KNVB beker 2016/17 (vrouwen)
De 37e editie van de KNVB beker voor vrouwen ging op 20 augustus 2016 van start met de groepsfase en eindigde op 2 juni 2017 met de finale. In de achtste finale stroomden de Eredivisie-teams in en begon tevens de knock-outfase.
KNVB beker
| ||||
Land | Nederland | |||
Bond | KNVB | |||
Competitie | KNVB beker | |||
Seizoensdetails | ||||
Seizoen | 2016/17 | |||
Kampioen | AFC Ajax | |||
Topscorer(s) | ||||
Aantal clubs | 96 | |||
Algemeen | ||||
Opgericht | 1980 | |||
Recordtitelhouder | AFC Ajax Fortuna Wormerveer SV Saestum (allen 4x) | |||
Website | KNVB.nl | |||
Actueel | ||||
|
In de finale kwamen AFC Ajax, enkelvoudig bekerwinnaar (2014) en PSV, tegen elkaar uit. Ajax zegevierde in het Kyocera Stadion, de wedstrijd eindigde in een 2–0 overwinning door doelpunten van Desiree van Lunteren en Marjolijn van den Bighelaar.
Landelijke beker
- Opzet
Deze editie van de KNVB beker voor vrouwen begon met de groepsfase van tweeëntwintig poules. Vanaf de eerste tussenronde volgde de knock-outfase.
Deelnemers
Er namen dit seizoen 96 clubteams deel. Acht clubs uit de Eredivisie en 88 amateurverenigingen uit de landelijke competities in de Topklasse, Hoofdklasse en Eerste klasse.
Wedstrijden
Groepsfase
- Speeldata
Fase | Ronde | speeldata |
---|---|---|
Groepsfase | Speeldag 1 | 20, 21, 30, 31 augustus en 6 september |
Speeldag 2 | 24 en 30 augustus | |
Speeldag 3 | 27, 28, 31 augustus en 6 en 28 september |
- Legenda
# | Reden |
---|---|
Heeft zich geplaatst voor de volgende ronde. |
- Groep 1
|
- Groep 2
|
- Groep 3
|
- * SC Purmerland trok zich terug;
- Groep 4
|
- Groep 5
|
- Groep 6
|
- Groep 7
|
- Groep 8
|
- Groep 9
|
- Groep 10
|
- Groep 11
|
- Groep 12
|
- Groep 13
|
- * RKSV Bekkerveld trok zich terug;
- Groep 14
|
- Groep 15
|
- Groep 16
|
- Groep 17
|
- Groep 18
|
- Groep 19
|
- Groep 20
|
- * Victoria Boys trok zich terug;
- Groep 21
|
- * VV Unicum trok zich terug;
- Groep 22
|
Tussenronde
Datum | Team | Uitslag | Team |
---|---|---|---|
22 oktober | BVV Barendrecht (2) | 0 – 0 | EVV Eindhoven AV (3) (w.n.s.) |
22 oktober | Sporting '70 (3) (w.n.s.) | 1 – 1 | FC Rijnvogels (4) |
22 oktober | VV de Weide (4) | 1 – 4 | Odysseus '91 (4) |
22 oktober | Ter Leede II (3) | 9 – 0 | SSS'18 (4) |
22 oktober | VV Sint Annaparochie (4) | 2 – 3 | SC Klarenbeek (4) |
22 oktober | ASC '62 (4) | 4 – 3 | SteDoCo (3) |
22 oktober | VV Reiger Boys (4) | 7 – 1 | Be Quick '28 II (4) |
22 oktober | SV Venray (3) | 0 – 7 | Vv SSS (3) |
22 oktober | VV Rigtersbleek (4) | 2 – 0 | HTC (3) |
22 oktober | VV DSE (3) | 2 – 2 | VIOD (3) (w.n.s.) |
22 oktober | RKSV Nuenen (3) | 7 – 2 | RKSV Prinses Irene (3) |
22 oktober | FC Berghuizen (4) | 1 – 1 | S.V. Fortuna Wormerveer (3) (w.n.s.) |
1e ronde
De winnaars van de tussenronde kwamen tegen elkaar uit. De wedstrijden werden gespeeld op 17 december 2016.
