Lijst van olympische medaillewinnaars rodelen
Rodelen is een van de sporten die op de Olympische Winterspelen worden beoefend. Deze pagina geeft de lijst van olympische medaillewinnaars in deze sport.
Mannen enkel
Editie | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
1964 | Thomas Köhler | Klaus-Michael Bonsack | Hans Plenk | |||
1968 | Manfred Schmid | Thomas Köhler | Klaus-Michael Bonsack | |||
1972 | Wolfgang Scheidel | Harald Ehrig | Wolfram Fiedler | |||
1976 | Dettlef Günther | Josef Fendt | Hans Rinn | |||
1980 | Bernhard Glass | Paul Hildgartner | Anton Winkler | |||
1984 | Paul Hildgartner | Sergej Danilin | Valeri Doedin | |||
1988 | Jens Müller | Georg Hackl | Joeri Khartsjenko | |||
1992 | Georg Hackl | Markus Prock | Markus Schmidt | |||
1994 | Georg Hackl | Markus Prock | Armin Zöggeler | |||
1998 | Georg Hackl | Armin Zöggeler | Jens Müller | |||
2002 | Armin Zöggeler | Georg Hackl | Markus Prock | |||
2006 | Armin Zöggeler | Albert Demtsjenko | Mārtiņš Rubenis | |||
2010 | Felix Loch | David Möller | Armin Zöggeler | |||
2014 | Felix Loch | Albert Demtsjenko | Armin Zöggeler | |||
2018 | David Gleirscher | Chris Mazdzer | Johannes Ludwig | |||
Land | |||
---|---|---|---|
5 | 2 | 2 | |
4 | 2 | 3 | |
3 | 2 | 3 | |
2 | 2 | 2 | |
1 | 1 | 1 | |
0 | 2 | 1 | |
0 | 1 | 2 | |
0 | 2 | 0 | |
0 | 1 | 0 | |
0 | 0 | 1 | |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
3-2-0 2-1-3 2-0-0 1-1-0 1-1-0 1-0-1 |
0-2-1 0-2-0 0-1-1 |
- Georg Hackl,
Olympisch kampioen 1992, 1994 en 1998 - Armin Zöggeler,
Olympisch kampioen 2002 en 2006,
zes medailles 1994-2014 - Felix Loch,
Olympisch kampioen 2010 en 2014
Vrouwen enkel
Editie | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
1964 | Ortrun Enderlein | Ilse Geisler | Helene Thurner | |||
1968 | Erica Lechner | Christa Schmuck | Angelika Dünhaupt | |||
1972 | Anna-Maria Müller | Ute Rührold | Margit Schumann | |||
1976 | Margit Schumann | Ute Rührold | Elisabeth Demleitner | |||
1980 | Vera Sosoelja | Melitta Sollmann | Ingrida Amantova | |||
1984 | Steffi Martin | Bettina Schmidt | Ute Weiß | |||
1988 | Steffi Walter-Martin | Ute Oberhoffner-Weiß | Cerstin Schmidt | |||
1992 | Doris Neuner | Angelika Neuner | Susi Erdmann | |||
1994 | Gerda Weissensteiner | Susi Erdmann | Andrea Tagwerker | |||
1998 | Silke Kraushaar | Barbara Niedernhuber | Angelika Neuner | |||
2002 | Sylke Otto | Barbara Niedernhuber | Silke Kraushaar | |||
2006 | Sylke Otto | Silke Kraushaar | Tatjana Hüfner | |||
2010 | Tatjana Hüfner | Nina Reithmayer | Natalie Geisenberger | |||
2014 | Natalie Geisenberger | Tatjana Hüfner | Erin Hamlin | |||
2018 | Natalie Geisenberger | Dajana Eitberger | Alex Gough | |||
Land | |||
---|---|---|---|
6 | 6 | 4 | |
4 | 5 | 3 | |
2 | 0 | 0 | |
1 | 2 | 3 | |
1 | 1 | 0 | |
1 | 0 | 1 | |
0 | 1 | 2 | |
0 | 0 | 1 | |
0 | 0 | 1 | |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-1 2-0-0 2-0-0 1-1-1 1-1-1 1-0-1 |
0-2-0 0-2-0 0-1-1 0-1-1 0-1-1 |
Dubbel open
Land | |||
---|---|---|---|
5 | 2 | 3 | |
5 | 1 | 2 | |
3 | 4 | 2 | |
2 | 2 | 3 | |
1 | 1 | 2 | |
0 | 2 | 2 | |
0 | 1 | 1 | |
0 | 1 | 0 | |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-1-1 2-1-1 2-1-0 2-1-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 2-0-0 1-0-1 1-0-1 1-0-1 1-0-1 1-0-1 |
0-1-1 0-1-1 0-1-1 0-1-1 0-1-1 0-1-1 0-1-1 |
Landenteam
Editie | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
2014 | Natalie Geisenberger Felix Loch Tobias Wendl Tobias Arlt |
Tatjana Ivanova Albert Demtsjenko Alexander Denisjev Vladislav Antonov |
Elīza Tīruma Mārtiņš Rubenis Andris Šics Juris Šics | |||
2018 | Natalie Geisenberger Johannes Ludwig Tobias Wendl Tobias Arlt |
Alex Gough Samuel Edney Justin Snith Tristan Walker |
Madeleine Egle David Gleirscher Peter Penz Georg Fischler | |||
Land | |||
---|---|---|---|
2 | 0 | 0 | |
0 | 1 | 0 | |
0 | 1 | 0 | |
0 | 0 | 1 | |
0 | 0 | 1 | |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 2-0-0 2-0-0 |
Clean sweeps
In onderstaand overzicht staan alle onderdelen waarop een land het volledige podium in beslag nam.
Spelen | Onderdeel | NOC | |||
---|---|---|---|---|---|
1964 | Enkel (m) | Thomas Köhler | Klaus-Michael Bonsack | Hans Plenk | |
1972 | Enkel (m) | Wolfgang Scheidel | Harald Ehrig | Wolfram Fiedler | |
Enkel (v) | Anna-Maria Müller | Ute Rührold | Margit Schumann | ||
1984 | Enkel (v) | Steffi Martin | Bettina Schmidt | Ute Weiß | |
1988 | Enkel (v) | Steffi Walter-Martin | Ute Oberhoffner-Weiß | Cerstin Schmidt | |
2002 | Enkel (v) | Sylke Otto | Barbara Niedernhuber | Silke Kraushaar | |
2006 | Enkel (v) | Sylke Otto | Silke Kraushaar | Tatjana Hüfner | |
Bronnen, noten en/of referenties |
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.