Wereldkampioenschappen badminton/Medaillewinnaars
Dit is een overzicht van de medaillewinnaars op het wereldkampioenschap badminton sinds 1977. Het overzicht is onderverdeeld in de vijf onderdelen in het badminton, mannen enkel en dubbel, vrouwen enkel en dubbel en gemengd dubbel.
Per onderdeel worden twee bronzen medailles uitgereikt. Dit komt doordat er geen wedstrijd om de derde plaats wordt georganiseerd en derhalve de verliezers van de halvefinalisten een bronzen medaille ontvangen.
Historie medaillewinnaars
Mannen enkel
Jaar | Plaats | |||
---|---|---|---|---|
1977 | ||||
1980 | ||||
1983 | ||||
1985 | ||||
1987 | ||||
1989 | ||||
1991 | ||||
1993 | ||||
1995 | ||||
1997 | ||||
1999 | ||||
2001 | ||||
2003 | ||||
2005 | ||||
2006 | ||||
2007 | ||||
2009 | ||||
2010 | ||||
2011 | ||||
2013 | ||||
2014 | ||||
2015 | ||||
2017 | ||||
2018 | ||||
2019 | ||||
Vrouwen enkel
Jaar | Plaats | |||
---|---|---|---|---|
1977 | ||||
1980 | ||||
1983 | ||||
1985 | ||||
1987 | ||||
1989 | ||||
1991 | ||||
1993 | ||||
1995 | ||||
1997 | ||||
1999 | ||||
2001 | ||||
2003 | ||||
2005 | ||||
2006 | ||||
2007 | ||||
2009 | ||||
2010 | ||||
2011 | ||||
2013 | ||||
2014 | ||||
2015 | ||||
2017 | ||||
2018 | ||||
2019 | ||||
Mannen dubbel
Jaar | Plaats | |||
---|---|---|---|---|
1977 | en Johan Wahjudi (INA) |
en Ade Chandra (INA) |
en Thomas Kihlström (SWE) | |
en Mike Tredgett (ENG) | ||||
1980 | en Christian Hadinata (INA) |
en Rudy Haryanto (INA) |
en Steen Skovgaard (DEN) | |
en Jalani Sidek (MAS) | ||||
1983 | en Jesper Helledie (DEN) |
en Martin Dew (ENG) |
en Lee Eun Ku (KOR) | |
en Bobby Ertanto (INA) | ||||
1985 | en Kim Moon-soo (KOR) |
en Tian Bingyi (CHN) |
en H. Kartono (INA) | |
en Michael Kjeldsen (DEN) | ||||
1987 | en Tian Bingyi (CHN) |
en Razif Sidek (MAS) |
en Michael Kjeldsen (DEN) | |
en Kim Moon-soo (KOR) | ||||
1989 | en Tian Bingyi (CHN) |
en Chen Hongyhong (CHN) |
en Razif Sidek (MAS) | |
en Eddy Hartono (INA) | ||||
1991 | en Kim Moon-soo (KOR) |
en Thomas Lund (DEN) |
en Tian Bingyi (CHN) | |
en Imay Hendra (INA) | ||||
1993 | en Rudy Gunawan (INA) |
en Soo Beng Kiang (MAS) |
en Pär Gunnar Jönsson (SWE) | |
en Chen Hongyang (CHN) | ||||
1995 | en Ricky Subagja (INA) |
en Thomas Lund (DEN) |
en Yap Kim Hock (MAS) | |
en Yoo Yong-sung (KOR) | ||||
1997 | en Sigit Budiarto (INA) |
en Cheah Son Kit (MAS) |
en Yoo Yong-sung (KOR) | |
en Rexy Mainaky (INA) | ||||
1999 | en Kim Dong-moon (KOR) |
en Yoo Yong Sung (KOR) |
en Zhang Jun (CHN) | |
en Nathan Robertson (ENG) | ||||
