Hopman Cup 2009
De Hopman Cup 2009 werd gehouden van 3 tot en met 9 januari 2009 op de hardcourtbanen van het Burswood Entertainment Complex in de Australische stad Perth. Het was de eenentwintigste editie van het tennistoernooi tussen landen. Dit toernooi is een zogeheten mixed-toernooi, waaraan mannen en vrouwen meedoen. Slowakije won het toernooi voor de derde keer.
Hopman Cup 2009
| |||||||
Officiële naam | Hopman Cup | ||||||
Editie | 2009 (21e editie) | ||||||
Stad, land | Perth, Australië | ||||||
Locatie | Burswood Dome | ||||||
Datum | 3–9 januari | ||||||
Auspiciën | ITF | ||||||
Deelnemers | 8 landenteams | ||||||
Ondergrond | hardcourt, binnen | ||||||
Winnend team | Dominika Cibulková Dominik Hrbatý | ||||||
Toernooidirecteur | Paul McNamee | ||||||
| |||||||
|
Deelnemers (plaats op de ranglijst)
1. | Meghann Shaughnessy (837) en James Blake (10) | 5. | Flavia Pennetta (13) en Simone Bolelli (41) | |||
2. | Dinara Safina(3) en Marat Safin (29) | 6. | Sabine Lisicki (58) en Nicolas Kiefer (38) | |||
3. | Alizé Cornet (16) en Gilles Simon (7) | 7. | Dominika Cibulková (19) en Dominik Hrbatý (250) | |||
4. | Casey Dellacqua (53) en Lleyton Hewitt (67) | 8. | Hsieh Su-wei (80) en Lu Yen-hsun (64) |
Groepsfase
Groep A
Pos. | Land | W | V | Wedstr. | Sets |
---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | 0 | 8 – 1 | 12 – 3 | |
2. | 2 | 1 | 4 – 5 | 10 – 10 | |
3. | 1 | 2 | 3 – 6 | 9 – 14 | |
4. | 0 | 3 | 3 – 6 | 8 – 12 |
Wedstrijden
- | 1 - 2 | ||
---|---|---|---|
Casey Dellacqua | - | Sabine Lisicki | 6-4, 2-6, 5-7 |
Lleyton Hewitt | - | Nicolas Kiefer | 6-76, 6-3, 6-2 |
Casey Dellacqua/Lleyton Hewitt | - | Sabine Lisicki/ Nicolas Kiefer | 7-62, 3-6, [5-10] |
- | 0 - 3 | ||
---|---|---|---|
Meghann Shaughnessy | - | Dominika Cibulková | 2-6, 2-6 |
James Blake | - | Dominik Hrbatý | 3-6, 6-4, 6-71 |
Meghann Shaughnessy/James Blake | - | Dominika Cibulková/ Dominik Hrbatý | 4-6, 6-75 |
- | 1 - 2 | ||
---|---|---|---|
Casey Dellacqua | - | Dominika Cibulková | 5-7, 2-6 |
Lleyton Hewitt | - | Dominik Hrbatý | 7-62, 6-71, 6-4 |
Casey Dellacqua/Lleyton Hewitt | - | Dominika Cibulková/ Dominik Hrbatý | 7-65, 3-6, [4-10] |
- | 1 - 2 | ||
---|---|---|---|
Meghann Shaughnessy | - | Sabine Lisicki | 6-4, 0-6, 4-6 |
James Blake | - | Nicolas Kiefer | 7-64, 6-78, 6-4 |
Meghann Shaughnessy/James Blake | - | Sabine Lisicki/ Nicolas Kiefer | 3-6, 6-3, [4-10] |
- | 2 - 1 | ||
---|---|---|---|
Jelena Janković | - | Casey Dellacqua | 3-6, 4-6 |
James Blake | - | Lleyton Hewitt | 6-2, 6-2 |
Meghann Shaughnessy/James Blake | - | Casey Dellacqua/Lleyton Hewitt | 6-3, 5-7, [10-6] |
- | 0 - 3 | ||
---|---|---|---|
Sabine Lisicki | - | Dominika Cibulková | 6-74, 4-6 |
Nicolas Kiefer | - | Dominik Hrbatý | 3-1, opgave Kiefer |
Sabine Lisicki/ Nicolas Kiefer | - | Dominika Cibulková/ Dominik Hrbatý | w.o. |
Groep B
Pos. | Land | W | V | Wedstr. | Sets |
---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | 0 | 6 – 3 | 14 – 7 | |
2. | 2 | 1 | 6 – 3 | 12 – 7 | |
3. | 1 | 2 | 5 – 4 | 10 – 8 | |
4. | 0 | 3 | 1 – 8 | 3 – 7 |
Wedstrijden
- | 3 - 0 | ||
---|---|---|---|
Alizé Cornet | - | Su-Wei Hsieh | 6-4, 6-4 |
Gilles Simon | - | Yen-Hsun Lu | 6-3, 7-66 |
Alizé Cornet/Gilles Simon | - | Su-Wei Hsieh/Yen-Hsun Lu | 6-4, 7-69 |
- | 2 - 1 | ||
---|---|---|---|
Dinara Safina | - | Flavia Pennetta | 7-5, 6-3 |
Marat Safin | - | Simone Bolelli | 7-65, 6-4 |
Dinara Safina/Marat Safin | - | Flavia Pennetta/Simone Bolelli | 7-5, 4-6, [2-10] |
- | 1 - 2 | ||
---|---|---|---|
Alizé Cornet | - | Flavia Pennetta | 7-5, 6-2 |
Gilles Simon | - | Simone Bolelli | 3-6, 3-6 |
Alizé Cornet/Gilles Simon | - | Flavia Pennetta/Simone Bolelli | 4-6, 6-72 |
- | 2 - 1 | ||
---|---|---|---|
Dinara Safina | - | Su-Wei Hsieh | 4-6, 6-2, 7-5 |
Marat Safin | - | Yen-Hsun Lu | 7-66, 7-5 |
Dinara Safina/Marat Safin | - | Su-Wei Hsieh/Yen-Hsun Lu | 6-4, 3-6 [8-10] |
- | 2 - 1 | ||
---|---|---|---|
Dinara Safina | - | Alizé Cornet | 6-3, 6-2 |
Marat Safin | - | Gilles Simon | 6-75, 3-6 |
Dinara Safina/Marat Safin | - | Alizé Cornet/Gilles Simon | 6-4, 6-3 |
- | 3 - 0 | ||
---|---|---|---|
Flavia Pennetta | - | Su-Wei Hsieh | 7-5, 6-3 |
Simone Bolelli | - | Yen-Hsun Lu | w.o. |
Flavia Pennetta/Simone Bolelli | - | Su-Wei Hsieh/Yen-Hsun Lu | w.o. |
Finale
- | 2 - 0 | ||
---|---|---|---|
Dominika Cibulková | - | Dinara Safina | 6-74, 6-1, 6-4 |
Dominik Hrbatý | - | Marat Safin | 6-75, 7-5, 7-64 |
Dominika Cibulková/ Dominik Hrbatý | - | Dinara Safina/Marat Safin | niet gespeeld |
Externe links
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.