Men
Teams
Skip | Third | Second | Lead | Locale |
Mike Aprile | Dave Pallen | D. J. Ronaldson | Shawn Cottrill | Listowel, Ontario |
Pat Ferris | Andrew Fairfull | Craig Fairfull | Robert Larmer | Grimsby, Ontario |
Kevin Flewwelling | Bill Francis | Jeff Grant | Larry Tobin | Toronto, Ontario |
Cory Heggestad | Wayne Warren | Scott Borland | Darryl MacKenzie | Barrie, Ontario |
Brent Ross (fourth) | Jake Higgs (skip) | Codey Maus | Bill Buchanan | Harriston, Ontario |
Rayad Husain | Michael Checca | Jeff Brown | Travis Belchior | Brampton, Ontario |
Richard Krell | Chris Lewis | Andrew Dunbar | John Gabel | Kitchener, Ontario |
Jason Malcho | George White | Rob Malcho | Mark Monteith | Stratford, Ontario |
Scott McDonald | Brent Dekoning | Connor Duhaime | Simon Barrick | London, Ontario |
Dennis Moretto | Paul Attard | Joe Miller | Mike Nelson | Ontario |
Ryan Myler | Shane Latimer | Kevin Lagerquist | Evan DeViller | Brampton, Ontario |
Fraser Reid | Spencer Nuttall | Jack Lindsey | Richard Seto | Waterloo, Ontario |
Rob Retchless | Punit Sthankiya | Dave Ellis | Rob Ainsley | Toronto, Ontario |
Rob Rumfeldt | Adam Spencer | Scott Hodgson | Scott Howard | Ontario |
Aaron Squires | David Easter | Wesley Forget | Jordan Moreau | St. Thomas, Ontario |
Jake Walker | Dayna Deruelle | Andrew McGaugh | Michael McGaugh | Brampton, Ontario |
Women
Teams
Skip | Third | Second | Lead | Locale |
Cathy Auld | Janet Murphy | Stephanie Gray | Melissa Foster | Ontario |
Marika Bakewell | Jessica Corrado | Stephanie Corrado | Jasmine Thurston | Markdale, Ontario |
Chelsea Brandwood | Claire Greenlees | Jordan Brandwood | Danielle Greenlees | Grimsby, Ontario |
Chrissy Cadorin | Katie Lindsay | Stephanie Thompson | Lauren Wood | Toronto, Ontario |
Allison Flaxey | Katie Pringle | Lynn Kreviazuk | Morgan Court | Listowel, Ontario |
Courtney George | Aileen Sormunen | Amanda McLean | Monica Walker | St. Paul, Minnesota |
Heather Graham | Margie Hewitt | Amy Balsdon | Abbie Darnley | King, Ontario |
Jacqueline Harrison | Kimberly Tuck | Susan Froud | Andra Aldred | Brantford, Ontario |
Julie Hastings | Cheryl McPherson | Stacey Smith | Katrina Collins | Thornhill, Ontario |
Kendall Haymes | Holly Donaldson | Cassie Savage | Megan Arnold | Kitchener, Ontario |
Michèle Jäggi | Marisa Winkelhausen | Stéphanie Jäggi | Melanie Barbezat | Bern, Switzerland |
Vicki Marianchuk | Louise Germain | Carolyn Edison | Lynne Corrado | Ontario |
Susan McKnight | Catherine Kaino | Karen Rowsell | Joanne Curtis | Uxbridge, Ontario |
Sherry Middaugh | Jo-Ann Rizzo | Lee Merklinger | Leigh Armstrong | Coldwater, Ontario |
Lindsay Miners | Dawna Premo | Megan St. Amand | Michelle MacLeod | Sault Ste. Marie, Ontario |
Allison Pottinger | Nicole Joraanstad | Natalie Nicholson | Tabitha Peterson | Bemidji, Minnesota |
Julie Reddick | Carrie Lindner | Megan Balsdon | Laura Hickey | Toronto, Ontario |
Kristy Russell | Michelle Gray | Tina Mazerolle | Allison Singh | Elora, Ontario |
Jennifer Spencer | Jaimee Gardner | Amanda Gebhardt | Becky Philpott | Guelph, Ontario |
Ashley Waye | Mallory Buist | Denise Donovan | Angela Cerantola | Toronto, Ontario |
Round Robin Standings
Final Round Robin Standings[4]