Vierde klasse 2015-16 (voetbal België)
Het seizoen 2015/16 van de Belgische Vierde Klasse gaat van start in de zomer van 2015 en eindigt in de lente van 2016. Daarna worden nog eindrondes voor promotie en degradatie afgewerkt. Vierde Klasse of Bevordering telt vier afzonderlijke reeksen, met 16 clubs per reeks.
Bevordering 2015-16 | ||||
Algemeen | ||||
Continent | ||||
Confederatie | UEFA | |||
Land | ||||
Bond | KBVB | |||
Promotie naar | Derde Klasse | |||
Degradatie naar | Eerste Provinciale | |||
Bekercompetitie | Beker van België | |||
Competitieniveau | Niveau 4 | |||
Geschiedenis | ||||
Opgericht | 1952 | |||
Titelhouder | KFC Sparta Petegem Tempo Overijse FCO Beerschot Wilrijk RFC de Liège | |||
Seizoen 2015-16 | ||||
Editie | 64e | |||
Aantal clubs | 64 (4 reeksen van 16) | |||
Actueel | ||||
|
Gedegradeerde teams
Deze teams waren gedegradeerd uit de Derde Klasse voor de start van het seizoen:
- KFC Eendracht Zele (rechtstreeks 3A)
- RFC Tournai (rechtstreeks 3A)
- RCS Verviétois (rechtstreeks 3B)
- KV Turnhout (rechtstreeks 3B)
- CS Visé (verlies eindronde)
Gepromoveerde teams
Deze teams waren gepromoveerd uit de provinciale reeksen voor de start van het seizoen. Uit elke provincie promoveert de kampioen. In de drie provincies met de meeste clubs, namelijk Antwerpen, Brabant en Oost-Vlaanderen, promoveerde de provinciale eindrondewinnaar rechtstreeks naar Vierde Klasse. De eindrondewinnaars uit de andere provincies moesten nog naar een interprovinciale eindronde om kans te maken op promotie.
West-Vlaanderen
- KSV White Star Adinkerke (kampioen)
- SVV Damme (interprovinciale eindronde)
Door een vrijgekomen plaats, promoveerde Damme als derde club via de interprovinciale eindronde. Het versloeg US Solrézienne in de kleine finale van de eindronde.
Oost-Vlaanderen
- SC Dikkelvenne (kampioen)
- KVK Ninove (winnaar provinciale eindronde)
Door de fusie van vierdeklassers Standaard Wetteren en RRC Wetteren-Kwatrecht leek op het eind van vorig seizoen ook KSK Maldegem mee te mogen promoveren om de vrijgekomen Oost-Vlaamse plaats in te nemen, maar het stamnummer van Standaard Wetteren werd uiteindelijk verkocht aan een nieuw RWDM-project, waardoor er geen bijkomende Oost-Vlaamse stijger was.
Antwerpen
- KFC Lille (kampioen)
- KFC Nijlen (winnaar provinciale eindronde)
Brabant
- KAC Betekom (kampioen)
- KSK Halle (winnaar provinciale eindronde)
Limburg
- KVV Thes Sport Tessenderlo (kampioen)
Luik
- R. Daring Club de Cointe-Liège (kampioen)
- FC United Richelle (interprovinciale eindronde)
Luxemburg
- RRC Longlier (kampioen)
Namen
- RUS Loyers (kampioen)
Henegouwen
- ROC de Charleroi-Marchienne (kampioen)
- RC Charleroi-Couillet-Fleurus (interprovinciale eindronde)
Promoverende teams
Deze teams promoveerden naar tweede klasse amateurs op het eind van het seizoen.
- Knokke FC (kampioen 4A), SW Harelbeke en KVK Westhoek rechtstreeks, SC Toekomst Menen via interprovinciale eindronde
- ... (kampioen 4B)
- ... (kampioen 4C)
- ... (kampioen 4D)
- ...
