UEFA Nations League 2020/21 Divisie A
De UEFA Nations League 2020/21 Divisie A is de hoogste divisie van UEFA Nations League. Het toernooi, dat de vriendschappelijk duels vervangt, begint in september 2020 en eindigt in juni 2021 met de finale van UEFA Nations League, de winnaars van de 4 groepen van divisie A spelen om die finaleplek. Aan dit toernooi doen de 16 landen mee die op basis van de eindstand van het seizoen 2018/19 zijn ingedeeld. Daarbij worden de landen die zouden degraderen onder de landen die promoveerden geplaatst.
UEFA Nations League 2020/21 Divisie A | |||||||
Divisie A informatie | |||||||
Groepsfase | |||||||
Datum | 3 september – 17 november 2020 | ||||||
Teams | 16 | ||||||
Degradatie naar | divisie B | ||||||
Finalerondes | |||||||
Datum | 2 – 6 juni 2021 | ||||||
Teams | 4 groepswinnaars | ||||||
Play-offs | |||||||
Datum | maart 2022 | ||||||
Kwalificatie voor het | WK 2022 | ||||||
Algemeen | |||||||
Regio | Europa | ||||||
Confederatie | UEFA | ||||||
Eerste editie | 2018/19 | ||||||
Huidige kampioen | |||||||
Recordtitelhouder | |||||||
Website | UEFA.com | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Beslissingscriteria
Als twee of meer landen in de groep gelijk eindigden, met evenveel punten, dan golden de volgende criteria om te bepalen welk land boven de ander eindigde:
- Hoogste aantal punten verkregen bij de onderlinge wedstrijden tussen de teams;
- Doelsaldo verkregen bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk eindigende teams (als er meer dan twee teams gelijk staan);
- Hoogste aantal gescoorde doelpunten verkregen bij de onderlinge wedstrijden tussen de teams (als er meer dan twee teams gelijk staan);
- Hoogste aantal gescoorde uitdoelpunten verkregen bij de onderlinge wedstrijden tussen de teams
- Als er na criteria 1 tot en met 4 nog steeds landen gelijk staan dan gelden de volgende criteria:
- Doelsaldo in alle groepswedstrijden;
- Aantal doelpunten gescoord in alle groepswedstrijden;
- Aantal uitdoelpunten gescoord in alle groepswedstrijden;
- Aantal overwinningen in alle groepswedstrijden;
- Aantal uitoverwinningen in alle groepswedstrijden;
- Fair-Playklassement van het toernooi (1 punt voor een enkele gele kaart, 3 punten voor een rode kaart ten gevolge van 2 gele kaarten, 3 punten voor een directe rode kaart, 4 punten voor een gele kaart gevolgd door een directe rode kaart);
- Positie op de UEFA-coëfficiëntenranglijst;
Deelnemende landen
De loting vindt plaats op 3 maart 2020 in Amsterdam, Nederland..[1][2]
|
|
|
|
Legenda | |
Gepromoveerd naar hogere divisie. | |
† | In dezelfde divisie gebleven na degradatie na wijzigingen. |
Geplaatst voor volgende ronde (halve finale). | |
Gedegradeerd naar lagere divisie. | |
PO | Gekwalificeerd voor play-off voor WK 2022.[3] |
Groepen en wedstrijden
Groep 1
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie of degradatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Halve finale | |
2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Degradatie divisie B |
- Wedstrijden
| ||||
4 september 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Italië |
v | Stadion: , | |
| ||||
4 september 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Nederland |
v | Stadion: , | |
| ||||
7 september 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Bosnië en Herzegovina |
v | Stadion: , | |
| ||||
7 september 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Nederland |
v | Stadion: , | |
| ||||
8 oktober 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Bosnië en Herzegovina |
v | Stadion: , | |
| ||||
8 oktober 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Polen |
v | Stadion: , | |
| ||||
11 oktober 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Italië |
v | Stadion: , | |
| ||||
11 oktober 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Polen |
v | Stadion: , | |
| ||||
14 november 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+1) |
Italië |
v | Stadion: , | |
| ||||
14 november 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+1) |
Nederland |
v | Stadion: , | |
| ||||
17 november 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+1) |
Bosnië en Herzegovina |
v | Stadion: , | |
| ||||
17 november 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+1) |
Polen |
v | Stadion: , | |
Groep 2
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie of degradatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Halve finale | |
2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Degradatie divisie B |
- Wedstrijden
| ||||
5 september 2020 «onderlinge duels» 16.00 (UTC) |
IJsland |
v | Stadion: , | |
| ||||
5 september 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Denemarken |
v | Stadion: , | |
| ||||
8 september 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
België |
v | Stadion: , | |
| ||||
