Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1992
Basketbal is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1992 in Barcelona. Het toernooi werd gehouden in het Pavelló Olímpic de Badalona.
Mannen
Voorronde
Groep A
Datum | Land | Score | Land |
---|---|---|---|
26 juli | 48-116 | ||
83-74 | |||
93-76 | |||
27 juli | 63-64 | ||
70-103 | |||
100-101 | |||
29 juli | 76-66 | ||
111-68 | |||
88-79 | |||
31 juli | 63-83 | ||
99-78 | |||
127-83 | |||
2 augustus | 76-85 | ||
73-64 | |||
81-122 |
Groep A | ||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | V | T | Saldo | |||
1 | 5 | 5 | 0 | 579 | 350 | 229 | 10 | |
2 | 5 | 4 | 1 | 423 | 400 | 23 | 9 | |
3 | 5 | 2 | 3 | 420 | 463 | -43 | 7 | |
4 | 5 | 2 | 3 | 369 | 432 | -63 | 7 | |
5 | 5 | 1 | 4 | 324 | 392 | -68 | 6 | |
6 | 5 | 1 | 4 | 398 | 476 | -78 | 6 |
Groep B
Datum | Land | Score | Land |
---|---|---|---|
26 juli | 64-78 | ||
75-112 | |||
76-116 | |||
27 juli | 68-100 | ||
79-87 | |||
85-63 | |||
29 juli | 71-78 | ||
100-84 | |||
104-91 | |||
31 juli | 82-96 | ||
88-66 | |||
80-92 | |||
2 augustus | 96-88 | ||
87-98 | |||
82-70 |
Groep B | ||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | V | T | Saldo | |||
1 | 5 | 4 | 1 | 425 | 373 | 52 | 9 | |
2 | 5 | 4 | 1 | 481 | 424 | 57 | 9 | |
3 | 5 | 3 | 2 | 432 | 396 | 36 | 8 | |
4 | 5 | 3 | 2 | 445 | 440 | 5 | 8 | |
5 | 5 | 1 | 4 | 392 | 427 | -35 | 6 | |
6 | 5 | 0 | 5 | 381 | 496 | -115 | 5 |
Kwartfinales
Datum | Land | Score | Land |
---|---|---|---|
4 augustus | 98-65 | ||
83-76 | |||
114-96 | |||
115-77 |
Plaatsingsronde
9e t/m 12e plaats
Datum | Land | Score | Land |
---|---|---|---|
4 augustus | 79-69 | ||
81-95 |
5e t/m 8e plaats
Datum | Land | Score | Land |
---|---|---|---|
6 augustus | 86-84 | ||
109-79 |
11e en 12e plaats
Datum | Land | Score | Land |
---|---|---|---|
6 augustus | 97-100 |
9e en 10e plaats
Datum | Land | Score | Land |
---|---|---|---|
6 augustus | 75-78 |
7e en 8e plaats
Datum | Land | Score | Land |
---|---|---|---|
8 augustus | 86-96 |
5e en 6e plaats
Datum | Land | Score | Land |
---|---|---|---|
8 augustus | 90-80 |
Halve Finales
Datum | Land | Score | Land |
---|---|---|---|
6 augustus | 75-74 | ||
76-127 |
Bronzen Finale
Datum | Land | Score | Land |
---|---|---|---|
8 augustus | 78-82 |
Finale
Datum | Land | Score | Land |
---|---|---|---|
8 augustus | 85-117 |
Eindrangschikking
4 | |||
---|---|---|---|
David Robinson Patrick Ewing Larry Bird Scottie Pippen Michael Jordan Clyde Drexler Karl Malone John Stockton Chris Mullin Charles Barkley Magic Johnson Christian Laettner |
Dražen Petrović Velimir Perasović Danko Cvjetičanin Toni Kukoč Vladan Alanović Franjo Arapović Žan Tabak Stojko Vranković Alan Gregov Arijan Komazec Dino Rađa Aramis Naglić |
