Frankrijk op de Olympische Winterspelen 1992
Tijdens de Olympische Winterspelen van 1992, die in Albertville werden gehouden, nam het gastland, Frankrijk, voor de zestiende keer deel.
Land | Frankrijk | ||||||||||||||||
IOC-landcode | FRA | ||||||||||||||||
NOC | Comité National Olympique et Sportif Français (fr) externe link | ||||||||||||||||
Olympische Winterspelen 1992 in Albertville | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Frankrijk op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | |||||||||||||||||
Frankrijk op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 | |||||||||||||||||
|
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Biatlon | Corinne Niogret Véronique Claudel Anne Briand | 3x7,5 km estafette (v) | |
Freestyleskiën | Edgar Grospiron | moguls (m) | |
Noordse combinatie | Fabrice Guy | individueel (m) | |
Alpineskiën | Franck Piccard | afdaling (m) | |
Carole Merle | super g (v) | ||
Freestyleskiën | Olivier Allamand | moguls (m) | |
Kunstrijden | Isabelle Duchesnay Paul Duchesnay | ijsdansen | |
Noordse combinatie | Sylvain Guillaume | individueel (m) | |
Alpineskiën | Florence Masnada | combinatie (v) |
Deelnemers en resultaten
Alpineskiën
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Luc Alphand | afdaling (m) | 12e | 1.52,34 (+1,97) |
super g (m) | 16e | 1.15,39 (+2,35) | |
Patrice Bianchi | slalom (m) | dnf-1 | opgave run 1 |
Jean-Luc Crétier | super g (m) | 24e | 1.16,36 (+3,32) |
combinatie (m) | 4e | 18,97 p. (+4,39) afdaling: 13,05 p. (1.46,25) slalom: 5,92 p. (1.42,09: 49,67+52,42) | |
Adrien Duvillard | afdaling (m) | dnf | opgave |
combinatie (m) | dq-a | diskwalificatie afdaling | |
Stéphane Exartier | reuzenslalom (m) | 13e | 2.10,67 (+3,69) 1.06,87+1.03,80 |
slalom (m) | 30e | 1.53,90 (+9,51) 58,31+55,59 | |
Alain Feutrier | reuzenslalom (m) | 19e | 2.12,00 (+5,02) 1.07,11+1.04,89 |
slalom (m) | dnf-2 | opgave run 2 54,50+dnf | |
Franck Piccard | afdaling (m) | 1.50,42 (+0,05) | |
super g (m) | dnf | opgave | |
reuzenslalom (m) | 18e | 2.11,93 (+4,95) 1.07,14+1.04,79 | |
Denis Rey | afdaling (m) | 27e | 1.54,28 (+3,91) |
combinatie (m) | dq-a | diskwalificatie afdaling | |
Armand Schiele | super g (m) | dnf | opgave |
François Simond | slalom (m) | 12e | 1.47,49 (+3,10) 53,88+53,61 |
Régine Cavagnoud | afdaling (v) | 17e | 1.54,94 (+2,39) |
super g (v) | 26e | 1.26,69 (+5,47) | |
combinatie (v) | 10e | 51,13 p. (+48,58) afdaling: 28,92 p. (1.28,16) slalom: 22,21 p. (1.11,99: 35,96+36,03) | |
Patricia Chauvet | slalom (v) | 6e | 1.33,72 (+1,04) 48,98+44,74 |
Cathy Chedal | afdaling (v) | 22e | 1.55,91 (+3,36) |
