COSAFA Cup 2016
De COSAFA Cup 2016 was de zestiende editie van dit voetbaltoernooi georganiseerd door de COSAFA (Council of Southern Africa Football Associations). Het toernooi werd gehouden van 11 tot en met 25 juni in Namibië.[1] Oorspronkelijk zou het toernooi in mei plaatsvinden, maar dit werd later verplaatst naar juni omdat het toernooi anders te snel volgde op het einde van de competitie in Zuid-Afrika.[2]
COSAFA Cup 2016
| ||||
Toernooi-informatie | ||||
Gastland | ||||
Datum | 11 – 25 juni 2016 | |||
Teams | 14 (van COSAFA confederaties) | |||
Stadions | 2 (in 1 gaststad) | |||
Winnaar | ||||
Toernooistatistieken | ||||
Wedstrijden | 23 | |||
Doelpunten | 53 (2,3 per wedstrijd) | |||
Topscorer(s) | ||||
|
Deelnemende teams
Comoren nam niet deel aan dit toernooi.
|
|
Stadions
Windhoek |
(Namibië) | |
---|---|---|
Sam Nujoma Stadium Capaciteit: 10.300 |
Independence Stadium Capaciteit: 25.000 | |
(Sam Nujoma Stadium) |
Groepsfase
8 ploegen streden in 2 groepen om 2 plekken in de kwartfinales. De wedstrijden werden in juni 2016 gespeeld. De loting voor de groepsfase van het toernooi vond plaats op 28 april 2016 in Windhoek.[4]
Groep A
Team | Gsp | W | G | V | DV | DT | DS | Pnt | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 2 | +5 | 7 | Naar kwartfinale | |
3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 2 | +5 | 5 | ||
3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 4 | ||
3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 10 | –10 | 0 |
| ||||
11 juni 2015 «onderlinge duels» 15:00 (UTC+1) |
Zimbabwe |
2 – 2 | Sam Nujoma Stadium Scheidsrechter: Janny Sikazwe (ZAM) | |
Tarumbwa Pfumbidzai |
| ||||
11 juni 2015 «onderlinge duels» 17:30 (UTC+1) |
Seychellen |
0 – 1 | Sam Nujoma Stadium Scheidsrechter: Joshua Bondo (BOT) | |
| ||||
13 juni 2015 «onderlinge duels» 17:00 (UTC+1) |
Swaziland |
4 – 0 | Sam Nujoma Stadium Scheidsrechter: Victor Gomes (ZAF) | |
Badenhorst Ndlovu Nhleko |
| ||||
13 juni 2015 «onderlinge duels» 19:30 (UTC+1) |
Madagaskar |
0 – 0 | Sam Nujoma Stadium Scheidsrechter: Jackson Pavaza (NAM) | |
| ||||
15 juni 2015 «onderlinge duels» 17:00 (UTC+1) |
Zimbabwe |
5 – 0 | Sam Nujoma Stadium Scheidsrechter: Helder de Carvalho (ANG) | |
Pfumbidzai Mudehwe Mhlanga Hadebe |
| ||||
15 juni 2015 «onderlinge duels» 17:00 (UTC+1) |
Swaziland |
1 – 0 | Independence Stadium Scheidsrechter: Victor Gomes (ZAF) | |
Badenhorst |
Groep B
Team | Gsp | W | G | V | DV | DT | DS | Pnt | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 3 | 0 | 0 | 6 | 0 | +6 | 9 | Naar kwartfinale | |
3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 1 | +3 | 6 | ||
3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 4 | –2 | 3 | ||
3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 7 | –7 | 0 |
| ||||
12 juni 2015 «onderlinge duels» 15:00 (UTC+1) |
Lesotho |
3 – 0 | Independence Stadium Scheidsrechter: Hamada Nampiandraza (MAD) | |
Thaba-Ntso Kamela Motebang |
| ||||
12 juni 2015 «onderlinge duels» 18:30 (UTC+1) |
Malawi |
3 – 0 | Independence Stadium Scheidsrechter: Bernard Camille (SEY) | |
Mhango |
| ||||
14 juni 2015 «onderlinge duels» 17:00 (UTC+1) |
Angola |
0 – 2 | Independence Stadium Scheidsrechter: Norman Matemera (ZIM) | |
| ||||
14 juni 2015 «onderlinge duels» 19:30 (UTC+1) |
Mauritius |
0 – 1 | Independence Stadium Scheidsrechter: Simanga Pritchard Nhleko (SWZ) | |
| ||||
16 juni 2015 «onderlinge duels» 17:00 (UTC+1) |
Malawi |
0 – 1 | Sam Nujoma Stadium Scheidsrechter: Hamada Nampiandraza (MAD) | |
| ||||
16 juni 2015 «onderlinge duels» 17:00 (UTC+1) |
Angola |
0 – 2 | Independence Stadium Scheidsrechter: Jackson Pavaza (NAM) | |
Knock-outfase
De verliezers van de kwartfinale speelden in de verliezersronde om plek 5 tot en met 8. De winnaars van de kwartfinale speelden in de halve finale voor plek 1 tot en met 4.
