Euro Hockey League 2013/2014
De Euro Hockey League 2013/2014 was het zevende seizoen van de Euro Hockey League.
Opzet
Net als in voorgaande jaren zullen in de eerste ronde 24 teams in acht groepen van drie tegenover elkaar staan. De nummers één en twee gaan door naar de tweede ronde. Daarvoor wordt een groepswinnaar gekoppeld aan een nummer 2. Vervolgens zijn er kwartfinales, halve finales en de finale. Het grote verschil met voorgaande jaren is dat de knock-outfase in zijn geheel in het paasweekend zal worden afgewerkt, waarbij de finale op 21 april 2014 (Tweede Paasdag) gespeeld gaat worden. Dit heeft te maken met WK hockey 2014 mannen en vrouwen dat in Den Haag plaatsvindt.
Data
De finale wordt gespeeld op Sportpark Aalsterweg in Eindhoven, de thuisbasis van Oranje Zwart.
Poulefase
Deelnemers
De landen mochten afhankelijk van hun positie op de in juni 2013 gepubliceerde ranglijst van de EHL drie, twee of één ploeg laten deelnemen aan de Euro Hockey League, hieronder een overzicht van de deelnemende ploegen.
Land | Deelnemende ploegen |
---|---|
3 teams | |
1. | HC Rotterdam, MHC Oranje Zwart, SV Kampong |
2. | Rot-Weiss Köln, Uhlenhorst Mülheim, Harvestehuder THC |
3. | Waterloo Ducks, RC Bruxelles, KHC Dragons |
4. | Beeston HC, Surbiton HC, Reading HC |
2 teams | |
5. | Real Club de Polo, Club de Campo |
6. | HC Dinamo Kazan, Dinamo Elektrostal |
7. | WKS Grunwald Poznań, AZS Politechnika Poznanska |
8. | St Germain HC, Lille MHC |
1 team | |
9. | Kelburne HC |
10. | SV Arminen |
11. | Stroitel Brest |
12. | Cardiff & Met |
Ronde 1 (poulefase)
Groep A
Team | Gespeeld | W | G | V | DV | DT | DS | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 2 | 0 | 0 | 8 | 2 | +6 | 10 | |
2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 4 | 0 | 5 | |
2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 7 | -6 | 0 |
25 oktober 2013 17:00 UTC+2 | |||
HC Rotterdam | 4:1 (1:1) | Lille MHC | Lille Scheidsrechters: |
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
26 oktober 2013 14:30 UTC+2 | |||
HC Rotterdam | 4:1 (1:0) | Reading HC | Lille Scheidsrechters: |
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
27 oktober 2013 17:00 UTC+2 | |||
Reading HC | 3:0 (1:0) | Lille MHC | Lille Scheidsrechters: |
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
Groep B
Team | Gespeeld | W | G | V | DV | DT | DS | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 2 | 0 | 0 | 18 | 2 | +16 | 10 | |
2 | 1 | 0 | 1 | 7 | 5 | +2 | 6 | |
2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 19 | -18 | 0 |
25 oktober 2013 12:00 UTC+2 | |||
Rot-Weiss Köln | 5:1 (3:0) | Stroitel Brest | Lille Scheidsrechters: |
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
26 oktober 2013 12:00 UTC+2 | |||
SV Kampong | 14:0 (6:0) | Stroitel Brest | Lille Scheidsrechters: |
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
27 oktober 2013 12:00 UTC+2 | |||
Rot-Weiss Köln | 2:4 (0:2) | SV Kampong | Lille Scheidsrechters: |
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
Groep C
Team | Gespeeld | W | G | V | DV | DT | DS | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 2 | +4 | 10 | |
2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 3 | +1 | 6 | |
2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 6 | -5 | 1 |
25 oktober 2013 09:30 UTC+2 | |||
Waterloo Ducks | 3:1 (0:1) | AZS Politechnika Poznanska | Lille Scheidsrechters: |
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
26 oktober 2013 09:30 UTC+2 | |||
Uhlenhorst Mülheim | 3:0 (1:0) | AZS Politechnika Poznanska | Lille Scheidsrechters: |
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
27 oktober 2013 09:30 UTC+2 | |||
Waterloo Ducks | 3:1 (1:0) | Uhlenhorst Mülheim | Lille Scheidsrechters: |
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
Groep D
Team | Gespeeld | W | G | V | DV | DT | DS | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 2 | 0 | 0 | 12 | 3 | +9 | 10 | |
2 | 1 | 0 | 1 | 5 | 4 | +1 | 6 | |
2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 12 | -10 | 1 |
11 oktober 2013 12:00 UTC+2 | |||
Beeston HC | 3:1 (2:0) | Cardiff & Met | Barcelona Scheidsrechters: |
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
12 oktober 2013 09:30 UTC+2 | |||
Harvestehuder THC | 9:1 (3:1) | Cardiff & Met | Barcelona Scheidsrechters: |
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
13 oktober 2012 09:30 UTC+2 | |||
Beeston HC | 2:3 (2:3) | Harvestehuder THC | Barcelona Scheidsrechters: |
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
Groep E
Team | Gespeeld | W | G | V | DV | DT | DS | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 1 | +5 | 10 | |
2 | 1 | 0 | 1 | 5 | 3 | +2 | 5 | |
2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 8 | –7 | 1 |
11 oktober 2013 09:30 UTC+2 | |||
Surbiton HC | 5:0 (1:0) | SV Arminen | Barcelona Scheidsrechters: |
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
12 oktober 2013 12:00 UTC+2 | |||
Real Club de Polo | 3:1 (2:1) | SV Arminen | Barcelona Scheidsrechters: |
