Oceanisch kampioenschap voetbal 2004
De Oceania Nations Cup 2004 was de zevende editie van de OFC Nations Cup, een voetbaltoernooi voor landen die aangesloten waren bij de OFC, de voetbalbond van Oceanië. In 1973 is het toernooi onder de naam Oceania Cup van start gegaan.
Oceanisch kampioenschap voetbal 2004
| ||||
Toernooi-informatie | ||||
Datum | 29 mei – 12 oktober 2004 | |||
Teams | 6 (van 1 confederatie) | |||
Stadions | 4 (in 3 gaststeden) | |||
Winnaar | ||||
Toernooistatistieken | ||||
Wedstrijden | 17 | |||
Doelpunten | 69 (4,06 per wedstrijd) | |||
Topscorer(s) | ||||
|
De voorronde werd gehouden van 10 tot en met 19 mei in Honiara, Salomonseilanden (Groep A) en Apia, Samoa (Groep B). De groepsfase werd gehouden van 29 mei tot en met 6 juni in Adelaide, Australië. De nummers één en twee plaatsten zich voor de finale die in een thuis- en uitwedstrijd werd gespeeld.
Kwalificatie
De eerste twee van de beide groepen in de voorronde gingen naar de groepsfase, samen met Australië en Nieuw-Zeeland.
Groep 1
Land | Wed | Win | Gel | Ver | DV | DT | +/- | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 3 | 1 | 0 | 14 | 1 | +13 | 10 | |
4 | 2 | 2 | 0 | 5 | 1 | +4 | 8 | |
4 | 2 | 1 | 1 | 16 | 2 | +14 | 7 | |
4 | 1 | 0 | 3 | 2 | 17 | –15 | 3 | |
4 | 0 | 0 | 4 | 1 | 17 | –16 | 0 |
| ||||
10 mei 2004 «onderlinge duels» 14:00 (UTC+11:00) |
Salomonseilanden |
6 – 0 | Lawson Tama, Honiara Toeschouwers: 12.385 Scheidsrechter: | |
Fa'arodo Maemae Samani |
Wedstrijdverslag |
| ||||
10 mei 2004 «onderlinge duels» 16:00 (UTC+11:00) |
Tahiti |
2 – 0 | Lawson Tama, Honiara Toeschouwers: 12.000 Scheidsrechter: | |
Temataua Moretta |
Wedstrijdverslag |
| ||||
12 mei 2004 «onderlinge duels» 14:00 (UTC+11:00) |
Salomonseilanden |
5 – 0 | Lawson Tama, Honiara Toeschouwers: 14.000 Scheidsrechter: | |
Waita Omokirio Samani Maemae Leslie |
Wedstrijdverslag |
| ||||
12 mei 2004 «onderlinge duels» 16:00 (UTC+11:00) |
Tahiti |
0 – 0 | Lawson Tama, Honiara Toeschouwers: 14.000 Scheidsrechter: | |
Wedstrijdverslag |
| ||||
15 mei 2004 «onderlinge duels» 14:00 (UTC+11:00) |
Tonga |
2 – 1 | Lawson Tama, Honiara Toeschouwers: 15.000 Scheidsrechter: | |
Uhatahi Vaitaki |
Wedstrijdverslag | Pareanga |
| ||||
15 mei 2004 «onderlinge duels» 16:00 (UTC+11:00) |
Salomonseilanden |
2 – 0 | Lawson Tama, Honiara Toeschouwers: 20.000 Scheidsrechter: | |
Omokirio G. Suri |
Wedstrijdverslag |
| ||||
17 mei 2004 «onderlinge duels» 14:00 (UTC+11:00) |
Nieuw-Caledonië |
8 – 0 | Lawson Tama, Honiara Toeschouwers: 400 Scheidsrechter: | |
P. Wajoka M. Hmae Djamali J. Hmae |
Wedstrijdverslag |
| ||||
17 mei 2004 «onderlinge duels» 16:00 (UTC+11:00) |
Tahiti |
2 – 0 | Lawson Tama, Honiara Toeschouwers: 400 Scheidsrechter: | |
G. Wajoka Temataua |
Wedstrijdverslag |
| ||||
19 mei 2004 «onderlinge duels» 14:00 (UTC+11:00) |
Nieuw-Caledonië |
8 – 0 | Lawson Tama, Honiara Toeschouwers: 14.000 Scheidsrechter: | |
J. Hmae Poatinda M. Hmae P. Wajoka Kaumé |
Wedstrijdverslag |
| ||||
19 mei 2004 «onderlinge duels» 16:00 (UTC+11:00) |
Salomonseilanden |
1 – 1 | Lawson Tama, Honiara Toeschouwers: 18.000 Scheidsrechter: | |
B. Suri |
Wedstrijdverslag | Simon |
Salomonseilanden en Tahiti zijn gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi.