8 september 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Denemarken |
v | Stadion: , | |
| ||||
9 oktober 2020 «onderlinge duels» 19.45 (UTC+1) |
Engeland |
v | Stadion: , | |
| ||||
9 oktober 2020 «onderlinge duels» 18.45 (UTC) |
IJsland |
v | Stadion: , | |
| ||||
12 oktober 2020 «onderlinge duels» 19.45 (UTC+1) |
Engeland |
v | Stadion: , | |
| ||||
12 oktober 2020 «onderlinge duels» 18.45 (UTC) |
IJsland |
v | Stadion: , | |
| ||||
12 november 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+1) |
België |
v | Stadion: , | |
| ||||
12 november 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+1) |
Denemarken |
v | Stadion: , | |
| ||||
15 november 2020 «onderlinge duels» 17.00 (UTC) |
Engeland |
v | Stadion: , | |
| ||||
15 november 2020 «onderlinge duels» 18.00 (UTC+1) |
België |
v | Stadion: , | |
Groep 3
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie of degradatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Halve finale | |
2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Degradatie divisie B |
- Wedstrijden
| ||||
5 september 2020 «onderlinge duels» 19.45 (UTC+1) |
Portugal |
v | Stadion: , | |
| ||||
5 september 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Zweden |
v | Stadion: , | |
| ||||
8 september 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Frankrijk |
v | Stadion: , | |
| ||||
8 september 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Zweden |
v | Stadion: , | |
| ||||
9 oktober 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Kroatië |
v | Stadion: , | |
| ||||
9 oktober 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Frankrijk |
v | Stadion: , | |
| ||||
12 oktober 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Kroatië |
v | Stadion: , | |
| ||||
12 oktober 2020 «onderlinge duels» 19.45 (UTC+1) |
Portugal |
v | Stadion: , | |
| ||||
12 november 2020 «onderlinge duels» 18.45 (UTC) |
Portugal |
v | Stadion: , | |
| ||||
12 november 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+1) |
Zweden |
v | Stadion: , | |
| ||||
15 november 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+1) |
Kroatië |
v | Stadion: , | |
| ||||
15 november 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+1) |
Frankrijk |
v | Stadion: , | |
Groep 4
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie of degradatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Halve finale | |
2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Degradatie divisie B |
- Wedstrijden
| ||||
3 september 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Duitsland |
v | Stadion: , | |
| ||||
3 september 2020 «onderlinge duels» 21.45 (UTC+3) |
Oekraïne |
v | Stadion: , | |
| ||||
6 september 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Spanje |
v | Stadion: , | |
| ||||
6 september 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Zwitserland |
v | Stadion: , | |
| ||||
10 oktober 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Spanje |
v | Stadion: , | |
| ||||
10 oktober 2020 «onderlinge duels» 21.45 (UTC+3) |
Oekraïne |
v | Stadion: , | |
| ||||
13 oktober 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+2) |
Duitsland |
v | Stadion: , | |
| ||||
13 oktober 2020 «onderlinge duels» 21.45 (UTC+3) |
Oekraïne |
v | Stadion: , | |
| ||||
13 november 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+1) |
Duitsland |
v | Stadion: , | |
| ||||
13 november 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+1) |
Zwitserland |
v | Stadion: , | |
| ||||
16 november 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+1) |
Spanje |
v | Stadion: , | |
| ||||
16 november 2020 «onderlinge duels» 20.45 (UTC+1) |
Zwitserland |
v | Stadion: , | |
Halve finale/finale
Halve finale | Finale | |||||
2 juni — | ||||||
6 juni — | ||||||
Troostfinale | ||||||
3 juni — | 6 juni — | |||||
- Halve finale
| ||||
2 juni 2019 |
– | |||
| ||||
3 juni 2019 |
– | |||
- Troostfinale
| ||||
6 juni 2019 |
– | |||
- Finale
| ||||
6 juni 2019 |
– | |||
Eindstand
De eindstand wordt bepaald op basis van de regels die de UEFA opstelde.[4]
Pos | Land | Grp | Wed | W | G | V | Pnt | Doelsaldo | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
DV | DT | +/− | ||||||||
N N B | Finale 1e plaats | |||||||||
Finale 2e plaats | ||||||||||
Finale 3e plaats | ||||||||||
Finale 4e plaats | ||||||||||
5. | Beste nummer 2 in de groep | |||||||||
6. | Tweede nummer 2 in de groep | |||||||||
7. | Derde nummer 2 in de groep | |||||||||
8. | Vierde nummer 2 in de groep | |||||||||
9. | Beste nummer 3 in de groep | |||||||||
10. | Tweede nummer 3 in de groep | |||||||||
11. | Derde nummer 3 in de groep | |||||||||
12. | Vierde nummer 3 in de groep | |||||||||
13. | Beste nummer 4 in de groep | |||||||||
14. | Tweede nummer 4 in de groep | |||||||||
15. | Derde nummer 4 in de groep | |||||||||
16. | Vierde nummer 4 in de groep |
Topscorers
WK 2022 play-off
Bronnen, noten en/of referenties
|