super g (v) | 22e | 1.25,66 (+4,44) | |
reuzenslalom (v) | dq-1 | diskwalificatie run 1 | |
Béatrice Filliol | slalom (v) | dnf-1 | opgave run 1 |
combinatie (v) | dnf-s2 | opgave slalom run 2 afdaling: 1.30,03 | |
Marie-Pierre Gatel | afdaling (v) | 23e | 1.56,25 (+3,70) |
Christelle Guignard | reuzenslalom (v) | dnf-2 | opgave run 2 1.08,08+dnf |
slalom (v) | 14e | 1.36,31 (+3,63) 50,20+46,11 | |
Sophie Lefranc | reuzenslalom (v) | 19e | 2.18,67 (+5,93) 1.09,54+1.09,13 |
Florence Masnada | super g (v) | 19e | 1.25,42 (+4,20) |
slalom (v) | dnf-1 | opgave run 1 | |
combinatie (v) | 21,38 p. (+18,83) afdaling: 15,46 p. (1.27,08) slalom: 5,92 p. (1.10,01: 35,19+34,82) | ||
Carole Merle | afdaling (v) | 13e | 1.54,73 (+2,18) |
super g (v) | 1.22,63 (+1,41) | ||
reuzenslalom (v) | 6e | 2.14,24 (+1,50) 1.06,67+1.07,57 |
Biatlon
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Patrice Bailly-Salins | 10 km (m) | 30e | 27.49,7 (+1.47,4) pen.: 3 (0 + 3) |
20 km (m) | 22e | 1:00.28,3 (+3.53,9) pen.: 4 (0 + 2 + 0 + 2) | |
Xavier Blond | 10 km (m) | 45e | 28.32,8 (+2.30,5) pen.: 3 (1 + 2) |
Christian Dumont | 10 km (m) | 42e | 28.30,7 (+2.28,4) pen.: 4 (3 + 1) |
20 km (m) | 13e | 59.27,0 (+1.52,6) pen.: 2 (1 + 1 + 0 + 0) | |
Hervé Flandin | 10 km (m) | 10e | 26.56,6 (+54,3) pen.: 1 (0 + 1) |
Thierry Gerbier | 20 km (m) | 39e | 1:02.24,8 (+5.50,4) pen.: 2 (0 + 0 + 1 + 1) |
Lionel Laurent | 20 km (m) | 47e | 1:03.10,6 (+6.36,2) pen.: 4 (0 + 1 + 1 + 2) |
Team Xavier Blond Thierry Gerbier Christian Dumont Hervé Flandin | 4x7,5 km estafette (m) | 6e | 1:27.13,3 (+2.29,8) pen.: 0 23.07,6 pen.: 0 (0 + 0) 21.26,4 pen.: 0 (0 + 0) 21.41,1 pen.: 0 (0 + 0) 20.58,2 pen.: 0 (0 + 0) |
Anne Briand | 7,5 km (v) | 7e | 25.29,8 (+1.00,6) pen.: 2 (0 + 2) |
15 km (v) | 19e | 56.05,1 (+4.17,9) pen.: 7 (2 + 2 + 0 + 3) | |
Véronique Claudel | 7,5 km (v) | 24e | 27.04,5 (+2.35,3) pen.: 4 (1 + 3) |
15 km (v) | 4e | 52.21,2 (+34,0) pen.: 2 (0 + 1 + 0 + 1) | |
Delphine Burlet | 7,5 km (v) | 9e | 25.50,5 (+1.21,3) pen.: 4 (2 + 2) |
15 km (v) | 6e | 53.00,8 (+1.13,6) pen.: 3 (1 + 0 + 0 + 2) | |
Corinne Niogret | 7,5 km (v) | 17e | 26.32,3 (+2.03,1) pen.: 3 (1 + 2) |
15 km (v) | 7e | 53.06,6 (+1.19,4) pen.: 2 (1 + 0 + 0 + 1) | |
Team Corinne Niogret Véronique Claudel Anne Briand | 3x7,5 km estafette (v) | 1:15.55,6 pen.: 0 25.54,7 pen.: 0 (0 + 0) 25.30,7 pen.: 0 (0 + 0) 24.30,2 pen.: 0 (0 + 0) |
Bobsleeën
Olympiër (deelname) | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Christophe Flacher Claude Dasse | 2-mansbob (m) Frankrijk I | 14e | 4.05,56 (+2,30) (1.01,13 / 1.01,52 / 1.01,47 / 1.01,44) |
