Wereldruiterspelen 1990
De Wereldruiterspelen 1990 vormden de eerste editie van dit vierjaarlijkse paardensportevenement dat door de Fédération Equestre Internationale (FEI) wordt georganiseerd. Ze werden gehouden van 24 juli tot en met 5 augustus 1990 in de Zweedse stad Stockholm.
Wereldruiterspelen 1990
| |||||||
Gehouden in | Stockholm | ||||||
Organisator | FEI | ||||||
Deelnemers | uit 37 landen | ||||||
Openingsceremonie | 24 juli 1990 | ||||||
Sluitingsceremonie | 5 augustus 1990 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Disciplines
Op deze Wereldruiterspelen stonden zes disiplines op het programma.
Uitslagen
Event | Goud | Zilver | Brons | |||
Dressuur | ||||||
Dressuur landenwedstrijd | Nicole Uphoff op Rembrandt Monica Theodorescu op Ganimedes Ann-Kathrin Kroth op Golfstom Sven Rothenberger op Ideaal |
Joeri Kovsjov op Bouket Olga Klimko op Shipovnik Valery Tishkov op Kholst Nina Menkova op Dikson |
Samantha Schatzmann op Rochus Christine Stückelberger op Gauguin Silvia Iklé op Spada Daniel Ramseier op Random | |||
Endurance individueel | ||||||
Endurance landenwedstrijd | Elizabeth Finney op Show Girl II Judith Heeley op Shumac Joy Loyla op General Portfolio Hero Lilla Wall op Alfie |
Dominique Crutzen op Domino de Sier Armand de Merode op Perlita Jean-Luc Marchal op Mamlouk Marcel Rossius op Arafat |
Juan Álvarez op Muntcho Pascual Alvarez op Melfenik José Manzano op Olga Roser Xalabarder op Kid | |||
Eventing individueel | ||||||
Eventing landenwedstrijd | Mark Todd op Bahlua Blyth Tait op Messiah Andrew Scott op Umptee Andrew Nicholson op Spinning Rhombus |
Ian Stark op Murphy Himself Virginia Leng op Griffin Rodney Powell op The Irishman II Karen Straker op Get Smart |
Herbert Blöcker op Feine Dame Marina Loheit op Sundance Kid Matthias Naumann op Alabaster Edith Beine op Kyang | |||
Mensport individueel | ||||||
Mensport landenwedstrijd | Christer Pahlsson Jan-Erik Pahlsson Tomas Eriksson |
Ad Aarts IJsbrand Chardon Theo Weusthof |
József Bozsik Lajos Sipos Laszlo Juhasz | |||
Springconcours individueel | ||||||
Springconcours landenwedstrijd | Eric Navet op Quito de Baussy Hubert Bourdy op Morgat Roger-Yves Bost op Norton de Rhuys Pierre Durand op Jappeloup |
Karsten Huck op Nepomuk René Tebbel op Borsu Urchin Otto Becker op Optiebeurs Pamina Ludger Beerbaum op Almox Gazelle |
Nick Skelton op Alan Paul Grand Slam Michael Whitaker op Henderson Mon Santa David Broome op Lennegan John Whitaker op Henderson Milton | |||
Voltige mannen | ||||||
Voltige vrouwen | ||||||
Voltige landenwedstrijd |
Medaillespiegel
Plaats | Land | Totaal | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | 4 | 4 | 12 | |
2 | 2 | – | 1 | 3 | |
3 | 2 | – | – | 2 | |
2 | – | – | 2 | ||
5 | 1 | 4 | 1 | 6 | |
6 | 1 | – | 2 | 3 | |
7 | 1 | – | 1 | 2 | |
8 | – | 1 | 1 | 2 | |
– | 1 | 1 | 2 | ||
10 | – | 1 | – | 1 | |
– | 1 | – | 1 | ||
– | 1 | – | 1 | ||
13 | – | – | 1 | 1 | |
– | – | 1 | 1 |
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.