Voetbalkampioenschap van Sao Tomé
Het voetbalkampioenschap van Sao Tomé (Portugees: Liga Insular de São Tomé) is de voetbalcompetitie van het eiland Sao Tomé. De winnaar van deze competitie plaatst zich voor het voetbalkampioenschap van Sao Tomé en Principe waar tegen de winnaar van het voetbalkampioenschap van Principe wordt gespeeld. De winnaar van deze competitie wint meestal ook de titel van het gehele land, 23 van de 30 keer won een club uit Sao Tomé het landskampioenschap.
Liga Insular de São Tomé
| ||||
Land | ||||
Bond | FSF | |||
Opgericht | 1977 | |||
Systeem | Competitie | |||
Degradatie naar | Voetbalkampioenschap van Sao Tomé - Tweede niveau | |||
Aantal teams | 10 | |||
Huidige kampioen | Sporting Clube Praia Cruz | |||
Recordkampioen | Sporting Clube Praia Cruz (8 maal) | |||
|
Clubs 2015
De volgende tien clubs speelden mee in de competitie van 2015.[1]
- FC Aliança Nacional (7e in 2014)
- Bairros Unidos FC (3e in 2014)
- UD Correia (gepromoveerd in 2014)
- Folha Fede (gepromoveerd in 2014)
- Juba Diogo Simão (5e in 2014)
- FC Neves (6e in 2014)
- Sporting Clube Praia Cruz (2e in 2014)
- União Desportiva Rei Amador (1e in 2014)
- Vitória FC (Riboque) (4e in 2014)
- Santana FC (8e in 2014)
Kampioenen
Per club
Titels | Club | Jaar |
---|---|---|
8 | Sporting Clube Praia Cruz | 1982, 1985, 1994, 1999, 2007, 2012, 2013, 2015 |
7 | Vitória FC | 1977, 1978, 1979, 1986, 1989, 2009, 2011 |
3 | Inter Bom-Bom | 1995, 2000, 2003 |
2 | Desportivo de Guadalupe | 1980, 1981 |
Bairros Unidos FC | 1996, 2001 | |
1 | Andorinha Sport Club | 1984 |
6 de Setembro | 1988 | |
Santana FC | 1991 | |
UDESCAI | 2004 | |
União Desportiva Rei Amador | 2014 |
Bronnen, noten en/of referenties
|
Voetbalclubs uit het voetbalkampioenschap van Sao Tomé – seizoen 2015 | ||
---|---|---|
Eerste niveau: FC Aliança Nacional · Bairros Unidos FC · UD Correia · Folha Fede · Juba Diogo Simão · FC Neves · Praia Cruz · UDRA · Vitória FC · Santana FC Tweede niveau: Agrosport · Amador · Guadalupe · Inter Bom-Bom · Desportivo Marítimo · Kê Morabeza · Oque d'El Rei · Porto Alegre · Ribeira Peixe · Trindade FC Derde niveau: Andorinha Sport Club · Boavista · Desportivo Conde · Cruz Vermelha · Diogo Vaz · Otótó · Santa Margarida · Sporting São Tomé · UDESCAI · Varzim FC Voormalige clubs: 6 de Setembro · Bela Vista · Os Dinâmicos · Palmar |