KNVB beker 2018/19 (vrouwen)
De 39e editie van de KNVB beker voor vrouwen ging op 1 september 2018 van start met de groepsfase en eindigde op 11 mei 2019 met de finale. In de achtste finale stroomden de Eredivisie-teams in en begon tevens de knock-outfase. De titelverdediger, AFC Ajax, werd opnieuw de winnaar van het toernooi door in de finale PEC Zwolle te verslaan met 2–1.
KNVB beker
| ||||
Land | Nederland | |||
Bond | KNVB | |||
Competitie | KNVB beker | |||
Seizoensdetails | ||||
Seizoen | 2018/19 | |||
Kampioen | AFC Ajax | |||
Topscorer(s) | ||||
Aantal clubs | 93 | |||
Algemeen | ||||
Opgericht | 1980 | |||
Recordtitelhouder | AFC Ajax Fortuna Wormerveer SV Saestum (allen 4x) | |||
Website | KNVB.nl | |||
Actueel | ||||
|
Landelijke beker
- Opzet
Deze editie van de KNVB beker voor vrouwen begon met de groepsfase van tweeëntwintig poules. Vanaf de eerste tussenronde volgde de knock-outfase.
Deelnemers
Er nemen dit seizoen 93 teams deel. Negen clubs uit de Eredivisie (niveau 1), 84 amateurteams uit de landelijke competities in de Topklasse (2), Hoofdklasse (3) en Eerste klasse (4).
Speeldata
Ronde | Speeldata |
---|---|
Groepsfase | |
Speeldag 1 | 1 en 2 september 2018 |
Speeldag 2 | 8 en 9 september 2018 |
Speeldag 3 | 15 en 16 september 2018 |
Knock-out systeem | |
1e ronde | 20 en 21 oktober 2018 |
Tussenronde | 15 en 16 december 2018 |
2e ronde | 15 december 2018 en 19 januari 2019 |
Achtste finales | 25, 26 en 27 januari 2019 |
Kwartfinales | 9 en 10 maart 2019 |
Halve finales | 12 april 2019 |
Finale | 11 mei 2019 |
Wedstrijden
Groepsfase
- Legenda
# | Reden |
---|---|
Heeft zich geplaatst voor de volgende ronde. |
- Groep 1
|
- Groep 2
|
- Groep 3
|
- Groep 4
|
- Groep 5
|
- Groep 6
|
- Groep 7
|
- Groep 8
|
- Groep 9
|
- Groep 10
|
- Groep 11
|
- Groep 12
|
- Groep 13
|
- Groep 14
|
- Groep 15
|
- Groep 16
|
- Groep 17
|
- Groep 18
|
- Groep 19
|
- Groep 20
|
- Groep 21
|
Eerste ronde
Datum | Team | Uitslag | Team |
---|---|---|---|
20 oktober | Oranje Nassau Groningen II (4) | 0 – 6 | FC Rijnvogels (3) |
20 oktober | ACV (3) | 1 – 4 | RVVH (2) |
20 oktober | VV Nieuw Roden (4) | 2 – 0 | Vv SSS (2) |
20 oktober | CSW (4) | 0 – 7 | SteDoCo (2) |
20 oktober | Heerenveense Boys (3) | 6 – 0 | Ter Leede II (3) |
20 oktober | RKVV DSS (3) | 2 – 0 | BVV Barendrecht (3) |
20 oktober | SC Stiens (4) | 2 – 0 | Oranje Nassau Groningen (3) |
20 oktober | DTS Ede (2) | 3 – 1 | Be Quick '28 (2) |
20 oktober | Ter Leede (2) | 5 – 0 | CVV Berkel (3) |
20 oktober | SV Saestum II (4) | 0 – 5 | SV Saestum (2) |
20 oktober | ASV Wartburgia (2) | 6 – 1 | SC 't Gooi (4) |
21 oktober | RKVV Velsen (4) | 8 – 3 | SV Orion (4) |
21 oktober | RKSV Bekkerveld (4) | 2 – 1 | SDO Bussum (4) |
21 oktober | VV DSE (3) | 0 – 4 | EVV Eindhoven AV II (4) |
21 oktober | VV SEP (4) | 0 – 5 | Fortuna '54 (3) |
21 oktober | Victoria Boys (4) | 3 – 0 | SV Venray (3) |
21 oktober | SC Buitenveldert (2) | 3 – 0 | Vv Rigtersbleek (3) |
21 oktober | VV Bavel (3) | 7 – 0 | VV Eldenia II (4) |
21 oktober | SC Woezik (2) | 8 – 0 | RKSV Prinses Irene (3) |
