Lijst van voetbalinterlands Bulgarije - Sovjet-Unie
Deze lijst van voetbalinterlands is een overzicht van alle officiële voetbalwedstrijden tussen de nationale teams van Bulgarije en Sovjet-Unie. De landen hebben twaalf keer tegen elkaar gespeeld. De eerste ontmoeting was een vriendschappelijke wedstrijd in Sofia op 21 juli 1957. Het laatste duel, eveneens een vriendschappelijke wedstrijd, vond plaats op 21 februari 1989 in de Bulgaarse hoofdstad. Beide landen troffen elkaar ook op de Olympische Spelen van 1952 in Finland, waar de Sovjet-ploeg met 2-1 won na verlenging.
Wedstrijden
№ | Plaats | Datum | Competitie | Wedstrijd | Uitslag |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sofia | 21 juli 1957 | Vriendschappelijk | 0 − 4 | |
2 | Sofia | 29 november 1964 | Vriendschappelijk | 0 − 0 | |
3 | Sofia | 8 oktober 1967 | Vriendschappelijk | 1 − 2 | |
4 | Sofia | 5 mei 1970 | Vriendschappelijk | 3 − 3 | |
5 | Sofia | 6 mei 1970 | Vriendschappelijk | 0 − 0 | |
6 | Sofia | 28 april 1971 | Vriendschappelijk | 1 − 1 | |
7 | Sofia | 29 maart 1972 | Vriendschappelijk | 1 − 1 | |
8 | Moskou | 7 juni 1972 | Vriendschappelijk | 1 − 0 | |
9 | Plovdiv | 28 maart 1973 | Vriendschappelijk | 1 − 0 | |
10 | Sofia | 24 maart 1976 | Vriendschappelijk | 0 − 3 | |
11 | Simferopol | 28 maart 1979 | Vriendschappelijk | 3 − 1 | |
12 | Sofia | 21 februari 1989 | Vriendschappelijk | 1 − 2 |
Samenvatting
Competitie | Totaal gespeeld |
Winst |
Gelijk | Winst |
Doelsaldo |
---|---|---|---|---|---|
Vriendschappelijk | 12 | 1 | 5 | 6 | 9 − 20 |
Totaal | 12 | 1 | 5 | 6 | 9 − 20 |
Wedstrijden bepaald door strafschoppen worden, in lijn met de FIFA, als een gelijkspel gerekend.
Details
Elfde ontmoeting
Vriendschappelijk (Simferopol, Sovjet-Unie, 28 maart 1979): | ||
Sovjet-Unie |
3 – 1 | |
Oleh Blochin Ramaz Shengelia Yuriy Gavrilov |
goals | |
Nikita Simonyan |
bondscoach | |
Nikolai Gontar Sergei Prigoda Yuriy Adzhem Alexandr Makhovikov Alexandr Bubnov Vitaliy Daraselia Vladimir Bessonov Vakhtang Koridze Vladimir Gutsayev Ramaz Shengelia Oleh Blochin |
opstellingen | Stefan Staykov Tsonyo Vasilev Lyuben Kolev Georgi Bonev Georgi Denev Radoslav Zdravkov Aleksandar Raynov Spas Dzhevizov Chavdar Tsvetkov |
Yuriy Gavrilov |
wissels | |
Sergei Prigoda |
gele kaarten | |
|
BFS · A-internationals · Selecties · Bondscoaches · Bulgaars vrouwenelftal · Olympisch elftal · Bulgarije U21 · Bulgarije U20 · Bulgarije U19 · Bulgarije U18 · Bulgarije U17
1920 – 1929 · 1930 – 1939 · 1940 – 1949 · 1950 – 1959 · 1960 – 1969 · 1970 – 1979 · 1980 – 1989 · 1990 – 1999 · 2000 – 2009 · 2010 – 2019
OS 1924 · OS 1952 · OS 1956 · OS 1960 · WK 1962 · WK 1966 · OS 1968 · WK 1970 · WK 1974 · WK 1986 · WK 1994 · EK 1996 · WK 1998 · EK 2004
1924 · 1925 · 1926 · 1927 · 1928 · 1929 · 1930 · 1931 · 1932 · 1933 · 1934 · 1935 · 1936 · 1937 · 1938 · 1939 · 1940 · 1941 · 1942 · 1943 · 1944 · 1945 · 1946 · 1947 · 1948 · 1949 · 1950 · 1952 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961 · 1962 · 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1969 · 1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019
Albanië · Algerije · Andorra · Argentinië · Armenië · Australië · Azerbeidzjan · België · Bolivia · Bosnië en Herzegovina · Brazilië · Canada · Chili · Cyprus · DDR · Denemarken · Duitsland · Ecuador · Egypte · Engeland · Estland · Finland · Frankrijk · Georgië · Griekenland · Hongarije · Ierland · IJsland · Indonesië · Iran · Israël · Italië · Jamaica · Japan · Joegoslavië · Jordanië · Kameroen · Kazachstan · Koeweit · Kosovo · Kroatië · Letland · Libanon · Litouwen · Luxemburg · Macedonië · Malta · Marokko · Mexico · Moldavië · Montenegro · Nederland · Nieuw-Caledonië · Nigeria · Noord-Ierland · Noord-Korea · Noorwegen · Oekraïne · Oman · Oostenrijk · Paraguay · Peru · Polen · Portugal · Qatar · Roemenië · Rusland · San Marino · Saoedi-Arabië · Schotland · Servië · Servië en Montenegro · Slovenië · Slowakije · Sovjet-Unie · Spanje · Thailand · Tsjechië · Tsjecho-Slowakije · Tunesië · Turkije · Uruguay · Verenigde Arabische Emiraten · Wales · Wit-Rusland · Zuid-Afrika · Zuid-Korea · Zweden · Zwitserland
FFUSSR · A-internationals · Bondscoaches · Kwalificatiewedstrijden
1920 – 1950 · 1950 – 1959 · 1960 – 1969 · 1970 – 1979 · 1980 – 1989 · 1990 – 1992
OS 1952 · OS 1956 · WK 1958 · EK 1960 · OS 1960 · WK 1962 · EK 1964 · OS 1964 · WK 1966 · EK 1968 · OS 1968 · WK 1970 · EK 1972 · OS 1972 · WK 1974 · EK 1976 · OS 1976 · WK 1978 · EK 1980 · OS 1980 · WK 1982 · EK 1984 · OS 1984 · WK 1986 · EK 1988 · OS 1988 · WK 1990 · EK 1992**
1923 · 1924 · 1925 · 1926–1951 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961 · 1962 · 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1969 · 1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992**
Algerije · Argentinië · België · Brazilië · Bulgarije · Canada · Chili · China · Colombia · Costa Rica · Cyprus · DDR · Denemarken · Duitsland · El Salvador · Engeland · Finland · Frankrijk · Griekenland · Guatemala · Hongarije · Ierland · IJsland · India · Iran · Israël · Italië · Japan · Joegoslavië · Kameroen · Koeweit · Luxemburg · Marokko · Mexico · Nederland · Nieuw-Zeeland · Noord-Ierland · Noord-Korea · Noorwegen · Oostenrijk · Peru · Polen · Portugal · Roemenië · Schotland · Spanje · Syrië · Tsjecho-Slowakije · Tunesië · Turkije · Uruguay · Verenigde Staten · Wales · Zweden · Zwitserland
België (1982) · Duitsland (1972) · Joegoslavië (1960) · Nederland (1988) · Polen (1982) · Spanje (1964)
** = Onder de naam Gemenebest van Onafhankelijke Staten
Bronnen, noten en/of referenties |