Wereldkampioenschappen ijsspeedway individueel
Het wereldkampioenschap ijsspeedway individueel wordt sinds 1966 elk jaar georganiseerd door de Fédération Internationale de Motocyclisme (FIM). In de loop van deze jaren werd het kampioenschap gehouden in de Sovjet-Unie, later Rusland en Kazachstan; (West-)Duitsland, Zweden, Nederland, Noorwegen, Polen en Oostenrijk. Van 1969 tot 1993 werd de titel besloten door een 2-daagse finale, behalve in 1969, 1970, 1972 en 1974, toen waren het 1-daagse finales. Van 1994 tot en met 2018 werd de titel besloten door een Grand Prix-reeks, behalve in 1997 en 2000, toen waren het 2-daagse finales in Assen.[1][2][3]
Wereldkampioenschappen ijsspeedway individueel
| ||||
Sport | IJsspeedway | |||
Eerste editie | 1966 | |||
Regio | Wereldkampioenschap | |||
Bond/organisator | FIM | |||
Regerend kampioen | ||||
Recordkampioen | ||||
|
Medaillewinnaars + uitslagen Nederlanders
In de volgende tabel staat de lijst van de top drie en de prestatie van eventuele Nederlandse deelnemers.
Jaar | Plaats(en) | Nederlanders | |||
---|---|---|---|---|---|
1966 | |||||
1967 | |||||
1968 | |||||
1969 | |||||
1970 | |||||
1971 | |||||
1972 | |||||
1973 | |||||
1974 | |||||
1975 | Roelof Thijs | 7e||||
1976 | 12e Roelof Thijs 15e Hank Jager | ||||
1977 | Roelof Thijs | 8e||||
1978 | 16e Roelof Thijs | ||||
1979 | |||||
1980 | |||||
1981 | 10e Roelof Thijs | ||||
1982 | Roelof Thijs | 7e||||
1983 | Roelof Thijs | 9e||||
1984 | Roelof Thijs | 5e||||
1985 | |||||
1986 | |||||
1987 | |||||
1988 | |||||
1989 | |||||
1990 | 16e Robert-Jan Munnecom | ||||
1991 | 14e Wiebe Vochteloo | ||||
1992 | 14e Robert-Jan Munnecom | ||||
1993 | 14e Anne van der Helm | ||||
1994 | 10e Robert-Jan Munnecom | ||||
1995 | 15e Robert-Jan Munnecom 20e Tjitte Bootsma | ||||
1996 | 20e Tjitte Bootsma | ||||
1997 | 11e Tjitte Bootsma | ||||
1998 | 14e Tjitte Bootsma | ||||
1999 | 11e Tjitte Bootsma 19e Gerrit Rook | ||||
2000 | 14e Tjitte Bootsma | ||||
2001 | 19e Tjitte Bootsma | ||||
2002 | 16e Tjitte Bootsma | ||||
2003 | 17e Johnny Tuinstra | ||||
2004 | 19e Johnny Tuinstra 20e Tjitte Bootsma | ||||
2005 | 13e Johnny Tuinstra | ||||
2006 | 18e Johnny Tuinstra | ||||
2007 | 16e Johnny Tuinstra | ||||
2008 | 16e Johnny Tuinstra | ||||
2009 | 13e Johnny Tuinstra 20e Sven Holstein | ||||
2010 | 17e Sven Holstein 19e René Stellingwerf | ||||
2011 | 18e Johnny Tuinstra 21e René Stellingwerf | ||||
2012 | 13e René Stellingwerf | ||||
2013 | 17e René Stellingwerf (15 pnt.) 21e Sven Holstein (5 pnt.) 28e Simon Reitsma (1 pnt.) 29e Gerrit Oege Schukken (0 pnt.) | ||||
2014 | 16e René Stellingwerf (21 pnt.) 20e Sven Holstein (10 pnt.) 23e Dirk Werkman (9 pnt.) 24e Simon Reitsma (3 pnt.) 25e Gerrit Oege Schukken (3 pnt.) | ||||
2015 | 24e Simon Reitsma (0 pnt.) | ||||
2016 | 21e René Stellingwerf (2 pnt.) 26e Simon Reitsma (0 pnt.) | ||||
2017 | 22e Simon Reitsma (1 pnt.) 23e Jasper Iwema (1 pnt.) 28e Bart Schaap (0 pnt.) | ||||
2018 | 15e Jasper Iwema (23 pnt.) 23e Bart Schaap (4 pnt.) 25e Simon Reitsma (1 pnt.) 27e Jimmy Tuinstra (0 pnt.) | ||||
2019 | 17e Jasper Iwema (16 pnt.) 18e Jimmy Tuinstra (13 pnt.) 22e Bart Schaap (7 pnt.) 32e Simon Reitsma (0 pnt.) 33e Niek Schaap (0 pnt.) | ||||
2020 | 17e Jasper Iwema (16 pnt.) 18e Bart Schaap (6 pnt.) | ||||
- * 2020: de wedstrijden in Inzell en Heerenveen werden vanwege de nasleep van de uitbraak van het coronavirus afgelast.[4]
Medailleverdeling
Onderstaande klassementen zijn bijgewerkt tot en met het wereldkampioenschap van 2020.
Medaillespiegel per land
Plaats | Land | Totaal | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | 26 | 24 | 22 | 72 | |
2 | 21 | 20 | 18 | 59 | |
3 | 4 | 4 | 5 | 13 | |
4 | 2 | 3 | 3 | 8 | |
5 | 1 | 1 | 1 | 3 | |
6 | 1 | 0 | 0 | 1 | |
7 | 0 | 2 | 4 | 6 | |
8 | 0 | 1 | 2 | 3 |
Zie ook
Bronnen, noten en/of referenties
|