Luxemburg op de Olympische Zomerspelen 1952
Luxemburg nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1952 in Helsinki, Finland. Het was de zevende deelname van Luxemburg.
Land | Luxemburg | ||||||||||||||||
IOC-landcode | LUX | ||||||||||||||||
NOC | Comité Olympique et Sportif Luxembourgeois (fr) externe link | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1952 in Helsinki | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Luxemburg op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | |||||||||||||||||
Luxemburg op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 | |||||||||||||||||
|
Aan de in 1920 gewonnen zilveren medaille van Joseph Alzin werd deze editie een medaille toegevoegd. De atleet Josy Barthel won de eerste officiële gouden medaille voor Luxemburg. Hij deed dit op de 1500 m. Deze prestatie is tot op heden niet herhaald.
In 1900 won Michel Théato de marathon. Lange tijd werd aangenomen dat hij Fransman was, maar aan het eind van de 20e eeuw bleek dat hij echter uit Luxemburg kwam. Het Internationaal Olympisch Comité rekent deze medaille echter nog steeds toe aan Frankrijk.
De turnen Jean Kugeler was de tweede Luxemburger die voor de derde maal aan de Olympische Spelen deelnam na, de eveneens turner, Mathias Erang (1924-1928-1936). Elf olympiërs namen voor de tweede keer deel, onder hen de worstelaar Mathias Scheitler die in 1936 voor de eerste keer deelnam. Er namen geen vrouwen uit Luxemburg aan deze editie deel.
Medailles
Sport | Olympiër | Onderdeel | Medaille |
---|---|---|---|
Atletiek | Josy Barthel | 1500 m (m) |
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Jean Hamilius is een zoon van Émile Hamilius die in 1920 deel uitmaakte van het olympisch voetbalelftal.
Olympiër (deelname) | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Robert Schaeffer | 200 m (m) | series | serie 10: 3e (22,4) |
Frédéric Hammer | 200 m (m) | series | serie 9: 4e (22,4) |
400 m (m) | series | serie 12: 6e (49,6) | |
Jean Hamilius | 400 m (m) | series | serie 9: 6e (50,3) |
Gerard Rasquin | series | serie 2: 4e (50,0) | |
Josy Barthel (2) | 1500 m (m) | serie 1: 1e (3.51,6) HF 2: 1e (3.50,4) Finale: 3.45,2 OR | |
Paul Frieden (2) | 5000 m (m) | series | serie 3: 13e (15.23,2) |
Jean Fonck | 110 m horden (m) | series | serie 6: 6e (16,1) |
400 m horden (m) | series | serie 1: 5e (57,8) | |
Robert Schaeffer Jean Hamilius Frédéric Hammer Gerard Rasquin | 4× 400 m (m) | series | serie 1: 5e (3.16,2) (50,1 - 49,5 - 48,5 - 48,5) |
Boksen
De weltergewichtbokser Jean Welter jr is een zoon van Jean Welter sr die in 1924 en 1928 deelnam bij het boksen.
Olympiër (deelname) | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Fernand Backes | halfweltergewicht (m) | tweede ronde | 1R: vrij 2R: verloor van Jean Louis Paternotte (Bel) (0-3) |
Jean Welter jr (2) | weltergewicht (m) | eerste ronde | 1R: verloor van Franco Vescovi (Ita) (0-2) |
Bruno Matiussi | halfmiddengewicht (m) | eerste ronde | 1R: verloor van Guido Mazzinghi (Ita) (0-3) |
Alfred Stuermer | middengewicht (m) | eerste ronde | 1R: verloor van Boris Georgiev Nikolov (Bul) (0-3) |
Kanovaren
Olympiër (deelname) | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Roland Licker | K1 1000 m (m) | series | serie 2: 7e (4.48,1) |
Johny Lucas Léon Roth | K2 1000 m (m) | series | serie 2: 6e (4.21,6) |
Léon Roth | K1 10.000 m (m) | 17e | 56.02,9 |
Eugène Hanck Roland Licker | K2 10.000 m (m) | 18e | 50.08,4 |
Schermen
Olympiër (deelname) | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Léon Buck (2) | degen (m) | 4e | 1R groep 3: 1e (5-1) HF groep 2: 5e (5-4) Finale: (6-3) |
Emile Gretsch (2) | halve finale | 1R groep 4: 1e (5-3) HF groep 1: 7e (2-6) | |
Jean Fernand Leischen (2) | eerste ronde | 1R groep 5: 8e (2-5) | |
