Lijst van voetbalinterlands Duitse Democratische Republiek - Sovjet-Unie
Deze lijst van voetbalinterlands is een overzicht van alle officiële voetbalwedstrijden tussen de nationale teams van de Duitse Democratische Republiek en de Sovjet-Unie. De landen hebben veertien keer tegen elkaar gespeeld, te beginnen met een vriendschappelijke wedstrijd op 17 augustus 1960 in Leipzig. Beide landen troffen elkaar ook bij de Olympische Spelen van 1980 in Moskou, maar dat duel (0-1) telt niet mee in de officiële statistieken.
Wedstrijden
№ | Plaats | Datum | Competitie | Wedstrijd | Uitslag |
---|---|---|---|---|---|
1 | Leipzig | 17 augustus 1960 | Vriendschappelijk | 0 − 1 | |
2 | Moskou | 23 oktober 1966 | Vriendschappelijk | 2 − 2 | |
3 | Leipzig | 25 juli 1969 | Vriendschappelijk | 2 − 2 | |
4 | München | 10 september 1972 | OS 1972 | 2 − 2 | |
5 | Leipzig | 17 oktober 1973 | Vriendschappelijk | 1 − 0 | |
6 | Montreal | 27 juli 1976 | OS 1976 | 2 − 1 | |
7 | Leipzig | 28 juli 1977 | Vriendschappelijk | 2 − 1 | |
8 | Moskou | 5 september 1979 | Vriendschappelijk | 1 − 0 | |
9 | Moskou | 5 mei 1982 | Vriendschappelijk | 1 − 0 | |
10 | Leipzig | 26 juli 1983 | Vriendschappelijk | 1 − 3 | |
11 | Kiev | 29 april 1987 | EK 1988 kwalificatie | 2 − 0 | |
12 | Oost-Berlijn | 10 oktober 1987 | EK 1988 kwalificatie | 1 − 1 | |
13 | Kiev | 26 april 1989 | WK 1990 kwalificatie | 3 − 0 | |
14 | Karl-Marx-Stadt | 8 oktober 1989 | WK 1990 kwalificatie | 2 − 1 |
Samenvatting
Competitie | Totaal gespeeld |
Winst |
Gelijk | Winst |
Doelsaldo |
---|---|---|---|---|---|
WK-kwalificatie | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 − 4 |
EK-kwalificatie | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 − 3 |
Olympische Spelen | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 − 3 |
Vriendschappelijk | 8 | 2 | 2 | 4 | 8 − 11 |
Totaal | 14 | 4 | 4 | 6 | 15 − 21 |
Wedstrijden bepaald door strafschoppen worden, in lijn met de FIFA, als een gelijkspel gerekend.
Details
Elfde ontmoeting
WK-kwalificatie (Kiev, Sovjet-Unie, 29 april 1987): | ||
Sovjet-Unie |
2 – 0 | |
Aleksandr Zavarov Igor Belanov |
goals |
Twaalfde ontmoeting
WK-kwalificatie (Oost-Berlijn, Duitse Democratische Republiek, 10 oktober 1987): | ||
DDR |
1 – 1 | |
Ulf Kirsten |
goals |
Dertiende ontmoeting
WK-kwalificatie (Kiev, Sovjet-Unie, 26 april 1989): | ||
Sovjet-Unie |
3 – 0 | |
Igor Dobrovolski Gennadi Litovtsjenko Oleg Protasov |
goals |
Veertiende ontmoeting
WK-kwalificatie (Karl-Marx-Stadt, Duitse Democratische Republiek, 8 oktober 1989): | ||
DDR |
2 – 1 | |
Andreas Thom Matthias Sammer |
goals | |
Eduard Geyer |
bondscoach | |
Dirk Heyne Ronald Kreer Dirk Stahmann Mathias Lindner Matthias Döschner Matthias Sammer Jörg Stübner Rico Steinmann Ulf Kirsten Rainer Ernst Andreas Thom |
opstellingen | Viktor Chanov Vladimir Bessonov Vagiz Chidijatoellin Oleg Koeznetsov Sergey Gorlukovich Sergej Alejnikov Gennadi Litovtsjenko Aleksandr Zavarov Oleh Protasov Igor Dobrovolskiy |
Thomas Doll Uwe Weidemann |
wissels | |
gele kaarten | ||
rode kaarten |
Zie ook
DFV · Kwalificatiewedstrijden · A-internationals · Bondscoaches · Statistieken · DDR vrouwenelftal · DDR U21 · DDR U20 · DDR U19 · DDR U18 · DDR U17
1950 – 1959 · 1960 – 1969 · 1970 – 1979 · 1980 – 1990
OS 1964 · OS 1972 · WK 1974 · OS 1976 · OS 1980
1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961 · 1962 · 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1969 · 1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990
Albanië · Algerije · Argentinië · Australië · België · Bolivia · Brazilië · Bulgarije · Canada · Chili · Colombia · Cuba · Denemarken · Duitsland · Ecuador · Egypte · Engeland · Finland · Frankrijk · Ghana · Griekenland · Guinee · Hongarije · IJsland · Indonesië · Irak · Italië · Joegoslavië · Koeweit · Luxemburg · Mali · Malta · Marokko · Mexico · Myanmar · Nederland · Noorwegen · Oostenrijk · Polen · Portugal · Roemenië · Schotland · Sovjet-Unie · Spanje · Sri Lanka · Tsjecho-Slowakije · Tunesië · Turkije · Uruguay · Verenigde Staten · Wales · Zweden · Zwitserland
FFUSSR · A-internationals · Bondscoaches · Kwalificatiewedstrijden
1920 – 1950 · 1950 – 1959 · 1960 – 1969 · 1970 – 1979 · 1980 – 1989 · 1990 – 1992
OS 1952 · OS 1956 · WK 1958 · EK 1960 · OS 1960 · WK 1962 · EK 1964 · OS 1964 · WK 1966 · EK 1968 · OS 1968 · WK 1970 · EK 1972 · OS 1972 · WK 1974 · EK 1976 · OS 1976 · WK 1978 · EK 1980 · OS 1980 · WK 1982 · EK 1984 · OS 1984 · WK 1986 · EK 1988 · OS 1988 · WK 1990 · EK 1992**
1923 · 1924 · 1925 · 1926–1951 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961 · 1962 · 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1969 · 1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992**
Algerije · Argentinië · België · Brazilië · Bulgarije · Canada · Chili · China · Colombia · Costa Rica · Cyprus · DDR · Denemarken · Duitsland · El Salvador · Engeland · Finland · Frankrijk · Griekenland · Guatemala · Hongarije · Ierland · IJsland · India · Iran · Israël · Italië · Japan · Joegoslavië · Kameroen · Koeweit · Luxemburg · Marokko · Mexico · Nederland · Nieuw-Zeeland · Noord-Ierland · Noord-Korea · Noorwegen · Oostenrijk · Peru · Polen · Portugal · Roemenië · Schotland · Spanje · Syrië · Tsjecho-Slowakije · Tunesië · Turkije · Uruguay · Verenigde Staten · Wales · Zweden · Zwitserland
België (1982) · Duitsland (1972) · Joegoslavië (1960) · Nederland (1988) · Polen (1982) · Spanje (1964)
** = Onder de naam Gemenebest van Onafhankelijke Staten
Bronnen, noten en/of referenties |