2001 | en Halim Haryanto (INA) |
en Kim Dong-moon (KOR) |
en Chan Chong Ming (MAS) | |
en Lee Wan Wah (MAS) | ||||
2003 | en Jonas Rasmussen (DEN) |
en Sigit Budiarto (INA) |
en Zheng Bo (CHN) | |
en Cai Yun (CHN) | ||||
2005 | en Howard Bach (USA) |
en Sigit Budiarto (INA) |
en Alvent Yulianto (INA) | |
en Koo Kien Keat (MAS) | ||||
2006 | en Cai Yun (CHN) |
en Robert Blair (ENG) |
en Martin Lundgaard Hansen (DEN) | |
en Jonas Rasmussen (DEN) | ||||
2007 | en Hendra Setiawan (INA) |
en Lee Yong-dae (KOR) |
en Lee Wan Wah (MAS) | |
en Shintaro Ikeda (JPN) | ||||
2009 | Fu Haifeng (CHN) |
Lee Yong-dae (KOR) |
Boon Heong Tan (MAS) | |
Mohd Fairuzizuan Mohd Tazari (MAS) | ||||
2010 | Fu Haifeng (CHN) |
Boon Heong Tan (MAS) |
Hendra Setiawan (INA) | |
Xu Chen (CHN) | ||||
2011 | Fu Haifeng (CHN) |
Yoo Yeon-seong (KOR) |
Bona Septano (INA) | |
Lee Yong-dae (KOR) | ||||
2013 | Mohammad Ahsan (INA) |
Carsten Mogensen (DEN) |
Fu Haifeng (CHN) | |
Kim Sa-rang (KOR) | ||||
2014 | Shin Baek-choel (KOR) |
Yoo Yeon-seong (KOR) |
Carsten Mogensen (DEN) | |
Kim Sa-rang (KOR) | ||||
2015 | Hendra Setiawan (INA) |
Qui Zihan (CHN) |
Yoo Yeon-seong (KOR) | |
Kenichi Hayakawa (JPN) | ||||
2017 | Zhang Nan (CHN) |
Rian Agung Saputro (INA) |
Hong Wei (CHN) | |
Keigo Sonoda (JPN) | ||||
2018 | Liu Yu Chen (CHN) |
Keigo Sonoda (JPN) |
Wang Chi-lin (TPE) | |
Zhang Nan (CHN) | ||||
2019 | Hendra Setiawan (INA) |
Yugo Kobayashi (JPN) |
Muhammad Rian Ardianto (INA) | |
Liu Yu Chen (CHN) |
Vrouwen dubbel
Jaar | Plaats | |||
---|---|---|---|---|
1977 | en Erniko Ueno (JPN) |
en Marjan Ridder (NED) |
en Nora Perry (ENG) | |
en Pia Nielsen (DEN) | ||||
1980 | en Jane Webster (ENG) |
en Imelda Wiguno (INA) |
en Barbara Sutton (ENG) | |
en Masiko Tokuda (JPN) | ||||
1983 | en Wu Dixi (CHN) |
en Jane Webster (ENG) |
en Xu Rong (CHN) | |
en Gillian Gilks (ENG) | ||||
1985 | en Li Lingwei (CHN) |
en Wu Dixi (CHN) |
en Yoo Sang Hee (KOR) | |
en Sun Ae Hwang (KOR) | ||||
1987 | en Guan Weizhen (CHN) |
en Li Lingwei (CHN) |
en Chung So Young (KOR) | |
en Hwang Hye Young (KOR) | ||||
1989 | en Guan Weizhen (CHN) |
en Hwang Hye Young (KOR) |
en Christine Magnusson (SWE) | |
en Zhou Lei (CHN) | ||||
1991 | en Nong Qunhau (CHN) |
en Maria Bengtsson (SWE) |
en Gil Ah Young (KOR) | |
en Chung Young So (KOR) | ||||
1993 | en Lei Zhou (CHN) |
en Wu Yuhong (CHN) |
en Gil Young Ah (KOR) | |
en Lisbet Steur-Lauridsen (DEN) | ||||
1995 | en Eun Jung Shim (KOR) |
en Lili Tampi (INA) |
en Yongshu Tang (CHN) | |
en Rikke Olsen (DEN) | ||||
