Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1968
Waterpolo is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1968 te Mexico-Stad.
Mannen
De 15 deelnemende landen waren verdeeld over 2 groepen:
- Groep A: Brazilië, Cuba, Hongarije, Spanje, USSR, Verenigde Staten en West-Duitsland.
- Groep B: Griekenland, Italië, Japan, Joegoslavië, Mexico, Nederland, Oost-Duitsland en Verenigde Arabische Republiek.
De beste 2 landen van iedere poule plaatsten zich voor de halve finales, de overige landen speelden plaatsingswedstrijden voor de plaatsen 5 t/m 15. Aanvankelijk zouden 16 landen deelnemen aan dit toernooi, maar het team van Australië was niet ingeschreven door het Australisch NOC en kon daarom, volgens de regels van het IOC, niet deelnemen.
Voorronde
Groep A
14 oktober | 10:00 | - | 10 - 5 | (3-1,2-1,0-1,5-2) | ||
14 oktober | 15:00 | - | 11 - 4 | (0-1,4-1,3-1,4-1) | ||
15 oktober | 10:00 | - | 5 - 3 | (3-0,1-1,0-1,1-1) | ||
15 oktober | 15:00 | - | 9 - 2 | (2-0,3-1,1-0,3-1) | ||
16 oktober | 10:00 | - | 6 - 4 | (1-1,3-2,0-0,2-1) | ||
16 oktober | 15:00 | - | 10 - 7 | (2-1,3-2,3-2,2-2) | ||
17 oktober | 10:00 | - | 6 - 3 | (0-1,2-1,3-1,1-0) | ||
17 oktober | 10:00 | - | 6 - 6 | (2-3,1-1,1-0,2-2) | ||
17 oktober | 15:30 | - | 7 - 1 | (1-0,3-0,2-0,1-1) | ||
19 oktober | 10:00 | - | 5 - 0 | (2-0,1-0,0-0,2-0) | ||
19 oktober | 15:30 | - | 5 - 1 | (2-1,0-0,1-0,2-0) | ||
19 oktober | 15:30 | - | 10 - 5 | (1-2,0-1,5-1,4-1) | ||
20 oktober | 9:00 | - | 7 - 6 | (1-0,1-1,2-2,3-3) | ||
20 oktober | 15:30 | - | 6 - 6 | (1-0,1-2,3-2,1-2) | ||
20 oktober | 15:30 | - | 6 - 5 | (2-2,2-1,1-2,1-0) | ||
21 oktober | 10:00 | - | 4 - 3 | (1-1,1-1,1-1,1-0) | ||
21 oktober | 10:00 | - | 8 - 3 | (1-1,2-1,2-1,3-0) | ||
21 oktober | 15:30 | - | 8 - 2 | (0-0,3-0,3-1,2-1) | ||
22 oktober | 9:00 | - | 8 - 2 | (1-0,3-1,3-1,1-0) | ||
22 oktober | 15:30 | - | 7 - 5 | (1-1,2-2,2-1,2-1) | ||
23 oktober | 9:00 | - | 7 - 1 | (1-0,1-1,2-0,3-0) |
Eindstand Groep A
rang | land | Gs | W | G | V | F | A | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | 6 | 0 | 0 | 39 | 14 | 12 | |
2 | 6 | 5 | 0 | 1 | 43 | 18 | 10 | |
3 | 6 | 3 | 1 | 2 | 37 | 36 | 7 | |
4 | 6 | 3 | 1 | 2 | 31 | 35 | 7 | |
5 | 6 | 2 | 0 | 4 | 33 | 34 | 4 | |
6 | 6 | 0 | 1 | 5 | 20 | 37 | 1 | |
7 | 6 | 0 | 1 | 5 | 22 | 51 | 1 |
Groep B
14 oktober | 10:00 | - | 9 - 5 | (2-0,3-2,0-1,4-2) | ||
14 oktober | 15:00 | - | 13 - 2 | (2-1,1-0,5-1,5-0) | ||
14 oktober | 15:00 | - | 9 - 2 | (2-0,2-2,2-0,3-0) | ||
15 oktober | 10:00 | - | 12 - 4 | (3-0,2-0,3-2,4-2) | ||
15 oktober | 15:00 | - | 8 - 7 | (3-1,2-1,2-3,1-2) | ||
15 oktober | 15:00 | - | 10 - 1 | (2-0,1-0,4-1,3-0) | ||
16 oktober | 10:00 | - | 4 - 4 | (0-0,1-0,1-3,2-1) | ||
16 oktober | 15:00 | - | 8 - 1 | (1-0,3-1,3-0,1-0) | ||
16 oktober | 15:00 | - | 7 - 6 | (0-2,2-3,2-1,3-0) | ||
