Derde klasse 2015-16 (voetbal België)
Het seizoen 2015/16 van de Belgische Derde Klasse ging van start in de zomer van 2015 en eindigt in het voorjaar van 2016. Daarna worden nog eindrondes voor promotie naar Eerste klasse amateurs afgewerkt. De Derde Klasse bestaat uit twee reeksen. Reeks A telt 18 ploegen en reeks B 19.
2015-2016 | ||||
Algemeen | ||||
Continent | ||||
Confederatie | UEFA | |||
Land | ||||
Bond | KBVB | |||
Promotie naar | Eerste klasse amateurs | |||
Degradatie naar | Derde klasse amateurs | |||
Bekercompetitie | Beker van België | |||
Competitieniveau | Niveau 3 | |||
Geschiedenis | ||||
Opgericht | 1926 | |||
Titelhouder | KVV Coxyde R. Cappellen FC | |||
Seizoen 2015-2016 | ||||
Editie | 87e | |||
Aantal clubs | 37 (18 + 19) | |||
Kampioen | A:Vigor Wuitens Hamme B: FCO Beerschot Wilrijk | |||
Degradatie | A: RC Mechelen B: Diegem Sport | |||
Seizoensstatistieken | ||||
Wedstrijden gespeeld | 612 op 612 | |||
Actueel | ||||
|
Gedegradeerde teams
Deze teams waren gedegradeerd uit de Tweede Klasse voor de start van het seizoen:
- KRC Mechelen (rechtstreeks en geen licentie)
- KV Woluwe-Zaventem (rechtstreeks en geen licentie)
Gepromoveerde teams
Deze teams waren gepromoveerd uit de Vierde Klasse voor de start van het seizoen:
- KFC Sparta Petegem (kampioen 4A)
- Tempo Overijse (kampioen 4B)
- FCO Beerschot Wilrijk (kampioen 4C)
- RFC de Liège (kampioen 4D)
- Sportkring Sint-Niklaas (winst eindronde)
- RRC Hamoir (winst eindronde)
- RES Acrenoise (herkansing eindronde)
Promoverende teams
Deze teams promoveerden naar de Eerste klasse amateurs op het eind van het seizoen:
- Vigor Wuitens Hamme (kampioen 3A)
- FCO Beerschot Wilrijk (kampioen 3B)
- KSV Oudenaarde (3e 3A)
- FCV Dender EH (5e 3A)
- KFC Oosterzonen (2e 3B)
- KSK Hasselt (4e 3B)
- R. Sprimont Comblain Sport (6e 3B)
Degraderende teams
Deze teams degradeerden naar Derde Klasse amateurs op het eind van het seizoen:
- Racing Mechelen (laatste 3A)
- Diegem Sport (laatste 3B)
Eindronde
Promotie-eindronde
De eindronde wordt door acht derdeklassers gespeeld. Slechts drie derdeklassers promoveren naar de Eerste klasse amateurs.
Eerste ronde
Op de eerste ronde spelen acht derdeklassers tegen elkaar heen en terug.
Datum | Uur | Heenwedstrijd | Uitslag | |
---|---|---|---|---|
07/05/2016 | 20:00 | K. Bocholter VV - R. Sprimont Comblain Sport | 1 - 2 | |
08/05/2016 | 16:00 | La Louviere - Eendracht Aalst | 1 - 3 | |
08/05/2016 | 19:00 | K. Londerzeel SK - FC Dender | 1 - 2 | |
08/05/2016 | 16:00 | FC Liege - KSK Hasselt | 1 - 1 | |
Terugwedstrijd | Uitslag | Totaal | ||
12/05/2016 | 20:30 | Eendracht Aalst - La Louviere | 0 - 5 | 3 - 6 |
12/05/2016 | 20:00 | FC Dender - K. Londerzeel SK | 0 - 1 | 2 - 2 |
12/05/2016 | 20:00 | R. Sprimont Comblain Sport - K. Bocholter VV | 3 - 1 | 5 - 2 |
12/05/2016 | 20:00 | KSK Hasselt - FC Liege | 0 - 0 | 1 - 1 |
Tweede ronde
De vier winnaars nemen het tegen elkaar op en terug met heen en terugwedstrijden. De 2 winnaars promoveren naar de Eerste klasse amateurs.
