Wereldkampioenschap shorttrack 2005 (individueel)
Het Wereldkampioenschap shorttrack 2005 (individueel) werd van 11 t/m 13 maart 2005 verreden in Peking (China). Titelverdediger bij de mannen was Ahn Hyun-soo en bij de vrouwen Choi Eun-kyung, beiden afkomstig uit Zuid-Korea.
Eindklassement
Mannen
Naam | Land | pnt | |
---|---|---|---|
Ahn Hyun-soo | 89 | ||
Apolo Anton Ohno | 68 | ||
François-Louis Tremblay | 60 | ||
4 | Charles Hamelin | 42 | |
5 | Lee Seung-hoon | 26 | |
6 | Li JiaJun | 23 | |
7 | Takafumi Nishitani | 11 | |
8 | J.P. Kepka | 6 | |
9 | Mathieu Turcotte | 3 | |
10 | Satoru Terao | ||
21 | Cees Juffermans | ||
20 | Wim De Deyne |
Vrouwen
Naam | Land | pnt | |
---|---|---|---|
Jin Sun-yu | 76 | ||
Choi Eun-kyung | 63 | ||
Kang Yun-mi | 60 | ||
4 | Wang Meng | 52 | |
5 | Yang Yang (A) | 34 | |
6 | Evgenja Radanova | 16 | |
7 | Tianyu Fu | 15 | |
8 | Amanda Overland | 11 | |
9 | Yuka Kamino | 5 | |
10 | Alanna Kraus | ||
13 | Liesbeth Mau Asam |
Dag 1
1500 meter
Mannen
Naam | Land | tijd | |
---|---|---|---|
Ahn Hyun-soo | 2.14,396 | ||
François-Louis Tremblay | 2.14,992 | ||
Seun-Hoon Lee | 2.15,244 | ||
4 | Li JiaJun | 2.17,641 | |
5 | Charles Hamelin | 2.31,956 | |
6 | Mathieu Turcotte | 2.58,962 | |
7 | Song Kyung-taek | DQ | |
25 | Cees Juffermans | heats | |
20 | Wim De Deyne | heats |
Vrouwen
Naam | Land | tijd | |
---|---|---|---|
Jin Sun-yu | 2.20,461 | ||
Kang Yun-mi | 2.20,743 | ||
Wang Meng | 2.20,876 | ||
4 | Choi Eun-kyung | 2.20,978 | |
5 | Yuka Kamino | 2.22,968 | |
6 | Evgenja Radanova | 2.28,623 | |
17 | Liesbeth Mau Asam | halve finale |
Dag 2
500 meter
Mannen
Naam | Land | tijd | |
---|---|---|---|
François-Louis Tremblay | 42,106 | ||
Charles Hamelin | 42,135 | ||
Ahn Hyun-soo | 42.185 | ||
4 | Takafumi Nishitani | 42,541 | |
5 | J.P. Kepka | 42,969 | |
21 | Cees Juffermans | heats | |
20 | Wim De Deyne | heats |
Vrouwen
Naam | Land | tijd | |
---|---|---|---|
Yang Yang (A) | 45,038 | ||
Wang Meng | 45,129 | ||
Tianyu Fu | 45,232 | ||
4 | Choi Eun-kyung | 45,296 | |
5 | Evgenja Radanova | 45,367 | |
11 | Liesbeth Mau Asam | kwartfinale |
Dag 3
1000 meter
Mannen
Naam | Land | tijd | |
---|---|---|---|
Apolo Anton Ohno | 1.30,066 | ||
Ahn Hyun-soo | 1.30,206 | ||
Li JiaJun | 1.30,641 | ||
4 | Charles Hamelin | 1.30,659 | |
21 | Cees Juffermans | heats | |
25 | Wim De Deyne | heats |
Vrouwen
Naam | Land | tijd | |
---|---|---|---|
Choi Eun-kyung | 1.31,085 | ||
Jin Sin-yu | 1.31,232 | ||
Wang Meng | 1.31,343 | ||
4 | Amanda Overland | 1.31,401 | |
5 | Kang Yun-mi | 1.49,522 | |
14 | Liesbeth Mau Asam | kwartfinale |
3000 meter superfinale
Mannen
Naam | Land | tijd | |
---|---|---|---|
Apolo Anton Ohno | 5.13,719 | ||
Ahn Hyun-soo | 5.15,326 | ||
Lee Seung-hoon | 5.16,206 | ||
4 | Charles Hamelin | 5.16,313 | |
5 | François-Louis Tremblay | 5.16,512 | |
6 | Takafumi Nishitani | 5.17,023 | |
7 | Li JiaJun | 5.22,721 | |
8 | J.P. Kepka | 5.33,374 |
Vrouwen
Naam | Land | tijd | |
---|---|---|---|
Kang Yun-mi | 5.21,039 | ||
Jin Sun-yu | 5.21,072 | ||
Choi Eun-kyung | 5.21,081 | ||
4 | Evgenja Radanova | 5.21,764 | |
5 | Wang Meng | 5.21.853 | |
6 | Amanda Overland | 5.21,857 | |
7 | Tianyu Fu | 5.35,492 | |
8 | Yang Yang (A) | DQ |
Aflossing
5000 meter mannen
Naam | Land | tijd | |
---|---|---|---|
Charles Hamelin François-Louis Tremblay Mathieu Turcotte Steve Robillard |
6.39,990 | ||
Seo Ho-jin Song Kyung-taek Ahn Hyun-soo Lee Seung-hoon |
6.40,020 | ||
Apolo Anton Ohno Shani Davis Jordan Malone Alex Izykowski |
6.52,072 | ||
4 | Li JiaJun Ye Li Li Haonan Baoku Sui |
6.52,873 |
3000 meter vrouwen
Naam | Land | tijd | |
---|---|---|---|
Alanna Kraus Kalyna Roberge Chantale Sevigny Tania Vicent |
4.20,767 | ||
Yang Yang (A) Wang Meng Tianyu Fu Xiaolei Cheng |
4.30,654 | ||
DQ | Yuko Koya Yuka Kamino Chikage Tanaka Mika Ozawa |
DQ | |
DQ | Choi Eun-kyung Kang Yun-mi Jin Sun-yu Yeo Soo-yeon |
DQ | |
Stéphanie Bouvier Min-Kyung Choi Myrtille Gollin Celine Lecompere |
4.24,974 (voorronde) |
- Omdat in de finale Japan en Zuid-Korea gediskwalificeerd waren, kreeg Frankrijk op basis van de tijd in de voorronde het brons toegewezen.
Wereldkampioenschap shorttrack |
---|
Wereldkampioenschap shorttrack (individueel) Wereldkampioenschap shorttrack (teams) Wereldkampioenschappen shorttrack junioren |