Gabriel Fourmigue Philippe Tanchon | 2-mansbob (m) Frankrijk II | 17e | 4.06,38 (+3,12) (1.01,19 / 1.01,72 / 1.01,77 / 1.01,70) |
Christophe Flacher Claude Dasse Thierry Tribondeau Gabriel Fourmigue | 4-mansbob (m) Frankrijk I | 8e | 3.54,91 (+1,01) (58,45 / 58,79 / 58,78 / 58,89) |
Bruno Mingeon Stéphane Poirot Didier Stil Dominique Klinnik | 4-mansbob (m) Frankrijk II | 18e | 3.57,41 (+3,51) (59,03 / 59,33 / 59,52 / 59,53) |
Freestyleskiën
Olympiër (deelname) | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Edgar Grospiron | moguls (m) | 25,81 p. (kwalificatie: 25,23 p.) | |
Olivier Allamand | 24,87 p. (kwalificatie: 24,96 p.) | ||
Éric Berthon | 4e | 24,79 p. (kwalificatie: 23,41 p.) | |
Youri Gilg | 9e | 22,85 p. (kwalificatie: 23,63 p.) | |
Raphaëlle Monod | moguls (v) | 8e | 15,57 p. (kwalificatie: 24,09 p.) |
Candice Gilg | 24e | dnq (kwalificatie: 8,74 p.) |
Kunstrijden
Olympiër (deelname) | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Nicolas Petorin | mannen | 14e | 21,0 p. (korte kür: 14 - lange kür: 14) |
Éric Millot | 15e | 21,5 p. (korte kür: 17 - lange kür: 13) | |
Surya Bonaly | vrouwen | 5e | 7,5 p. (korte kür: 3 - lange kür: 6) |
Laetitia Hubert | 12e | 17,5 p. (korte kür: 5 - lange kür: 15) | |
Lyne Haddad Sylvain Prive | paarrijden | 16e | 24,0 p. (korte kür: 16 - lange kür: 16) |
Isabelle Duchesnay Paul Duchesnay | ijsdansen | 4,4 p. (verpl.1: 3 - verpl.2: 3 - org.: 2 - vrij: 2) | |
Dominique Yvon Frédéric Palluél | 8e | 16,6 p. (verpl.1: 8 - verpl.2: 8 - org.: 9 - vrij: 8) | |
Sophie Moniotte Pascal Lavanchy | 9e | 17,4 p. (verpl.1: 9 - verpl.2: 9 - org.: 8 - vrij: 9) |
Langlaufen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Stéphane Azambre | 10 km klassiek (m) | 43e | 31.22,2 (+3.46,2) |
50 km vrije stijl (m) | 26e | 2:13.49,8 (+10.08,3) | |
achtervolging 10 km+15 km (m) | 38e | +5.25,0 (10 km:31.22 + 15 km:39.40,9) | |
Guy Balland | 30 km klassiek (m) | 37e | 1:30.19,6 (+7.51,8) |
50 km vrije stijl (m) | 14e | 2:10.40,8 (+6.59,3) | |
Hervé Balland | 50 km vrije stijl (m) | 5e | 2:07.17,7 (+3.36,2) |
Patrick Remy | 10 km klassiek (m) | 36e | 30.45,1 (+3.09,1) |
30 km klassiek (m) | 23e | 1:27.54,0 (+5.26,2) | |
achtervolging 10 km+15 km (m) | 22e | +4.06,6 (10 km:30.45 + 15 km:38.59,5) | |
Philippe Sanchez | 10 km klassiek (m) | 51e | 31.42,3 (+4.06,3) |
achtervolging 10 km+15 km (m) | 30e | +4.32,4 (10 km:31.42 + 15 km:38.28,3) | |
Cédric Vallet | 10 km klassiek (m) | 79e | 34.35,1 (+6.59,1) |
achtervolging 10 km+15 km (m) | 68e | +10.08,3 (10 km:34.35 + 15 km:41.11,2) | |
Team Patrick Remy Philippe Sanchez Stéphane Azambre Hervé Balland | 4x10 km estafette (m) | 8e | 1:44.51,1 (+5.25,1) 26.39,0 26.35,6 26.15,2 25.21,3 |
