CONCACAF-kampioenschap voetbal onder 17 - 2019
Het CONCACAF-kampioenschap voetbal onder 17 van 2019 was de 19e editie van het CONCACAF-kampioenschap voetbal onder 17, een toernooi voor nationale ploegen van landen uit Noord- en Midden-Amerika. De spelers die deelnemen zijn onder de 17 jaar. Er namen 20 landen deel aan dit toernooi dat van 1 mei tot en met 16 mei in de Verenigde Staten werd gespeeld. Mexico werd winnaar van het toernooi. In de finale werd de Verenigde Staten met 2–1 verslagen. Mexico werd derde.
CONCACAF-kampioenschap voetbal onder 17 – 2019
| |||||||
Premundial CONCACAF Sub-17 2019 | |||||||
Toernooi-informatie | |||||||
Gastland | |||||||
Organisator | CONCACAF | ||||||
Editie | 19e | ||||||
Datum | 1–16 mei 2019[2] | ||||||
Teams | 20 (van 1 confederatie) | ||||||
Stadions | 1 (in 1 gaststad) | ||||||
Winnaar | |||||||
Toernooistatistieken | |||||||
Wedstrijden | 39 | ||||||
Doelpunten | 152 (3,9 per wedstrijd) | ||||||
Topscorer(s) | Golden Boot: Geancarlo Castro (Costa Rica) met 7 doelpunten | ||||||
Beste speler | Golden Ball: Israel Luna (Mexico) | ||||||
Beste keeper | Golden Glove Award: Eduardo Garcia (Mexico)[3] | ||||||
Fair-Playprijs | |||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Dit toernooi diende tevens als kwalificatietoernooi voor het wereldkampioenschap voetbal onder 17 van 2019, dat van 26 oktober tot en met 17 november in Brazilië werd gespeeld. De vier beste landen van dit toernooi plaatsten zich; Canada, Verenigde Staten, Mexico en Haïti.
Gekwalificeerde landen
Het format voor de kwalificatie werd veranderd ten opzichte van de editie van 2017. Er werd dit keer geen onderscheid meer gemaakt tussen Caraïbische en Centraal-Amerikaanse landen meer gemaakt en een groter deel van de landen kwalificeerde zich automatisch voor het hoofdtoernooi. De 16 hoogst geklasseerde landen kwalificeren zich direct voor de groepsfase.[4] De lager geklasseerde landen moesten een kwalificatie afwerken. Er waren 4 groepen (groep A tot en met D) waarvan de winnaar zich kwalificeert voor de knock-outfase.[5][6]
Team | Kwalificatie | Aantal deelnames | Start in deze ronde |
---|---|---|---|
Automatisch | 17e | Groepsfase | |
Automatisch | 18e | ||
Automatisch | 18e | ||
Automatisch | 16e | ||
Automatisch | 9e | ||
Automatisch | 17e | ||
Automatisch | 14e | ||
Automatisch | 8e | ||
Automatisch | 14e | ||
Automatisch | 14e | ||
Automatisch | 15e | ||
Automatisch | 2e | ||
Automatisch | 7e | ||
Automatisch | 3e | ||
Automatisch | 2e | ||
Automatisch | 1e | ||
winnaar groep A | 2e | Achtste finale | |
winnaar groep B | 3e | ||
winnaar groep C | 1e | ||
winnaar groep D | 3e |
Groepsfase
Groep E
Pos. | Land | GW | W | G | V | DV | DT | +/− | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | 3 | 0 | 0 | 11 | 0 | +11 | 9 | |
2 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 8 | –2 | 6 | |
3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 6 | 6 | 0 | 3 | |
4 | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 12 | –9 | 0 |
1 mei 2019 16:00 |
Trinidad en Tobago |
3–1 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Henry Bejarano (CRC) | |
Araujo-Wilson De Gannes |
Dailey |
1 mei 2019 18:00 |
Mexico |
1–0 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Iván Barton (SLV) | |
Gómez |
3 mei 2019 16:00 |
Jamaica |
2–3 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Armando Villarreal (USA) | |
Daley Scott |
Sheppard Araujo-Wilson |
3 mei 2019 18:00 |
Bermuda |
0–5 | IMG Academy – veld 1 Scheidsrechter: Mario Escobar (GUA) | |
Álvarez L. C. Martínez Muñoz Luna Mariscal |
5 mei 2019 16:00 |
Trinidad en Tobago |
0–5 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Saíd Martínez (HON) | |
González Muñoz Álvarez |
5 mei 2019 18:00 |