Datum | Uur | Heenwedstrijden | Uitslag | |
---|---|---|---|---|
15/05/2016 | 19:30 | La Louviere - FC Dender | 1 - 1 | |
15/05/2016 | 16:00 | KSK Hasselt - R. Sprimont Comblain Sport | 0 - 3 | |
Terugwedstrijden | Uitslag | Totaal | ||
19/05/2016 | 20:00 | FC Dender - La Louviere | 2 - 0 | 3 - 1 |
19/05/2016 | 20:00 | R. Sprimont Comblain Sport - KSK Hasselt | 3 - 0 | 6 - 0 |
Derde ronde
De twee verliezers uit de tweede ronde spelen nog tegen elkaar de winnaar promoveert ook naar de Eerste klasse amateurs.
Datum | Uur | Heenwedstrijd | Uitslag | |
---|---|---|---|---|
22/05/2016 | 17:00 | La Louviere - KSK Hasselt | 2 - 3 | |
Terugwedstrijd | Uitslag | Totaal | ||
26/05/2016 | 20:00 | KSK Hasselt - La Louviere | 4 - 0 | 7 - 2 |
Kampioen
Klassement
Derde Klasse A
P | W | G | V | + | - | DS | Ptn | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
K | 1 | KFC Vigor Wuitens Hamme | 34 | 21 | 5 | 8 | 66 | 31 | 35 | 68 |
2 | K. Sint-Eloois-Winkel Sport | 34 | 17 | 12 | 5 | 61 | 43 | 18 | 63 | |
RP | 3 | KSV Oudenaarde | 34 | 17 | 9 | 8 | 70 | 45 | 25 | 60 |
EP | 4 | K. Londerzeel SK | 34 | 17 | 8 | 9 | 58 | 37 | 21 | 59 |
WE | 5 | FCV Dender EH | 34 | 16 | 11 | 7 | 69 | 43 | 26 | 59 |
6 | Sparta Petegem | 34 | 16 | 8 | 10 | 66 | 54 | 12 | 56 | |
EP | 7 | Eendracht Aalst | 34 | 15 | 9 | 10 | 66 | 55 | 11 | 54 |
8 | KSV Temse | 34 | 15 | 8 | 11 | 60 | 48 | 12 | 53 | |
EP | 9 | La Louviere | 34 | 14 | 8 | 12 | 54 | 44 | 10 | 50 |
10 | K. Olsa Brakel | 34 | 11 | 13 | 10 | 56 | 46 | 10 | 46 | |
11 | Football Club Gullegem | 34 | 10 | 15 | 9 | 50 | 45 | 5 | 45 | |
12 | RRC Gent-Zeehaven | 34 | 11 | 10 | 13 | 50 | 56 | -6 | 43 | |
13 | Sint-Niklaas | 34 | 11 | 9 | 14 | 51 | 57 | -6 | 42 | |
14 | KSV Bornem | 34 | 9 | 11 | 14 | 54 | 56 | -2 | 38 | |
15 | Torhout 1992 KM | 34 | 8 | 4 | 22 | 29 | 72 | -43 | 28 | |
16 | KFC Izegem | 34 | 7 | 7 | 20 | 51 | 73 | -22 | 28 | |
17 | RES Acrenoise | 34 | 5 | 8 | 21 | 34 | 91 | -57 | 28 | |
D | 18 | RC Mechelen | 34 | 5 | 7 | 22 | 33 | 82 | -49 | 22 |
P: wedstrijden gespeeld, W: wedstrijden gewonnen, G: gelijke spelen, V: wedstrijden verloren, +: gescoorde doelpunten, -: doelpunten tegen, DS: doelsaldo, Ptn: totaal punten
K: kampioen en promotie, RP: rechtstreekse promotie; WE: winst in eindronde; EP: eindronde voor promotie, D: degradatie
Derde Klasse B
P | W | G | V | + | - | DS | Ptn | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
K | 1 | FCO Beerschot Wilrijk | 34 | 21 | 8 | 7 | 64 | 39 | 25 | 71 |
