Wereldkampioenschap voetbal 2006 (kwalificatie OFC)
Namens de bond OFC deden 12 landen mee aan de kwalificatieronden voor een halve plaats. De kwalificaties bestonden uit drie ronden. Australië en Nieuw-Zeeland mochten de eerste ronde overslaan. De andere tien landen speelden in twee groepen van vijf landen, waarin elk land slechts één maal tegen elk ander speelde. De nummers 1 en 2 van beide groepen gingen verder naar de tweede ronde. In die ronden speelden zo zes landen tegen elkaar, in een enkele groep, waarbij elk land slechts één maal tegen elk ander speelt. De nummers 1 en 2 uit deze ronde gingen door naar ronde drie, waarin deze twee landen een play-off tegen elkaar spelen in een uit- en thuismatch. De winnaar hiervan was echter nog niet gekwalificeerd, maar moest tegen het vijfde team uit Zuid-Amerika de kwalificatie afdwingen.
Wereldkampioenschap voetbal 2006 (kwalificatie DFC)
| |||||||
Toernooi-informatie | |||||||
Datum | 10 mei 2004 – 16 november 2005 | ||||||
Teams | 12 (van 1 confederatie) | ||||||
Toernooistatistieken | |||||||
Wedstrijden | 39 | ||||||
Doelpunten | 167 (4,28 per wedstrijd) | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Eerste ronde
- Legenda
Geplaatst voor de volgende ronde.
Groep 1
Pos | Land | Wed | Win | Gel | Ver | DV | DT | +/- | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | 3 | 1 | 0 | 14 | 1 | +13 | 10 | |
2. | 4 | 2 | 2 | 0 | 5 | 1 | +4 | 8 | |
3. | 4 | 2 | 1 | 1 | 16 | 2 | +14 | 7 | |
4. | 4 | 1 | 0 | 3 | 2 | 17 | –15 | 3 | |
5. | 4 | 0 | 0 | 4 | 1 | 17 | –16 | 0 |
10 mei 2004 «onderlinge duels» 14:00 (UTC+11:00) |
Salomonseilanden |
6 – 0 | Lawson Tama, Honiara Toeschouwers: 12.385 Scheidsrechter: | |
Fa'arodo Maemae Samani |
Wedstrijdverslag |
10 mei 2004 «onderlinge duels» 16:00 (UTC+11:00) |
Tahiti |
2 – 0 | Lawson Tama, Honiara Toeschouwers: 12.000 Scheidsrechter: | |
Temataua Moretta |
Wedstrijdverslag |
12 mei 2004 «onderlinge duels» 14:00 (UTC+11:00) |
Salomonseilanden |
5 – 0 | Lawson Tama, Honiara Toeschouwers: 14.000 Scheidsrechter: | |
Waita Omokirio Samani Maemae Leslie |
Wedstrijdverslag |
12 mei 2004 «onderlinge duels» 16:00 (UTC+11:00) |
Tahiti |
0 – 0 | Lawson Tama, Honiara Toeschouwers: 14.000 Scheidsrechter: | |
Wedstrijdverslag |
15 mei 2004 «onderlinge duels» 14:00 (UTC+11:00) |
Tonga |
2 – 1 | Lawson Tama, Honiara Toeschouwers: 15.000 Scheidsrechter: | |
Uhatahi Vaitaki |
Wedstrijdverslag | Pareanga |
15 mei 2004 «onderlinge duels» 16:00 (UTC+11:00) |
Salomonseilanden |
2 – 0 | Lawson Tama, Honiara Toeschouwers: 20.000 Scheidsrechter: | |
Omokirio G. Suri |
Wedstrijdverslag |
17 mei 2004 «onderlinge duels» 14:00 (UTC+11:00) |
Nieuw-Caledonië |
8 – 0 | Lawson Tama, Honiara Toeschouwers: 400 Scheidsrechter: | |
P. Wajoka M. Hmae Djamali J. Hmae |
Wedstrijdverslag |
17 mei 2004 «onderlinge duels» 16:00 (UTC+11:00) |
Tahiti |
2 – 0 | Lawson Tama, Honiara Toeschouwers: 400 Scheidsrechter: | |
G. Wajoka Temataua |
Wedstrijdverslag |
19 mei 2004 «onderlinge duels» 14:00 (UTC+11:00) |
Nieuw-Caledonië |
8 – 0 | Lawson Tama, Honiara Toeschouwers: 14.000 Scheidsrechter: | |
J. Hmae Poatinda M. Hmae P. Wajoka Kaumé |
