Turkse voetbalbeker 2013/14
De Turkse voetbalbeker 2013/14 is de 52ste editie van de Turkse voetbalbeker. De finale werd gespeeld op 7 mei 2014. De winnaar kwalificeert zich voor de play-off ronde van de UEFA Europa League 2014/15. Fenerbahçe SK, de titelverdediger, werd in de vierde ronde uitgeschakeld en wist de Beker dus niet te prolongeren.
Data
Ronde | Datum loting | Datum wedstrijden | Nieuwe deelnemers | Wedstrijden | Clubs | Deelnemende competities |
---|---|---|---|---|---|---|
Voorronde | 15 augustus 2013 | 1 september 2013 | 10 | 5 | 158 → 153 | Turkse amateur competitie |
Eerste ronde | 4 september 2013 | 11–12 september 2013 | 75 | 40 | 153 → 113 | Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig & Turkse amateur competitie |
Tweede ronde | 17 september 2013 | 24 september–3 oktober 2013 | 68 | 54 | 113 → 59 | Süper Lig & TFF 1. Lig & Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig |
Derde ronde | 8 oktober 2013 | 29 oktober–6 november 2013 | — | 27 | 59 → 32 | — |
Vierde ronde | 11 november 2013 | 3–5 december 2013 | 5 | 16 | 32 → 16 | Süper Lig |
Vijfde ronde | 6 december 2013 | 17–19 december 2013 | — | 8 | 16 → 8 | — |
Groepsfase | 25 december 2013 | 14 januari–13 februari 2014 | — | 24 | 8 → 4 | — |
Halve finales | 25 maart-17 april 2014 | — | 2 | 4 → 2 | — | |
Finale | 7 mei 2014 | — | 1 | 2 → 1 | — | |
Voorronde
Teams uit de regionale amateur competitie streden in deze ronde voor een plaats in de eerste ronde. Alle wedstrijden werden gespeeld op 1 september 2013.
Team 1 | Res. | Team 2 |
---|---|---|
Karaman Belediyespor (5) | 1–0 | Kilis Belediyespor (5) |
Tatvan Gençlerbirliği Spor (5) | 1–0 | Dersim Spor (5) |
Yüksekova Belediyespor (5) | 1–2 | Cizre Basra Spor (5) |
Patnos Gençlik Spor (5) | 0–3 | Iğdir Gençlerbirliğispor (5) |
Göle Belediyespor (5) | 1–0 | Kars Spor Kulübu (5) |
Eerste ronde
De vijf winnaars uit de voorronde, teams uit de regionale amateur competitie en teams uit de 3. Lig streden in deze ronde voor een plaats in de tweede ronde. De wedstrijden werden gespeeld op 11 en 12 september 2013.
Team 1 | Res. | Team 2 |
---|---|---|
Beylerbeyi Spor Kulübü (4) | 2–1 | Üsküdar Anadolu (4) |
Edirnespor (5) | 3–0 | Tekirdağspor (5) |
Tuzlaspor (4) | 1–2 nv | Fatih Karagümrükspor (4) |
Sancaktepe Belediye (4) | 1–2 | İstanbulspor (4) |
Çiksalin Spor Kulübü (4) | 2–1 | Istanbul Maltepespor (4) |
