Magritte du cinéma 2014
De 4e uitreiking van de Magritte du cinéma vond plaats op 1 februari 2014 voor de Belgische Franstalige films uit 2013. De uitreiking vond plaats in het Square - Brussels Meeting Centre te Brussel met Fabrizio Rongione als gastheer. De Magritte d'honneur werd uitgereikt aan de regisseur/acteur Emir Kusturica.
Magritte du cinéma 2014
| ||||
Gehouden in | Brussel | |||
Jaar | 2014 | |||
Data | 1 februari | |||
Organisator | Académie André Delvaux | |||
Eerste editie | 2011 | |||
Edities | ||||
Vorige editie | Magritte du cinéma 2013 | |||
Volgende editie | Magritte du cinéma 2015 | |||
Officiële website | ||||
|
Winnaars en genomineerden
De genomineerden werden op 9 januari 2014 bekendgemaakt.[1]
Beste film
- Ernest et Célestine van Benjamin Renner, Stéphane Aubier en Vincent Patar
- Au nom du fils van Vincent Lannoo
- Kinshasa Kids van Marc-Henri Wajnberg
- Le monde nous appartient van Stephan Streker
- Tango libre van Frédéric Fonteyne
Beste regisseur
- Benjamin Renner, Stéphane Aubier en Vincent Patar – Ernest et Célestine
- Vincent Lannoo – Au nom du fils
- Frédéric Fonteyne – Tango libre
- Sam Garbarski – Vijay and I
Beste acteur
- Benoît Poelvoorde – Une place sur la terre
- Sam Louwyck – La Cinquième Saison
- François Damiens en Jan Hammenecker – Tango libre
Beste actrice
- Pauline Étienne – La Religieuse
- Astrid Whettnall – Au nom du fils
- Lubna Azabal – Goodbye Morocco
- Déborah François – Populaire
Beste debuutfilm
- Une chanson pour ma mère van Joël Franka
- A pelada van Damien Chemin
- Bxl-Usa van Gaëtan Bevernaege
- Hors les murs van David Lambert
- Je suis supporter du Standard van Riton Liebman
- Le Sac de farine van Kadija Leclère
- Twa timoun van Jonas d'Adesky
Beste Vlaamse film in coproductie
- Kid van Fien Troch
- Brasserie Romantiek van Joël Vanhoebrouck
- La Cinquième Saison van Peter Brosens en Jessica Woodworth
Beste buitenlandse film in coproductie
- La Vie d'Adèle van Abdellatif Kechiche
- La Religieuse van Guillaume Nicloux
- Les Chevaux de Dieu van Nabil Ayouch
- Populaire van Régis Roinsard
Beste acteur in een bijrol
- Laurent Capelluto – Le Temps de l'aventure
- Bouli Lanners – 11.6
- Olivier Gourmet – Grand Central
- David Murgia – Je suis supporter du Standard
- Renaud Rutten – Une chanson pour ma mère
Beste jong mannelijk talent
- Achille Ridolfi – Au nom du fils
- Bent Simons – Kid
- Steve Driesen – Landes
- Mehdi Dehbi – Le Sac de farine
Beste actrice in een bijrol
- Catherine Salée – La Vie d'Adèle
- Dominique Baeyens – Au nom du fils
- Nicole Shirer – Bxl/Usa
- Christelle Cornil – Landes
Beste jong vrouwelijk talent
- Pauline Burlet – Le Passé
- Mona Walravens – La Vie d'Adèle
- Rania Mellouli – Le Sac de farine
- Anne Paulicevich – Tango libre
Beste beeld
- Hichame Alaouié – Les Chevaux de Dieu
- Christophe Beaucarne – L'Écume des jours
- Virginie Saint-Martin – Tango libre
Beste kostuums
- Catherine Marchand – Vijay and I
- Nathalie Deceuninck, Aliette Vliers – Une chanson pour ma mère
- Élise Ancion – Une place sur la terre
Beste decor
- Véronique Sacrez – Tango libre
- Igor Gabriel – La Cinquième Saison
- Catherine Cosme – Le monde nous appartient
Beste montage
- Marie-Hélène Dozo – Kinshasa Kids
- Ewin Ryckaert – Tango libre
- Sandrine Deegen – Vijay and I
Beste filmmuziek
- Ozark Henry – Le monde nous appartient
- Michelino Bisceglia – Au nom du fils
- Christophe Vervoort – Le Sac de farine
Beste scenario of bewerking
- Philippe Blasband en Anne Paulicevich – Tango libre
- Fien Troch – Kid
- Peter Brosens en Jessica Woodworth – La Cinquième Saison
- Philippe Blasband en Sam Garbarski – Vijay and I
Beste geluid
- Frédéric Demolder, Emmanuel de Boissieu, Luc Thomas, Franco Piscopo – Ernest et Célestine
- Philippe Charbonnel, Guilhem Donzel, Matthieu Michaux – Au nom du fils
- Marc Bastien, Thomas Gauder – Tango libre
Beste korte film
- Welkom van Pablo Munoz Gomez
- Bowling killers van Sébastien Petit
- Le conseiller van Elisabet Lladó
- Partouze van Matthieu Donck
Beste documentaire
- La nuit qu'on suppose van Benjamin d'Aoust
- Amsterdam Stories USA van Rob Rombout en Rogier van Eck
- L'irrésistible ascension de Moïse Katumbi van Thierry Michel
- The sound of Belgium van Jozef Devillé
Films met meerdere nominaties
De volgende films ontvingen meerdere nominaties:
Nominaties | Film | Gewonnen |
---|---|---|
Tango libre | ||
Au nom du fils | ||
Vijay and I | ||
La Cinquième Saison | ||
Ernest et Célestine | ||
Kid | ||
La Vie d'Adèle | ||
Le monde nous appartient | ||
Le Sac de farine | ||
Kinshasa Kids | ||
La Religieuse | ||
Landes | ||
Les Chevaux de Dieu | ||
Populaire | ||
Une chanson pour ma mère |
Externe link
Bronnen, noten en/of referenties |
Magritte | |||||
---|---|---|---|---|---|
|
This article is issued from
Wikipedia.
The text is licensed under Creative
Commons - Attribution - Sharealike.
Additional terms may apply for the media files.