Degraderende teams
Deze teams degradeerden naar de provinciale reeksen op het eind van het seizoen:
- SK Eernegem, SVV Damme en KSV White Star Adinkerke (rechtstreeks 4A)
- ... (rechtstreeks 4B)
- ... (rechtstreeks 4C)
- ... (rechtstreeks 4D)
- ....
Periodekampioenen
Dit seizoen werden er geen periodekampioenen uitgereikt, door de hervorming die de KBVB invoert in seizoen 2016/2017. De clubs tussen plaats 4 tot en met plaats 7 mochten meestrijden voor eventuele bijkomende plaatsen in de tweede amateurklasse ( opvolger derde klasse )
Kampioen
Eindronde
Klassement
Vierde Klasse A
P | W | G | V | + | - | DS | Ptn | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
K | 1 | Knokke FC | 30 | 19 | 3 | 8 | 69 | 33 | 36 | 60 |
RP | 2 | SW Harelbeke | 30 | 18 | 4 | 8 | 47 | 26 | 21 | 58 |
RP | 3 | KVK Westhoek | 30 | 18 | 3 | 9 | 57 | 32 | 25 | 57 |
EP | 4 | SC Dikkelvenne | 30 | 16 | 6 | 8 | 65 | 32 | 33 | 54 |
EP | 5 | SK Berlare | 30 | 15 | 6 | 9 | 51 | 39 | 12 | 51 |
EP | 6 | KFC Eendracht Zele | 30 | 15 | 5 | 10 | 63 | 44 | 19 | 50 |
WE | 7 | SC Toekomst Menen | 30 | 14 | 7 | 9 | 47 | 40 | 7 | 49 |
8 | OMS Ingelmunster | 30 | 13 | 10 | 7 | 55 | 42 | 13 | 49 | |
9 | FC Pepingen | 30 | 12 | 9 | 9 | 49 | 39 | 10 | 45 | |
10 | SK Ronse | 30 | 11 | 3 | 13 | 46 | 46 | 0 | 39 | |
11 | RFC Wetteren | 30 | 10 | 9 | 11 | 48 | 48 | 0 | 39 | |
12 | KVK Ninove | 30 | 9 | 10 | 11 | 54 | 49 | 5 | 37 | |
12 | KFC Sporting Sint-Gillis Waas | 30 | 6 | 7 | 17 | 36 | 63 | -27 | 25 | |
D | 14 | SVV Damme | 30 | 5 | 6 | 19 | 19 | 56 | -35 | 21 |
D | 15 | SK Eernegem | 30 | 5 | 6 | 19 | 27 | 65 | -42 | 21 |
D | 16 | KSV White Star Adinkerke | 30 | 3 | 5 | 22 | 30 | 107 | -77 | 14 |
P: wedstrijden gespeeld, W: wedstrijden gewonnen, G: gelijke spelen, V: wedstrijden verloren, +: gescoorde doelpunten, -: doelpunten tegen, DS: doelsaldo, Ptn: totaal punten
K: kampioen en promotie, RP: rechtstreekse promotie; WE: winst in eindronde; EP: eindronde voor promotie, D: degradatie
Vierde Klasse B
P | W | G | V | + | - | DS | Ptn | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
K | 1 | ROC de Charleroi-Marchienne | 28 | 19 | 5 | 4 | 52 | 28 | 24 | 62 |
RP | 2 | KFC Duffel | 28 | 15 | 7 | 6 | 59 | 34 | 25 | 52 |
RP | 3 | Chatelet SC | 28 | 15 | 5 | 8 | 47 | 40 | 7 | 50 |
EP | 4 | KOVC Sterrebeek | 28 | 16 | 1 | 11 | 50 | 39 | 11 | 49 |