Bermuda |
2–4 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Walter López Castellanos (GUA) | |
Basden Astwood |
Mitchell Wright |
Groep F
Pos. | Land | GW | W | G | V | DV | DT | +/− | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | 3 | 0 | 0 | 12 | 3 | +9 | 6 | |
2 | 3 | 2 | 0 | 1 | 10 | 5 | +5 | 6 | |
3 | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 8 | –5 | 1 | |
4 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 11 | –9 | 1 |
2 mei 2019 16:00 |
Guatemala |
1–1 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: John Pitti (PAN) | |
Gaitán |
Gale |
2 mei 2019 18:00 |
Verenigde Staten |
3–2 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Toeschouwers: 350 Scheidsrechter: Oshane Nation (JAM) | |
Busio Alejandre Reyna |
Omeonga Russell |
4 mei 2019 16:00 |
Barbados |
1–6 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Toeschouwers: 215 Scheidsrechter: Ismael Cornejo (SLV) | |
Richards |
Hernandez-Foster Busio Saldana Bryan Ocampo-Chavez |
4 mei 2019 18:00 |
Canada |
4–2 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Juan Gabriel Calderón (CRC) | |
Nelson Habibullah |
Palencia Santis |
6 mei 2019 16:00 |
Barbados |
0–4 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Henry Bejarano (CRC) | |
Russell Applewhaite Habibullah Omeonga |
6 mei 2019 18:00 |
Guatemala |
0–3 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Toeschouwers: 110 Scheidsrechter: Yadel Martinez (CUB) | |
Yow Ocampo-Chavez |
Groep G
Pos. | Land | GW | W | G | V | DV | DT | +/− | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | 3 | 0 | 0 | 12 | 1 | +11 | 9 | |
2 | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 5 | +2 | 6 | |
3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 4 | 0 | 3 | |
4 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 13 | –13 | 0 |
1 mei 2019 10:00 |
El Salvador |
4–0 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Yadel Martinez (CUB) | |
Román Mauricio Vásquez |
1 mei 2019 16:00 |
Honduras |
0–2 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Ismail Elfath (USA) | |
Corlens Christophe |
3 mei 2019 10:00 |
Haïti |
4–1 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Daneon Parchment (JAM) | |
Christophe Jean Germain M. Pierre |
Mauricio |
3 mei 2019 16:00 |
Guyana |
0–3 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Adonai Escobedo (MEX) | |
Miranda Carrasco |
5 mei 2019 10:00 |
Guyana |
0–6 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Marco Ortiz (MEX) | |
M. Pierre Jolicoeur K. Pierre Etienne Rhinvil |
5 mei 2019 16:00 |
El Salvador |
2–1 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Fernando Guerrero (MEX) | |
Mauricio Román |
Medrano |
Groep H
Pos. | Land | GW | W | G | V | DV | DT | +/− | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | 2 | 1 | 0 | 11 | 2 | +9 | 7 | |
2 | 3 | 1 | 2 | 0 | 8 | 6 | +2 | 5 | |
3 | 3 | 0 | 2 | 1 | 4 | 7 | –3 | 2 | |
4 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 10 | –8 | 1 |
2 mei 2019 10:00 |
Suriname |
1–1 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Marco Ortiz (MEX) | |
Reumel |
Anita |
2 mei 2019 16:00 |
Costa Rica |
2–2 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Walter López Castellanos (GUA) | |
Ugalde Castro |
Pinto Lowis |
4 mei 2019 10:00 |
Panama |
3–1 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Kimbell Ward (SKN) | |
Carrasquilla Williams Rowe |
Burnet |
4 mei 2019 16:00 |
Curaçao |
0–3 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Iván Barton (SLV) | |
Castro Ugalde |
6 mei 2019 10:00 |
Curaçao |
3–3 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Adonai Escobedo (MEX) | |
Bemadina Anita Inecia |
Castro Pinto Castillo |
6 mei 2019 16:00 |
Suriname |
