Wereldkampioenschappen roeien/Lichte twee zonder
Op de wereldkampioenschappen roeien is Lichte twee zonder een van de onderdelen. De Lichte twee zonder is een roeiboot waarbij beide roeiers één riem hebben. Er is een gewichtsbeperking.
De Lichte twee zonder staat vanaf 1993 op het programma van de wereldkampioenschappen roeien bij de mannen. Bij de vrouwen is het onderdeel van 1995 tot en met 2005 georganiseerd en in 2018 geherintroduceerd. Omdat dit onderdeel niet tot het Olympisch roeiprogramma behoort, wordt het op elk WK verroeid.
Medaillewinnaars
Mannen
Jaar | Plaats | |||
---|---|---|---|---|
1993 | Fernando Climent Fernando Molina | Alexander Ustinow Wladimir Mitjuschew | Herbert Vogt Stephan Fahrig | |
1994 | Leonardo Pettinari Carlo Gaddi | Alexander Ustinow Wladimir Mitjuschew | Neville Maxwell Anthony O'Connor | |
1995 | Carlo Grande Pasquale Marigliano | Xavier Dorfmann Sebastian Bea | Thomas Ebert Bo Svendsen | |
1996 | Bo Svendsen Thomas Ebert | Neville Maxwell Anthony O'Connor | Oliver Rau Tobias Müller | |
1997 | Matthias Binder Benedikt Schmidt | Neville Maxwell Anthony O'Connor | Jacob Ojvi Nielsen Jeppe Kollat-Jensen | |
1998 | Vincent Montabonel Jean-Christophe Bette | Catello Amarante Carlo Gaddi | Miguel Cerda Christian Yantani | |
1999 | Stefano Basalini Paolo Pittino | Miguel Cerda Christian Yantani | Neville Maxwell Anthony O'Connor | |
2000 | Ben Storey Ed Winchester | Nicholas Strange Peter Haining | Jesper Krog Skov Hansen Morten | |
2001 | Gearold Towey Tony O'Connor | Simon Kolkman Robert van der Vooren | Massimo Guglielmi Giuseppe Del Gaudio | |
2002 | Christian Raul Yantani Garces Miguel Angel Cerda Silva | Carlo Gaddi Franco Sancassani | Ned Kittoe Nicholas English | |
2003 | Bo Helleberg Mads Kruse Andersen | Frank Mager Christian Gerlach | Simon Carcagno Michael Altman | |
2004 | Bo Helleberg Mads Kruse Andersen | Nicola Moriconi Salvatore Di Somma | Douglas Vandor Mike Lewis | |
2005 | Bo Helleberg Mads Kruse Andersen | Miguel Cerda Felipe Leal | Salvatore Amitrano Catello Amarante | |
2006 | Ole Rückbrodt Felix Otto | Juan Manuel Florido Jesús González | Andrea Caianiello Salvatore di Somma | |
2007 | Andrea Caianiello Armando Dell'Aquila | Jochen Kuehner Martin Kuehner | Ross Brown Michael McBryde | |
2008 | Nikolaos Gkountoulas Apostolos Gkountoulas | Andrea Caianiello Armando Dell'Aquila | Goran Nedeljkovic Milos Tomic | |
2009 | Fabien Tilliet Jean-Christophe Bette | Andrea Caianiello Armando Dell'Aquila | Nenad Babović Milos Tomic | |
2010 | Fabien Tilliet Jean-Christophe Bette | Graham Oberlin-Brown James Lassche | Matt Jensen Rares Crisan | |
2011 | Peter Chambers Kieren Emery | Luca De Maria Armando Dell'Aquila | Bastian Seibt Lars Wichert | |
2012 | Luca De Maria Armando Dell'Aquila | Arnoud Greidanus Joris Pijs | Fabien Tilliet Jean-Christophe Bette | |
2013 | Simon Niepmann Lucas Tramèr | Elia Luini Martino Goretti | Sam Scrimgeour Mark Aldred | |
2014 | Simon Niepmann Lucas Tramèr | Augustin Mouterde Thomas Baroukh | Sam Scrimgeour Jonathan Clegg | |
2015 | Joel Cassells Sam Scrimgeour | Augustin Mouterde Théophile Onfroy | Jonas Kilthau Matthias Arnold | |
2016 | Augustin Mouterde Alexis Guerinot | Emil Espensen Jens Vilhelmsen | Joel Cassells Sam Scrimgeour | |
2017 | Mark O'Donovan Shane O'Driscoll | Giuseppe Di Mare Alfonso Scalzone | Xavier Vela Willian Giaretton | |
2018 | Giuseppe Di Mare Alfonso Scalzone | Antonios Papakonstantinou Ioannis Marokos | David Smith Thomas Foster | |
2019 | Giuseppe Di Mare Raffaele Serio | Nikita Bolozin Maksim Telitcyn | Vangelys Reinke Emanuel Dantas |
Vrouwen
Jaar | Plaats | |||
---|---|---|---|---|
1995 | Christine Smith Ellen Minzner | Jane Hall Alison Brownless | Sharon Thilgreen Kristine Jörgensen | |
1997 | Eliza Blair Justin Joyce | Linda Muri Michelle Borkhuis | Malindi Myers Caroline Hobson | |
1998 | Juliet Machan Joanna Nitsch | Elina Urbano Patricia Conte | Linda Muri Michelle Borkhuis | |
1999 | Rachel Anderson Linda Muri | Jane Hall Malindi Myers | Jill Lancaster Nicola Davies | |
2000 | Malindi Myers Miriam Taylor | Catherine Humblet Stacey Borgman | Gunda Reimers Janet Radienzel | |
2001 | Sarah Birch Jo Nitsch | Suzanne Walther Michelle Whitcomb Borkhuis | Patricia Conte Elina Urbano | |
2002 | Naomi Ashcroft Leonie Barron | Paola Rodriguez Carolina Godoy | Maria Almuedo Beatriz Casanueva | |
2003 | Elena Scurtu Liliana Niga | Julia Warren Michelle Dollimore | Elpida Grigoriadou Angeliki Gremou | |
2005 | Elena Scurtu Liliana Niga | Julia Warren Michelle Dollimore | Elpida Grigoriadou Angeliki Gremou | |
2018 | Serena Lo Bue Giorgia Lo Bue | Jennifer Sager Jillian Zieff | Maar twee deelnemende teams | |
2019 | Margaret Bertasi Cara Stawicki | Sofia Tanghetti Maria Ludovica Costa | Janika Kölblin Marie-Christine Gerhardt |
Medaillespiegel
Mannen
|
Vrouwen
|
Bronnen, noten en/of referenties |
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.