WE | 5 | Charleroi Fleurus | 28 | 14 | 6 | 8 | 47 | 45 | 2 | 48 |
EP | 6 | US Rebecq | 28 | 12 | 7 | 9 | 44 | 35 | 9 | 43 |
WE | 7 | KSK Halle | 28 | 12 | 6 | 10 | 46 | 28 | 18 | 42 |
EP | 8 | R. Leopold Uccle | 28 | 12 | 3 | 13 | 46 | 52 | -6 | 39 |
9 | Racing White Daring Molenbeek | 28 | 10 | 9 | 9 | 44 | 34 | 10 | 39 | |
10 | Wolvertem SC | 28 | 10 | 5 | 13 | 44 | 49 | -5 | 35 | |
11 | KAC Betekom | 28 | 9 | 7 | 12 | 42 | 39 | 3 | 34 | |
12 | Francs Borains | 28 | 8 | 9 | 11 | 46 | 52 | -6 | 33 | |
13 | FC Ganshoren | 28 | 7 | 3 | 18 | 34 | 59 | -25 | 24 | |
14 | RFC Tournai | 28 | 6 | 6 | 16 | 32 | 58 | -26 | 24 | |
15 | RRC Waterloo | 28 | 3 | 5 | 20 | 22 | 63 | -41 | 14 | |
D | 16 | Geants Athois | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
P: wedstrijden gespeeld, W: wedstrijden gewonnen, G: gelijke spelen, V: wedstrijden verloren, +: gescoorde doelpunten, -: doelpunten tegen, DS: doelsaldo, Ptn: totaal punten
K: kampioen en promotie, RP: rechtstreekse promotie; WE: winst in eindronde; EP: eindronde voor promotie, ED: eindronde voor degradatie D: degradatie
Vierde Klasse C
P | W | G | V | + | - | DS | Ptn | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
K | 1 | RC Hades | 30 | 19 | 4 | 7 | 59 | 34 | 25 | 61 |
RP | 2 | Olympia SC Wijgmaal | 30 | 14 | 10 | 6 | 57 | 43 | 14 | 52 |
RP | 3 | Thes Sport Tessenderlo | 30 | 14 | 9 | 7 | 61 | 34 | 27 | 51 |
WE | 4 | KFC Zwarte Leeuw | 30 | 13 | 11 | 6 | 60 | 46 | 14 | 50 |
EP | 5 | KFC Sint-Lenaarts | 30 | 13 | 7 | 10 | 46 | 32 | 14 | 46 |
WE | 6 | Spouwen-Mopertingen | 30 | 13 | 6 | 11 | 45 | 53 | -8 | 45 |
EP | 7 | SC City Pirates Antwerpen | 30 | 12 | 8 | 10 | 62 | 51 | 11 | 44 |
8 | KESK Leopoldsburg | 30 | 12 | 8 | 10 | 53 | 43 | 10 | 44 | |
9 | FC Esperanza Pelt | 30 | 10 | 14 | 6 | 61 | 48 | 13 | 44 | |
10 | KFC Turnhout | 30 | 12 | 7 | 11 | 53 | 52 | 1 | 43 | |
11 | FC Nijlen | 30 | 11 | 5 | 14 | 49 | 57 | -8 | 38 | |
12 | KVK Wellen | 30 | 10 | 7 | 13 | 37 | 50 | -13 | 37 | |
13 | KVV Vosselaar | 30 | 10 | 6 | 14 | 52 | 60 | -8 | 36 | |
D | 14 | Bilzerse Waltwilder VV | 30 | 5 | 10 | 15 | 40 | 63 | -23 | 25 |
D | 15 | FC Lille | 30 | 5 | 8 | 17 | 37 | 64 | -27 | 23 |
D | 16 | K. Lyra TSV | 30 | 3 | 8 | 19 | 30 | 72 | -42 | 17 |
P: wedstrijden gespeeld, W: wedstrijden gewonnen, G: gelijke spelen, V: wedstrijden verloren, +: gescoorde doelpunten, -: doelpunten tegen, DS: doelsaldo, Ptn: totaal punten
