Oeganda op de Olympische Zomerspelen 2012
Oeganda nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2012 in Londen, Verenigd Koninkrijk. Het was de veertiende deelname van het land aan de Olympische Zomerspelen.
Land | Oeganda | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | UGA | |||||||||||||||||||||
NOC | Uganda Olympic Committee | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2012 in Londen | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Oeganda op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | ||||||||||||||||||||||
|
De vijftien deelnemers, elf mannen en vier vrouwen, kwamen in actie op twaalf onderdelen in vier olympische sporten; atletiek, badminton, gewichtheffen en zwemmen. De atleten Benjamin Kiplagat, Moses Kipsiro, Geoffrey Kusuro en badmintonner Edwin Ekiring en atlete Docus Inzikuru (eerste deelname in 2004) namen deze editie voor de tweede keer deel.
De totale Oegandese medailleoogst werd op deze editie met een medaille uitgebreid tot zeven (2-3-2). De atleet Stephen Kiprotich veroverde op de marathon de tweede gouden medaille voor Oeganda.
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Onderdeel | Medaille |
---|---|---|---|
Atletiek | Stephen Kiprotich | marathon (m) |
Deelnemers en resultaten
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Atletiek
Olympiër (deelname) | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Julius Mutekanga | 800 m (m) | serie 7: 1.48,41 (7e) | |
Abraham Kiplimo | 5000 m (m) | serie 2: 13.31,57 (15e) | |
Geoffrey Kusuro (2) | serie 1: 13.59,74 (18e) | ||
Moses Kipsiro (2) | serie 2: 13.17,68 (7e) finale: 13.52,25 | ||
10.000m (m) | 27.39,22 | ||
Thomas Ayeko | 27.58,96 | ||
Jacob Araptany | 3000 m steeplechase (m) | serie 2: 8.35,85 (7e) | |
Benjamin Kiplagat (2) | serie 1: 8.14,44 (6e) finale: gediskwalificeerd | ||
Stephen Kiprotich | marathon (m) | 2:08,01 | |
Janet Achola | 1500 m (v) | serie 3: 4.11,64 (9e) | |
Docus Inzikuru (2) | 3000 m steeplechase (v) | serie 3: 9.35,29 (7e) | |
Jane Suuto | marathon (v) | 2:44,46 | |
De voor de 800 meter (bij de vrouwen) ingeschreven Annet Negesa nam niet aan de wedstrijd deel.
Badminton
Olympiër (deelname) | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Edwin Ekiring (2) | enkelspel (m) | groep F: (3e) 0-2 Wang Wing Ki, 0-2 Brice Leverdez, |
Gewichtheffen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Charles Ssekyaaya | vedergewicht (-62 kg) (m) | totaal: 235 kg (trekken: 105 kg; stoten: 130 kg) |
Zwemmen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ganzi Mugula | 50 m vrije slag (m) | serie 2: 27,58 (5e; 53e tijd) | |
Jamila Lunkuse | 50 m vrije slag (v) | serie 5: 28,44 (8e; 52e tijd) |
Bronnen, noten en/of referenties |