Wedstrijdverslag |
19 mei 2004 «onderlinge duels» 16:00 (UTC+11:00) |
Salomonseilanden |
1 – 1 | Lawson Tama, Honiara Toeschouwers: 18.000 Scheidsrechter: | |
B. Suri |
Wedstrijdverslag | Simon |
Groep 2
Pos | Land | Wed | Win | Gel | Ver | DV | DT | +/- | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | 3 | 1 | 0 | 16 | 2 | +14 | 10 | |
2. | 4 | 3 | 0 | 1 | 19 | 5 | +14 | 9 | |
3. | 4 | 2 | 1 | 1 | 17 | 6 | +11 | 7 | |
4. | 4 | 1 | 0 | 3 | 5 | 11 | –6 | 3 | |
5. | 4 | 0 | 0 | 4 | 1 | 34 | –33 | 0 |
10 mei 2004 «onderlinge duels» |
Papoea-Nieuw-Guinea |
1 – 1 | Toleafoa J.S. Blatter Complex, Apia Toeschouwers: 500 Scheidsrechter: | |
Wasi |
Wedstrijdverslag | Lauru |
10 mei 2004 «onderlinge duels» |
Samoa |
4 – 0 | Toleafoa J.S. Blatter Complex, Apia Toeschouwers: 500 Scheidsrechter: | |
Bryce Fasavalu Michael |
Wedstrijdverslag |
12 mei 2004 «onderlinge duels» |
Amerikaans-Samoa |
1 – 9 | Toleafoa J.S. Blatter Complex, Apia Toeschouwers: 400 Scheidsrechter: | |
Natia |
Wedstrijdverslag | Qorig Mermer Poida Chilia Maleb |
12 mei 2004 «onderlinge duels» |
Fiji |
4 – 2 | Toleafoa J.S. Blatter Complex, Apia Toeschouwers: 400 Scheidsrechter: | |
Rabo Toma Gataurua Rokotakala |
Wedstrijdverslag | Davani Komboi |
15 mei 2004 «onderlinge duels» |
Fiji |
11 – 0 | Toleafoa J.S. Blatter Complex, Apia Toeschouwers: 300 Scheidsrechter: | |
Toma Vulivuli Rokotakala Sabutu Masinisau Gataurua |
Wedstrijdverslag |
15 mei 2004 «onderlinge duels» |
Samoa |
0 – 3 | Toleafoa J.S. Blatter Complex, Apia Toeschouwers: 650 Scheidsrechter: | |
Wedstrijdverslag | Mermer Chilia Maleb |
17 mei 2004 «onderlinge duels» |
Amerikaans-Samoa |
0 – 10 | Toleafoa J.S. Blatter Complex, Apia Toeschouwers: 150 Scheidsrechter: | |
Wedstrijdverslag | Davani Andrew Lepani Wasi Komboi Lohai |
17 mei 2004 «onderlinge duels» |
Samoa |
0 – 4 | Toleafoa J.S. Blatter Complex, Apia Toeschouwers: 450 Scheidsrechter: | |
Wedstrijdverslag | Toma Sabutu Masinisau Rokotakala |
19 mei 2004 «onderlinge duels» |
Fiji |
0 – 3 | Toleafoa J.S. Blatter Complex, Apia Toeschouwers: 200 Scheidsrechter: | |
Wedstrijdverslag | Thomsen Lauru |
19 mei 2004 «onderlinge duels» |
Samoa |
1 – 4 | Toleafoa J.S. Blatter Complex, Apia Toeschouwers: 300 Scheidsrechter: | |
Michael |
Wedstrijdverslag | Davani Andrew Lepani Nathaniel Lepani Komeng |
Tweede ronde
Pos | Land | Wed | Win | Gel | Ver | DV | DT | +/- | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 5 | 4 | 1 | 0 | 21 | 3 | +18 | 13 | |
2. | 5 | 3 | 1 | 1 | 9 | 6 | +3 | 10 | |
3. | 5 | 3 | 0 | 2 | 17 | 5 | +12 | 9 | |
4. | 5 | 1 | 1 | 3 | 3 | 10 | –7 | 4 | |
5. | 5 | 1 | 1 | 3 | 2 | 24 | –22 | 4 | |
6. | 5 | 1 | 0 | 4 | 5 | 9 | –4 | 3 |
29 mei 2004 «onderlinge duels» |
Vanuatu |
0 – 1 | Marden Sports Complex, Adelaide Toeschouwers: 200 Scheidsrechter: | |
Wedstrijdverslag | Batram Suri |
29 mei 2004 «onderlinge duels» |
Tahiti |
0 – 0 | Hindmarsh Stadium, Adelaide Toeschouwers: 3.000 Scheidsrechter: | |
Wedstrijdverslag |
29 mei 2004 «onderlinge duels» |
Australië |
1 – 0 | Hindmarsh Stadium, Adelaide Toeschouwers: 12.130 Scheidsrechter: | |
Bresciano |
Wedstrijdverslag |