Ümraniyespor (4) | 0–1 | Silivrispor (4) |
Beyköy Belediyespor (5) | 3–4 | Gölcük Spor Kulübü (4) |
Darica Gençlerbirliği (4) | 1–1 ns (3-5) | Kocaelispor (4) |
Derince Belediyespor (4) | 2–0 | Sakaryaspor (4) |
Bursa Nilüfer Sportif (4) | 0–2 | Orhangazispor Bursa (4) |
Armutlu Belediyespor (5) | 0–1 | Yeşil Bursa (5) |
Manavgat Evrenseki Spor Kulübü (4) | 4–2 nv | Tekirova Belediye Spor Kulübü (4) |
Keçiörengücü (4) | 5–0 | Kırıkkalespor (5) |
Ankara Adliye Spor Kulübü (4) | 0–3 | Hacettepe (4) |
Zonguldakspor (5) | 0–0 ns (3-4) | Bartinspor (5) |
Tosya Belediyespor (5) | 3–2 | Ayancik Belediyespor (5) |
Merzifonspor (5) | 1–3 | Bafraspor (4) |
Nevşehirspor Gençlik (5) | 2–1 nv | Sivas Eylül Belediyespor (4) |
Kirşehir Köy Hizmetleri (5) | 1–0 | Yimpaş Yozgatspor (4) |
Yeni Aksarayspor Kulübü (4) | 1–2 | Niğde Belediyespor (5) |
Karaman Belediyespor (5) | 2–0 | Şekerspor (4) |
Trabzon Akçaabat Kulübü (5) | 4–1 | Arhavispor (5) |
Trabzon Düzyurtspor (4) | 1–2 | Arsinspor (4) |
Bayburt Grup İl Özel İdare (5) | 2–0 | Iğdır Gençlerbirliğispor (5) |
Göle Belediyespor (5) | 0–3 | Erzurum Büyükşehir Belediyespor (4) |
Belediye Bingölspor Kulübü (4) | 0–0 ns (3-4) | Elazığ Belediyespor (4) |
Cizre Basra Spor (5) | 1–2 | Tatvan Gençlerbirliği Spor (5) |
Belediye Vanspor (4) | 1–0 | Siirtspor (4) |
Batman Petrolspor (4) | 3–0 | Girmeli Belediyespor (5) |
Yeni Diyarbakirspor (5) | 4–1 | Adıyamanspor (4) |
Ankara Demirspor (4) | 1–0 | Beypazari Şekerspor (4) |
Çorum Belediye Spor Kulübü (4) | 2–1 | Ünyespor (4) |
Bergama Belediyespor (4) | 2–1 | Balçova Belediyespor (4) |
Menemen Belediyespor Kulübü (4) | 3–1 | Ayvalikgücü Belediyespor (4) |
Ispartaspor (5) | 0–5 | Bucak Belediyesi Oğuzhanspor (5) |
Kizilcabölük Spor Kulübü (4) | 1–0 nv | Sandiklispor (4) |
Uşak Sportif Gençlikspor (5) | 3–3 ns (5-4) | Denizli Belediye Spor Kulübü (4) |
Kirikhan Spor Kulübü (4) | 1–2 | Kahramanmaraş Belediyespor (4) |
Osmaniyespor (5) | 0–0 ns (4-2) | Payas Belediyespor (4) |
Muş Ovasıspor (5) | 1–8 | Erzincan Refahiye Spor Kulübü (4) |
Tweede ronde
De 40 winnaars uit de eerste ronde, 36 teams uit de Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig, 19 teams uit de TFF 1. Lig en 13 teams uit de Süper Lig streden in deze ronde voor een plaats in de derde ronde. De wedstrijden werden gespeeld tussen 24 september en 3 oktober 2013.