Datum | Team | Uitslag | Team |
---|---|---|---|
22 oktober | Be Quick '28 (3) | 0 – 1 | SV Saestum (2) |
22 oktober | DTS Ede (2) | 3 – 1 | RKHVV (2) |
22 oktober | RKSV De Zweef (4) | 2 – 3 | VV IJzendijke (3) |
22 oktober | VV Eldenia (2) | 4 – 1 | Jong ADO Den Haag (2) |
19 november | Ter Leede II (3) | 2 – 3 | Vv SSS (3) |
19 november | Odysseus '91 (4) | 3 – 2 | SC Woezik (2) |
19 november | RVVH (2) | 3 – 0 | ASC '62 (4) |
19 november | VV Reiger Boys (4) | 0 – 1 | Sporting '70 (3) |
19 november | VV Heerenveen (3) | 2 – 3 | SC Klarenbeek (4) |
19 november | CTO Eindhoven (–) | 10 – 0 | ASV Wartburgia (2) |
19 november | RKSV Nuenen (3) | 0 – 9 | CTO Amsterdam (–) |
19 november | VV Rigtersbleek (4) | 1 – 5 | Ter Leede (2) |
19 november | EVV Eindhoven AV (3) | 1 – 0 | SC Buitenveldert (2) |
19 november | Jong PEC Zwolle (3) | 2 – 0 | SC 't Zand (3) |
19 november | VV Amstenrade (4) | 0 – 2 | VIOD (3) |
30 november | Jong Telstar (2) | Geannuleerd | S.V. Fortuna Wormerveer* (3) |
2e ronde
De zestien winnaars van de eerste ronde kwamen tegen elkaar uit. De wedstrijden werden gespeeld op 17 december 2016 en 21 januari 2017.
Datum | Team | Uitslag | Team |
---|---|---|---|
17 december | Jong PEC Zwolle (3) | 6 – 1 | SC Klarenbeek (4) |
17 december | S.V. Fortuna Wormerveer (3) | 5 – 2 | DTS Ede (2) |
17 december | Odysseus '91 (4) | 1 – 9 | EVV Eindhoven AV (3) |
17 december | SV Saestum (2) | 1 – 0 | CTO Amsterdam (–) |
17 december | RVVH (2) | 1 – 0 | VIOD (3) |
17 december | Sporting '70 (3) | 0 – 1 | Ter Leede (2) |
17 december | VV Eldenia (2) | 2 – 6 | CTO Eindhoven (–) |
4 februari | VV IJzendijke (3) (w.n.s.) | 1 – 1 | Vv SSS (3) |
Achtste finales
De acht winnaars van de tweede ronde en de acht Eredivisie-teams komen tegen elkaar uit.
| ||||
27 januari 2017 19:00 |
Jong PEC Zwolle (3) | 0 – 4 (0 – 2) | PEC Zwolle (1) | MAC³PARK stadion, Zwolle Scheidsrechter: Dhr. De Bruin |
Wedstrijdverslag |
| ||||
27 januari 2017 19:00 |
CTO Eindhoven (–) | 2 – 5 (2 – 2) | ADO Den Haag (1) | Genneper Sportparken, Eindhoven Toeschouwers: 250 Scheidsrechter: L. Moll |
Joëlle Smits |
Wedstrijdverslag |
| ||||
28 januari 2017 14:00 |
RVVH (2) | 0 – 8 (0 – 4) | PSV (1) | Sportpark Ridderkerk, Ridderkerk Scheidsrechter: M. Laraj |
| ||||
28 januari 2017 15:00 |
SV Saestum (2) | 3 – 4 (1 – 3) | AFC Ajax (1) | Sportpark Noordweg, Zeist |
Simone van de Weerd |
| ||||
28 januari 2017 15:15 |
Ter Leede (2) | 1 – 9 (0 – 4) | FC Twente (1) | Sportpark De Roodemolen, Sassenheim |
Wedstrijdverslag |
| ||||
29 januari 2017 14:00 |
S.V. Fortuna Wormerveer (3) | 0 – 4 (0 – 1) | Achilles '29 (1) | Wateringcomplex, Wormerveer |
Wedstrijdverslag |
| ||||
14 februari 2017 20:00 |
EVV Eindhoven AV (3) | 0 – 7 (0 – ?) | sc Heerenveen (1) | Genneper Sportparken, Eindhoven |
| ||||
21 februari 2017 20:00 |
VV IJzendijke (3) | 1 – 3 (1 – 1) | SC Telstar VVNH (1) | Gemeentelijk Sportpark IJzendijke, IJzendijke |
Carmen Foks |
Kwartfinales
De acht winnaars van de achtste finales komen tegen elkaar uit.
| ||||
10 maart 2017 19:30 |
sc Heerenveen (1) | 1 – 1 (0 – 0) | SC Telstar VVNH (1) | Sportpark Skoatterwâld, Heerenveen |
Simone Kets |
Wedstrijdverslag | |||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
6 – 5 |
| ||||
11 maart 2017 17:00 |
AFC Ajax (1) | 6 – 2 (3 – 1) | ADO Den Haag (1) | Sportpark De Toekomst, Amsterdam |
Loïs Oudemast Inessa Kaagman Desiree van Lunteren Marjolein van den Bighelaar |
Wedstrijdverslag |
| ||||
11 maart 2017 19:30 |
PEC Zwolle (1) | 3 – 2 (2 – 2) | FC Twente (1) | MAC³PARK stadion, Zwolle |
Nurija van Schoonhoven Yvette van Daelen |
Wedstrijdverslag |
| ||||
12 maart 2017 14:30 |
PSV (1) | 2 – 0 (0 – 0) | Achilles '29 (1) | Jan Louwers Stadion, Eindhoven |
Vanity Lewerissa |
Wedstrijdverslag |
Halve finales
De vier winnaars van de kwartfinales komen tegen elkaar uit.