1997 | en Gu Jun (CHN) |
en Tang Yongshu (CHN) |
en Resiana Zelin (INA) | |
en Liu Lu (CHN) | ||||
1999 | en Gu Jun (CHN) |
en Chung Jai Hee (KOR) |
en Gao Ling (CHN) | |
en Majken Vange (DEN) | ||||
2001 | en Huang Sui (CHN) |
en Wei Yili (CHN) |
en Lee Kyung Won (KOR) | |
en Jiang Xuelian (CHN) | ||||
2003 | en Huang Sui (CHN) |
en Zhao Tingting (CHN) |
en Seiko Yamada (JPN) | |
en Ann-Lou Jorgensen (DEN) | ||||
2005 | en Zhang Jiewen (CHN) |
en Huang Sui (CHN) |
en Zhang Yawen (CHN) | |
en Hyo Jung Lee (KOR) | ||||
2006 | en Huang Sui (CHN) |
en Wei Yili (CHN) |
en Zhang Jiewen (CHN) | |
en Yang Yu (CHN) | ||||
2007 | en Zhang Jiewen (CHN) |
en Huang Sui (CHN) |
en Wei Yili (CHN) | |
en Reiko Shiota (JPN) | ||||
2009 | Zhao Tingting (CHN) |
Zhao Yunlei (CHN) |
Wang Xiaoli (CHN) | |
Yu Yang (CHN) | ||||
2010 | Yu Yang (CHN) |
Wang Xiaoli (CHN) |
Chien Yu-chin (TPE) | |
Zhao Yunlei (CHN) | ||||
2011 | Yu Yang (CHN) |
Zhao Yunlei (CHN) |
Ashwini Ponnappa (IND) | |
Satoko Suetsuna (JPN) | ||||
2013 | Yu Yang (CHN) |
Jang Ye-na (KOR) |
Kamilla Rytter Juhl (DEN) | |
Zhao Yunlei (CHN) | ||||
2014 | Zhao Yunlei (CHN) |
Yu Yang (CHN) |
Shin Seung-chan (KOR) | |
Miyuki Maeda (JPN) | ||||
2015 | Zhao Yunlei (CHN) |
Kamilla Rytter Juhl (DEN) |
Greysia Polii (INA) | |
Kurumi Yonao (JPN) | ||||
2017 | Jia Yifan (CHN) |
Sayaka Hirota (JPN) |
Ayaka Takahashi (JPN) | |
Kamilla Rytter Juhl (DEN) | ||||
2018 | Wakana Nagahara (JPN) |
Sayaka Hirota (JPN) |
Apriyani Rahayu (INA) | |
Koharu Yonemoto (JPN) | ||||
2019 | Wakana Nagahara (JPN) |
Sayaka Hirota (JPN) |
Li Yin Hui (CHN) | |
Apriyani Rahayu (INA) |
Gemengd dubbel
Jaar | Plaats | |||
---|---|---|---|---|
1977 | en Lene Køppen (DEN) |
en Gillian Gilks (ENG) |
en Nora Perry (ENG) | |
en Joanne Flochhart (SCO) | ||||
1980 | en Imelda Wiguno (INA) |
en Nora Perry (ENG) |
en Pia Nielsen (DEN) | |
en Lene Køppen (DEN) | ||||
1983 | en Pia Nielsen (DEN) |
en Karen Chapman (ENG) | ||
en Lin Ying (CHN) | ||||
1985 | en Yoo Sang Hee (KOR) |
en Maria Bengtsson (SWE) |
en Gillian Gowers (ENG) | |
en Yuling Lao (CHN) | ||||
1987 | en Shi Fangji (CHN) |
en Chung Myung Hee (KOR) |
en Gillian Gilks (ENG) | |
en Yang Xinfang (CHN) | ||||
1989 | en Chung Myung Hee (KOR) |
en Verawaty Fajrin (INA) |
en Yang Xinfang (CHN) | |
en Shi Fangjin (CHN) | ||||
1991 | en Chung Myung Hee (KOR) |
en Pernille Dupont (DEN) |
en Grete Mogensen (DEN) | |
en Eun Jung Shim (KOR) | ||||
1993 | en Grete Mogensen (DEN) |
en Gillian Clark (ENG) | ||
