Oberliga Nordost 1991/92
De Oberliga Nordost 1991/92 was het eerste seizoen van de Oberliga Nordost als derde hoogste klasse in het Duits voetbal. Een jaar eerder vond de Duitse hereniging plaats. Door het isolement van West-Berlijn werd tot 1991 de Oberliga Berlin gespeeld als derde klasse. Een aantal clubs speelden het vorige seizoen nog in de DDR-Oberliga, de hoogste klasse van de DDR, maar niet alle clubs mochten aantreden in de twee hoogste klassen van het Duitse voetbal.
De Oberliga werd in drie geografische reeksen verdeeld.
Noord
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Verschil | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | FC Berlin | 34 | 25 | 7 | 2 | 97: | 15+82 | 57:11 |
2. | Greifswalder SC 1926 | 34 | 22 | 8 | 4 | 73: | 36+37 | 52:16 |
3. | Bergmann-Borsig Berlin | 34 | 21 | 9 | 4 | 86: | 36+50 | 51:17 |
4. | Tennis Borussia Berlin | 34 | 20 | 7 | 7 | 75: | 28+47 | 47:21 |
5. | FV Motor Eberswalde | 34 | 16 | 9 | 9 | 54: | 42+12 | 41:27 |
6. | Eisenhüttenstädter FC | 34 | 15 | 9 | 10 | 58: | 42+16 | 39:29 |
7. | Post Neubrandenburg | 34 | 15 | 8 | 11 | 56: | 42+14 | 38:30 |
8. | FSV PCK Schwedt | 34 | 13 | 12 | 9 | 51: | 40+11 | 38:30 |
9. | Spandauer SV | 34 | 15 | 6 | 13 | 59: | 57+2 | 36:32 |
10. | Reinickendorfer Füchse | 34 | 12 | 11 | 11 | 46: | 47–1 | 35:33 |
11. | Viktoria Frankfurt/Oder | 34 | 11 | 11 | 12 | 53: | 62–9 | 33:35 |
12. | Spandauer BC 06 | 34 | 12 | 8 | 14 | 52: | 57–5 | 32:36 |
13. | Stahl Hennigsdorf | 34 | 11 | 4 | 19 | 49: | 72–23 | 26:42 |
14. | Rot-Weiß Prenzlau | 34 | 9 | 7 | 18 | 42: | 66–24 | 25:43 |
15. | SC Wacker 04 Berlin | 34 | 5 | 11 | 18 | 40: | 76–36 | 21:47 |
16. | BFC Preussen | 34 | 7 | 7 | 20 | 29: | 66–37 | 21:47 |
17. | Hafen Rostock | 34 | 4 | 6 | 24 | 25: | 73–48 | 14:54 |
18. | Blau-Weiß Parchim | 34 | 2 | 2 | 30 | 27:115 | –88 | 6:62 |
Legende | |
Deelnemer eindronde voor promotie naar de 2. Bundesliga | |
Degradatie naar de Verbands- en Landesliga |
Midden
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Verschil | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 1. FC Union Berlin | 38 | 32 | 5 | 1 | 100: | 23+77 | 69: | 7
2. | 1. FC Magdeburg | 38 | 22 | 12 | 4 | 96: | 41+55 | 56:20 |
3. | Energie Cottbus | 38 | 23 | 6 | 9 | 102: | 53+49 | 52:24 |
4. | Hertha BSC Amateure | 38 | 20 | 11 | 7 | 75: | 41+34 | 51:25 |
5. | Lok Altmark Stendal | 38 | 19 | 12 | 7 | 59: | 36+23 | 50:26 |
6. | Türkiyemspor Berlin | 38 | 18 | 12 | 8 | 68: | 41+27 | 48:28 |
7. | Anhalt Dessau | 38 | 19 | 6 | 13 | 65: | 59+6 | 44:32 |
8. | SV Thale 04 | 38 | 16 | 11 | 11 | 46: | 33+13 | 43:33 |
9. | VfB Lichterfelde | 38 | 15 | 12 | 11 | 53: | 42+11 | 42:34 |