Groep 2
Land | Wed | Win | Gel | Ver | DV | DT | +/- | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 3 | 1 | 0 | 16 | 2 | +14 | 10 | |
4 | 3 | 0 | 1 | 19 | 5 | +14 | 9 | |
4 | 2 | 1 | 1 | 17 | 6 | +11 | 7 | |
4 | 1 | 0 | 3 | 5 | 11 | –6 | 3 | |
4 | 0 | 0 | 4 | 1 | 34 | –33 | 0 |
| ||||
10 mei 2004 «onderlinge duels» |
Papoea-Nieuw-Guinea |
1 – 1 | Toleafoa J.S. Blatter Complex, Apia Toeschouwers: 500 Scheidsrechter: | |
Wasi |
Wedstrijdverslag | Lauru |
| ||||
10 mei 2004 «onderlinge duels» |
Samoa |
4 – 0 | Toleafoa J.S. Blatter Complex, Apia Toeschouwers: 500 Scheidsrechter: | |
Bryce Fasavalu Michael |
Wedstrijdverslag |
| ||||
12 mei 2004 «onderlinge duels» |
Amerikaans-Samoa |
1 – 9 | Toleafoa J.S. Blatter Complex, Apia Toeschouwers: 400 Scheidsrechter: | |
Natia |
Wedstrijdverslag | Qorig Mermer Poida Chilia Maleb |
| ||||
12 mei 2004 «onderlinge duels» |
Fiji |
4 – 2 | Toleafoa J.S. Blatter Complex, Apia Toeschouwers: 400 Scheidsrechter: | |
Rabo Toma Gataurua Rokotakala |
Wedstrijdverslag | Davani Komboi |
| ||||
15 mei 2004 «onderlinge duels» |
Fiji |
11 – 0 | Toleafoa J.S. Blatter Complex, Apia Toeschouwers: 300 Scheidsrechter: | |
Toma Vulivuli Rokotakala Sabutu Masinisau Gataurua |
Wedstrijdverslag |
| ||||
15 mei 2004 «onderlinge duels» |
Samoa |
0 – 3 | Toleafoa J.S. Blatter Complex, Apia Toeschouwers: 650 Scheidsrechter: | |
Wedstrijdverslag | Mermer Chilia Maleb |
| ||||
17 mei 2004 «onderlinge duels» |
Amerikaans-Samoa |
0 – 10 | Toleafoa J.S. Blatter Complex, Apia Toeschouwers: 150 Scheidsrechter: | |
Wedstrijdverslag | Davani Andrew Lepani Wasi Komboi Lohai |
| ||||
17 mei 2004 «onderlinge duels» |
Samoa |
0 – 4 | Toleafoa J.S. Blatter Complex, Apia Toeschouwers: 450 Scheidsrechter: | |
Wedstrijdverslag | Toma Sabutu Masinisau Rokotakala |
| ||||
19 mei 2004 «onderlinge duels» |
Fiji |
0 – 3 | Toleafoa J.S. Blatter Complex, Apia Toeschouwers: 200 Scheidsrechter: | |
Wedstrijdverslag | Thomsen Lauru |
| ||||
19 mei 2004 «onderlinge duels» |
Samoa |
1 – 4 | Toleafoa J.S. Blatter Complex, Apia Toeschouwers: 300 Scheidsrechter: | |
Michael |
Wedstrijdverslag | Davani Andrew Lepani Nathaniel Lepani Komeng |
Vanuatu en Fiji zijn gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi.
Scheidsrechters
|
|
Deelnemende landen
Land | Aantal deelnames | Huidig aantal deelnames op rij |
Vorige deelname |
---|---|---|---|
6e | 6 | 2002 | |
5e | 2 | 2002 | |
7e | 7 | 2002 | |
5e | 3 | 2002 | |
7e | 7 | 2002 | |
6e | 4 | 2002 |
- (g) = gastland, (t) = titelverdediger
Groepsfase
De groepsfase bestond uit de vier winnaars uit de voorkwalificatie en Australië en Nieuw-Zeeland.
