Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1988
Waterpolo is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1988 te Seoel.
Mannen
De 12 deelnemende landen waren verdeeld over 2 groepen:
- Groep A: Australië, Frankrijk, Italië, USSR, West-Duitsland en Zuid-Korea.
- Groep B: China, Griekenland, Hongarije, Joegoslavië, Spanje en Verenigde Staten.
De beste 2 landen van iedere poule plaatsten zich voor de halve finales, de nummers 3 en 4 speelden in groep D om de 5de t/m 8ste plaats, de nummers 5 en 6 in groep E om de 9de t/m 12de plaats. Voor de plaatsingsgroepen D en E telden ook de onderlinge resultaten uit de voorronde mee.
Voorronde
Groep A
21 september | 14:00 | - | 9 - 9 | (2-3,1-2,3-2,3-2) | ||
21 september | 15:15 | - | 16 - 5 | (3-0,4-1,3-1,6-3) | ||
21 september | 16:30 | - | 11 - 13 | (4-4,1-2,3-3,3-4) | ||
22 september | 14:00 | - | 1 - 11 | (0-5,1-2,0-1,0-3) | ||
22 september | 15:15 | - | 9 - 10 | (2-2,3-3,1-2,3-3) | ||
22 september | 16:30 | - | 4 - 11 | (3-3,0-1,0-2,1-5) | ||
23 september | 14:00 | - | 2 - 18 | (0-5,1-3,0-6,1-4) | ||
23 september | 15:15 | - | 5 - 7 | (1-1,0-3,2-2,2-1) | ||
23 september | 16:30 | - | 4 - 18 | (2-5,0-4,1-5,1-4) | ||
26 september | 9:00 | - | 7 - 10 | (2-4,3-2,1-2,1-2) | ||
26 september | 10:15 | - | 4 - 17 | (1-6,1-3,1-2,1-6) | ||
26 september | 11:30 | - | 7 - 6 | (3-1,1-1,2-0,1-4) | ||
27 september | 9:00 | - | 8 - 14 | (3-3,2-3,1-3,2-5) | ||
27 september | 10:15 | - | 13 - 2 | (3-0,2-0,3-1,5-1) | ||
27 september | 11:30 | - | 8 - 9 | (4-2,0-3,1-4,3-0) |
Eindstand Groep A
rang | land | Gs | W | G | V | F | A | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | 5 | 0 | 0 | 60 | 37 | 10 | |
2 | 5 | 3 | 1 | 1 | 63 | 30 | 7 | |
3 | 5 | 3 | 1 | 1 | 48 | 33 | 7 | |
4 | 5 | 2 | 0 | 3 | 40 | 39 | 4 | |
5 | 5 | 1 | 0 | 4 | 43 | 54 | 2 | |
6 | 5 | 0 | 0 | 5 | 14 | 75 | 0 |
Groep B
21 september | 9:00 | - | 12 - 10 | (5-1,2-3,3-2,2-4) | ||
21 september | 10:15 | - | 7 - 6 | (1-1,1-1,2-2,3-2) | ||
21 september | 11:30 | - | 6 - 13 | (1-4,1-3,2-2,2-4) | ||
22 september | 14:00 | - | 10 - 7 | (3-1,1-2,4-3,2-1) | ||
22 september | 10:15 | - | 7 - 9 | (1-3,1-0,2-3,3-3) | ||
22 september | 11:30 | - | 9 - 10 | (1-3,3-1,1-4,4-2) | ||
23 september | 14:00 | - | 14 - 7 | (4-3,4-3,3-1,3-0) | ||
23 september | 10:15 | - | 7 - 17 | (1-6,0-3,3-5,3-3) | ||
23 september | 11:30 | - | 6 - 6 | (0-3,3-1,2-1,1-1) | ||