kwartfinale | halve finale | finale | ||||||||
18 juni – Windhoek | ||||||||||
|
1 (4) | |||||||||
22 juni – Windhoek | ||||||||||
|
1 (2) | |||||||||
|
5 | |||||||||
19 juni – Windhoek | ||||||||||
|
1 | |||||||||
|
0 (2) | |||||||||
25 juni – Windhoek | ||||||||||
|
0 (4) | |||||||||
|
3 | |||||||||
18 juni – Windhoek | ||||||||||
|
2 | |||||||||
|
1 (5) | |||||||||
22 juni – Windhoek | ||||||||||
|
1 (4) | |||||||||
|
0 (5) | 3e/4e plaats | ||||||||
19 juni – Windhoek | ||||||||||
|
0 (4) | 25 juni – Windhoek | ||||||||
|
1 | |||||||||
|
1 | |||||||||
|
0 | |||||||||
|
0 | |||||||||
verliezersronde – halve finale | verliezersronde – finale | |||||
21 juni – Windhoek | ||||||
|
2 | |||||
|
3 | 24 juni – Windhoek | ||||
|
0 | |||||
21 juni – Windhoek | |
1 | ||||
|
3 | |||||
|
0 |
Kwartfinale
| ||||
18 juni 2016 «onderlinge duels» 15:00 (UTC+1) |
Zuid-Afrika |
1 – 1 | Sam Nujoma Stadium Scheidsrechter: Joshua Bondo (BOT) | |
Motupa |
||||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Coetzee Mobara Mauku Modiba Mekoa |
4 – 2 |
| ||||
18 juni 2016 «onderlinge duels» 17:30 (UTC+1) |
Botswana |
1 – 1 | Sam Nujoma Stadium Scheidsrechter: Janny Sikazwe (ZAM) | |
Angula |
||||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Mafoko Sesinyi Gaolaolwe Sosome Mogorosi |
5 – 4 |
| ||||
19 juni 2016 «onderlinge duels» 15:00 (UTC+1) |
Zambia |
0 – 0 | Sam Nujoma Stadium Scheidsrechter: Hamada Nampiandraza (MAD) | |
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Mfune Katema Sautu Daka |
2 – 4 |
| ||||
19 juni 2016 «onderlinge duels» 17:30 (UTC+1) |
Congo-Kinshasa |
1 – 0 | Sam Nujoma Stadium Scheidsrechter: Victor Gomes (ZAF) | |
Omba |
Verliezersronde
Halve finale
| ||||
21 juni 2016 «onderlinge duels» 17:00 (UTC+1) |
Lesotho |
2 – 3 | Sam Nujoma Stadium Scheidsrechter: Norman Matemera (ZIM) | |
Tšosane Makepe |
| ||||
21 juni 2016 «onderlinge duels» 19:30 (UTC+1) |
Namibië |
3 – 0 | Sam Nujoma Stadium Scheidsrechter: Simanga Nhleko (SWZ) | |
Keimuine Hotto Somaeb |
5e/6e plaats
| ||||
24 juni 2016 «onderlinge duels» 17:00 (UTC+1) |
Zambia |
0 – 1 | Sam Nujoma Stadium Scheidsrechter: Victor Gomes (ZAF) | |
Halve finale
| ||||
22 juni 2016 «onderlinge duels» 17:00 (UTC+1) |
Zuid-Afrika |
5 – 1 | Sam Nujoma Stadium Scheidsrechter: Bernard Camille (SEY) | |
Kutumela Phiri Masuku Moseamedi |
| ||||
22 juni 2016 «onderlinge duels» 19:30 (UTC+1) |
Botswana |
0 – 0 | Sam Nujoma Stadium Scheidsrechter: Helder De Carvalho (ANG) | |
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Mafoko Gaolaolwe Kebue Sosome Mogorosi |
5 – 4 |
3e/4e plaats
| ||||
25 juni 2016 «onderlinge duels» 15:00 (UTC+1) |
Swaziland |
1 – 0 | Sam Nujoma Stadium Scheidsrechter: Joshua Bondo (BOT) | |
Ndzinisa |
Finale
| ||||
25 juni 2016 «onderlinge duels» 17:30 (UTC+1) |
Zuid-Afrika |
3 – 2 | Sam Nujoma Stadium Scheidsrechter: Janny Sikazwe (ZAM) | |
Motupa Kutumela |
Winnaar COSAFA Cup 2016 |
---|
Zuid-Afrika Vierde titel |
Doelpuntenmakers
- 5 doelpunten
Felix Badenhorst
- 3 doelpunten
- 2 doelpunten
- 1 doelpunt
Bronnen, noten en/of referenties
|
COSAFA Cup |
---|
1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2013 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 |