Aster

Het geslacht Aster hoort tot composietenfamilie (Compositae of Asteraceae). Vanwege de prachtige bloei (in bloemhoofdjes) zijn er veel cultivars als tuinplant gekweekt.

Aster
bloemhoofdje van de
Nieuw-Nederlandse aster (Aster novi-belgii)
Taxonomische indeling
Rijk:Plantae (Planten)
Stam:Embryophyta (Landplanten)
Klasse:Spermatopsida (Zaadplanten)
Clade:Bedektzadigen
Clade:'nieuwe' Tweezaadlobbigen
Clade:Campanuliden
Orde:Asterales
Familie:Asteraceae (Composietenfamilie)
Onderfamilie:Asteroideae
Geslachtengroep:Astereae
Geslacht
Aster
L. (1753)
Afbeeldingen Aster op Wikimedia Commons
Aster op Wikispecies
Portaal    Biologie

In Nederland en Belgiƫ komen de volgende soorten voor:

  • Gladde aster (Aster laevis - sierplant, soms verwilderd)
  • Kleine aster (Aster tradescantii - sinds 19e eeuw ingeburgerd)
  • Nieuw-Nederlandse aster (Aster novi-belgii - sierplant, vaak verwilderd)
  • Smalle aster (Aster lanceolatus - sinds eerste kwart 20e eeuw ingeburgerd)
  • Zulte (Aster tripolium - ook wel zeeaster genoemd)
  • Kalkaster (Aster linosyris)

Van deze soorten zijn alleen de zulte en de kalkaster inheems, de andere zijn oorspronkelijk afkomstig uit Noord-Amerika.

Enkele overige soorten:

  • Aster alpinus
  • Aster amellus
  • Aster cordifolius
  • Aster divaricatus
  • Aster ericoides
  • Aster lateriflorus
  • Aster novae-angliae
  • Aster pilosus
  • Aster pringlei
  • Aster sibericus
  • Aster tataricus
  • Aster tonglensis
Zie de categorie Aster van Wikimedia Commons voor mediabestanden over dit onderwerp.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.