Sylvie Giry-Rousset | 5 km klassiek (v) | 45e | 16.06,6 (+1.52,8) |
15 km klassiek (v) | 28e | 46.48,5 (+4.27,7) | |
30 km vrije stijl (v) | 39e | 1:35.08,4 (+12.38,3) | |
achtervolging 5 km+10 km (v) | 32e | +3.52,6 (5 km:16.06 + 10 km:27.54,3) | |
Marie-Pierre Guilbaud | 5 km klassiek (v) | 37e | 15.53,6 (+1.39,8) |
30 km vrije stijl (v) | dnf | opgave | |
achtervolging 5 km+10 km (v) | 46e | +5.47,6 (5 km:15.53 + 10 km:30.02,3) | |
Isabelle Mancini | 5 km klassiek (v) | 22e | 15.12,1 (+58,3) |
30 km vrije stijl (v) | 21e | 1:31.03,3 (+8.33,2) | |
achtervolging 5 km+10 km (v) | 9e | +1.45,6 (5 km:15.12 + 10 km:26.41,3) | |
Carole Stanisière | 15 km klassiek (v) | 32e | 47.20,1 (+4.59,3) |
Sophie Villeneuve | 5 km klassiek (v) | 49e | 16.15,0 (+2.01,2) |
30 km vrije stijl (v) | 18e | 1:30.14,5 (+7.44,4) | |
achtervolging 5 km+10 km (v) | 31e | +3.34,8 (5 km:16.15 + 10 km:27.27,5) | |
Team Carole Stanisière Sylvie Giry-Rousset Sophie Villeneuve Isabelle Mancini | 4x5 km estafette (v) | 5e | 1:01.30,7 (+1.55,9) 16.02,5 15.41,0 15.22,0 14.25,2 |
Noordse combinatie
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Fabrice Guy | individueel (m) | — — schans: 222,1 p — 15 km: 43.45,4 | |
Sylvain Guillaume | +48,4 — schans: 208,1 p — 15 km: 43.00,5 | ||
Xavier Girard | 13e | +3.33,9 — schans: 199,3 p — 15 km: 44.47,3 | |
Francis Reppelin | 27e | +6.00,3 — schans: 201,9 p — 15 km: 47.31,0 | |
Team Francis Reppelin Sylvain Guillaume Fabrice Guy | team (m) | 4e | +2.15,5 — schans: 578,4 p — 30 km: 1:20.19,0 schans: 177,2 p — 10 km: 27.27,0 schans: 191,1 p — 10 km: 26.28,8 schans: 210,1 p — 10 km: 26.23,2 |
Rodelen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Olivier Fraise | mannen | 22e | 3.07,360 (+4,997) (46,287 / 47,278 / 46,981 / 46,814) |
Yves Boyer | 28e | 3.09,830 (+7,467) (47,378 / 46,917 / 47,891 / 47,644) | |
Frédéric Bertrand | 32e | 3.12,956 (+10,593) (47,663 / 47,800 / 48,443 / 49,050) | |
Yves Boyer Frédéric Bertrand | dubbel | 19e | 1.36,907 (+4,854) (48,847 / 48,060) |
Schaatsen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Thierry Lamberton | 1000 m (m) | 44e | 1.31,64 (+16,79) |
1500 m (m) | 41e | 2.04,04 (+9,23) | |
5000 m (m) | 35e | 7.35,51 (+35,54) |
Schansspringen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Steve Delaup | normale schans individueel (m) | 32e | 186,8 punten 92,1 p. (78,5 m) + 94,7 p. (79,5 m) |
grote schans individueel (m) | 6e | 185,6 punten 92,9 p. (106,0 m) + 92,7 p. (105,5 m) | |
Jérôme Gay | normale schans individueel (m) | 43e | 180,9 punten 88,7 p. (79,5 m) + 92,2 p. (79,5 m) |