0–6 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Jair Marrufo (USA) | |
Castro Ugalde Davis Alvarado |
Knock-outfase
1/8e finale | kwartfinale | halve finale | finale | |||||||||||
8 mei – Bradenton | ||||||||||||||
|
2 | |||||||||||||
12 mei – Bradenton | ||||||||||||||
|
1 | |||||||||||||
|
5 | |||||||||||||
8 mei – Bradenton | ||||||||||||||
|
1 | |||||||||||||
|
1 | |||||||||||||
14 mei – Bradenton | ||||||||||||||
|
2 | |||||||||||||
|
1 | |||||||||||||
8 mei – Bradenton | ||||||||||||||
|
0 | |||||||||||||
|
4 | |||||||||||||
12 mei – Bradenton | ||||||||||||||
|
1 | |||||||||||||
|
1 (3) | |||||||||||||
8 mei – Bradenton | ||||||||||||||
|
1 (4) | |||||||||||||
|
0 | |||||||||||||
16 mei – Bradenton | ||||||||||||||
|
2 | |||||||||||||
|
2 | |||||||||||||
9 mei – Bradenton | ||||||||||||||
|
1 | |||||||||||||
|
4 | |||||||||||||
12 mei – Bradenton | ||||||||||||||
|
0 | |||||||||||||
|
1 (4) | |||||||||||||
9 mei – Bradenton | ||||||||||||||
|
1 (3) | |||||||||||||
|
0 | |||||||||||||
14 mei – Bradenton | ||||||||||||||
|
2 | |||||||||||||
|
0 | |||||||||||||
9 mei – Bradenton | ||||||||||||||
|
4 | |||||||||||||
|
2 | |||||||||||||
12 mei – Bradenton | ||||||||||||||
|
0 | |||||||||||||
|
0 | |||||||||||||
9 mei – Bradenton | ||||||||||||||
|
3 | |||||||||||||
|
0 | |||||||||||||
|
8 | |||||||||||||
Achtste finale
8 mei 2019 10:00 |
El Salvador |
2–1 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Mario Escobar (GUA) | |
Vásquez Flores |
Wright |
8 mei 2019 15:00 |
Trinidad en Tobago |
1–4 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: John Pitti (PAN) | |
Sheppard |
Miranda Aguilera |
8 mei 2019 16:00 |
Haïti |
2–0 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Oshane Nation (JAM) | |
Jimenez Christophe |
8 mei 2019 18:00 |
Mexico |
2–1 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Kimbell Ward (SKN) | |
Gómez Luna |
J. L. López |
9 mei 2019 10:00 |
Panama |
2–0 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Marco Ortiz (MEX) | |
Pinto Lowis |
9 mei 2019 15:00 |
Canada |
4–0 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Armando Villareal (USA) | |
Nava Habibullah Colyn Nelson |
9 mei 2019 16:00 |
Costa Rica |
2–1 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Adonai Escobedo (MEX) | |
Bolaños Iglesias |
Vallecillo |
9 mei 2019 18:00 |
Verenigde Staten |
8–0 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Henry Bejarano (CRC) | |
Ocampo-Chavez Yow Reyna Busio Dezac |
Kwartfinale
12 mei 2019 10:00 |
Costa Rica |
1–1 (n.v.) | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Yadel Martínez (CUB) | |
Castro |
Nelson | |||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Hernández Davis Castro Evans González |
3–4 |
12 mei 2019 14:00 |
Verenigde Staten |
3–0 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Daneon Parchment (JAM) | |
Busio Reyna Pepi |
12 mei 2019 16:00 |
Haïti |
1–1 (n.v.) | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Walter López Castellanos (GUA) | |
Sainte |
Medrano | |||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Etienne Christophe Pierre Geffrard Martin Jeanty |
4–3 |
12 mei 2019 17:00 |
Mexico |
5–0 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Juan Gabriel Calderón (CRC) | |
Luna González Rodríguez El Mesmari |
Mauricio |
Halve finale
14 mei 2019 17:30 |
Verenigde Staten |
4–0 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Ismael Cornejo (SLV) | |
Kayo Reyna Pepi |
14 mei 2019 20:30 |
Mexico |
1–0 | IMG Academy – veld 1 Bradenton Scheidsrechter: Mario Escobar (GUA) | |
Álvarez |
Finale
16 mei 2019 19:00 |
Mexico |
2–1 (n.v.) | IMG Academy – veld 1 Bradenton Toeschouwers: 700 Scheidsrechter: Daneon Parchment (JAM) | |
Muñoz Luna |
Yow |
Externe link
Bronnen, noten en/of referenties
|