Team 1 | Res. | Team 2 |
---|---|---|
1461 Trabzon (2) | 2–0 | Beylerbeyi (4) |
Yeni Diyarbakırspor (5) | 0–0 ns (3-4) | Altay (3) |
Hacettepe (4) | 1–0 | Yeni Malatyaspor (3) |
Orhangazispor (4) | 2–4 | Akhisar Belediyespor (1) |
Kartalspor (3) | 4–2 | Erzincanspor (5) |
Körfez (3) | 1–2 nv | Antalyaspor (1) |
TKİ Tavşanlı Linyitspor (2) | 0–0 ns (6-5) | Dardanel (3) |
Gaziantepspor (1) | 3–2 | Çorum Belediyespor (4) |
Göztepe (3) | 2–2 ns (5-6) | Altınordu (3) |
Karabükspor (1) | 6–0 | Kocaelispor (4) |
Belediye Vanspor (4) | 2–0 | Manisaspor (2) |
Diyarbakırspor (3) | 1–1 ns (5-6) | İskenderun DÇ (3) |
Erzurum BŞB (4) | 2–2 ns (4-5) | Adanaspor (2) |
Kahramanmaraşspor (2) | 3–0 | Tosya Belediyespor (5) |
Şanlıurfaspor (2) | 0–1 | Giresunspor (3) |
Tokatspor (3) | 2–0 | Uşak Sportif Gençlikspor (5) |
Menemen Belediyespor (4) | 0–1 nv | Nazilli Belediyespor (3) |
Inegölspor (3) | 3–1 | Nevşehir Gençlikspor (5) |
Ankaragücü (3) | 2–1 | Karaman Belediyespor (5) |
Gaziosmanpaşaspor (3) | 0–1 | Alanyaspor (3) |
Derince Belediyespor (4) | 0–4 | Anadolu Selçukluspor (3) |
Bayrampaşaspor (3) | 3–1 | Kirşehir Köy Hizmetleri (5) |
Kızılcahamamspor (3) | 0–1 | Oyak Renaultspor (4) |
Pendikspor (3) | 1–0 | Bayburt Grup İl Özel İdare Gençlikspor (5) |
Sarıyer (3) | 1–2 | Gençlerbirliği (1) |
Çankırı Belediyespor (3) | 1–0 | Elazığ Belediyespor (4) |
Tepecikspor (3) | 0–1 | Silivrispor (4) |
Osmaniyespor 2011 (5) | 0–2 | Hatayspor (3) |
Turgutluspor (3) | 2–0 | Kırklarelispor (3) |
Bergama Belediyespor (4) | 2–1 | Polatlı Bugsaşspor (3) |
İstanbul Güngörenspor (3) | 1–2 nv | Tarsus İY (3) |
Keçiörengücü (4) | 1–2 | Bandırmaspor (3) |
Boluspor (2) | 3–2 nv | Batman Petrolspor (4) |
Kayseri Erciyesspor (1) | 2–0 | Edirnespor (5) |
Karşıyaka (2) | 2–1 | Ofspor (3) |
Fethiyespor (2) | 3–1 | Kızılcabölükspor (4) |
Elazığspor (1) | 2–0 | Ankara Demirspor (4) |
Eskişehirspor (1) | 7–0 | Çiksalinspor (4) |
Trabzon Akçaabat Futbol Kulübü (5) | 1–3 | Gaziantep BB (2) |
Arsinspor (4) | 0–3 | Konyaspor (1) |
Bucaspor (2) | 1–0 | Eyüpspor (3) |
Kayserispor (1) | 2–1 | Pazarspor (3) |
İstanbulspor (4) | 0–1 | Rizespor (1) |
Kahramanmaraş Belediyespor (4) | 2–1 | Ankaraspor (2) |
Tatvan Gençlerbirliği Spor (5) | 3–1 | Bozüyükspor (3) |
Bafraspor (4) | 0–1 | Adana Demirspor (2) |
Bartinspor (5) | 1–7 | Balıkesirspor (2) |
Denizlispor (2) | 1–2 | Manavgat Evrenseki Spor Kulübü (4) |
Niğde Belediyespor (5) | 3–1 | Mersin İY (2) |
Gölcükspor (4) | 0–0 ns (4-5) | Orduspor (2) |
İstanbul BB (2) | 5–0 | Gümüşhanespor (3) |
Aydınspor (3) | 3–2 nv | Samsunspor (2) |
Sivasspor (1) | 5–0 | Bucak Belediyesi Oğuzhanspor (5) |
Fatih Karagümrükspor (4) | 2–3 | Kasımpaşa (1) |
Derde ronde
54 teams streden in deze ronde voor een plaats in de vierde ronde. De wedstrijden werden gespeeld op 29, 30, 31 oktober en 6 november 2013.