21 oktober | VV Witkampers (4) | 1 – 4 | EVV Eindhoven AV (2) |
21 oktober | SC 't Zand (2) | 4 – 2 | VV Maarssen (3) |
Tussenronde
Datum | Team | Uitslag | Team |
---|---|---|---|
15 december | RVVH (2) | 5 – 1 | RKSV Bekkerveld (4) |
15 december | VV Bavel (3) | 4 – 1 | Heerenveense Boys (3) |
15 december | SV Saestum (2) | 4 – 0 | SC Stiens (4) |
15 december | RKVV DSS (3) | 4 – 1 | SC 't Zand (2) |
15 december | SC Woezik (2) | 1 – 3 | ASV Wartburgia (2) |
16 december | EVV Eindhoven AV II (4) (w.n.s.) | 1 – 1 | Fortuna '54 (3) |
16 december | Victoria Boys (4) | w.o. | EVV Eindhoven AV (2) (t.z.t.) |
Tweede ronde
Datum | Team | Uitslag | Team |
---|---|---|---|
15 december | SteDoCo (2) | 2 – 1 | SC Buitenveldert (2) |
19 januari | RKVV Velsen (4) | 0 – 7 | SV Saestum (2) |
19 januari | Ter Leede (2) | 5 – 1 | VV Nieuw Roden (4) |
19 januari | ASV Wartburgia (2) | 4 – 0 | FC Rijnvogels (3) |
19 januari | EVV Eindhoven AV II (4) | 1 – 2 | RKVV DSS (3) |
19 januari | VV Bavel (3) | 2 – 1 | RVVH (2) |
19 januari | DTS Ede (2) | 5 – 0 | Victoria Boys (4) |
Achtste finales
| ||||
25 januari 2019 19.30 |
PSV (1) | 3 – 3 | ADO Den Haag (1) | De Herdgang, Eindhoven |
Jeslynn Kuipers Katja Snoeijs Nadia Coolen |
Verslag ADO Den Haag | |||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Aline Zeler Katja Snoeijs Kayleigh van Dooren Aniek Nouwen Dominique Bond-Flasza |
2 – 3 |
| ||||
26 januari 2019 14.45 |
RKVV DSS (3) | 1 – 2 | Achilles '29 (1) | Pim Muliersportpark, Haarlem |
Niet bekend |
| ||||
26 januari 2019 15.00 |
Ter Leede (2) | 1 – 4 | Excelsior/Barendrecht (1) | Sportpark De Roodemolen, Sassenheim |
Kim Zethof |
Verslag |
| ||||
26 januari 2019 17.15 |
SteDoCo (2) | 0 – 3 | FC Twente (1) | Sportpark SteDoCo, Hoornaar |
| ||||
27 januari 2019 14.30 |
VV Bavel (3) | 0 – 13 | AFC Ajax (1) | Sportpark De Roosberg, Bavel |
| ||||
11 februari 2019 20.00 |
ASV Wartburgia (2) | 0 – 2 | PEC Zwolle (1) | Sportpark Drieburg, Amsterdam |
Verslag |
| ||||
12 februari 2018 20.00 |
SV Saestum (2) | 3 – 4 (n.v.) | sc Heerenveen (1) | Sportpark Noordweg, Zeist |
Niet bekend Niet bekend Niet bekend |
Verslag |
| ||||
12 februari 2019 20.00 |
DTS Ede (2) | 1 – 0 | VV Alkmaar (1) | Sportpark Inschoten, Ede |
Gera op den Kelder |
Verslag |
Kwartfinales
| ||||
9 maart 2019 11.30 |
ADO Den Haag (1) | 1 – 0 | DTS Ede (2) | Cars Jeans Stadion, Den Haag Toeschouwers: 257 Scheidsrechter: Van der Steen |
Pia Rijsdijk Shanique Dessing |
Verslag |
| ||||
9 maart 2019 14.30 |
AFC Ajax (1) | 4 – 2 | Achilles '29 (1) | Sportpark De Toekomst, Amsterdam |
Linda Bakker Kika van Es Liza van der Most Marjolijn van den Bighelaar |
Verslag |
| ||||
9 maart 2019 17.00 |
FC Twente (1) | 2 – 1 | sc Heerenveen (1) | Sportpark 't Wilbert, Enschede |
Joëlle Smits Jassina Blom |
Verslag |
| ||||
9 maart 2019 19.00 |
PEC Zwolle (1) | 1 – 0 | Excelsior/Barendrecht (1) | MAC³PARK stadion, Zwolle Toeschouwers: 460 Scheidsrechter: Noppers |
Yvette van Daelen |
Verslag |
Halve finales
| ||||
12 april 2019 19.30 |