17 oktober | 10:00 | - | 5 - 4 | (1-1,1-0,1-2,2-1) | ||
17 oktober | 15:30 | - | 9 - 0 | (2-0,3-0,1-0,3-0) | ||
17 oktober | 15:30 | - | 9 - 1 | (1-0,3-0,1-1,4-0) | ||
19 oktober | 10:00 | - | 11 - 4 | (3-1,0-0,5-1,3-2) | ||
19 oktober | 10:00 | - | 7 - 4 | (1-1,2-1,3-0,1-2) | ||
19 oktober | 15:30 | - | 10 - 5 | (3-1,2-2,4-1,1-1) | ||
19 oktober | 15:30 | - | 7 - 4 | (1-1,2-1,3-1,1-1) | ||
20 oktober | 9:00 | - | 8 - 0 | (2-0,2-0,3-0,1-0) | ||
20 oktober | 9:00 | - | 11 - 8 | (4-3,4-1,1-2,2-2) | ||
20 oktober | 15:30 | - | 5 - 4 | (1-1,2-2,2-0,0-1) | ||
20 oktober | 15:30 | - | 6 - 3 | (1-1,2-0,2-1,1-1) | ||
21 oktober | 10:00 | - | 6 - 3 | (1-0,3-1,0-1,2-1) | ||
21 oktober | 10:00 | - | 11 - 1 | (3-0,4-0,1-1,3-0) | ||
21 oktober | 15:30 | - | 3 - 3 | (0-1,1-1,2-1,0-0) | ||
21 oktober | 15:30 | - | 19 - 2 | (2-0,7-0,7-1,3-1) | ||
22 oktober | 9:00 | - | 3 - 3 | (1-0,1-1,0-0,1-2) | ||
22 oktober | 9:00 | - | 6 - 2 | (2-1,1-0,2-0,1-1) | ||
22 oktober | 15:30 | - | 8 - 3 | (2-0,1-0,2-2,3-1) | ||
22 oktober | 15:30 | - | 17 - 2 | (6-1,2-1,5-0,4-0) |
Eindstand Groep B
rang | land | Gs | W | G | V | F | A | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 7 | 6 | 1 | 0 | 48 | 21 | 13 | |
2 | 7 | 5 | 1 | 1 | 65 | 18 | 11 | |
3 | 7 | 5 | 1 | 1 | 66 | 22 | 11 | |
4 | 7 | 4 | 1 | 2 | 42 | 28 | 9 | |
5 | 7 | 3 | 0 | 4 | 26 | 57 | 6 | |
6 | 7 | 1 | 1 | 5 | 27 | 56 | 3 | |
7 | 7 | 1 | 0 | 6 | 34 | 62 | 2 | |
8 | 7 | 0 | 1 | 6 | 21 | 65 | 1 |
Plaatsingsronde
13e t/m 15e plaats
24 oktober | 9:00 | - | 5 - 3 | (0-0,1-0,1-2,3-1) |
9e t/m 12e plaats
24 oktober | 9:00 | - | 5 - 0 | (0-0,0-0,2-0,3-0) | ||
24 oktober | 9:00 | - | 6 - 3 | (0-0,2-1,2-2,2-0) |
5e t/m 8e plaats
24 oktober | 9:00 | - | 8 - 2 | (1-0,3-1,2-0,2-1) | ||
24 oktober | 15:00 | - | 6 - 3 | (1-0,4-2,1-0,0-1) |
13e en 14e plaats
25 oktober | 10:00 | - | 5 - 2 | (0-1,1-1,3-0,1-0) |
11e en 12e plaats
25 oktober | 10:00 | - | 5 - 4 | (1-2,2-1,1-0,1-1) |
9e en 10e plaats
25 oktober | 10:00 | - | 7 - 5 | (1-1,2-2,3-1,1-1) |
7e en 8e plaats
25 oktober | 15:30 | - | 8 - 5 | (4-0,2-2,2-1,0-2) |
5e en 6e plaats
25 oktober | 15:30 | - | 6 - 4 | (1-1,3-2,1-1,1-0) |
Halve Finales
24 oktober | 15:00 | - | 8 - 5 | (3-1,1-2,4-1,0-1) | ||
24 oktober | 15:00 | - | 8 - 6 | (1-0,1-3,2-2,4-1) |
Bronzen Finale
26 oktober | 10:00 | - | 9 - 4 | (1-1,4-1,4-1,0-1) |
Finale
26 oktober | 17:00 | - | 13 - 11 | (2-3,3-2,3-1,3-5,2-0,0-0) |
Eindrangschikking
rang | land |
---|---|
4 | |
5 | |
6 | |
7 | |
8 | |
9 | |
10 | |
11 | |
12 | |
13 | |
14 | |
15 |
Disciplines op de Olympische Zomerspelen van 1968 | |
---|---|
Atletiek · Basketbal · Boksen · Gewichtheffen · Hockey · Kanovaren · Moderne vijfkamp · Paardensport · Pelota (demonstratie) · Roeien · Schermen · Schietsport · Schoonspringen · Tennis (demonstratie) · Turnen · Voetbal · Volleybal · Waterpolo · Wielersport · Worstelen · Zeilen · Zwemmen |