Team 1 | Res. | Team 2 |
---|---|---|
1461 Trabzon (2) | 2–1 | Altay (3) |
Çankırıspor (3) | 1–0 | Adanaspor (2) |
Elazığspor (1) | 3–1 | Pendikspor (3) |
Sivasspor (1) | 3–1 nv | MKE Ankaragücü (3) |
Tatvan Gençlerbirliği Spor (5) | 0–1 | İstanbul BB (2) |
Belediye Vanspor (4) | 1–0 nv | Karşıyaka (2) |
Niğde Belediyespor (5) | 1–2 | Adana Demirspor (2) |
Nazilli Belediyespor (3) | 1–0 | Orduspor (2) |
Bandırmaspor (3) | 3–0 nv | Kahramanmaraşspor (2) |
Tokatspor (3) | 1–0 nv | Boluspor (2) |
Kartalspor (3) | 1–2 nv | Silivrispor (4) |
İskenderun DÇ (3) | 0–0 ns (3-4) | TKİ Tavşanlı Linyitspor (2) |
Anadolu Selçukluspor (3) | 0–2 | Balıkesirspor (2) |
Turgutluspor (3) | 2–3 | Antalyaspor (1) |
Kayseri Erciyesspor (1) | 2–1 | Giresunspor (3) |
Gaziantep BB (2) | 6–5 | Altınordu (3) |
Akhisar Belediyespor (1) | 4–1 | Yeşil Bursa (4) |
Bucaspor (2) | 1–0 nv | Aydınspor (3) |
Karabükspor (1) | 3–2 | Manavgat Evrensekispor (4) |
Fethiyespor (2) | 2–1 nv | Bayrampaşaspor (3) |
Rizespor (1) | 0–0 ns (3-4) | Tarsus İdman Yurdu (3) |
Eskişehirspor (1) | 2–0 | Alanyaspor (3) |
Bergama Belediyespor (4) | 1–2 | Gençlerbirliği (1) |
Kayserispor (1) | 2–0 | Kahramanmaraş Belediyespor (4) |
Gaziantepspor (1) | 1–0 nv | Hatayspor (3) |
Hacettepe (4) | 3-2 | Konyaspor (1) |
Inegölspor (3) | 1-0 | Kasımpaşa (1) |
Vierde ronde
De 5 teams uit de Süper Lig, die actief zijn in de Europa- of Champions League (Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor, en Bursaspor) strijden in deze ronde samen met de 27 winnaars uit ronde drie voor een plaats in de vijfde ronde. De wedstrijden werden gespeeld op 3, 4 en 5 december 2013.
Team 1 | Res. | Team 2 |
---|---|---|
Bandırmaspor (3) | 0–2 | Elazığspor (1) |
Galatasaray (1) | 2–2 ns (6-5) | Gaziantep BB (2) |
Antalyaspor (1) | 4–2 nv | Çankırı Belediyespor (3) |
Inegölspor (3) | 3–2 | Gaziantepspor (1) |
Balıkesirspor (2) | 3–1 | Trabzonspor (1) |
TKİ Tavşanlı Linyitspor (2) | 0–1 | Akhisar Belediyespor (1) |
Tokatspor (3) | 1–0 | İstanbul BB (2) |
Sivasspor (1) | 1–0 | Silivrispor (4) |
Gençlerbirliği (1) | 0–1 | Nazilli Belediyespor (3) |
Fenerbahçe (1) | 1–2 | Fethiyespor (2) |
Adana Demirspor (2) | 1–2 | Bursaspor (1) |
Tarsus İY (3) | 2–4 | Kayseri Erciyesspor (1) |
Eskişehirspor (1) | 4–1 | Belediye Vanspor (4) |
Karabükspor (1) | 3–1 | Hacettepe (4) |
Kayserispor (1) | 1–0 | 1461 Trabzon (2) |
Bucaspor (2) | 2–1 | Beşiktaş (1) |
Vijfde ronde
De 16 winnaars uit de vierde ronde streden in deze ronde voor een plaats in de groepsfase. De wedstrijden werden gespeeld op 17, 18 en 19 december 2013.