en Eliza Nathanael (INA) | ||||
1995 | en Marlene Thomsen (DEN) |
en Helene Kirkegaard (DEN) |
en Astrid Crabo (SWE) | |
en Ge Fei (CHN) | ||||
1997 | en Ge Fei (CHN) |
en Marlene Thomsen (DEN) |
en Minarti Timur (INA) | |
en Rikke Olsen (DEN) | ||||
1999 | en Ra Kyung-min (KOR) |
en Joanne Goode (ENG) |
en Ge Fei (CHN) | |
en Rikke Olsen (DEN) | ||||
2001 | en Gao Ling (CHN) |
en Ra Kyung-min (KOR) |
en Rikke Olsen (DEN) | |
en Mette Schjoldager (DEN) | ||||
2003 | en Ra Kyung-min (KOR) |
en Gao Ling (CHN) |
en Rikke Olsen (DEN) | |
en Zhao Tingting (CHN) | ||||
2005 | en Lilyana Natsir (INA) |
en Zhang Yawen (CHN) |
en Sara Runesten-Petersen (NZL) | |
en Saralee Thoungthongkam (THA) | ||||
2006 | en Gail Emms (ENG) |
en Donna Kellogg (ENG) |
en Wong Pei Tty (MAS) | |
en Saralee Thoungthongkam (THA) | ||||
2007 | en Lilyana Natsir (INA) |
en Gao Ling (CHN) |
en Zhang Yawen (CHN) | |
en Vita Marissa (INA) | ||||
2009 | Kamilla Rytter Juhl (CHN) |
Liliyana Natsir (INA) |
Christinna Pedersen (DEN) | |
Lee Hyo-jung (KOR) | ||||
2010 | Ma Jin (CHN) |
Yu Yang (CHN) |
Chien Yu-chin (TPE) | |
Ha Jung-eun (KOR) | ||||
2011 | Zhao Yunlei (CHN) |
Liliyana Natsir (INA) | ||
Ma Jin (CHN) | ||||
2013 | Liliyana Natsir (INA) |
Ma Jin (CHN) |
Eom Hye-won (KOR) | |
Zhao Yunlei (CHN) | ||||
2014 | Zhao Yunlei (CHN) |
Ma Jin (CHN) |
Christinna Pedersen (DEN) | |
Bao Yixin (CHN) | ||||
2015 | Zhao Yunlei (CHN) |
Bao Yixin (CHN) |
Liliyana Natsir (INA) | |
Ma Jin (CHN) | ||||
2017 | Liliyana Natsir (INA) |
Chen Qingchen (CHN) |
Gabrielle Adcock (ENG) | |
Chau Hoi Wah (HKG) | ||||
2018 | Huang Ya Qiong (CHN) |
Huang Dong Ping (CHN) |
Li Yinhui (CHN) | |
Tse Ying Suet (HKG) | ||||
2019 | Huang Ya Qiong (CHN) |
Sapsiree Taerattanachai (THA) |
Huang Dong Ping (CHN) | |
Arisa Higashino (JPN) |
Medailleklassement
Plaats | Land | Totaal | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 66 | 46 | 75 | 187 | |
2 | 23 | 18 | 37 | 78 | |
3 | 10,5 | 14 | 38 | 62,5 | |
4 | 10 | 13 | 30 | 53 | |
5 | 6 | 6 | 16 | 28 | |
6 | 3 | - | - | 3 | |
7 | 2,5 | 8,5 | 13 | 24 | |
8 | 1 | 2 | 5 | 8 | |
9 | 1 | 1 | 4 | 6 | |
10 | 1 | - | - | 1 | |
11 | - | 81 | 12 | 20 | |
12 | 1 | 3 | 5 | 9 | |
13 | - | 2 | 4 | 6 | |
14 | - | 1 | 2 | 3 | |
15 | - | 1 | 1 | 2 | |
16 | - | 0,5 | 1 | 1,5 | |
17 | - | - | 4 | 4 | |
18 | - | - | 1 | 1 | |
- | - | 1 | 1 | ||
- | - | 1 | 1 | ||
Totaal | 125 | 1241 | 250 | 499 |
1De Maleisiër Lee Chong Wei moest zijn zilveren medaille uit 2014 inleveren.
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.