Land | Wed | Win | Gel | Ver | DV | DT | +/- | Pnt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 4 | 1 | 0 | 21 | 3 | +18 | 13 | |
5 | 3 | 1 | 1 | 9 | 6 | +3 | 10 | |
5 | 3 | 0 | 2 | 17 | 5 | +12 | 9 | |
5 | 1 | 1 | 3 | 3 | 10 | –7 | 4 | |
5 | 1 | 1 | 3 | 2 | 24 | –22 | 4 | |
5 | 1 | 0 | 4 | 5 | 9 | –4 | 3 |
| ||||
29 mei 2004 «onderlinge duels» |
Vanuatu |
0 – 1 | Marden Sports Complex, Adelaide Toeschouwers: 200 Scheidsrechter: | |
Wedstrijdverslag | Batram Suri |
| ||||
29 mei 2004 «onderlinge duels» |
Tahiti |
0 – 0 | Hindmarsh Stadium, Adelaide Toeschouwers: 3.000 Scheidsrechter: | |
Wedstrijdverslag |
| ||||
29 mei 2004 «onderlinge duels» |
Australië |
1 – 0 | Hindmarsh Stadium, Adelaide Toeschouwers: 12.130 Scheidsrechter: | |
Bresciano |
Wedstrijdverslag |
| ||||
31 mei 2004 «onderlinge duels» |
Nieuw-Zeeland |
3 – 0 | Marden Sports Complex, Adelaide Toeschouwers: 217 Scheidsrechter: | |
Fisher Oughton Lines |
Wedstrijdverslag |
| ||||
31 mei 2004 «onderlinge duels» |
Australië |
9 – 0 | Hindmarsh Stadium, Adelaide Toeschouwers: 1.200 Scheidsrechter: | |
Cahill Skoko Simon Sterjovski Zdrilic Chipperfield |
Wedstrijdverslag |
| ||||
31 mei 2004 «onderlinge duels» |
Fiji |
1 – 0 | Hindmarsh Stadium, Adelaide Toeschouwers: 500 Scheidsrechter: | |
Toma |
Wedstrijdverslag |
| ||||
2 juni 2004 «onderlinge duels» |
Australië |
6 – 1 | Marden Sports Complex, Adelaide Toeschouwers: 2.200 Scheidsrechter: | |
Madaschi Cahill Elrich |
Wedstrijdverslag | Gataurua |
| ||||
2 juni 2004 «onderlinge duels» |
Tahiti |
0 – 4 | Hindmarsh Stadium, Adelaide Toeschouwers: 50 Scheidsrechter: | |
Wedstrijdverslag | Fa'arodo Menapi Batram Suri |
| ||||
2 juni 2004 «onderlinge duels» |
Vanuatu |
4 – 2 | Hindmarsh Stadium, Adelaide Toeschouwers: 356 Scheidsrechter: | |
Chilia Bibi Maleb Qorig |
Wedstrijdverslag | Coveny |
| ||||
4 juni 2004 «onderlinge duels» |
Nieuw-Zeeland |
10 – 0 | Marden Sports Complex, Adelaide Toeschouwers: 200 Scheidsrechter: | |
Coveny Fisher Jones Oughton Nelsen |
Wedstrijdverslag |
| ||||
4 juni 2004 «onderlinge duels» |
Fiji |
1 – 2 | Hindmarsh Stadium, Adelaide Toeschouwers: 1.500 Scheidsrechter: | |
Toma |
Wedstrijdverslag | Kakai Houkarawa |
| ||||
4 juni 2004 «onderlinge duels» |
Vanuatu |
0 – 3 | Hindmarsh Stadium, Adelaide Toeschouwers: 4.000 Scheidsrechter: | |
Wedstrijdverslag | Aloisi Emerton |
| ||||
6 juni 2004 «onderlinge duels» |
Tahiti |
2 – 1 | Marden Sports Complex, Adelaide Toeschouwers: 300 Scheidsrechter: | |
Temataua Wajoka |
Wedstrijdverslag | Iwai |
| ||||
6 juni 2004 «onderlinge duels» |
Fiji |
0 – 2 | Hindmarsh Stadium, Adelaide Toeschouwers: 2.000 Scheidsrechter: | |
Wedstrijdverslag | Bunce Coveny |
| ||||
6 juni 2004 «onderlinge duels» |
Salomonseilanden |
2 – 2 | Hindmarsh Stadium, Adelaide Toeschouwers: 3.500 Scheidsrechter: | |
Menapi |
Wedstrijdverslag | Cahill Emerton |
Finale
| ||||
9 oktober 2004 «onderlinge duels» |
Salomonseilanden |
1 – 5 | Lawson Tama Stadium, Honiara Toeschouwers: 21.000 Scheidsrechter: | |
Batram Suri |
Wedstrijdverslag | Skoko Milicic Emerton Elrich |
| ||||
12 oktober 2004 «onderlinge duels» |
Australië |
6 – 0 | Sydney Football Stadium, Sydney Toeschouwers: 19.208 Scheidsrechter: | |
Milicic Kewell Vidmar Thompson Elrich Emerton |
Wedstrijdverslag |
2004 OFC Nations Cup |
---|
AUSTRALIË Vierde titel |
Doelpuntenmakers
De goals uit de voorronde zijn hierin ook opgenomen.
- 7 doelpunten
Veresa Toma
- 6 doelpunten
Tim Cahill Michel Hmae Vaughan Coveny Reginald DaVUi
- 4 doelpunten
- 3 doelpunten
- 2 doelpunten
- 1 doelpunt
- Eigen doelpunt
Vincent Simon (tegen Australië)
Bronnen, noten en/of referenties |