Puerto Rico op de Olympische Zomerspelen 2016
Puerto Rico nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. 42 atleten behoorden tot de selectie, actief in vijftien verschillende sporten. Alle deelnemers gingen op voor individuele disciplines, met als uitzondering de twaalf zaalvolleybalvrouwen. Voor het eerst was de meerderheid van de Puerto Ricaanse olympische ploeg vrouw. Worstelaar vrije stijl Jaime Espinal droeg de Puerto Ricaanse vlag tijdens de openings- en sluitingsceremonie van de Spelen.
Land | Puerto Rico | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | PUR | |||||||||||||||||||||
NOC | Comité Olímpico de Puerto Rico (es) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Puerto Rico op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | ||||||||||||||||||||||
Puerto Rico op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 | ||||||||||||||||||||||
|
Tennisster Mónica Puig won de eerste gouden medaille van Puerto Rica in haar olympische geschiedenis. In het vrouwenenkelspel versloeg ze in de finale de als tweede geplaatste Duitse Angelique Kerber (6–4, 4–6, 6–1).[1] Op weg naar de olympische finale versloeg Puig onder anderen grandslamwinnaressen Garbiñe Muguruza en Petra Kvitová.[2] Na afloop van de Spelen werd Puig door het internationaal olympisch comité (IOC) uitgeroepen tot beste atlete van de Olympische Zomerspelen 2016.[3]
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Tennis | Monica Puig | enkelspel (v) |
Deelnemers en resultaten
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Atletiek
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Andrés Arroyo | 800 m (m) | halve finale | series: 1:46,17 (3e) halve finale: 1:46,74 (7e) |
Wesley Vázquez | series | series: 1:46,96 (5e) | |
Eric Alejandro | 400 m horden (m) | halve finale | series: 49,54 (2e) halve finale: 49,95 (7e) |
Javier Culson | finale | series: 48,53 (2e) halve finale: 48,46 (2e) finale: DSQ | |
Luis Castro | hoogspringen (m) | kwalificaties: 2,26 m (12e) finale: 2,25 m (13e) | |
David Smith | kwalificaties: 2,26 m (23e) | ||
Celiangeli Morales | 200 m (v) | series | series: 23,00 (PR, 5e) |
Jasmine Quin | 100 m horden (v) | halve finale | series: 12,70 (1e) halve finale: DSQ |
Grace Claxton | 400 m horden (v) | halve finale | series: 56,40 (3e) halve finale: 55,85 (PR, 5e) |
Beverly Ramos | marathon (v) | 2:43.52 (71e) | |
Diamara Planell | polsstokhoogspringen (v) | kwalificaties: 4,15 m (29e) | |
Alysbeth Felix | zevenkamp | 100 m horden: 14,07 (26e, 968 punten) hoogspringen: 1,68 m (26e, 830 punten) kogelstoten: 11,36 m (28e, 619 punten) 200 m: 24,74 (18e, 911 punten) verspringen: 6,22 m (13e, 918 punten) speerwerpen: 40,17 m (23e, 671 punten, PB) 800 m: 2:15,32 (15e, 888 punten) totaal: 5805 punten (26e) |
Boksen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jeyvier Cintrón | –52 kg (m) | eerste ronde | eerste ronde verloor van |
Gewichtheffen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Lely Burgos | –53 kg (v) | trekken: 72 kg (9e) stoten: 90 kg (8e) totaal: 162 kg (9e) |
Judo
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
María Pérez | –70 kg (v) | tweede ronde | eerste ronde won van tweede ronde verloor van |
Melissa Mojica | +78 kg (v) | tweede ronde | tweede ronde verloor van |
Paardensport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Lauren Billys | eventing (individueel) | dressuur: 56,00 strafpunten (55e) crosscountry: 88,40 strafpunten (45e) springconcours: 11,00 strafpunten (44e) totaal: 155,40 strafpunten (44e) |
Schietsport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Yarimar Mercado | 10 m luchtgeweer (v) | kwalificaties: 406,6 punten (43e) | |
50 m drie houdingen (v) | kwalificaties: 576 punten (24e) |
Schoonspringen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Rafael Quintero | 10 m toren (m) | voorronde: 456,55 punten (10e) halve finale: 471,20 punten (7e) finale: 485,35 punten (7e) |
Taekwondo
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Crystal Weekes | +67 kg (v) | eerste ronde | eerste ronde verloor van |
Tafeltennis
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Brian Afanador | enkelspel (m) | eerste ronde | voorronde won van (8–11, 12–10, 11–9, 9–11, 11–13, 11–9, 11–7) eerste ronde verloor van (7–11, 9–11, 13–11, 11–9, 11–9, 11–4) |
Adriana Diaz | enkelspel (v) | tweede ronde | eerste ronde won van (11–7, 7–11, 4–11, 11–7, 11–5, 11–2) tweede ronde verloor van (11–1, 11–6, 11–8, 11–8) |
Tennis
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Mónica Puig | enkelspel (v) | eerste ronde won van tweede ronde won van derde ronde won van kwartfinale won van halve finale won van finale won van |
Triatlon
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Manuel Huerta | mannen | zwemmen: 18:19 wielrennen: 58:01 hardlopen: 33:28 totaal: 1:53:22 (43e) |
Volleybal
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Debora Seilhamer L Shara Venegas Vilmarie Mojica Yarimar Rosa A Stephanie Enright Áurea Cruz Diana Reyes Karina Ocasio Natalia Valentín Alexandra Oquendo Daly Santana Lynda Morales | zaal (v) | groepsfase | zesde |
# | Ploeg | Punten | Wedstrijden | Spelpunten | Sets | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | W | V | Ratio | W | V | Ratio | |||
1 | 14 | 5 | 5 | 0 | 470 | 400 | 1,175 | 15 | 5 | 3,000 | |
2 | 11 | 5 | 4 | 1 | 455 | 425 | 1,070 | 14 | 7 | 2,000 | |
3 | 10 | 5 | 3 | 2 | 410 | 394 | 1,040 | 12 | 6 | 2,000 | |
4 | 7 | 5 | 2 | 3 | 398 | 389 | 1,023 | 9 | 9 | 1,000 | |
5 | 3 | 5 | 1 | 4 | 351 | 374 | 0,938 | 4 | 12 | 0,333 | |
6 | 0 | 5 | 0 | 5 | 277 | 379 | 0,730 | 0 | 15 | 0,000 |
Datum | Lokale tijd | Plaats | Ronde | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|---|
6 augustus | 17:05 | Rio de Janeiro | groepsfase | 3–0 | ||
8 augustus | 17:05 | 3–0 | ||||
10 augustus | 09:30 | 3–0 | ||||
12 augustus | 17:05 | 3–0 | ||||
14 augustus | 15:00 | 3–0 |
Wielersport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Brian Babilonia | weg (m) | DNF |
Worstelen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Franklin Gómez | –65 kg vrije stijl (m) | kwartfinale | tweede ronde won van kwartfinale verloor van |
Jaime Espinal V | –86 kg vrije stijl (m) | eerste ronde | eerste ronde verloor van herkansing verloor van |
Zwemmen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Vanessa García | 50 m vrije slag (v) | series: 24,94 (NR, 22e) |
Externe link
Bronnen, noten en/of referenties
|