Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1960 – 20 kilometer snelwandelen mannen
De 20 km snelwandelen voor mannen op de Olympische Zomerspelen 1960 vond plaats op donderdag 2 september 1960. De finish bevond zich in het Olympisch Stadion. De wedstrijd werd gewonnen door de Sovjet-Rus Vladimir Golubnichy in 1:34.07,2.
| |||||||||||
Gehouden in | |||||||||||
Jaar | 1960 | ||||||||||
Data | 2 september | ||||||||||
Sport | Atletiek | ||||||||||
Accommodatie(s) | De stad Rome en het Olympisch Stadion | ||||||||||
Deelnemers | 36 atleten uit 19 landen | ||||||||||
Medailles | |||||||||||
| |||||||||||
| |||||||||||
|
Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1960 | ||
---|---|---|
Baanevenementen | ||
100 m | mannen | vrouwen |
200 m | mannen | vrouwen |
400 m | mannen | |
800 m | mannen | vrouwen |
1500 m | mannen | |
5000 m | mannen | |
10000 m | mannen | |
80 m horden | vrouwen | |
110 m horden | mannen | |
400 m horden | mannen | |
3000 m steeplechase | mannen | |
4×100 m estafette | mannen | vrouwen |
4×400 m estafette | mannen | |
Wegevenementen | ||
Marathon | mannen | |
20 km snelwandelen | mannen | |
50 km snelwandelen | mannen | |
Veldevenementen | ||
Verspringen | mannen | vrouwen |
Hink-stap-springen | mannen | |
Hoogspringen | mannen | vrouwen |
Polsstokhoogspringen | mannen | |
Kogelstoten | mannen | vrouwen |
Discuswerpen | mannen | vrouwen |
Speerwerpen | mannen | vrouwen |
Kogelslingeren | mannen | |
Gecombineerde evenementen | ||
Tienkamp | mannen |
Uitslag
Rang | Atleet | Land | Tijd |
---|---|---|---|
1 | Vladimir Golubnichy | 1:34.07,2 | |
2 | Noel Freeman | 1:34.16,4 | |
3 | Stan Vickers | 1:34.56,4 | |
4 | Dieter Lindner | 1:35.33,8 | |
5 | Norman Read | 1:36.59,0 | |
6 | Lennart Back | 1:37.17,0 | |
7 | John Ljunggren | 1:37.59,0 | |
8 | Ladislav Moc | 1:38.32,4 | |
9 | Alex Oakley | 1:38.46,0 | |
10 | Eric Hall | 1:38.54,0 | |
11 | Ronald Crawford | 1:39.16,2 | |
12 | Henri Delerue | 1:39.37,6 | |
13 | George Hazle | 1:40.16,2 | |
14 | Lennart Carlsson | 1:40;25,0 | |
15 | Tommy Kristensen | 1:41.07,6 | |
16 | Hannes Koch | 1:41.53,4 | |
17 | Louis Marquis | 1:41.59,6 | |
18 | Charles Sowa | 1:42.43,8 | |
19 | Ron Zinn | 1:42.47,0 | |
20 | Zora Singh | 1:43.19,8 | |
21 | Stefano Serchinich | 1:43.58,6 | |
22 | Luigi De Rosso | 1:45.04,2 | |
23 | Bob Mimm | 1:45.09,0 | |
24 | Rudy Haluza | 1:45.11,0 | |
25 | Leo Rosschou | 1:46.35,8 | |
26 | Gianni Corsaro | 1:46.47,2 | |
27 | Khalifa Bahrouni | 1:47.09,6 | |
28 | Naoui Zlassi | 1:55.21,0 | |
— | Ajit Singh | DQ | |
— | Anatoly Vedyakov | DQ | |
— | Mohamed Ben Lazhar | DQ | |
— | Gabriel Reymond | DQ | |
— | Gennady Solodov | DQ | |
— | Siegfried Lefanczik | DQ | |
— | Tibor Balajcza | DQ | |
— | Ken Matthews | DNF |
Bronnen, noten en/of referenties |
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.