Duitsland op de Olympische Zomerspelen 2020
Duitsland is een van de deelnemende landen aan de Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio, Japan.
Land | Duitsland | ||||||
IOC-landcode | GER | ||||||
NOC | Deutscher Olympischer Sportbund (de) externe link | ||||||
Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio | |||||||
| |||||||
Duitsland op de Zomerspelen | |||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | |||||||
Duitsland op de Winterspelen | |||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 | |||||||
Andere gerelateerde deelnames | |||||||
|
Atleten
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds hebben verzekerd van een deelname aan de Olympische Zomerspelen 2020.
sport | vrouwen | mannen | totaal |
---|---|---|---|
15 | 11 | 26 | |
3 | 3 | ||
4 | 4 | 8 | |
16 | 16 | 32 | |
2 | 2 | ||
2 | 2 | ||
1 | 1 | 2 | |
9 | |||
3 | 2 | 5 | |
1 | 1 | 2 | |
3 | 3 | 6 | |
18 | 18 | ||
3 | 3 | 6 | |
2 | 1 | 3 | |
totaal |
Sporten
Atletiek
In de volgende disciplines plaatsen zich meer dan 3 individuele atleten: speerwerpen voor de mannen en discuswerpen voor de vrouwen. Vermits er maximaal 3 atleten mogen deelnemen per discipline, zal het bevoegde NOC nog beslissen welke 3 atleten mogen deelnemen in 2020.
- Mannen
- Loopnummers
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Nils Brembach | 20 km snelwandelen | n.v.t. | |||||||
Christopher Linke | n.v.t. | ||||||||
Amanal Petros | marathon | n.v.t. | |||||||
Hendrik Pfeiffer | n.v.t. |
- Technische nummers
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Christoph Harting | discuswerpen | ||||
Martin Wierig | |||||
Torben Blech | polsstokhoogspringen | ||||
Raphael Holzdeppe | |||||
speerwerpen | |||||
- Meerkamp
atleet | onderdeel | 100 m | vs | ks | hs | 400 m | 110 h | dw | ph | sw | 1500 m | finale | rang | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Niklas Kaul | tienkamp | res. | ||||||||||||
pnt. | ||||||||||||||
Kai Kazmirek | res. | |||||||||||||
pnt. |
- Vrouwen
- Loopnummers
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Gina Lückenkemper | 100 m | ||||||||
Laura Müller | |||||||||
Tatjana Pinto | |||||||||
Lisa-Marie Kwayie | 200 m | n.v.t. | |||||||
Tatjana Pinto | n.v.t. | ||||||||
Christina Hering | 800 m | n.v.t. | |||||||
Konstanze Klosterhalfen | 1500 m | n.v.t. | |||||||
Alina Reh | 5000 m | n.v.t. | |||||||
Konstanze Klosterhalfen | n.v.t. | ||||||||
Alina Reh | 10000 m | n.v.t. | |||||||
Cindy Roleder | 100 m horden | n.v.t. | |||||||
Gesa Felicitas Krause | 3000 m steeplechase | n.v.t. | |||||||
Saskia Feige | 20 km snelwandelen | n.v.t. | |||||||
Katharina Steinruck | marathon | n.v.t. | |||||||
Melat Kejeta | n.v.t. | ||||||||
Anja Scherl | n.v.t. | ||||||||
|
4x100 m | n.v.t. |
- Technische nummers
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
discuswerpen | |||||
Kristin Gierisch | hink-stap-springen | ||||
Marie-Laurence Jungfleisch | hoogspringen | ||||
Imke Onnen | |||||
Christina Schwanitz | kogelstoten | ||||
Christin Hussong | speerwerpen | ||||
Malaika Mihambo | verspringen |
- Meerkamp
atlete | onderdeel | 100 h | hs | ks | 200 m | vs | sw | 800 m | finale | rang | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Carolin Schäfer | zevenkamp | res. | |||||||||
pnt. |
Boogschieten
- Vrouwen
atlete | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
individueel | ||||||||||
|
team | n.v.t. |
Gymnastiek
Turnen
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
toestel | totaal | positie | toestel | totaal | positie | ||||||||||||
vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | ||||||
team | n.v.t. | ||||||||||||||||
Totaal |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
toestel | totaal | positie | toestel | totaal | positie | ||||||||
sprong | brug | balk | vloer | sprong | brug | balk | vloer | ||||||
team | n.v.t. | ||||||||||||
Totaal |
Hockey
- Mannen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
mannen |
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | |||||||||
2 | |||||||||
3 | |||||||||
4 | |||||||||
5 | |||||||||
6 |
Ronde | Datum | Lokale tijd | MEZT | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | |||||||
kwartfinale | |||||||
halve finale | |||||||
finale | |||||||
- Vrouwen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
vrouwen |
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | |||||||||
