nicholas | Masaki Fujita | |||
C4 | Tijdrit | 32:59.92 | Jiri Jezek | Carol-Eduard Novak | Jiri Bouska | |||
C5 | Tijdrit | 32:12.98 | Yegor Dementyev | Xinyang Liu | Michael Gallagher |
Handbikes
Klasse | onderdeel | Tijd | Land | Land | Land | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
H 1 | Wegwedstrijd | 1:53:09 | Mark Rohan | Tobias Fankhauser | Wolfgang Schattauer | |||
H 2 | Wegwedstrijd | 1:37:55 | Walter Ablinger | Jean-Marc Berset | Vittorio Podesta | |||
H 3 | Wegwedstrijd | 1:50:05 | Rafal Wilk | Vico Merklein | Joel Jeannot | |||
H 4 | Wegwedstrijd | 2:00:32 | Alessandro Zanardi | Ernst van Dyk | Wim Decleir | |||
H 1 | Tijdrit | 35:41.54 | Mark Rohan | Koby Lion | Wolfgang Schattauer | |||
H 2 | Tijdrit | 26:52.39 | Heinz Frei | Walter Ablinger | Vittorio Podesta | |||
H 3 | Tijdrit | 25:24.17 | Rafal Wilk | Nigel Barley | Bernd Jeffre | |||
H 4 | Tijdrit | 24:50.22 | Alessandro Zanardi | Norbert Mosandl | Oscar Sanchez |
Vrouwen
Tandem
Klasse | onderdeel | Tijd | Land | Land | Land | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
B | Wegwedstrijd | 2:08:26 | Robbi Weldon Lyne Bessette | Josefa Benitez Guzman Maria Noriega | Kathrin Goeken Kim van Dijk | |||
B | Tijdrit | 35:02.73 | Kathrin Goeken Kim van Dijk | Phillipa Gray Laura Thompson | Catherine Walsh Francine Meehan |
Tweewielers
Klasse | onderdeel | Tijd | Land | Land | Land | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
C 1-3 | Tijdrit | 26:58.54 | Allison Jones | Tereza Diepoldova | Sini Zeng | |||
C 4 | Tijdrit | 26:04.39 | Megan Fisher | Susan Powell | Marie-Claude Molnar | |||
C 5 | Tijdrit | 22:40.66 | Sarah Storey | Anna Harkowska | Kelly Crowley | |||
C 1-3 | Wegwedstrijd | 1:29:02 | Sini Zeng | Denise Schindler | Allison Jones | |||
C 4-5 | Wegwedstrijd | 1:40:36 | Sarah Storey | Anna Harkowska | Kelly Crowley |
Handbikes
Klasse | onderdeel | Tijd | Land | Land | Land | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
H 1-3 | Wegwedstrijd | 1:41:34 | Marianna Davis | Monica Bascio | Rachel Morris | |||
H 4 | Wegwedstrijd | 1:31:05 | Andrea Eskau | Laura de Vaan | Dorothee Vieth | |||
H 1-2 | Tiidrit | 31:06.39 | Marianna Davis | Karen Darke | Ursula Schwaller | |||
H 3 | Tiidrit | 33:21.61 | Sandra Graf | Monica Bascio | Svetlana Moshkovich | |||
H 4 | Tijdrit | 28:18.09 | Andrea Eskau | Dorothee Vieth | Laura de Vaan |
Gemengd
Handbikes
H1-4 Estafette
|
Driewielers
Klasse | onderdeel | Tijd | Land | Land | Land | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
T1-2 | Wegwedstrijd | 45:17 | David Stone | Giorgio Farroni | David Vondracek | |||
T1-2 | Tijdrit | 13:50.54 | Carol Cooke | Hans-Peter Durst | David Stone |
Medaillespiegel Wegwielrennen
Plaats | Land | NPC | Totaal | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | USA | 5 | 3 | 4 | 12 | |
2 | GER | 4 | 6 | 2 | 12 | |
3 | ITA | 4 | 3 | 3 | 10 | |
4 | GBR | 3 | 2 | 2 | 7 | |
5 | POL | 2 | 3 | 0 | 5 | |
6 | AUS | 2 | 2 | 2 | 6 | |
Zwitserlân | SUI | 2 | 2 | 2 | 6 | |
8 | IRL | 2 | 0 | 2 | 4 | |
9 | UKR | 2 | 0 | 0 | 2 | |
10 | CHN | 1 | 3 | 2 | 6 |
Disciplines op de Paralympische Zomerspelen van 2012 |
---|
Atletiek · Bankdrukken · Basketbal · Blindenvoetbal · Boogschieten · Boccia · CP-voetbal · Goalball · Judo · Paardensport · Roeien · Rugby · Schermen · Schietsport · Tafeltennis · Tennis · Volleybal · Wielersport · Zeilen · Zwemmen |
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.