K: kampioen en promotie, RP: rechtstreekse promotie; WE: winst in eindronde; EP: eindronde voor promotie, ED: eindronde voor degradatie D: degradatie
Vierde Klasse D
P | W | G | V | + | - | DS | Ptn | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
K | 1 | RFC Meux | 30 | 19 | 2 | 9 | 71 | 44 | 27 | 59 |
RP | 2 | RUS Givry | 30 | 17 | 8 | 5 | 59 | 32 | 27 | 59 |
RP | 3 | Solières Sport | 30 | 17 | 8 | 5 | 56 | 30 | 26 | 59 |
WE | 4 | RES Couvin-Mariembourg | 30 | 17 | 7 | 6 | 60 | 33 | 27 | 58 |
WE | 5 | Stade Waremmien | 30 | 18 | 3 | 9 | 73 | 45 | 28 | 57 |
WE | 6 | UR Namur | 30 | 15 | 7 | 8 | 62 | 37 | 25 | 52 |
EP | 7 | Daring Club de Cointe-Liège | 30 | 13 | 4 | 13 | 53 | 55 | -2 | 43 |
EP | 8 | Entente Bertrigeoise | 30 | 12 | 5 | 13 | 52 | 47 | 5 | 41 |
9 | JS Taminoise | 30 | 11 | 7 | 12 | 48 | 52 | -4 | 40 | |
10 | FC United Richelle | 30 | 11 | 7 | 12 | 48 | 56 | -8 | 40 | |
11 | Patro Lensois | 30 | 9 | 8 | 13 | 41 | 47 | -6 | 35 | |
12 | FC Jeunesse Lorraine Arlonaise | 30 | 9 | 6 | 15 | 41 | 60 | -19 | 33 | |
13 | RRC Longlier | 30 | 7 | 10 | 13 | 45 | 62 | -17 | 31 | |
14 | RCS Verlaine | 30 | 7 | 8 | 15 | 42 | 58 | -16 | 29 | |
15 | Aywaille FC | 30 | 5 | 7 | 18 | 30 | 80 | -50 | 22 | |
D | 16 | RUS Loyers | 30 | 2 | 5 | 23 | 32 | 75 | -43 | 11 |
P: wedstrijden gespeeld, W: wedstrijden gewonnen, G: gelijke spelen, V: wedstrijden verloren, +: gescoorde doelpunten, -: doelpunten tegen, DS: doelsaldo, Ptn: totaal punten
K: kampioen en promotie, RP: rechtstreekse promotie; WE: winst in eindronde; EP: eindronde voor promotie, ED: eindronde voor degradatie D: degradatie
Referenties
- Sport.be website - Archief
Seizoenen Belgisch voetbalkampioenschap - Vierde Klasse | |
---|---|
1952/53 · 1953/54 · 1954/55 · 1955/56 · 1956/57 · 1957/58 · 1958/59 · 1959/60 · 1960/61 · 1961/62 · 1962/63 · 1963/64 · 1964/65 · 1965/66 · 1966/67 · 1967/68 · 1968/69 · 1969/70 · 1970/71 · 1971/72 · 1972/73 · 1973/74 · 1974/75 · 1975/76 · 1976/77 · 1977/78 · 1978/79 · 1979/80 · 1980/81 · 1981/82 · 1982/83 · 1983/84 · 1984/85 · 1985/86 · 1986/87 · 1987/88 · 1988/89 · 1989/90 · 1990/91 · 1991/92 · 1992/93 · 1993/94 · 1994/95 · 1995/96 · 1996/97 · 1997/98 · 1998/99 · 1999/00 · 2000/01 · 2001/02 · 2002/03 · 2003/04 · 2004/05 · 2005/06 · 2006/07 · 2007/08 · 2008/09 · 2009/10 · 2010/11 · 2011/12 · 2012/13 · 2013/14 · 2014/15 · 2015/16 |