| ||||
14 april 2017 19:30 |
PEC Zwolle (1) | 1 – 3 (1 – 1) | AFC Ajax (1) | MAC³PARK stadion, Zwolle |
Yvette van Daelen |
Wedstrijdverslag |
| ||||
16 april 2017 14:30 |
PSV (1) | 1 – 1 (1 – 0) | sc Heerenveen (1) | Jan Louwers Stadion, Eindhoven |
Nadia Coolen |
Wedstrijdverslag | |||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
4 – 3 |
Finale
De winnaars van de halve finales komen tegen elkaar uit. De winnaar van de eerst gelote halve finale wordt als thuisspelend team in de finale aangemerkt. De finale wordt op vrijdag 2 juni 2017 gespeeld in het Kyocera Stadion in Den Haag.
| ||||
2 juni 2017 19:00 Finale KNVB Beker |
AFC Ajax | 2 – 0 (0 – 0) | PSV | Kyocera Stadion, Den Haag Scheidsrechter: Shona Shukrula |
Desiree van Lunteren Marjolijn van den Bighelaar |
Wedstrijdverslag AFC Ajax Wedstrijdverslag PSV |
Ajax
|
PSV
|
|
|
KNVB beker 2016/17 |
---|
AFC Ajax 2de titel |
Statistieken
Doelpuntenmakers
* Vanaf de 1/8 finales
|
|
|
Deelnemers per ronde
Het aantal deelnemers per divisie per ronde is:
Deelnemerscategorie | Groepsfase | Tussenronde | 1e ronde | 2e ronde | Achtste finale | Kwartfinale | Halve finale | Finale | Winnaar |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredivisie | bye | bye | bye | bye | 8 (50,0%) | 8 (100,0%) | 4 (100,0%) | 2 (100,0%) | 1 (100,0%) |
Topklasse | 12 (13,6%) | 1 (4,2%) | 11 (34,4%) | 5 (31,2%) | 3 (18,8%) | 0 (0,0%) | |||
Hoofdklasse | 26 (29,6%) | 12 (50,0%) | 12 (37,5%) | 7 (43,8%) | 4 (25,0%) | 0 (0,0%) | |||
Eerste klasse | 48 (54,5%) | 11 (45,8%) | 7 (21,9%) | 2 (12,5%) | 0 (0,0%) | ||||
CTO | 2 (2,3%) | 0 (0,0%) | 2 (6,2%) | 2 (12,5%) | 1 (6,2%) | 0 (0,0%) | |||
Totaal | 88 | 24 | 32 | 16 | 16 | 8 | 4 | 2 | 1 |
Districtsbekers
Om de KNVB districtsbekers Groep 2 Categorie A streden dit jaar de Tweede- en Derde klassers van dit seizoen, alsmede de Eerste klassers die in de poulefase van de KNVB beker voor vrouwen werden uitgeschakeld. De zes districtsbekerwinnaars van dit seizoen waren Heerenveense Boys (Noord), FC Gelre (Oost), ASV Wartburgia-2 (West I), BVV Barendrecht-2 (West II), VV Bavel (Zuid I) en VV Helden (Zuid II).
Noord
|
Oost
|
West I
|
West II
|
Zuid I
|
Zuid II
|
Zie ook
Seizoenen van de KNVB beker (vrouwen) |
---|
1980/81 · 1981/82 · 1982/83 · 1983/84 · 1984/85 · 1985/86 · 1986/87 · 1987/88 · 1988/89 · 1989/90 · 1990/91 · 1991/92 · 1992/93 · 1993/94 · 1994/95 · 1995/96 · 1996/97 · 1997/98 · 1998/99 · 1999/00 · 2000/01 · 2001/02 · 2002/03 · 2003/04 · 2004/05 · 2005/06 · 2006/07 · 2007/08 · 2008/09 · 2009/10 · 2010/11 · 2011/12 · 2012/13 · 2013/14 · 2014/15 · 2015/16 · 2016/17 · 2017/18 · 2018/19 · 2019/20 Nederland: Eredivisie · KNVB beker · Eredivisie Cup · Supercup Europa: UEFA Women's Champions League |
Bronnen, noten en/of referenties
|