Station Luik-Carré
Station Luik-Carré (Frans: Liège-Carré) is een spoorweghalte langs spoorlijn 34 (Hasselt - Tongeren - Luik) in de Waalse stad Luik. Tot en met 2 september 2018 heette het station Luik-Jonfosse.
Zicht op de sporen | ||||
Opening | 1 september 1877 | |||
Telegrafische code | (H) 1000728 | |||
Aantal sporen | 2 | |||
Aantal perrons | 2 | |||
Lijn(en) | 34 | |||
Coördinaten | 50° 38′ NB, 5° 34′ OL | |||
Reizigerstellingen[1] -Weekdag -Zaterdag -Zondag | (2015) 1.324 436 330 | |||
Beheerder | NMBS | |||
Stationsinformatie NMBS | ||||
|
Op maandag 3 september 2018 werd het station hernoemd in Luik-Carré, vernoemd naar de wijk waarin het station ligt, dat voor niet-Luikenaars bekender zou zijn. De nieuwe naam is gekoppeld aan de hernoeming van station Luik-Paleis in Luik-Sint-Lambertus.[2][3]
In het oude stationsgebouw was van november 1996 tot september 2008 Soundstation gevestigd. In het gebouw waren een concertzaal, een studio, een café en een restaurant ondergebracht.
Direct na het station begint in het zuidwesten de tunnel van Saint-Gilles en in het noordoosten de tunnel van Saint-Martin.
- Station gezien in noordoostelijke richting, tunnel van Saint-Martin
- Station gezien in zuidwestelijke richting, tunnel van Saint-Gilles
Spoorindeling
spoor | spoorlijn | richting |
---|---|---|
1 | L 34 | Richting Luik-Guillemins, Verviers-Centraal |
2 | L 34 | Richting Antwerpen Centraal, Liers |
Treindienst
Sinds 3 september 2018
Dagelijks
Treintype | Verbinding | Dienstregeling |
---|---|---|
IC 33 | Liers - Luik-Guillemins - Trois-Ponts - Gouvy - Ettelbruck - Luxembourg | 1x/om de 2u |
L | (Rochefort-Jemelle -) Marloie - Rivage - Luik-Guillemins - Liers | Week: 1x/u tijdens de piekuur van en vanuit Rochefort-Jemelle Weekend: 1x/om de 2u |
S41 | Herstal - Luik-Guillemins - Pepinster - Verviers-Centraal | Week: 1x/u Weekend: 1x/om de 2u |
S42 | Flemalle-Haute - Luik-Guillemins - Liers | 1x/u |
Week
Treintype | Verbinding | Dienstregeling |
---|---|---|
IC 18 | Brussel-Zuid - Brussel-Luxemburg - Ottignies - Namen - Luik-Guillemins - Luik-Sint-Lambertus | 1x/u |
IC 25 | Bergen - La Louvière-Zuid - Charleroi-Zuid - Namen - Luik-Guillemins - Luik-Sint-Lambertus | 1x/u |
S43 | Maastricht - Luik-Guillemins - Hasselt | 1x/u |
P | Verscheidene diensten | Tijdens de piekuren |
Weekend
Treintype | Verbinding | Dienstregeling |
---|---|---|
IC 09 | Luik-Guillemins - Hasselt - Aarschot - Lier - Antwerpen-Centraal | 1x/u |
IC 25 | Liers - Luik-Guillemins - Namen - Charleroi-Zuid - La Louvière-Zuid - Bergen - Saint-Ghislain - Doornik - Moeskroen | 1x/u |
Bronnen, noten en/of referenties
|
Spoorwegstations in de stad Luik | |
---|---|
Angleur · Bressoux · Chênée · Colonster · Jolivet · Jupille · Kinkempois · Luik-Carré · Luik-Cornillon · Luik-Guillemins · Luik-Haut-Pré · Luik-Longdoz · Luik-Sint-Lambertus · Luik-Vennes · Luik-Vivegnis · Sclessin · Streupas · Val-Benoît |
Spoorwegstations aan de spoorlijn 34: Hasselt - Luik (Cursief: voormalig station) |
---|
0,0: Hasselt · 3,7: Godsheide · 7,2: Diepenbeek · 15,0: Beverst · 17,2: Bilzen · 19,3: Hoeselt · 22,1: Alt-Hoeselt · 24,4: 's Herenelderen · 27,7: Tongeren · 31,5: Nerem · 32,0: Vreren-Nerem · 33,1: Glaaien · 37,7: Villers-Juprelle · 40,3: Liers · 42,9: Milmort · 43,9: Milmort-Charbonnage · 45,4: La Préalle · 46,2: Rue Charlemagne · 48,0: Herstal · 49,4: Jolivet · 50,6: Luik-Vivegnis · 51,6: Luik-Sint-Lambertus · 53,0: Luik-Carré · 54,8: Luik-Guillemins |