10. | FC Hertha 03 Zehlendorf | 38 | 17 | 8 | 13 | 64: | 58+6 | 42:34 |
11. | Glückauf Brieske-Senftenberg | 38 | 10 | 13 | 15 | 50: | 55–5 | 33:43 |
12. | Türkspor Berlin | 38 | 12 | 9 | 17 | 53: | 66–13 | 33:43 |
13. | Neuköllner SC Marathon 02 | 38 | 11 | 11 | 16 | 49: | 72–23 | 33:43 |
14. | FSV Velten 1990 | 38 | 12 | 6 | 20 | 51: | 77–26 | 30:46 |
15. | SC Charlottenburg | 38 | 10 | 9 | 19 | 39: | 68–29 | 29:47 |
16. | Blau-Weiß 90 Berlin II | 38 | 10 | 7 | 21 | 43: | 57–14 | 27:49 |
17. | SC Gatow 1931 | 38 | 9 | 8 | 21 | 43: | 72–29 | 26:50 |
18. | FV Wannsee | 38 | 7 | 10 | 21 | 41: | 75–34 | 24:52 |
19. | BSV Spindlersfeld | 38 | 6 | 5 | 27 | 43: | 86–43 | 17:59 |
20. | SV Lichtenberg 47 | 38 | 4 | 3 | 31 | 30:115 | –85 | 11:65 |
Legende | |
Deelnemer eindronde voor promotie naar de 2. Bundesliga | |
Degradatie naar de Verbands- en Landesliga |
Zuid
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Verschil | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | FSV Zwickau | 34 | 27 | 5 | 2 | 85: | 18+67 | 59: | 9
2. | Wismut Aue | 34 | 23 | 6 | 5 | 78: | 25+53 | 52:16 |
3. | Bischofswerdaer FV 08 | 34 | 19 | 9 | 6 | 65: | 25+40 | 47:21 |
4. | 1. FC Markkleeberg | 34 | 18 | 9 | 7 | 61: | 32+29 | 45:23 |
5. | FC Sachsen Leipzig | 34 | 16 | 8 | 10 | 57: | 41+16 | 40:28 |
6. | FSV Hoyerswerda | 34 | 15 | 7 | 12 | 50: | 41+9 | 37:31 |
7. | FSV Wacker 90 Nordhausen | 34 | 14 | 9 | 11 | 52: | 46+6 | 37:31 |
8. | 1. SV Gera | 34 | 14 | 8 | 12 | 44: | 44±0 | 36:32 |
9. | FC Meißen | 34 | 14 | 5 | 15 | 51: | 51±0 | 33:35 |
10. | Bornaer SV 91 | 34 | 13 | 6 | 15 | 35: | 51–16 | 32:36 |
11. | FV Zeulenroda | 34 | 10 | 10 | 14 | 48: | 45+3 | 30:38 |
12. | Stahl Riesa | 34 | 10 | 10 | 14 | 43: | 43±0 | 30:38 |
13. | Chemnitzer SV 1951 | 34 | 11 | 8 | 15 | 56: | 58–2 | 30:38 |
14. | SC 1903 Weimar | 34 | 12 | 6 | 16 | 37: | 61–24 | 30:38 |
15. | Soemtron Sömmerda | 34 | 10 | 8 | 16 | 45: | 61–16 | 28:40 |
16. | 1. Suhler SV | 34 | 5 | 15 | 14 | 38: | 63–25 | 25:43 |
17. | SV Merseburg 99 | 34 | 6 | 5 | 23 | 35: | 79–44 | 17:51 |
18. | VFC Plauen | 34 | 1 | 2 | 31 | 12:108 | –96 | 4:64 |
Legende | |
Deelnemer eindronde voor promotie naar de 2. Bundesliga | |
Degradatie naar de Verbands- en Landesliga |
Eindronde om promotie
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Verschil | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | VfL Wolfsburg | 6 | 5 | 0 | 1 | 15: | 7+8 | 10: | 2
2. | FSV Zwickau | 6 | 4 | 0 | 2 | 17:11 | +6 | 8: | 4
3. | FC Berlin | 6 | 2 | 0 | 4 | 9: | 8+1 | 4: | 8
4. | 1. FC Union Berlin | 6 | 1 | 0 | 5 | 6:21 | –15 | 2:10 |
Legende | |
Promotie naar de 2. Bundesliga |
Seizoenen Oberliga Nordost | ||
---|---|---|
Hoogste klasse: 1990/91 |