2 | |||||||||
3 | |||||||||
4 | |||||||||
5 | |||||||||
6 |
Ronde | Datum | Lokale tijd | MEZT | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | |||||||
kwartfinale | |||||||
halve finale | |||||||
finale | |||||||
Kanovaren
- Mannen
- Slalom
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
run 1 | rang | run 2 | rang | beste run | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
K-1 slalom |
- Sprint
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
C-1 1000 m | |||||||||
|
C-2 1000 m | ||||||||
|
K-2 1000 m | ||||||||
|
K-4 500 m |
- Vrouwen
- Slalom
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
run 1 | rang | run 2 | rang | beste run | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
C-1 slalom | |||||||||||
K-1 slalom |
- Sprint
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
|
C-2 500 m | ||||||||
|
K-4 500 m |
Klimsport
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | totaal | finale | totaal | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
speed | lead | boulderen | speed | lead | boulderen | ||||||||||||
tijd | rang | punten | rang | punten | rang | punten | rang | tijd | rang | punten | rang | punten | rang | punten | rang | ||
Alexander Megos | klimmen | ||||||||||||||||
Jan Hojer |
Moderne vijfkamp
- Mannen
atleet | onderdeel | schermen (degen) |
zwemmen (200 m vrije slag) |
paardrijden (springen) |
combinatie: schieten/lopen (10 m luchtpistool)/(3200 m) |
totaal punten | rang | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
RR | BR | rang | punten | tijd | rang | punten | strafpunten | rang | punten | tijd | rang | punten | ||||
Patrick Dogue | moderne vijfkamp |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | schermen (degen) |
zwemmen (200 m vrije slag) |
paardrijden (springen) |
combinatie: schieten/lopen (10 m luchtpistool)/(3200 m) |
totaal punten | rang | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
RR | BR | rang | punten | tijd | rang | punten | strafpunten | rang | punten | tijd | rang | punten | ||||
Annika Schleu | moderne vijfkamp |
Paardensport
Dressuur
ruiter | paard | onderdeel | Grand Prix | Grand Prix Special | Grand Prix Freestyle | totaal | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | technisch | artistiek | uitslag | rang | |||
nog niet bekend | individueel | n.v.t. | ||||||||
nog niet bekend | ||||||||||
nog niet bekend | ||||||||||
|
zie hierboven | team | n.v.t. |
Eventing
ruiter | paard | onderdeel | dressuur | cross-country | springen | totaal | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
kwalificatie | finale | ||||||||||||||
strafpunten | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | rang | |||
individueel | |||||||||||||||
|
zie hierboven | team | n.v.t. |
Springen
ruiter | paard | onderdeel | kwalificatie | finale | totaal | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
strafpunten | rang | strafpunten | rang | strafpunten | rang | |||
nog niet bekend | individueel | |||||||
nog niet bekend | ||||||||
nog niet bekend | ||||||||
|
zie hierboven | team |
Roeien
- Mannen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
skiff | |||||||||||
|
dubbel-twee | n.v.t. | |||||||||
|
lichte dubbel-twee | n.v.t. | |||||||||
|
dubbel-vier | n.v.t. | |||||||||
|
acht | n.v.t. |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
|
dubbel-vier | n.v.t. |
Legenda: FA=finale A (medailles); FB=finale B (geen medailles); FC=finale C (geen medailles); FD=finale D (geen medailles); FE=finale E (geen medailles); FF=finale F (geen medailles); HA/B=halve finale A/B; HC/D=halve finale C/D; HE/F=halve finale E/F; KF=kwartfinale; H=herkansing
Schermen
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
floret | ||||||||
|
team floret | n.v.t. |
Schietsport
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
25 m snelvuurpistool | |||||
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
50 m geweer 3 houdingen | |||||
25 m pistool | |||||
skeet |
Schoonspringen
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | punten | rang | ||
Patrick Hausding | 3 m plank |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | punten | rang | ||
Tina Punzel | 3 m plank |
Taekwondo
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Alexander Bachmann | +80 kg |
Tafeltennis
- Mannen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
enkelspel | ||||||||||
|
