Aster
Het geslacht Aster hoort tot composietenfamilie (Compositae of Asteraceae). Vanwege de prachtige bloei (in bloemhoofdjes) zijn er veel cultivars als tuinplant gekweekt.
Aster | ||||||||||||||||||||
bloemhoofdje van de Nieuw-Nederlandse aster (Aster novi-belgii) | ||||||||||||||||||||
Taxonomische indeling | ||||||||||||||||||||
Geslacht | ||||||||||||||||||||
Aster L. (1753) | ||||||||||||||||||||
Afbeeldingen Aster op  | ||||||||||||||||||||
Aster op  | ||||||||||||||||||||
In Nederland en Belgiƫ komen de volgende soorten voor:
- Gladde aster (Aster laevis - sierplant, soms verwilderd)
- Kleine aster (Aster tradescantii - sinds 19e eeuw ingeburgerd)
- Nieuw-Nederlandse aster (Aster novi-belgii - sierplant, vaak verwilderd)
- Smalle aster (Aster lanceolatus - sinds eerste kwart 20e eeuw ingeburgerd)
- Zulte (Aster tripolium - ook wel zeeaster genoemd)
- Kalkaster (Aster linosyris)
Van deze soorten zijn alleen de zulte en de kalkaster inheems, de andere zijn oorspronkelijk afkomstig uit Noord-Amerika.
Enkele overige soorten:
- Aster alpinus
- Aster amellus
- Aster cordifolius
- Aster divaricatus
- Aster ericoides
- Aster lateriflorus
- Aster novae-angliae
- Aster pilosus
- Aster pringlei
- Aster sibericus
- Aster tataricus
- Aster tonglensis
Externe links
- Aster in de Flora of North America
- Aster in de Flora of Missouri
- Aster in de Flora of Chile
- Aster in de NCBI Taxonomy Browser
Zie de categorie Aster van Wikimedia Commons voor mediabestanden over dit onderwerp. |
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.