AFC Ajax (1) | 3 – 2 (0 – 0) n.v. | FC Twente (1) | Sportpark De Toekomst, Amsterdam |
Ellen Jansen Linda Bakker |
Verslag |
| ||||
12 april 2019 19.30 |
PEC Zwolle (1) | 0 – 0 (0 – 0) | ADO Den Haag (1) | MAC³PARK stadion, Zwolle Toeschouwers: 1.146 Scheidsrechter: Bouw |
Verslag | ||||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Babiche Roof Maud Asbroek Nienke Olthof Allison Murphy |
4 – 2 |
Finale
| ||||
11 mei 2019 20.00 Finale KNVB Beker |
AFC Ajax | 2 – 1 (1 – 1) | PEC Zwolle | Van Donge & De Roo Stadion, Rotterdam Toeschouwers: 3.400 Scheidsrechter: Shukrula |
Linda Bakker Vanity Lewerissa |
Verslag Ajax Verslag PEC Zwolle |
AFC Ajax
|
PEC Zwolle
|
|
|
KNVB beker 2018/19 |
---|
AFC Ajax 4e titel |
Statistieken
Doelpuntenmakers
* Vanaf de 1/8 finales
|
|
|
|
|
Deelnemers per ronde
Het aantal deelnemers per divisie per ronde is:
Deelnemerscategorie | Groepsfase | 1e ronde | Tussenronde | 2e ronde | Achtste finale | Kwartfinale | Halve finale | Finale | Winnaar |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredivisie | bye | bye | bye | bye | 9 (56,3%) | 7 (87,5%) | 4 (100,0%) | 2 (100,0%) | 1 (100,0%) |
Topklasse | 12 (14,3%) | 12 (28,6%) | 6 (42,8%) | 7 (50,0%) | 5 (31,2%) | 1 (12,5%) | 0 | (0,0%)||
Hoofdklasse | 24 (28,6%) | 15 (35,7%) | 4 (28,6%) | 3 (21,4%) | 2 (12,5%) | 0 | (0,0%)|||
Eerste klasse | 48 (57,1%) | 15 (35,7%) | 4 (28,6%) | 4 (28,6%) | 0 | (0,0%)||||
Totaal | 84 | 42 | 14 | 14 | 16 | 8 | 4 | 2 | 1 |
Districtsbekers
Om de KNVB districtsbekers Categorie A kon dit jaar door de Tweede- en Derde klassers van dit seizoen, alsmede de Eerste klassers die in de poulefase van de KNVB beker voor vrouwen werden uitgeschakeld, worden gestreden. De zes districtsbekerwinnaars van dit seizoen waren GSVV The Knickerbockers (Noord), FC Berghuizen (Oost), ASV Wartburgia-3 (West-I), SSS-2 (West-II), OVV '67 (Zuid-I) en Rood-Wit '62 (Zuid-II).
Van de zes bekerwinnaars van het vorige seizoen reikte ST Sparta/JVOZ (Zuid-I) dit seizoen het verst, zij werden in de halve finale uitgeschakeld door OVV '67. VV Blauw Geel '55 (Oost) en VV Nooit Gedacht (Zuid-II) werden uitgeschakeld in de 3e ronde door respectievelijk DZC '68 en RKSV Bekkerveld. RVVH-2 (West II) werd in de 2e ronde uitgeschakeld door CVV De Jodan Boys. De bekerwinnaars van Noord, ST Eenrum/Kloosterburen en West-I, SV Saestum-2, werden in de 1e ronde uitgeschakeld door respectievelijk VV Vitesse '63 en Saestum-1.
Noord
|
Oost
|
West I
|
West II
|
Zuid I
|
Zuid II
|
Zie ook
Seizoenen van de KNVB beker (vrouwen) |
---|
1980/81 · 1981/82 · 1982/83 · 1983/84 · 1984/85 · 1985/86 · 1986/87 · 1987/88 · 1988/89 · 1989/90 · 1990/91 · 1991/92 · 1992/93 · 1993/94 · 1994/95 · 1995/96 · 1996/97 · 1997/98 · 1998/99 · 1999/00 · 2000/01 · 2001/02 · 2002/03 · 2003/04 · 2004/05 · 2005/06 · 2006/07 · 2007/08 · 2008/09 · 2009/10 · 2010/11 · 2011/12 · 2012/13 · 2013/14 · 2014/15 · 2015/16 · 2016/17 · 2017/18 · 2018/19 · 2019/20 Nederland: Eredivisie · KNVB beker · Eredivisie Cup · Supercup Europa: UEFA Women's Champions League |
Bronnen, noten en/of referenties
|