31 mei 2004 «onderlinge duels» |
Nieuw-Zeeland |
3 – 0 | Marden Sports Complex, Adelaide Toeschouwers: 217 Scheidsrechter: | |
Fisher Oughton Lines |
Wedstrijdverslag |
31 mei 2004 «onderlinge duels» |
Australië |
9 – 0 | Hindmarsh Stadium, Adelaide Toeschouwers: 1.200 Scheidsrechter: | |
Cahill Skoko Simon Sterjovski Zdrilic Chipperfield |
Wedstrijdverslag |
31 mei 2004 «onderlinge duels» |
Fiji |
1 – 0 | Hindmarsh Stadium, Adelaide Toeschouwers: 500 Scheidsrechter: | |
Toma |
Wedstrijdverslag |
2 juni 2004 «onderlinge duels» |
Australië |
6 – 1 | Marden Sports Complex, Adelaide Toeschouwers: 2.200 Scheidsrechter: | |
Madaschi Cahill Elrich |
Wedstrijdverslag | Gataurua |
2 juni 2004 «onderlinge duels» |
Tahiti |
0 – 4 | Hindmarsh Stadium, Adelaide Toeschouwers: 50 Scheidsrechter: | |
Wedstrijdverslag | Fa'arodo Menapi Batram Suri |
2 juni 2004 «onderlinge duels» |
Vanuatu |
4 – 2 | Hindmarsh Stadium, Adelaide Toeschouwers: 356 Scheidsrechter: | |
Chilia Bibi Maleb Qorig |
Wedstrijdverslag | Coveny |
4 juni 2004 «onderlinge duels» |
Nieuw-Zeeland |
10 – 0 | Marden Sports Complex, Adelaide Toeschouwers: 200 Scheidsrechter: | |
Coveny Fisher Jones Oughton Nelsen |
Wedstrijdverslag |
4 juni 2004 «onderlinge duels» |
Fiji |
1 – 2 | Hindmarsh Stadium, Adelaide Toeschouwers: 1.500 Scheidsrechter: | |
Toma |
Wedstrijdverslag | Kakai Houkarawa |
4 juni 2004 «onderlinge duels» |
Vanuatu |
0 – 3 | Hindmarsh Stadium, Adelaide Toeschouwers: 4.000 Scheidsrechter: | |
Wedstrijdverslag | Aloisi Emerton |
6 juni 2004 «onderlinge duels» |
Tahiti |
2 – 1 | Marden Sports Complex, Adelaide Toeschouwers: 300 Scheidsrechter: | |
Temataua Wajoka |
Wedstrijdverslag | Iwai |
6 juni 2004 «onderlinge duels» |
Fiji |
0 – 2 | Hindmarsh Stadium, Adelaide Toeschouwers: 2.000 Scheidsrechter: | |
Wedstrijdverslag | Bunce Coveny |
6 juni 2004 «onderlinge duels» |
Salomonseilanden |
2 – 2 | Hindmarsh Stadium, Adelaide Toeschouwers: 3.500 Scheidsrechter: | |
Menapi |
Wedstrijdverslag | Cahill Emerton |
Play-off
9 oktober 2004 «onderlinge duels» |
Salomonseilanden |
1 – 5 | Lawson Tama Stadium, Honiara Toeschouwers: 21.000 Scheidsrechter: | |
Batram Suri |
Wedstrijdverslag | Skoko Milicic Emerton Elrich |
12 oktober 2004 «onderlinge duels» |
Australië |
6 – 0 | Sydney Football Stadium, Sydney Toeschouwers: 19.208 Scheidsrechter: | |
Milicic Kewell Vidmar Thompson Elrich Emerton |
Wedstrijdverslag |
Australië wint met 11–1 en plaatst zich voor de intercontinentale play-off.
Intercontinentale play-off
Australië speelde vervolgens een play-off tegen de nummer 5 uit Zuid-Amerika.
12 november 2005 «onderlinge duels» 18:00 (UTC−2) |
Uruguay |
1 – 0 | Estadio Centenario, Montevideo Toeschouwers: 55.000 Scheidsrechter: Claus Bo Larsen (DEN) | |
D. Rodríguez |
16 november 2005 «onderlinge duels» 20:00 (UTC+11) |
Australië |
1 – 0 (n.v.) | Telstra Stadium, Sydney Toeschouwers: 82.698 Scheidsrechter: Luis Medina Cantalejo (SPA) | |
Bresciano |
||||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Kewell Neill Vidmar Viduka Aloisi |
4–2 |
Australië plaatst zich voor het wereldkampioenschap voetbal na het nemen van strafschoppen.