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
13 oktober 2013 12:00 UTC+2 | |||
Real Club de Polo | 3:0 (2:0) | Surbiton HC | Barcelona Scheidsrechters: |
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
Groep F
Team | Gespeeld | W | G | V | DV | DT | DS | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 2 | +1 | 7 | |
2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 2 | +2 | 6 | |
2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 4 | -3 | 2 |
12 oktober 2013 17:00 UTC+2 | |||
HC Dinamo Kazan | 1:1 (0:1) | Club de Campo | Barcelona Scheidsrechters: |
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
13 oktober 2013 17:00 UTC+2 | |||
KHC Dragons | 1:2 (0:1) | Club de Campo | Barcelona Scheidsrechters: |
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
13 oktober 2013 17:00 UTC+2 | |||
HC Dinamo Kazan | 0:3 (0:2) | KHC Dragons | Barcelona Scheidsrechters: |
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
Groep G
Team | Gespeeld | W | G | V | DV | DT | DS | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 2 | 0 | 0 | 10 | 1 | +9 | 10 | |
2 | 1 | 0 | 1 | 5 | 5 | 0 | 5 | |
2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 10 | –9 | 0 |
11 oktober 2013 14:30 UTC+2 | |||
Oranje Zwart | 6:0 (2:0) | Kelburne HC | Barcelona Scheidsrechters: |
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
12 oktober 2013 14:30 UTC+2 | |||
WKS Grunwald Poznań | 1:4 (0:1) | Oranje Zwart | Barcelona Scheidsrechters: |
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
13 oktober 2013 14:30 UTC+2 | |||
WKS Grunwald Poznań | 4:1 (1:0) | Kelburne HC | Barcelona Scheidsrechters: |
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
Groep H
Team | Gespeeld | W | G | V | DV | DT | DS | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 2 | 0 | 0 | 9 | 3 | +6 | 10 | |
2 | 0 | 1 | 1 | 4 | 6 | -2 | 3 | |
2 | 0 | 1 | 1 | 5 | 9 | -4 | 2 |
25 oktober 2013 14:30 UTC+2 | |||
St Germain HC | 3:3 (1:2) | Dinamo Elektrostal | Lille Scheidsrechters: |
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
26 oktober 2013 17:00 UTC+2 | |||
RC Bruxelles | 6:2 (4:1) | Dinamo Elektrostal | Lille Scheidsrechters: |
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
27 oktober 2013 14:30 UTC+2 | |||
St Germain HC | 1:3 (1:2) | RC Bruxelles | Lille Scheidsrechters: |
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
Ronde 2 (knock-outfase)
16 t/m 21 april 2014: Eindhoven, Nederland
Achtste finales
16 april 2014 11:30 UTC+2 | |||
5:0 (2:0) | Eindhoven Scheidsrechters: | ||
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
16 april 2014 14:00 UTC+2 | |||
1:0 (1:0) | Eindhoven Scheidsrechters: | ||
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
16 april 2014 16:30 UTC+2 | |||
6:1 (3:0) | Eindhoven Scheidsrechters: | ||
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
16 april 2014 19:00 UTC+2 | |||
5:6 (2:2, 2:1) | Eindhoven Scheidsrechters: | ||
---|---|---|---|
Doelpunten in shootout Quirijn Caspers Robbert Kemperman Erik Bouwens |
Wedstrijdverslag | Doelpunten in shootout Florent van Aubel Arthur van Doren Loick Luypaert Felix Denayer |
17 april 2014 11:30 UTC+2 | |||
4:2 (3:0) | Eindhoven Scheidsrechters: | ||
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
17 april 2014 14:00 UTC+2 | |||
5:4 (2:2, 2:1) | Eindhoven Scheidsrechters: | ||
---|---|---|---|
Doelpunten in shootout Jérôme Truyens Andrin Rickli Jonathan Beckers |
Wedstrijdverslag | Doelpunten in shootout Mathias Müller Marco Miltkau |
17 april 2014 16:30 UTC+2 | |||
4:3 (1:1) | Eindhoven Scheidsrechters: | ||
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
17 april 2014 19:00 UTC+2 | |||
3:1 (1:1) | Eindhoven Scheidsrechters: | ||
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
Kwartfinales
18 april 2014 11:30 UTC+2 | |||
1:4 (0:1) | Eindhoven Scheidsrechters: | ||
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
18 april 2014 14:00 UTC+2 | |||
2:4 (2:1) | Eindhoven Scheidsrechters: | ||
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
18 april 2014 16:30 UTC+2 | |||
0:1 (0:1) | Eindhoven Scheidsrechters: | ||
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
18 april 2014 19:00 UTC+2 | |||
3:1 (0:0, 0:0) | Eindhoven Scheidsrechters: | ||
---|---|---|---|
Doelpunten in shootout Jelle Galema Sander Baart Bob de Voogd |
Wedstrijdverslag | Doelpunten in shootout David Alegre |
Halve finales
20 april 2014 11:00 UTC+2 | |||
3:2 (0:2) | Eindhoven Scheidsrechters: | ||
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
20 april 2014 14:00 UTC+2 | |||
0:3 (0:1) | Eindhoven Scheidsrechters: | ||
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
3/4e plaats
21 april 2014 12:00 UTC+2 | |||
1:2 (1:1) | Eindhoven Scheidsrechters: | ||
---|---|---|---|
Wedstrijdverslag |
Finale
21 april 2014 14:30 UTC+2 | |||
5:3 (2:2, 0:1) | Eindhoven Scheidsrechters: | ||
---|---|---|---|
Doelpunten in shootout Paul Pongs (sb) Benjamin Stanzl Michael Körper |
Wedstrijdverslag | Doelpunten in shootout Jelle Galema |
Externe link
Bronnen, noten en/of referenties
|