grote schans individueel (m) | 54e | 93,5 punten 17,0 p. (70,0 m) + 76,5 p. (97,5 m) | |
Nicolas Jean-Prost | normale schans individueel (m) | 19e | 195,7 punten 97,6 p. (81,0 m) + 98,1 p. (81,0 m) |
grote schans individueel (m) | 51e | 104,7 punten 69,5 p. (92,5 m) + 35,2 p. (78,0 m) | |
Didier Mollard | normale schans individueel (m) | 8e | 209,7 punten 103,7 p. (84,5 m) + 106,0 p. (85,0 m) |
grote schans individueel (m) | 40e | 132,2 punten 89,8 p. (104,5 m) + 42,4 p. (81,0 m) | |
Team Steve Delaup Nicolas Jean-Prost Didier Mollard Jérôme Gay | grote schans team (m) | 10e | 510,9 punten 86,9 p. (103,5 m) + 77,6 p. (99,0 m) 81,3 p. (102,0 m) + 82,4 p. (101,0 m) 87,6 p. (104,0 m) + 82,1 p. (101,5 m) 87,6 p. (104,0 m) + 84,3 p. (102,0 m) |
Shorttrack
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Marc Bella | 1000 m (m) | 18e | dnq, vr 8 (3e): 1.34,22 |
Marc Bella Arnaud Drouet Rémi Ingres Claude Nicouleau | 5000 m aflossing (m) | 5e | dnq, hf 1 (3e): 7.26,09, vr 2 (3e): 7.28,32 |
Karine Rubini | 500 m (v) | 15e | dnq, kf 1 (4e): 1.08,41, vr 6 (2e): 49,25 |
Valérie Barizza Sandrine Daudet Murielle Leyssieux Karine Rubini | 3000 m aflossing (v) | 5e | dnq, hf 2 (3e): 4.43,32 |
IJshockey
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Peter Almasy Michaël Babin Stéphane Barin Stéphane Botteri Philippe Bozon Arnaud Briand Yves Crettenand Jean-Marc Djian Patrick Dunn Gérald Guennelon Benoît Laporte Michel Leblanc Jean-Philippe Lemoine Pascal Margerit Denis Perez Serge Poudrier Christian Pouget Pierre Pousse Antoine Richer Bruno Saunier Christophe Ville Petri Ylönen | mannen | 8e | Voorronde groep B: 2- 3 4- 6 4- 3 0- 8 4- 2 Kwartfinale: 1- 4 Wedstrijd om 5e t/m 8e plaats: 4- 5 Wedstrijd om de 7e plaats: 1- 4 |
Bronnen, noten en/of referenties
|
Landen op de Olympische Winterspelen 1992 in Albertville, Frankrijk |
---|
Algerije · Amerikaanse Maagdeneilanden · Andorra · Argentinië · Australië · België · Bermuda · Bolivia · Brazilië · Bulgarije · Canada · Chili · China · Chinees Taipei · Costa Rica · Cyprus · Denemarken · Duitsland · Estland · Filipijnen · Finland · Frankrijk · Gezamenlijk team · Griekenland · Groot-Brittannië · Honduras · Hongarije · Ierland · IJsland · India · Italië · Jamaica · Japan · Joegoslavië · Kroatië · Letland · Libanon · Liechtenstein · Litouwen · Luxemburg · Marokko · Mexico · Monaco · Mongolië · Nederland · Nederlandse Antillen · Nieuw-Zeeland · Noord-Korea · Noorwegen · Oostenrijk · Polen · Puerto Rico · Roemenië · San Marino · Senegal · Slovenië · Spanje · Swaziland · Tsjecho-Slowakije · Turkije · Verenigde Staten · Zuid-Korea · Zweden · Zwitserland |