Valdemaras Chomičius Alvydas Pazdrazdis Arūnas Visockas Darius Dimavičius Romanas Brazdauskis Gintaras Krapikas Rimas Kurtinaitis Arvydas Sabonis Artūras Karnišovas Šarūnas Marčiulionis Gintaras Einikis Sergejus Jovaiša |
Gundars Vētra Sergej Bazarevitsj Igors Miglinieks Vladimir Gorin Sergej Panov Valeri Tichonenko Viktor Berezjnoj Vitali Nosov Dmitri Soecharev Elsjad Gadasjev Oleksandr Volkov Oleksandr Belostenny |
5 | 6 | 7 | 8 |
Paulo Villas Boas Jorge Guerra Gerson Victalino João José Vianna Rolando Ferreira Ricardo Cardoso Maury Ponikwar Marcel Ponikwar Aristides Josuel dos Santos Wilson Fernando Kuhn Minuci Oscar Schmidt Israel Machado |
John Dorge Michael McKay Phil Smyth Larry Sengstock Damian Keogh Leroy Loggins Andrew Gaze Shane Heal Mark Bradtke Luc Longley Andrew Vlahov Ray Borner |
Gunther Behnke Henrik Rödl Armin Andres Stephan Baeck Arnd Neuhaus Henning Harnisch Uwe Blab Detlef Schrempf Hans-Jürgen Gnad Kai Nürnberger Jens Kujawa Michael Jackel |
José Ortiz Federico López Raymond Gause Edwin Pellot Jerome Mincy James Carter Javier Colón Ramón Rivas Mario Morales Edgar De León Eddie Casiano Richard Soto |
9 | 10 | 11 | 12 |
Jordi Villacampa José Angel Arcega José Biriukov Rafael Jofresa Andrés Jiménez Santiago Aldama Tomàs Jofresa Xavi Fernández Alberto Herreros Juan Orenga Quique Andreu Juan Antonio San Epifanio |
Benjamin Romano Aníbal Moreira Angelo Victoriano Benjamin Ucuahamba Herlander Coimbra Manuel Sousa António Carvalho Nelson Sardinha David Bartolomeu Dias Paulo Macedo José Guimarães Jean-Jacques Conceiçao |
Víctor David Díaz David Díaz Melquiades Jaramillo Nelson Solórzano Rostyn González Luis Jiménez Sam Shepherd Carl Herrera Omar Walcott Gabriel Estaba Iván Olivares Alexander Nelcha |
Adiljan Dijiang Gong Xiaobin Hu Weidong Li Chunjiang Ma Jian Shan Tao Song Ligang Sun Fengwu Sun Jun Wang Zhidan Wu Qinglong Zhang Yongjun |
Vrouwen
Voorronde
Groep A
Datum | Land | Score | Land |
---|---|---|---|
30 juli | 89-91 | ||
85-70 | |||
1 augustus | 95-88 | ||
79-67 | |||
3 augustus | 76-64 | ||
53-60 |
Groep A | ||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | V | T | Saldo | |||
1 | 5 | 3 | 0 | 246 | 230 | 16 | 6 | |
2 | 5 | 2 | 1 | 244 | 222 | 22 | 5 | |
3 | 5 | 1 | 2 | 237 | 241 | -4 | 4 | |
4 | 5 | 0 | 3 | 190 | 224 | -34 | 3 |
Groep B
Datum | Land | Score | Land |
---|---|---|---|
30 juli | 55-111 | ||
66-63 | |||
1 augustus | 93-67 | ||
58-59 | |||
3 augustus | 70-72 | ||
59-114 |
Groep B | ||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | V | T | Saldo | |||
1 | 5 | 3 | 0 | 318 | 181 | 137 | 6 | |
2 | 5 | 2 | 1 | 205 | 226 | -21 | 5 | |
3 | 5 | 1 | 2 | 181 | 238 | -57 | 4 | |
4 | 5 | 0 | 3 | 183 | 242 | -59 | 3 |
Plaatsingsronde
5e t/m 8e plaats
Datum | Land | Score | Land |
---|---|---|---|
5 augustus | 62-74 | ||
92-80 |
