Wereldkampioenschappen roeien 1996
De 26e editie van de wereldkampioenschappen roeien werd gehouden van 7 tot en met 11 augustus 1996 in Motherwell, Schotland. In dit Olympisch jaar werden alleen de nummers uitgeschreven die niet op het Olympisch programma stonden.
Wereldkampioenschappen roeien 1996
| |||||||
Strathclyde Country Park | |||||||
Gehouden in | Verenigd Koninkrijk | ||||||
Editie | 26 | ||||||
Jaar | 1996 | ||||||
Data | 7 augustus t/m 11 augustus | ||||||
Sport | Roeien | ||||||
Organisator | FISA | ||||||
Evenementen | 9 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Medaillewinnaars
Mannen
Onderdeel | |||
---|---|---|---|
Lichte skiff LM1x | |||
Twee met M2+ | Yannick Schulte Luc Prévot Christophe Tellier (c) | Dimitrie Popescu Nicolae Țaga Dumitru Răducanu (c) | Remco Schnieders Leofwin Visman Chun Wei Cheung (c) |
Lichte twee zonder LM2- | Bo Svendsen Thomas Ebert | Neville Maxwell Anthony O'Connor | Oliver Rau Tobias Müller |
Vier met M4+ | Dorin Alupei Claudiu Marin Iulică Ruican Viorel Talapan Alexei Raducanu (c) | Dusan Businsky Michal Dalecky Pavel Malinsky Lubomir Skalicky Oldrich Hejdusek (c) | Vladimir Andreev Alexander Litvinchev Gennadi Mulitsa Evgeni Ovtcharov Alexey Mitienko (c) |
Lichte dubbel vier LM4x | Lorenzo Bertini Paolo Pittino Franco Sancassani Massimo Guglielmi | Oliver Ibielski Alexander Lutz Andreas Lutz Frank Mager | Frédéric Ceresoli Frédéric Dufour Thierry Richard Pascal Touron |
Lichte acht LM8+ | Andreas Bech Matthias Edeler Dirk Jenny Stefan Locher Marcus Mielke Teja Töpfer Vladimir Vukelic Uwe März Klaus Klotz (c) | Jens Christensen Thomas Croft Wilhelm Drewel Jorn Hamdorf Morten Hansen Skov Soeren Henrichsen Jeppe Jensen Kollat Michael Jensen Dennis Larsen (c) | Jon Beare Ross Beattie Chris Davidson Len Diplock Graham McLaren Ben Storey Bryan Thompson Edward Winchester Chris Taylor (c) |
Vrouwen
Onderdeel | |||
---|---|---|---|
Lichte skiff LW1x | |||
Vier zonder W4- | Emily Dirksen Sara Field Amy Turner Rosana Zegarra | Liliana Gafencu Doina Ignat Elisabeta Lipă Marioara Ciobanu | Claudia Barth Gerte John Doreen Martin Lenka Wech |
Lichte vier zonder LW4- | Zhong Aifang Liu Bili Liu Meiling Wang Fang | Melindi Myers Trish Corless Robyn Morris Jo Nitsch | Whitney Post Julie McCleary Kari Green Sarah Simmons |
Medailleklassement
Gastland
Plaats | Land | Totaal | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 2 | 0 | 4 | |
2 | 2 | 1 | 0 | 3 | |
3 | 1 | 1 | 2 | 4 | |
4 | 1 | 1 | 1 | 3 | |
5 | 1 | 0 | 2 | 3 | |
6 | 1 | 0 | 0 | 1 | |
1 | 0 | 0 | 1 | ||
8 | 0 | 2 | 0 | 2 | |
9 | 0 | 1 | 0 | 1 | |
0 | 1 | 0 | 1 | ||
11 | 0 | 0 | 1 | 1 | |
0 | 0 | 1 | 1 | ||
0 | 0 | 1 | 1 | ||
0 | 0 | 1 | 1 | ||
Totaal | 9 | 9 | 9 | 27 |
Bronnen, noten en/of referenties |
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.