OFC Champions League 2013/14
De OFC Champions League 2013/14 (kortweg O-League genoemd) was de dertiende editie van dit voetbaltoernooi (inclusief de vijf edities van de OFC Club Championship) dat door de Oceanische voetbalbond OFC wordt georganiseerd. Het toernooi ving aan op 15 oktober 2013 met de eerste wedstrijden in de voorronde en eindigde met de 2e finale wedstrijd op 18 mei 2014.
OFC Champions League 2013/14
| ||||
Toernooi-informatie | ||||
Gastland | ||||
Datum | 15 oktober 2013 – 18 mei 2014 | |||
Teams | (van 1 confederatie) | |||
Winnaar | ||||
Toernooistatistieken | ||||
Wedstrijden | 29 | |||
Doelpunten | 110 (3,79 per wedstrijd) | |||
Topscorer(s) | (beide 6 doelpunten) | |||
Beste speler | ||||
|
Aan het toernooi namen vijftien clubs uit elf lidstaten van de OFC deel. Net als de voorgaande edities sinds 2005 namen uit Nieuw-Zeeland twee clubs deel, en deze editie voor het eerst ook twee teams uit Fiji, Tahiti en Vanuatu.
De titelhouder, de Nieuw-Zeelandse club Auckland City FC, prolongeerde de titel door in de finale Amicale FC over twee wedstrijden (1-1, 2-1) te verslaan. Het won daarmee de vierde opeenvolgende titel en de zese in totaal (inclusief de in 2006 gewonnen editie van de OFC Club Championship). Tevens is Auckland City als titelhouder de OFC vertegenwoordiger op het Wereldkampioenschap voetbal voor clubs in december 2014 in Marokko.
Beide finalisten zijn tevens deelnemers aan de eerste editie van de OFC President's Cup, waarnaast de beide OFC-clubs ook twee vertegenwoordigers van de AFC en twee andere gastteams deelnemen. Dit toernooi staat van 17 tot 23 november 2014 op de kalender.[1][2]
Kalender
Fase | Data | |
---|---|---|
Voorronde | Speeldag 1 | 15 oktober 2013 |
Speeldag 2 | 17 oktober 2013 | |
Speeldag 3 | 19 oktober 2013 | |
Groepsfase (Gastland: Fiji) | Speeldag 1 | 7-9 april 2014 |
Speeldag 2 | 10-12 april 2014 | |
Speeldag 3 | 13-14 april 2014 | |
Halve finales | Heenwedstrijd | 26 en 27 april 2014 |
Terugwedstrijd | 3 mei 2014 | |
Finale | Heenwedstrijd | 10 mei 2014 |
Terugwedstrijd | 18 mei 2014 |
Voorronde
In de voorronde speelden vier teams in Pago Pago, Amerikaans-Samoa tegen elkaar in een halve competitie, de winnaar plaatste zich voor de groepsfase.[3][4]
Team | AW | W | G | V | DV | DT | DS | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 3 | 0 | 0 | 12 | 3 | +9 | 9 | |
3 | 2 | 0 | 1 | 14 | 4 | +10 | 6 | |
2 * | 0 | 2 | 0 | 2 | 7 | −4 | 0 | |
2 * | 0 | 0 | 2 | 2 | 16 | −14 | 0 |
- * De wedstrijd tussen Lotoha'apai United en Pago Youth werd niet gespeeld.
Groepsfase
De groepsfase werd in april 2014 in zijn geheel in Fiji gespeeld in de plaatsen Ba, Lautoka en Nadi. Er werd gespeeld in drie groepen van vier team waarbij de voetbalbonden van Fiji, Nieuw-Zeeland, Tahiti en Vanuatu met twee teams deelnemen. Clubs uit hetzelfde land konden niet in dezelfde groep worden geloot. De drie groepswinnaars plus de beste nummer-2 plaatsten zich voor de halve finale.
