Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1956
De wielersport is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1956 in Melbourne.
Heren
baan
tijdrit, 1000 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
Leandro Faggin | OR 1:09.8 | ||
Ladislav Fouček | 1:11.4 | ||
Alfred Swift | 1:11.6 | ||
4 | Warren Scarfe | 1:12.1 | |
5 | Alan Danson | 1:12.3 | |
Boris Savostin | 1:12.3 | ||
Louis Serra | 1:12.3 | ||
8 | Warwick Dalton | 1:12.6 |
sprint, 1000 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
Michel Rousseau | 11.4 11.4 | ||
Guglielmo Pesenti | |||
Richard Ploog | 11.6 11.4 | ||
4 | Warren Johnston | ||
5 | Jack Disney | ||
Ladislav Fouček | |||
Boris Romanov | |||
Thomas Shardelow |
tandem, 2000 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
Ian Browne Anthony Marchant | 10.8 | ||
Ladislav Fouček Václav Machek | |||
Giuseppe Ogna Cesare Pinarello | 10.8 | ||
4 | Peter Brotherton Eric Thompson | ||
5 | Robert Vidal André Gruchet | ||
Richard Johnston Warren Johnston | |||
Thomas Shardelow Raymond Robinson | |||
James Rossi Donald Ferguson |
ploegachtervolging, 4000 m
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
Valentino Gasparella Antonio Domenicali Franco Gandini Franco Gandini (Virginio Pizzali) | OR 4:37.4 | ||
Michel Vermeulin René Bianchi Jean Graczyk Jean-Claude Lecante | 4:39.4 | ||
Tom Simpson Donald Burgess Michael Gambrill John Geddes | 4:42.4 | ||
4 | Alfred Swift Robert Fowler Charles Jonker Anne Jan Hettema | 4:43.8 | |
5 | André Bar Gustaaf de Smet François de Wagheneire Guillaume Van Tongerloo | ||
Jaroslav Cihlář Jiří Opavský Jiří Nouza František Jursa | |||
Warwick Dalton Donald Eagle Leonard Kent Neil Ritchie | |||
Viktor Iljin Vladimir Mitin Rostislav Tsjisjikov Edoeard Goessev |
weg
individueel
Afstand: 187.7 km
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
Ercole Baldini | 5:21:17 | ||
Arnaud Geyre | 5:23:16 | ||
Alan Jackson | 5:23:16 | ||
4 | Horst Tüller | 5:23:16 | |
5 | Gustav-Adolf Schur | 5:23:16 | |
6 | Arthur Brittain | 5:23:40 | |
7 | Arnaldo Pambianco | 5:23:40 | |
8 | Maurice Moucheraud | 5:23:40 |
ploegen
De klassering van de 3 best geklasseerde renners per land van de individuele wegwedstrijd werden bij elkaar opgeteld.
rang | sporter(s) | land | plaats | punten |
---|---|---|---|---|
Arnaud Geyre Maurice Moucheraud Michel Vermeulin | 2 8 12 | 22 | ||
Alan Jackson Arthur Brittain William Holmes | 3 6 14 | 23 | ||
Horst Tüller Gustav-Adolf Schur Reinhold Pommer | 4 5 18 | 27 | ||
4 | Ercole Baldini Arnaldo Pambianco Dino Bruni | 1 7 28 | 36 | |
5 | Lars Nordwall Karl-Ivar Andersson Roland Ströhm | 10 17 20 | 47 | |
6 | Anatoli Tsjerepovitsj Nikolaj Koloembet Viktor Kapitonov | 15 16 32 | 63 | |
7 | Norbert Verougstraete Gustaaf de Smet François van den Bosch | 23 24 42 | 89 | |
8 | Ramón Hoyos Pablo Hurtado Castañeda Jaime Villegas | 13 39 40 | 92 |
Medaillespiegel
rang | land | totaal | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | 1 | 1 | 5 | |
2 | 2 | 2 | 0 | 4 | |
3 | 1 | 0 | 1 | 2 | |
4 | 0 | 2 | 0 | 2 | |
5 | 0 | 1 | 2 | 3 | |
6 | 0 | 0 | 1 | 1 | |
0 | 0 | 1 | 1 | ||
totaal | 6 | 6 | 6 | 18 |
Externe links
Wielersport op de Olympische Zomerspelen | ||
---|---|---|
Athene 1896 · Parijs 1900 · St. Louis 1904 · Londen 1908 · Stockholm 1912 · Antwerpen 1920 · Parijs 1924 · Amsterdam 1928 · Los Angeles 1932 · Berlijn 1936 · Londen 1948 · Helsinki 1952 · Melbourne 1956 · Rome 1960 · Tokio 1964 · Mexico-stad 1968 · München 1972 · Montréal 1976 · Moskou 1980 · Los Angeles 1984 · Seoel 1988 · Barcelona 1992 · Atlanta 1996 · Sydney 2000 · Athene 2004 · Peking 2008 · Londen 2012 · Rio de Janeiro 2016 · Tokio 2020 Medaillewinnaars: Baanwielrennen · BMX · Mountainbike · Wegwielrennen |
Disciplines op de Olympische Zomerspelen van 1956 | |
---|---|
Atletiek · Australian Football (demonstratie) · Basketbal · Boksen · Gewichtheffen · Hockey · Honkbal (demonstratie) · Kanovaren · Moderne vijfkamp · Paardensport · Roeien · Schermen · Schietsport · Schoonspringen · Turnen · Voetbal · Waterpolo · Wielersport · Worstelen · Zeilen · Zwemmen |