7e en 8e plaats
Datum | Land | Score | Land |
---|---|---|---|
7 augustus | 86-83 |
5e en 6e plaats
Datum | Land | Score | Land |
---|---|---|---|
7 augustus | 58-59 |
Halve Finales
Datum | Land | Score | Land |
---|---|---|---|
5 augustus | 73-79 | ||
70-109 |
Bronzen Finale
Datum | Land | Score | Land |
---|---|---|---|
7 augustus | 88-74 |
Finale
Datum | Land | Score | Land |
---|---|---|---|
7 augustus | 76-66 |
Eindrangschikking
4 | |||
---|---|---|---|
Olena Zjirko Jelena Baranova Irina Gerlits Jelena Tornikidoe Alena Sjvajbovitsj Marina Tkatsjenko Irina Minch Jelena Choedasjova Irina Soemnikova Elen Boenatjants Natalja Zasoelskaja Svetlana Zaboloejeva |
Cong Xuedi Li Xin Liu Jun Wang Fang Zheng Dongmei Zheng Haixia Zheng Xiulin Li Dongmei Liu Qing Zhan Shuping He Jun Peng Ping |
Teresa Edwards Daedra Charles Clarissa Davis Teresa Weatherspoon Tammy Jackson Vickie Orr Vicky Bullett Carolyn Jones Katrina McClain Medina Dixon Cynthia Cooper Suzie McConnell |
Leonor Borrel Ana Hernández Olga Vigil Grisel Herrera Biosotys Lagnó Judith Aguila María León Yamilet Martínez Dalia Henry Liset Castillo Regla Hernández Milayda Enriquez |
5 | 6 | 7 | 8 |
Patricia Hernández Carolina Mújica Blanca Ares Pilar Alonso Mónica Pulgar Margarita Geuer Almudena Vara Ana Belén Alvaro Mónica Messa Marina Ferragut Elisabeth Cebrián Carlota Castrejana |
Iveta Bieliková Martina Liptáková Anna Janoštinová Eva Němcová Andrea Chupíková Eva Antalecová Renáta Hiráková Adriana Chamajová Erika Burianová Kamila Vodičková Milena Rázgová Eva Berková |
Hortência Marcari Helen Santos Nadia Bento Vania Souza Maria Paula Silva Janeth Arcain Adriana Santos Marta Sobral Ruth Souza Maria Bertolotti Joycenara Batista Simone Pontello |
Elena Paparazzo Monica Bastiani Mara Fullin Stefania Salvemini Anna Costalunga Francesca Rossi Angela Arcangeli Catarina Pollini Stefania Stanzani Silvia Todeschini Giuseppina Tufano Stefania Passaro |
Medaillespiegel
Plaats | Land | NOC | Totaal | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | USA | 1 | 0 | 1 | 2 | |
2 | EUN | 1 | 0 | 0 | 1 | |
3 | CHN | 0 | 1 | 0 | 1 | |
CRO | 0 | 1 | 0 | 1 | ||
5 | LTU | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 2 | 2 | 2 | 6 |
Bronnen, noten en/of referenties |
Disciplines op de Olympische Zomerspelen van 1992 | |
---|---|
Atletiek · Badminton · Basketbal · Boksen · Boogschieten · Gewichtheffen · Gymnastiek · Handbal · Hockey · Honkbal · Judo · Kanovaren · Moderne vijfkamp · Paardensport · Pelota (demonstratie) · Roeien · Rolhockey (demonstratie) · Schermen · Schietsport · Schoonspringen · Synchroonzwemmen · Taekwondo (demonstratie) · Tafeltennis · Tennis · Voetbal · Volleybal · Waterpolo · Wielersport · Worstelen · Zeilen · Zwemmen |
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.