Groep A
Team | AW | W | G | V | DV | DT | DS | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 3 | 0 | 0 | 13 | 2 | +11 | 9 | |
3 | 1 | 1 | 1 | 10 | 3 | +7 | 4 | |
3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 4 | 0 | 4 | |
3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 18 | −18 | 0 |
| ||||
9 april 2014 13:00 |
0 - 2 | Churchill Park, Lautoka Scheidsrechter: Nawen Hopken | ||
Verslag | French Totori |
| ||||
9 april 2014 16:00 |
1 - 2 | Churchill Park, Lautoka Scheidsrechter: Salesh Chand | ||
Naka |
Verslag | Vahirua Tepa |
| ||||
12 april 2014 13:00 |
8 - 0 | Churchill Park, Lautoka Scheidsrechter: Bertrand Billon | ||
N. Bennett Vahirua Li Fung Kuee Dallera |
Verslag |
| ||||
12 april 2014 16:00 |
1 - 1 | Churchill Park, Lautoka Scheidsrechter: Salesh Chand | ||
Seda |
Verslag | Naka |
| ||||
15 april 2014 13:00 |
0 - 8 | Churchill Park, Lautoka Scheidsrechter: Ravitesh Behari | ||
Verslag | Naka Lea'alafa Ifunaoa Donga Feni |
| ||||
15 april 2014 16:00 |
3 - 1 | Churchill Park, Lautoka Scheidsrechter: Bertrand Billon | ||
Li Fung Kuee N. Bennett Tepa |
Verslag | Stevens |
Groep B
Team | AW | W | G | V | DV | DT | DS | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 3 | 0 | 0 | 8 | 0 | +8 | 9 | |
3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 1 | +5 | 6 | |
3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 4 | +1 | 3 | |
3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 14 | −14 | 0 |
| ||||
8 April 2014 13:00 |
1 – 0 | Churchill Park, Lautoka Scheidsrechter: Gerald Oiaka | ||
Sakama |
Verslag |
| ||||
8 April 2014 16:00 |
3 – 0 | Churchill Park, Lautoka Scheidsrechter: Bertrand Billon | ||
Moreira Kim Tade |
Verslag |
| ||||
11 April 2014 13:00 |
0 – 3 | Churchill Park, Lautoka Scheidsrechter: Nawen Hopken | ||
Verslag | Kim Tade Moreira |
| ||||
11 April 2014 16:00 |
0 – 6 | Churchill Park, Lautoka Scheidsrechter: Norbert Hauata | ||
Verslag | Đorđević Vasilić Tangis |
| ||||
14 April 2014 13:00 |
0 – 5 | Churchill Park, Lautoka Scheidsrechter: Matt Conger | ||
Verslag | A. Tehau T. Tehau Chong Hue Tetauira Vero |
| ||||
14 April 2014 16:00 |
1 – 0 | Churchill Park, Lautoka Scheidsrechter: Norbert Hauata | ||
Fred |
Verslag |
Groep C
Team | AW | W | G | V | DV | DT | DS | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 1 | +6 | 7 | |
3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 5 | 0 | 4 | |
3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 8 | −4 | 3 | |
3 | 0 | 2 | 1 | 4 | 6 | −2 | 2 |
| ||||
7 April 2014 13:00 |
3 – 1 | Govind Park, Ba Scheidsrechter: Matt Conger | ||
Damalip Nawo Mansale |
Verslag | Tanito |
| ||||
7 April 2014 16:00 |
0 – 2 | Govind Park, Ba Scheidsrechter: Norbert Hauata | ||
Verslag | Vakatalesau Zahid |
| ||||
10 April 2014 13:00 |
4 – 0 | Govind Park, Ba Scheidsrechter: Matt Conger | ||
Dunadamu Rao Nakama |
Verslag |
| ||||
10 April 2014 16:00 |
2 – 2 | Govind Park, Ba Scheidsrechter: Gerald Oiaka | ||
Dabingyaba Muri |
Verslag | Kaï Wajoka |
| ||||
13 April 2014 13:00 |
1 – 3 | Govind Park, Ba Scheidsrechter: Gerald Oiaka | ||
Kalo |
Verslag | Nicholls Kaï Gnipate |
| ||||
13 April 2014 16:00 |
1 – 1 | Govind Park, Ba Scheidsrechter: Nawen Hopken | ||
Suwamy |
Verslag | Tanito |
Klassement tweede plaatsen
Team | AW | W | G | V | DV | DT | DS | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 1 | +5 | 6 | |
3 | 1 | 1 | 1 | 10 | 3 | +7 | 4 | |
3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 5 | 0 | 4 |
Halve finale
De halve finale werd gespeeld middels een thuis- en uitwedstrijd.
1e wedstrijd
| ||||
26 april 2014 14:00 UTC+12 |
Auckland City FC |
3 – 0 | Kiwitea Street, Auckland Scheidsrechter: Bruce George | |
Tade Moreira |
Verslag |
| ||||
27 april 2014 13:00 UTC+12 |
Ba FA |
1 – 2 | Govind Park, Ba Scheidsrechter: Kader Zitouni | |
Suwamy |
Verslag | Fred Tangis |
2e wedstrijd
| ||||
3 mei 2014 14:30 UTC+11 |
Amicale FC |
0 – 0 | Korman Stadium, Port Vila Scheidsrechter: George Time | |
Verslag |
Amicale FC wint met 2-1 over 2 wedstrijden en plaatst zich voor de finale.
| ||||
3 mei 2014 20:45 UTC−10 |
AS Pirae |
2 – 1 | Stade Pater Te Hono Nui, Pirae Scheidsrechter: Isidore Assiene-Ambassa | |
Tepa N. Bennett |
Verslag | Moreira |
Auckland City FC wint met 4-2 over 2 wedstrijden en plaatst zich voor de finale.
Finale
Op 30 april 2014 vond in Auckland, Nieuw-Zeeland de loting plaats wie thuis mocht spelen in de finale[5]
1e wedstrijd
| ||||
10 mei 2014 14:00 UTC+11 |
Amicale FC |
1 - 1 | Korman Stadium, Port Vila Scheidsrechter: Kader Zitouni | |
Fred |
Verslag | Tade |
2e wedstrijd
| ||||
18 mei 2014 14:00 UTC+12 |
Auckland City FC |
2 - 1 | Kiwitea Street, Auckland Scheidsrechter: Norbert Hauata | |
de Vries Tade |
Verslag | Tangis |
Auckland City FC wint met 3-2 over 2 wedstrijden.
OFC Champions League |
---|
OFC Club Championship: 1987 · 1999 · 2001 · 2005 · 2006 |
Bronnen, noten en/of referenties
|