26 september | 14:00 | - | 18 - 9 | (5-3,5-1,4-4,4-1) | ||
26 september | 15:15 | - | 14 - 7 | (4-2,3-0,4-2,3-3) | ||
26 september | 16:30 | - | 8 - 10 | (0-4,3-2,2-2,3-2) | ||
27 september | 14:00 | - | 9 - 12 | (1-3,3-3,4-2,1-4) | ||
27 september | 15:15 | - | 10 - 9 | (2-1,1-2,2-3,5-3) | ||
27 september | 16:30 | - | 7 - 17 | (1-5,3-1,1-6,2-5) |
Eindstand Groep B
rang | land | Gs | W | G | V | F | A | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | 4 | 0 | 1 | 56 | 40 | 8 | |
2 | 5 | 4 | 0 | 1 | 60 | 38 | 8 | |
3 | 5 | 3 | 1 | 1 | 48 | 38 | 7 | |
4 | 5 | 2 | 1 | 2 | 50 | 43 | 5 | |
5 | 5 | 1 | 0 | 4 | 45 | 66 | 2 | |
6 | 5 | 0 | 0 | 5 | 34 | 68 | 0 |
Finale ronde
Groep D
30 september | 11:30 | - | 9 - 9 | (2-1,1-2,2-4,4-2) | ||
30 september | 14:00 | - | 8 - 7 | (2-0,1-3,3-0,2-4) | ||
1 oktober | 11:30 | - | 5 - 13 | (2-2,1-3,1-3,1-5) | ||
1 oktober | 14:00 | - | 9 - 11 | (3-2,4-2,1-4,1-3) |
Eindstand Groep D
rang | land | Gs | W | G | V | F | A | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 28 | 20 | 4 | |
6 | 3 | 1 | 1 | 1 | 24 | 23 | 3 | |
7 | 3 | 1 | 1 | 1 | 25 | 25 | 3 | |
8 | 3 | 1 | 0 | 2 | 18 | 27 | 2 |
Groep E
30 september | 9:00 | - | 11 - 4 | (4-0,3-2,1-2,3-0) | ||
30 september | 10:15 | - | 7 - 17 | (1-5,1-3,2-5,3-4) | ||
1 oktober | 9:00 | - | 7 - 14 | (2-2,2-4,1-2,2-6) | ||
1 oktober | 10:15 | - | 7 - 10 | (3-4,2-4,0-1,2-1) |
Eindstand Groep E
rang | land | Gs | W | G | V | F | A | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 37 | 21 | 6 | |
10 | 3 | 2 | 0 | 1 | 34 | 19 | 4 | |
11 | 3 | 1 | 0 | 2 | 25 | 28 | 2 | |
12 | 3 | 0 | 0 | 3 | 19 | 47 | 0 |
Halve finales
30 september | 15:15 | - | 10 - 14 | (2-3,3-3,2-3,3-5) | ||
30 september | 16:30 | - | 7 - 8 | (1-1,2-3,2-3,2-1) |
Bronzen finale
1 oktober | 20:15 | - | 13 - 14 | (1-5,6-2,4-4,2-3) |
Finale
1 oktober | 21:30 | - | 9 - 7 | (1-2,1-2,3-1,1-1,3-1) |
Eindrangschikking
rang | land |
---|---|
4 | |
5 | |
6 | |
7 | |
8 | |
9 | |
10 | |
11 | |
12 |
Externe link
Disciplines op de Olympische Zomerspelen van 1988 | |
---|---|
Atletiek · Badminton (demonstratie) · Basketbal · Boksen · Boogschieten · Gewichtheffen · Gymnastiek · Handbal · Hockey · Honkbal (demonstratie) · Judo · Kanovaren · Moderne vijfkamp · Paardensport · Roeien · Schermen · Schietsport · Schoonspringen · Synchroonzwemmen · Taekwondo (demonstratie) · Tafeltennis · Tennis · Voetbal · Volleybal · Waterpolo · Wielersport · Worstelen · Zeilen · Zwemmen |