Team 1 | Res. | Team 2 |
---|---|---|
Karabükspor (1) | 1–1 ns (2-4) | Elazığspor (1) |
Tokatspor (3) | 1–0 | Kayserispor (1) |
Eskişehirspor (1) | 3–0 | Fethiyespor (2) |
Galatasaray (1) | 4-0 | Balıkesirspor (2) |
Bucaspor (2) | 0–1 nv | Antalyaspor (1) |
Sivasspor (1) | 2–1 nv | Nazilli Belediyespor (3) |
Kayseri Erciyesspor (1) | 0–1 | Akhisar Belediyespor (1) |
Bursaspor (1) | 3–0 | Inegölspor (3) |
Groepsfase
Legenda kleuren in de tabellen |
---|
Groepswinnaars en nummers twee gaan door naar de halve finale. |
Uitgeschakeld |
Poule A
|
|
Poule B
|
|
Halve finale
Winnaar van poule A zal spelen tegen de nummer twee van poule B, en de winnaar van poule B tegen de nummer twee van poule A. De wedstrijden zullen bestaan uit een uit en thuis wedstrijd. De nummer 2 zal in de eerste wedstrijd thuis spelen. De winnaar van de wedstrijd plaatst zich voor de bekerfinale.
Eerste wedstrijd
| ||||
25 maart 2014 19:30 |
Galatasaray SK | 2 - 2 | Bursaspor | Stadion: Türk Telekom Arena, Istanboel, Turkije |
Sneijder İnan |
Şen Yılmaz | |||
| ||||
26 maart 2014 19:30 |
Eskişehirspor | 0 - 1 | Antalyaspor | Stadion: Eskişehir Atatürkstadion, Eskişehir, Turkije |
Inceman | ||||
Tweede wedstrijd
| ||||
16 april 2014 19:00 |
Bursaspor | 2 - 5 | Galatasaray SK | Stadion: Bursa Atatürkstadion, Bursa, Turkije Scheidsrechter: Ilker Meral |
Fernandão Fernandão |
Sneijder İnan Yılmaz Yılmaz Felipe Melo | |||
| ||||
17 april 2014 19:00 |
Antalyaspor | 1 - 3 | Eskişehirspor | Stadion: Akdeniz Üniversitesi Stadyumu, Antalya, Turkije Scheidsrechter: Mete Kalkavan |
Diarra |
Güngör Kamara Ateş | |||
Finale
| ||||
7 mei 2014 19:00 Finale Turkse voetbalbeker |
Eskişehirspor | 0 – 1 (0 - 0) | Galatasaray SK | Konya Atatürkstadion, Konya Scheidsrechter: Huseyin Gocek Assistent-scheidsrechters: Orkun Aktas en Kemal Yılmaz 4de official: Mete Kalkavan |
Eskişehirspor
|
Galatasaray
|
Turkse voetbalbeker | ||
---|---|---|
1962-63 · 1963/64 · 1964/65 · 1965/66 · 1966/67 · 1967/68 · 1968/69 · 1969/70 · 1970/71 · 1971/72 · 1972/73 · 1973/74 · 1974/75 · 1975/76 · 1976/77 · 1977/78 · 1978/79 · 1979/80 · 1980/81 · 1981/82 · 1982/83 · 1983/84 · 1984/85 · 1985/86 · 1986/87 · 1987/88 · 1988/89 · 1989/90 · 1990/91 · 1991/92 · 1992/93 · 1993/94 · 1994/95 · 1995/96 · 1996/97 · 1997/98 · 1998/99 · 1999/00 · 2000/01 · 2001/02 · 2002/03 · 2003/04 · 2004/05 · 2005/06 · 2006/07 · 2007/08 · 2008/09 · 2009/10 · 2010/11 · 2011/12 · 2012/13 · 2013/14 · 2014/15 · 2015/16 · 2016/17 · 2017/18 · 2018/19 · 2019/20 |
Bronnen, noten en/of referenties
|