Tercera División
De Tercera División is de vierde voetbaldivisie van Spanje. Jaarlijks wordt een competitie, verdeeld over 18 groepen, afgewerkt tussen 20 of 21 teams. Vervolgens worden play-offs gespeeld voor promotie naar de Segunda División B. Voor deze play-offs classificeren zich de nummers 1 t/m 4 van elke groep. De nummers 18 t/m 20 dalen af naar de Preferente. De achttien groepen zijn ingedeeld naar regio. Tot 1977 was de competitie het derde niveau in Spanje.
Tercera División Grupo 1 – seizoen 2019/20 |
---|
Alondras CF · CD Areintero · Arosa SC· CSD Arzúa · CD As Pontes · CD Barco · Bergantiños FC · Rápido Bouzas · CD Choco · SD Compostela · Deportivo La Coruña B · CD Estradense · Ourense CF · UD Ourense · UD Paiosaco-Hierros · Polvorín FC · CD Pontellas · Silva SD · UD Somozas · RC Vilalbés · |
Tercera División Grupo 2 – seizoen 2010/2011 |
---|
Caudal Deportivo · UC Ceares · CD Colunga · Condal CF · CD Covadonga · UD Gijón Industrial · CD Lealtad · SD Lenense · L'Entregu CF · UD Llanera · CD Llanes · CD Mosconia · SD Navarro CF · CD Praviano · Real Avilés · EI San Martín · Club Siero · CD Tuilla · Urraca CF · CD Vallobín · |
Tercera División Grupo 3 – seizoen 2019/20 |
---|
SD Atlético Albericia · CD Barquereño · SD Barreda Balompié · CD Bezana · UC Cartes · CD Cayón · UM Escobedo · RS Gimnástica de Torrelavega · CD Guarnizo · CD Laredo · Racing Santander B · CF Ribamontán al Mar · UD Sámano · Selaya FC · CD Siete Villas · Solares SD · SD Textil Escudo · SD Torina · CD Tropezón · SRD Vimenor CF |
Tercera División Grupo 4 – seizoen 2019/2020 |
---|
CD Ariznabarra · SD Balmaseda FC · CD Baskonia · SD Beasain · SD Deusto · SCD Durango · Gernika Club · Pasaia Kirol Elkartea · CD Lagun Onak · Club Portugalete · Real Sociedad C · CD San Ignacio · CD Santurtzi · Santutxu FC · Sestao River Club · Sodupe UC · JD Somorrostro · Tolosa CF · Urduliz FT · CD Vitoria |
Tercera División Grupo 5 – seizoen 2019/2020 |
---|
CD Banyoles · UE Castelldefels · Cerdanyola del Vallès FC · Europa · UE Figueres · EC Granollers · UA Horta · CE L'Hospitalet · CF Igualada · CE Manresea · CF Peralada · Pobla de Mafumet CF · CF Reus Deportiu CP San Cristóbal UE Sant Andreu · Santfeliuenc FC · UE Sants · Terrassa FC · FC Vilafranca · UE Vilassar de Mar |
Tercera División Grupo 6 – seizoen 2019/20 |
---|
CD Acero · CD Alcoyano · UD Alzira · Atlético Saguntino · Atzeneta UE · UD Benigànim · RC Catarroja · Crevillente · Elche CF B · CD Eldense · Hércules CF B · CF Intercity · Jove Español · Novelda CF · CD Olímpic de Xàtiva · Paterna CF · CD Roda · Silla CF · Vilamarxant CF · Villarreal C |
Tercera División Grupo 7 – seizoen 2019/20 |
---|
RSD Alcalá · Alcobendas · AD Alcorcón B · Atlético de Pinto · RCD Carabanchel · CD El Álamo · Flat Earth FC · CD Leganés B · ED Moratalaz · CD Móstoles · CDA Navalcarnero · AD Parla · Pozuelo · Rayo Vallecano B · San Fernando · DAV Santa Ana · AD Torrejón CF · CF Trival Valderas · Unión Adarve · Villaverde |
Tercera División Grupo 8 – seizoen 2019/20 |
---|
SD Almazán · Arandina CF · Atlético Astorga CF · Atlético Tordesillas · CD Becerril de Campos · CA Bembibre · CD Bupolsa · Burgos CF · CD Burgos · CF Cristo Atlético · Cultural Leonesa B · Gimnástica Segoviana CF · La Beñeza FC · CD La Granja · CD La Virgin del Camino · CD Mirandés B · Numancia B · Real Ávila CF · UD Salamanca B · UD Santa Marta · Zamora CF |
Tercera División Grupo 9 – seizoen 2019/20 |
---|
Alhaurín de la Torre CF · Almería B · Antequera CF · Atlético Malagueño · Atlético Mancha Real · Atlético Porcuna · UD Ciudad de Torredonjimeno · CD El Ejido · El Palo FC · CD Huétor Tájar · CD Huétor Vega · Linares Deportivo · Loja CD · UD Maracena · Melilla CD · CF Motril · Polideportivo Almería · Real Jaén · CD Torreperogil · Vélez CF |
