Europese kampioenschappen shorttrack 2014
De Europese kampioenschappen shorttrack 2014 werden van 17 tot en met 19 januari 2014 georganiseerd in Dresden in Duitsland.
EK shorttrack 2014
| |||||||
Gehouden in | |||||||
Jaar | 2014 | ||||||
Data | 17 t/m 19 januari | ||||||
Sport | Shorttrack | ||||||
Organisator | ISU | ||||||
Evenementen | 12 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Medailles
Mannen
Onderdeel | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
500m | Viktor An | Sjinkie Knegt | Vladimir Grigorev | |||
1000m | Viktor An | Semen Jelistratov | Vladimir Grigorev | |||
1500m | Semen Jelistratov | Niels Kerstholt | Freek van der Wart | |||
3000m superfinale | Viktor An | Sjinkie Knegt | Niels Kerstholt | |||
Klassement | Viktor An | Semen Jelistratov | Niels Kerstholt | |||
Aflossing | Dmitry Migoenov Viktor An Semen Jelistratov Vladimir Grigorev | Sjinkie Knegt Freek van der Wart Daan Breeuwsma Niels Kerstholt | Robert Siefert Paul Herrmann Daniel Zetsche Christoph Schubert |
Vrouwen
Onderdeel | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
500m | Arianna Fontana | Tatiana Bordodulina | Jorien ter Mors | |||
1000m | Elise Christie | Jorien ter Mors | Tatiana Bordodulina | |||
1500m | Jorien ter Mors | Bernadett Heidum | Zsofia Konya | |||
3000m superfinale | Jorien ter Mors | Elise Christie | Arianna Fontana | |||
Klassement | Jorien ter Mors | Elise Christie | Arianna Fontana | |||
Aflossing | Lara van Ruijven Jorien ter Mors Sanne van Kerkhof Yara van Kerkhof | Elise Christie Charlotte Gilmartin Alex Stanley Kathryn Thomson | Szandra Lajtos Bernadett Heidum Andrea Keszler Zsofia Konya |
Trivia
Sjinkie Knegt werd gediskwalificeerd nadat hij in eerste instantie derde was geworden in het algemeen klassement. De diskwalificatie volgde nadat hij bij de finish van de aflossing (relay) beide middelvingers had opgestoken en een schoppende beweging had gemaakt naar kampioen Viktor An. Zijn klasseringen op de individuele afstanden en het resultaat van Nederland bij de relay bleven gehandhaafd.
Externe link
- (en) Resultaten
Europees kampioenschap shorttrack |
---|
Malmö 1997 · Boedapest 1998 · Oberstdorf 1999 · Bormio 2000 · Den Haag 2001 · Grenoble 2002 · Sint-Petersburg 2003 · Zoetermeer 2004 · Turijn 2005 · Krynica Zdrój 2006 · Sheffield 2007 · Ventspils 2008 · Turijn 2009 · Dresden 2010 · Heerenveen 2011 · Mlada Boleslav 2012 · Malmö 2013 · Dresden 2014 · Dordrecht 2015 · Sotsji 2016 · Turijn 2017 · Dresden 2018 · Dordrecht 2019 · Debrecen 2020 |