team | n.v.t. |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
enkelspel | ||||||||||
|
team | n.v.t. |
- Gemengd
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
|
dubbelspel |
Voetbal
- Vrouwen
Atleten | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
vrouwen |
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | |||||||||
2 | |||||||||
3 | |||||||||
4 |
Wielersport
Baanwielrennen
- Mannen
- Sprint
atleet | onderdeel | kwalificaties | ronde 1 | herkansing 1 | ronde 2 | herkansing 2 | kwartfinale | halve finale | finale | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tegenstander tijd |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
sprint | |||||||||||
- Teamsprint
atleet | onderdeel | kwalificatie | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tegenstander tijd |
rang | tegenstander tijd |
rang | ||
|
teamsprint |
- Keirin
atleet | onderdeel | ronde 1 | herkansing | ronde 2 | ronde 3 | finale |
---|---|---|---|---|---|---|
rang | rang | rang | rang | rang | ||
keirin | ||||||
- Koppelkoers
atleet | onderdeel | punten | rondes | rang |
---|---|---|---|---|
|
koppelkoers |
- Ploegenachtervolging
atleet | onderdeel | kwalificatie | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tegenstander uitslag |
rang | tegenstander uitslag |
rang | ||
|
ploegenachtervolging |
- Omnium
atleet | onderdeel | scratchrace | temporace | afvalrace | puntenrace | totaal punten | rang | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
rang | punten | rang | punten | rang | punten | rang | punten | ||||
omnium |
- Vrouwen
- Sprint
atlete | onderdeel | kwalificaties | ronde 1 | herkansing 1 | ronde 2 | herkansing 2 | kwartfinale | halve finale | finale | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tegenstander tijd |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
sprint | |||||||||||
- Teamsprint
atlete | onderdeel | kwalificatie | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tegenstander tijd |
rang | tegenstander tijd |
rang | ||
|
teamsprint |
- Keirin
atlete | onderdeel | ronde 1 | herkansing | ronde 2 | ronde 3 | finale |
---|---|---|---|---|---|---|
rang | rang | rang | rang | rang | ||
keirin | ||||||
- Koppelkoers
atlete | onderdeel | punten | rondes | rang |
---|---|---|---|---|
|
koppelkoers |
Wegwielrennen
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
wegwedstrijd | |||
tijdrit | |||
wegwedstrijd | |||
tijdrit | |||
wegwedstrijd | |||
- Vrouwen
atlete | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
wegwedstrijd | |||
tijdrit | |||
wegwedstrijd | |||
tijdrit | |||
wegwedstrijd | |||
Worstelen
- Mannen
- Grieks-Romeins
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Frank Stäbler | −67 kg | ||||||
Denis Kudla | −87 kg | ||||||
Eduard Popp | −130 kg |
- Vrouwen
- Vrije stijl
atlete | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Anna Schell | −68 kg | ||||||
Aline Focken | −76 kg |
Zeilen
- Mannen
atleet | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Philipp Buhl | Laser Radial | n.v.t. | ||||||||||||||
Tim Fischer Fabian Graf |
49er |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Svenja Weger | Laser Radial | n.v.t. | ||||||||||||||
Frederike Loewe Anna Markfort |
470 | n.v.t. |
Zwemmen
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
200 m vrije slag | |||||||
400 m vrije slag | |||||||
800 m vrije slag | |||||||
Florian Wellbrock | 800 m vrije slag | n.v.t. | |||||
1500 m vrije slag | n.v.t. | ||||||
10 km open water | n.v.t. | ||||||
1500 m vrije slag | |||||||
1500 m vrije slag | |||||||
200 m rugslag | |||||||
100 m vlinderslag | |||||||
200 m vlinderslag | |||||||
Philip Heintz | 200 m wisselslag | ||||||
400 m wisselslag | |||||||
4 x 100 m vrije slag | |||||||
4 x 200 m vrije slag | |||||||
4 x 100 m wisselslag |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
400 m vrije slag | |||||||
400 m vrije slag | |||||||
800 m vrije slag | |||||||
800 m vrije slag | |||||||
1500 m vrije slag | |||||||
1500 m vrije slag | |||||||
Laura Riedemann | 100 m rugslag | ||||||
100 m vlinderslag | |||||||
200 m vlinderslag | |||||||
Finland Wunram | 10 km open water | n.v.t. | |||||
Leonie Beck | n.v.t. | ||||||
4 x 100 m vrije slag | |||||||
4 x 200 m vrije slag | |||||||
4 x 100 m wisselslag |
- Gemengd
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
4 x 100 m wisselslag |
Bronnen en noten
|