Tercera División Grupo 10 – seizoen 2019/20 |
---|
CA Antoniano · Arcos CF · AD Ceuta FC · CD Ciudad de Lucena · Conil CF · Córdoba CF B · Coria CF · Écija Balompié · CD Gerena · UB Lebrijana · UD Los Barrios · CD Pozoblanco · Real Betis B · CD Rota · CD AD San Fermín · CD San Roque · Sevilla FC C · CD Utrera · Xerez CD · Xerez Deportivo FC · |
Tercera División Grupo 11 – seizoen 2019/20 |
---|
UE Alcudia · CE Andratx · CD Binissalem · UD Collerense · CD Constancia · CE Esporles · CD Ibiza Islas Pitiusas · CE Felanitx · CD Ferriolense · SD Formentera · CD Llosetense · Mallorca B · CD Manacor · CF Platges de Calvià · UD Poblense · SD Portmany · CF San Rafael · Club Santa Catalina Atlético · CD Santanyí · CF Sóller · |
Tercera División Grupo 12 – seizoen 2019/20 |
---|
CD Atlético Paso · Club Atlético Tacoronte · Güímar · CD Buzanada · UD Gran Tarajal ST · Ibarra · La Cuedra · UID Lanzarote · CD Marino · CD Mensajero · CF Panadería Pulido · UD San Fernando · UD Tamaraceite · CD Santa Úrsula · Tenerife B · SD Tenisca · Unión Viera CF · CD Vera · UD Villa de Santa Brígida |
Tercera División Grupo 13 – seizoen 2019/20 |
---|
Águilas FC · Atlético Pulpileño · FC Cartagena-La Unión B · Cartagena FC · EDMF Churra · CAP Ciudad de Murcia · Cartagena FC · El Palmar · Huércal Overa CF · Lorca Deportiva CF · Los Garres CF · Mar Menor CF · Mazarrón FC · CD Minera · SFC Minerva · Muleño CF · Real Murcia B · UCAM Murcia CF B · Club Olímpico de Totana · CD Plus Ultra |
Tercera División Grupo 14 – seizoen 2019/20 |
---|
Aceuchal CF · Arroyo CP · CD Azuaga · CP Cacereño · CD Calamonte · CD Coria · Diocesano CF · Extremadura UD B· UD Fuente de Cantos · Jerez CF · AD Llerenense · CD Miajadas · UD Montijo · Moralo CP · CP Olivenza · UP Plasencia · CF Trujillo · CP Valdivia · Valverdeño · CF Villanovense |
Tercera División Grupo 15 – seizoen 2019/20 |
---|
CF Ardoi FE · CD Baztán · CD Beti Onak · UCD Burladés · Beti Kozkor KE · CA Cirbonero · CD Corellano · CD Cortes · CD Fontellas · CD Huarte · CD Lourdes · CD Murchante · UD Mutilvera · CD Pamplona · CD Peña Azagresa · Peña Sport FC · AD San Juan · CD Subiza · UDC Txantrea · CD Valle Egüés · |
Tercera División Grupo 16 – seizoen 2019/20 |
---|
Alberite · CD Alfaro · Anguiano · Arnedo · CD Berceo · CD Calahorra B · Calasancio · Casalarreina CF · Comillas CF · CD FC La Calzada · SD Logroñés · UD Logroñés B · Náxara CD · SD Oyonesa · CD Pradejón · CA River Ebro · CD Varea · CA Vianés · CD Villegas · Yagüe CF |
Tercera División Grupo 17 – seizoen 2019/20 |
---|
AD Almudévar · UD Barbastro · CD Belchite 97 · CD Binéfar · SD Borja · CD Brea · CF Calamocha · CD Cuarte · UD Fraga · CF Illueca · CA Monzón · CD Robres · AD San Juan de Mozarrifar · CD Sariñena · CDJ Tamarite · SD Tarazona · CD Teruel · Utebo FC · CD Valdefierro · Villanueva CF · Zaragoza B |
Tercera División Grupo 18 – seizoen 2019/20 |
---|
Albacete B · Almagro CF · UD Almansa · Atlético Ibañés · CD Azuqueca Calvo Sotelo · UB Conquense · CD Guadalajara · CD Illescas · La Roda CF · CF La Solana · CD Madridejos CD Manchego · CD Pedroñeras · CD Quintanar del Rey · Socuéllamos · CD Tarancón · CD Toledo · CD Torrijos · Villacañas CF |
Tercera División
| ||||
Land | ||||
Bond | RFEF | |||
Opgericht | 1928 | |||
Systeem | Spaanse voetbal competitie | |||
Promotie naar | Segunda División B | |||
Degradatie naar | Spaans amateurvoetbal | |||
Aantal teams | 18 groep 20/21 clubs | |||
Website | www.proliga.futbol | |||
|