RP | 2 | KFC Oosterzonen Oosterwijk | 34 | 19 | 14 | 3 | 68 | 38 | 30 | 71 |
EP | 3 | K. Bocholter VV | 34 | 19 | 7 | 10 | 52 | 41 | 11 | 64 |
WE | 4 | KSK Hasselt | 34 | 18 | 6 | 12 | 64 | 41 | 23 | 60 |
5 | RU Wallonne Ciney | 34 | 17 | 6 | 13 | 57 | 42 | 15 | 57 | |
WE | 6 | R. Sprimont Comblain Sport | 34 | 16 | 8 | 12 | 56 | 43 | 13 | 56 |
EP | 7 | FC Liege | 34 | 15 | 8 | 13 | 58 | 56 | 2 | 53 |
8 | RRC Hamoir | 34 | 15 | 7 | 14 | 70 | 74 | -4 | 52 | |
9 | Rupel Boom | 34 | 15 | 6 | 15 | 65 | 55 | 10 | 51 | |
10 | K. Berchem Sport 2004 | 34 | 14 | 8 | 14 | 51 | 55 | -4 | 50 | |
11 | R. Cappellen FC | 34 | 14 | 7 | 15 | 51 | 56 | -5 | 49 | |
12 | Hoogstraten VV | 34 | 13 | 9 | 14 | 60 | 60 | 0 | 48 | |
13 | RW Walhain CG | 34 | 12 | 11 | 13 | 48 | 57 | -9 | 47 | |
14 | Tempo Overijse | 34 | 12 | 9 | 15 | 47 | 56 | -9 | 45 | |
15 | RFC Union La Calamine | 34 | 12 | 4 | 20 | 44 | 59 | -15 | 40 | |
16 | KVK Tienen | 34 | 10 | 10 | 16 | 52 | 56 | -4 | 40 | |
17 | KSC Grimbergen | 34 | 9 | 7 | 20 | 38 | 55 | -17 | 34 | |
18 | KV Woluwe Zaventem | 34 | 9 | 6 | 21 | 34 | 61 | -27 | 33 | |
D | 19 | K. Diegem Sport | 34 | 8 | 7 | 21 | 33 | 68 | -35 | 31 |
P: wedstrijden gespeeld, W: wedstrijden gewonnen, G: gelijke spelen, V: wedstrijden verloren, +: gescoorde doelpunten, -: doelpunten tegen, DS: doelsaldo, Ptn: totaal punten
K: kampioen en promotie, RP: rechtstreekse promotie; WE: winst in eindronde; EP: eindronde voor promotie, D: degradatie
Referenties
- Sport.be website - Archief
Seizoenen Belgisch voetbalkampioenschap - Derde Klasse | |
---|---|
1926/27 · 1927/28 · 1928/29 · 1929/30 · 1930/31 · 1931/32 · 1932/33 · 1933/34 · 1934/35 · 1935/36 · 1936/37 · 1937/38 · 1938/39 · 1939/40 · 1940/41 · 1941/42 · 1942/43 · 1943/44 · 1944/45 · 1945/46 · 1946/47 · 1947/48 · 1948/49 · 1949/50 · 1950/51 · 1951/52 · 1952/53 · 1953/54 · 1954/55 · 1955/56 · 1956/57 · 1957/58 · 1958/59 · 1959/60 · 1960/61 · 1961/62 · 1962/63 · 1963/64 · 1964/65 · 1965/66 · 1966/67 · 1967/68 · 1968/69 · 1969/70 · 1970/71 · 1971/72 · 1972/73 · 1973/74 · 1974/75 · 1975/76 · 1976/77 · 1977/78 · 1978/79 · 1979/80 · 1980/81 · 1981/82 · 1982/83 · 1983/84 · 1984/85 · 1985/86 · 1986/87 · 1987/88 · 1988/89 · 1989/90 · 1990/91 · 1991/92 · 1992/93 · 1993/94 · 1994/95 · 1995/96 · 1996/97 · 1997/98 · 1998/99 · 1999/00 · 2000/01 · 2001/02 · 2002/03 · 2003/04 · 2004/05 · 2005/06 · 2006/07 · 2007/08 · 2008/09 · 2009/10 · 2010/11 · 2011/12 · 2012/13 · 2013/14 · 2014/15· 2015/16 |
Voetbal in België | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|