Maleisië op de Olympische Zomerspelen 2016
Maleisië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. 32 atleten behoorden tot de selectie, actief in tien verschillende sporten. Samen met de ploeg van vier jaar eerder was het de grootste selectie van Maleisië in haar olympische geschiedenis. Badmintonspeler Lee Chong Wei droeg de Maleisische vlag tijdens de openings- en de sluitingsceremonie.
Land | Maleisië | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | MAS | |||||||||||||||||||||
NOC | Olympic Council of Malaysia (en) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Maleisië op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | ||||||||||||||||||||||
Maleisië op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
2018 | ||||||||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | ||||||||||||||||||||||
· | ||||||||||||||||||||||
|
Maleisië won op de Olympische Zomerspelen 2016 vijf medailles, waarvan vier zilver en één brons. Niet eerder was het land zo succesvol op de Spelen. Drie zilveren medailles werden gewonnen in het badminton.[1]
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Onderdeel | Medaille |
---|---|---|---|
Badminton | Lee Chong Wei | enkelspel (m) | |
Goh V Shem Tan Wee Kiong | dubbelspel (m) | ||
Chan Peng Soon Goh Liu Ying | gemengd dubbelspel | ||
Schoonspringen | Cheong Jun Hoong Pandelela Rinong | 10 m toren synchroon (v) | |
Wielersport | Azizulhasni Awang | keirin (m) | |
Deelnemers en resultaten
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Atletiek
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Nauraj Singh Randhawa | hoogspringen (m) | kwalificaties: 2,26 m (18e) | |
Zaidatul Husniah Zulkifli | 100 m (v) | serie 3: 12,12 (3e; 4e tijd) serie 8: 12,62 (8e) |
Badminton
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Lee Chong Wei V | enkelspel (m) | groepsfase won van won van kwartfinale won van halve finale won van finale verloor van | |
Goh V Shem Tan Wee Kiong | dubbelspel (m) | groepsfase wonnen van wonnen van wonnen van kwartfinale wonnen van halve finale wonnen van finale verloren van | |
Tee Jing Yi | enkelspel (v) | groepsfase | groepsfase won van verloor van |
Vivian Hoo Kah Mun Woon Khe Wei | dubbelspel (v) | kwartfinale | groepsfase wonnen van wonnen van verloren van kwartfinale verloren van |
Chan Peng Soon Goh Liu Ying | dubbelspel (g) | groepsfase wonnen van wonnen van verloren van kwartfinale wonnen van halve finale wonnen van finale verloren van |
Boogschieten
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Haziq Kamaruddin | individueel (m) | eerste ronde | plaatsingsronde: 645 punten (50e) eerste ronde verloor van |
Khairul Anuar Mohamad | tweede ronde | plaatsingsronde: 665 punten (22e) eerste ronde won van tweede ronde verloor van | |
Mohd Akmal Nor Hasrin | eerste ronde | plaatsingsronde: 635 punten (55e) eerste ronde verloor van | |
Haziq Kamaruddin Khairul Anuar Mohamad Mohd Akmal Nor Hasrin | team (m) | eerste ronde | plaatsingsronde: 1945 punten (12e) eerste ronde verloren van |
Gewichtheffen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Mohd Hafifi Mansor | –69 kg (m) | trekken: 140 kg (12e) stoten: 176 kg (10e) totaal: 316 kg (12e) |
Golf
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Danny Chia | mannen | totaal: 288 punten (par +4) | |
Gavin Green | totaal: 287 punten (par +3) | ||
Michelle Koh | vrouwen | totaal: 308 punten (par +24) | |
Kelly Tan | totaal: 297 punten (par +13) |
Schietsport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Johnathan Wong | 10 m luchtpistool (m) | kwalificaties: 574 punten (28e) | |
50 m pistool | kwalificaties: 535 punten (37e) |
Schoonspringen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ahmad Amsyar Azman | 3 m plank (m) | voorronde: 341,70 punten (29e) | |
Ooi Tze Liang | 10 m toren (m) | voorronde: 379,50 punten (22e) | |
Cheong Jun Hoong | 3 m plank (v) | voorronde: 282,25 punten (21e) | |
Ng Yan Yee | voorronde: 299,05 punten (17e) halve finale: 324,75 punten (5e) finale: 306,60 punten (10e) | ||
Pandelela Rinong | 10 meter toren (v) | voorronde: 332,45 punten (6e) halve finale: 336,95 punten (6e) finale: 330,45 punten (11e) | |
Nur Dhabitah Sabri | voorronde: 325,85 punten (8e) halve finale: 307,65 punten (11e) finale: 338,00 punten (9e) | ||
Cheong Jun Hoong Nur Dhabitah Sabri | 3 m plank synchroon (v) | finale: 293,40 punten (5e) | |
Cheong Jun Hoong Pandelela Rinong | 10 meter toren synchroon (v) | finale: 344,34 punten (2e) |
Wielersport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Azizulhasni Awang | keirin (m) | eerste ronde: 5e (+0,484) herkansing: 1e (10,399) tweede ronde: 3e (+0,271) finale: 3e (+0,085) | |
Fatehah Mustapa | sprint (v) | kwalificaties: 11,207 (21e) |
Zeilen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Khairulnizam Mohd Afendy | Laser (m) | 38, 33, 40, 33, 20, 21, totaal: 281 punten (35e) | |
Nur Shazrin Mohd Latif | Laser Radial (v) | 26, 33, 33, 30, 33, totaal: 274 punten (33e) |
Zwemmen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Welson Sim | 200 m vrije slag (m) | series: 1.47,67 (26e) | |
400 m vrije slag (m) | series: 3.51,57 (34e) | ||
1500 m vrije slag (m) | series: 15.32,63 (39e) | ||
Phee Jinq En | 100 m schoolslag (v) | series: 1.10,22 (33e) | |
Heidi Gan | 10 km open water (v) | 1:59.07,9 (+2.35,8, 21e) |
Externe link
Bronnen, noten en/of referenties
|
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.