Léon Buck Emile Gretsch Jean Fernand Leischen Paul Anen (2) | degen team (m) | 4e | 1R groep 5: won van Australië (8-3) 2R groep 1: verloor van Hongarije (4-10), won van Frankrijk (9-6), won van Finland (10-6) HF groep 1: won van Denemarken (10-5) Finale: verloor van Zweden (3-13), verloor van Italië (2-12), verloor van Zwitserland (4-8) |
Turnen
Olympiër (deelname) | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Team Luxemburg | meerkamp team (m) | 18e | 503,25 punten |
Joseph Stoffel (2) | meerkamp (m) | 32e | 110,35 59e vloer (17,85) 26e ringen (18,70) 40e paardvoltige (18,10) 31e sprong (18,55) 26e brug (18,70) 40e rekstok (18,45) |
Armand Huberty | meerkamp (m) | 103e | 100,75 137e vloer (16,15) 130e ringen (16,10) 100e paardvoltige (16,30) 146e sprong (16,85) 94e brug (17,70) 73e rekstok (17,65) |
Jean Kugeler (3) | meerkamp (m) | 126e | 97,20 170e vloer (14,20) 104e ringen (17,15) 138e paardvoltige (14,20) 107e sprong (17,70) 96e brug (17,65) 121e rekstok (16,30) |
Michel Coppin | meerkamp (m) | 131e | 96,05 137e vloer (16,15) 146e ringen (15,70) 147e paardvoltige (13,70) 54e sprong (18,35) 142e brug (16,05) 127e rekstok (16,10) |
Hubert Erang | meerkamp (m) | 134e | 95,70 116e vloer (16,70) 157e ringen (15,20) 143e paardvoltige (13,80) 79e sprong (18,15) 147e brug (15,85) 131e rekstok (16,00) |
René Schroeder (2) | meerkamp (m) | 163e | 87,95 157e vloer (15,20) 121e ringen (16,40) 182e paardvoltige (8,25) 156e sprong (16,45) 154e brug (15,45) 124e rekstok (16,20) |
Voetbal
De wedstrijden werden gespeeld op 16 juli in Lahti en op 20 juli in Kotka.
Olympiër (deelname) | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jules Gales (2) Fernand Guth Jean Jaminet Fernand Lahure Léon Letsch François Muller Vic Nurenberg Michel Reuter Joseph Roller Léon Spartz Camille Wagner | mannen | eerste ronde | VR: 1R: |
Wielrennen
Olympiër (deelname) | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
André Moes | wegwedstrijd (m) | 11e | 5:11.19,0 * |
Roger Ludwig | 14e | 5:11.20,0 * | |
Nicolas Morn | 51e | 5:26.25,0 * | |
Jean Schmit | dnf | niet gefinisht | |
Roger Ludwig André Moes Nicolas Morn | wegwedstrijd team (m) | 7e | * 15:49.04,0 |
Worstelen
Een tweede deelnemer, ingeschreven bij de weltergewichten, kwam niet in actie.
Olympiër (deelname) | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Mathias Scheitler (2) | grieks-romeins, lichtgewicht (m) | tweede ronde | 1R: verloor van Jan Albert Cools (Bel) (0-3) 2R: verloor van Kamel Hussein (Egy) (0-3) |
Henri Freylinger | grieks-romeins, weltergewicht (m) | tweede ronde | 1R: verloor van Khalil Taha (Lib) (0-3) 2R: verloor van Gottfried Angelberger (Aut) (0-3) |
Joseph Schummer | grieks-romeins, halfzwaargewicht (m) | tweede ronde | 1R: verloor van Kelpo Olavi Gröndahl (Fin) (3.30) 2R: verloor van Ismet Atli (Tur) (2.15) |
Zwemmen
Olympiër (deelname) | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
René Kohn | 200 m school (m) | series | serie 1: 6e (2.59,3) |
Bronnen, noten en/of referenties
|
Landen op de Olympische Zomerspelen 1952 in Helsinki, Finland |
---|
Argentinië · Australië · Bahama's · België · Bermuda · Birma · Brazilië · Brits-Guiana · Bulgarije · Canada · Ceylon · Chili · China · Cuba · Denemarken · Duitsland · Egypte · Filipijnen · Finland · Frankrijk · Goudkust · Griekenland · Groot-Brittannië · Guatemala · Hongarije · Hongkong · Ierland · IJsland · India · Indonesië · Iran · Israël · Italië · Jamaica · Japan · Joegoslavië · Libanon · Liechtenstein · Luxemburg · Mexico · Monaco · Nederland · Nederlandse Antillen · Nieuw-Zeeland · Nigeria · Noorwegen · Oostenrijk · Pakistan · Panama · Polen · Portugal · Puerto Rico · Roemenië · Saarland · Singapore · Sovjet-Unie · Spanje · Thailand · Trinidad en Tobago · Tsjecho-Slowakije · Turkije · Uruguay · Venezuela · Verenigde Staten · Vietnam · Zuid-Afrika · Zuid-Korea · Zweden · Zwitserland |